Problem sa telesnom tezinom

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gile031

Zainteresovan član
Poruka
144
Hteo bih da zamolim za objašnjenje i savet u vezi problema koji ima jedna osoba.
Naime radi se o tome da i pored svih mogućih dijeta strasno lako dolazi do gojenja i viska telesne mase.Čak i prakticno gladovanjem ukoliko se ishrana bilo kako pojaca unosenjem neke „jače” hrane dolazi do gojenja pa se desi da nekad dodje i do toga da dobije 5 kila za 10 dana.Zaista mi deluje cudno.Ne deluje mi jasno da čak i sa obilnom ishranom dodje do tako brzog gojenja a kamoli uz primenjivanje dijeta i eventulanim povremenim prekidanjem.Inače ako pomaze tu su sledeće informacije,Osoba je intoleranta na laktozu,ima colitis za koju primenjuje povremenu dijetu,gastritis je imala pre 3 godine,uzimani Controloc i antibiotici i sada je sve u redu već 3 godine i Oveitis na oba oka pre 10 godina mada ne znam koliko je to uopste bitno,mada su se tad problemi sa hranom i javili,jer je dosta nervozna i ponekad panicna pa ne znam koliko i to može da utice,takođe uzima svakodnevno preparate B vitamina i Kalcijuma zbog njihovog nedostatka.
I uz svu primenu dijeta vrlo teško gubi tezinu,a strasno brzo je dobija,da li je tu problem u metabolizmu,do hrane ili nešto drugo može biti problem jer zaista ponekad deluje frustrirajuce.
Unapred zahvaljujem
 
Bitno je koliko ima godina.

Sto se ishrane tice, nije ni cudo da joj je metabolizam podivljao kad je, koliko razumem, svaki cas na dijeti, pa nije-jede, ne jede, jede, ne jede... Kazete da cak i gladuje. Pa razmislite. Organizam lisava hrane, energije i on kad dobije hranu trudi se da je sacuva da bi imao za crne dane-tj. kad osoba ponovo odluci da gladuje.To nikako nije zdravo.
Trebalo bi da jede 5 puta dnevno po malo jer na taj nacin metabolizam mora stalno da radi. Ne treba da se nazdere toliko pa da posle 6 sati nista ne stavi u usta. Neka izbegava masno i przeno, brzu hranu, gazirano, slatko a neka predje na voce, povrce, piletinu, teletinu, ribu... Nije potrebna nikakva dijeta ukoliko nije gojazna. Fizicka aktivnost se podrazumeva, bar tri puta nedeljno. Nek pocne polako, nadje aktivnost koja joj odgovara i postepeno povecava tempo. Rezultati nece izostati.
Takodje posto kazete da je osoba panicna, moguce je da tajno jede...
To je sve sto ja mogu da vam kazem, jer za zdravstvene probleme koje osoba ima nisam strucna. A inace postoji tema o zdravoj ishrani...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top