Nova skola-NOVO DRUSTVO

AlohaGal

Obećava
Poruka
97
Kako je to kada dodjete u jednu novu sredinu i sretnete neke nove ljude sa kojima cete odrastatim tj sazrevati? Da li cete biti povezani sa njima kao sto ste mozda bili sa onima iz osnovne skole? Da li cete se snaci u potpuno drugacijoj sredini? Da li se plasite ili - da li ste se plasili odlaska u srednju skolu (ako ste vec imali iskustva sa tim)? Da li je doba srednje skole najlepse doba u tom nekom periodu odrastanja? Recite mi nesto o tome... Licno - ne plasim se nove sredine... cak smatram da cu se super uklopiti jer ce oko mene biti ljudi koji imaju ista ili barem slicna interesovanja - upisala sam umetnicku skolu.
 
Kad sam zavrshila osnovnu i upisala srednju,bilo mi je jako teshko - ipak,odvojiti se od vrshnjaka s kojim sam provela 9 godina nije bash lako ni jednostavno..ali opet,bila sam sretna shto cju upoznati gomilu novih,nepoznatih ljudi.
I tako,dodjem ja prvi dan u shkolu,ulazim u uchionicu kad 10(!) osoba iz moje osnovne,a ukupno nas je 45 od 80 iz generacije upisalo istu shkolu. Prvo mi je bilo glupo jer nishta od 'novih ljudi',ali i njih sam upoznala,a sa onima koje sam vecj poznavala sam josh vishe uchvrstila poznanstva,a neka su postala i prijateljstva.


Kakva je umjetnichka shkola? Koji smjer si upisala?
 
Meni je bila uzasna frka oko nove sredine, jer sam u principu tesko prilagodljiv ... Ali, kada sam se opustio od nekog grca, jednostavno sve je krenulo najnormalnijim tokom, tako da sada kao brucos mogu da kazem da mi je mnogo bolje bilo u srednjoj skoli, od koje sam zazirao u pocetku.
Licno sam stekao mnogo prijatelja, mozda ne onih pravih, ali definitivno ljude sa kojima se razumem, zezam, izlazim, napijam :lol: ...
To je moje iskustvo, mada znam neke kojima je osnovna skola majka...
moje iskustvo nije takvo ...
 
Uhhhh sad cju da smorim :D

Ovako, meni je osnovna shkola bila skroz bezveze, i jedva sam chekala da odem odatle. Imala sam jednu pravu drugaricu [a i to je disqtabilno jer smo se drzhale zajedno josh prvo polugodishte prvog razreda (ona je upisala medicinsq, ja gimnaziju), posle smo se razishle... sad se sretnemo jednom u 5-6 meseci da se isprichamo, a i tad nekad nemam shta da pricham s njom... ona se praktichno udala, dovela je dechka u qcju u kojoj zhivi s mamom, sestrom, sestrinim muzhem i buducjom bebom, i kad ide da se nadje sa mnom tog dechka pita je l mozhe :? no da se ne udaljavam previshe...], ostalo je bilo zhali bozhe. Razred mi je bio ochajan, nikad slozhan, svi u grupicama, ogovaranja iza ledja i prikrivene ili chak neprikrivene zlobe i ljubomore koliko hocjesh... Stvarno sam sa olakshanjem dochekala srednju.

I onda... onaj prvi dan kog se svi secjaju godinama posle ja nisam imala :P bila sam na moru s jednom NVO tako da je moj prvi dan ustvari bio trecji.
Ja odushevljena shkolom, ljudima, suncem kojemi pichi u ochi u uchionici 39...
Dodushe, nije dugo potrajalo, nisam se bash bog-zna-kako snashla, u prvoj godini sam se druzhila sa samo par ljudi i to nisu bile bash neke chvrste medjuljudske veze.
Ipak, moram da naglasim da su bile chvrshcje od onih u osnovnoj i da me je to jako veselilo. A nashla sam i najboljeg druga iz trecje godine, koji i dan danas nosi taj epitet iako studira u Holandiji i vidjam ga dva puta godishnje.

E, onda je doshla druga godina i ja sam, ni sama ne znam kako i otqd to, ali me ni ne zanima previshe, te kvazi-veze s ljudima pretvorila u prave, pravcate, iskrene i jake, a stvorila i neke koje pre nisu ni postojale, i jako sam srecjna zbog toga.
Danas su mi dve super drugarice iz bivsheg (hehe, vecj pishem bivsheg) odeljenja, jedna je iz susednog, dodushe, s njom sam se vishe zblizhila u Petnici. Znam da cju s njima ostati super i posle rastanka, dve studiraju u Beogradu, jedna u Novom Sadu, i apsolutno sam ubedjena da cju odblejati ponekad par sati kod nje pre nego shto uhvatim bus za Sombor, i da cje ona dolaziti kod mene s namerom da pogledamo svakq predstavu u svakom pozorishtu u gradu. :P
Sa drushtvom iz srednje overila sam sve kaficje u gradu, s njima sam pochela da pijem, s njima sam plakala i smejala se. Veruj da su ti predstojecje chetiri godine najbolje u zhivotu, bar dotadashnjem, i da se ne mogu meriti s osnovnom shkolom.

Srednja je kewa.
:P
 
Ja sam u trecem osnovne promenila shkolu,jer sam se preselila,mada se ruku na srce toga slabo secam :lol:
Posle prvog razreda gimn,sam preshla u drugu shkolu i privikla sam se lako i odeljenje je ok(par ljudi koje poznajem godinama pre toga),ali staro odeljenje je ostalo "ono pravo" iako sam bila tamo samo godinu dana.
Zao mi je shto sam bila prinudjena da se prebacim,jednina olakshavajuca okolnost je shto sam sada drushtveni smer,a tada sam bila opshti.
 
Meni se u prvoj godini nije chinilo da uchim vishe nego u osnovnoj, i kasnije nekako nisam ni primetila da sam pochela da uchim vishe. Samo jednog dana - jbt pa ovog u osh nije bilo :shock: :lol:

I ne postoji nijedan razlog zbog kog bih ja pozhelela da se vratim u osnovnu (:
 
AlohaGal:
Kako je to kada dodjete u jednu novu sredinu i sretnete neke nove ljude sa kojima cete odrastatim tj sazrevati? Da li cete biti povezani sa njima kao sto ste mozda bili sa onima iz osnovne skole? Da li cete se snaci u potpuno drugacijoj sredini? Da li se plasite ili - da li ste se plasili odlaska u srednju skolu (ako ste vec imali iskustva sa tim)? Da li je doba srednje skole najlepse doba u tom nekom periodu odrastanja? Recite mi nesto o tome... Licno - ne plasim se nove sredine... cak smatram da cu se super uklopiti jer ce oko mene biti ljudi koji imaju ista ili barem slicna interesovanja - upisala sam umetnicku skolu.

Pa znas kako, sve to naravno zavisi al meni je srednja bila keva, znači vratio bih se u 4. god još 10 puta, iako sam je tek zavšio. Ono, neko društvo iz osnovne, i zaboravis u sustini (osim onih nekoliko najblizis drugova), ali iz srednje pamtis bas svakog, voleo-ga ne voleo! Osim ako nisi neki namcor i osim sveta trebalo bi da ti bude super?!?! Prva godina kako-tako, posto (i) ja sam malo osim sveta i ne otvram se tako lako, u stratu, prva godina mi je bilo malo bzv, al posle, da, ono što reče najbolje doba u zivotu! Nista ne moze da zameni to zezanje, blejanje, bezanje, muvaže i kamuflaže, sranja ...
 
ja nisam tesko priladodljiv,al sam bio jako skenjan kad sam dosao u srednju jer su svi bili novi...medjutim,sa nekima od tih ljudisam razvio u tih 8-9 meseci jako dobre odnose...a neke od tih osoba vise nece biti tu pa ce mi jako nedostajati...ali ima i onih koji su me vec odavno smorili...a isto mnogo vise volim saro drustvo...
 
Meni je u osnovnoj bilo totalno bezveze... sve zatucani ljudi uskih razmišljanja... iz cele osnovne računajući i druga odeljenja u kontaktu sam sa jedno 5 ljudi... možda... još kime... al recimo oko 5 u srednjoj je već bilo mnogo bolje iako je bila lokacijska razlika što je većina sa totalno drugog dela grada. Dobro smo se našli i extra zajedno družili i gluposti pravili... i sad smo prilično u kontaktu što se svako druži sa ponekim... ;)
 
pa podneo sam sve normalno rastanak sa starim drustvom ali sam ipak s nekim idalje u kontaktu...
cak znam dosta njih iz sad nove skole tako da nema problema...
iz osnovne stare znam neke iz vrtica i sa njima cu dosta vremena provesti..sve u svemu navikavam se i skapirao sam da ipak bolje da steknes novo drustvo i prijatelje i da se u staru skolu necu vracati neko vreme jer sam tamo vrlo nepozeljan od strane nastavnika..a u osnovnoj od 7 razreda mi je bilo extra sve ispod mi je bilo onako..7-8 su mi bili najbolji..pozelim i da se vrati vreme..ali ne moze jbg...
najlepsa 2 razreda moja u zivotu..a za kasnije cemo videti..
 
u osnovnoj mi je bilo uzasno. imala sam samo mog nemanju sa kojim sam provodila svaki trenutak u shkoli i jovanu sa kojom sam stalno bila van shkole...u sushtini imala sam te dve osobe...

onda sam doshla u srednju i sve je izgledalo super, svi smo se druzili, drzali zajedno, bili slozni....a onda....pochele su da se izdvajaju grupe, nastaje ljubomora, kao da se vratjamo u osnovnu, a ne da sazrevamo....i sad mi se smuchi svaki put kad pomislim da za 10 dana kretjem u shkolu i da tju opet utji u uchionicu gde svi odmah pochinju da te ogovaraju i spletkare....

smederevo...

sada imam samo olju u odeljenju. sva sretja, pa mi je tu jovana, ali u drugoj uchionici
 
AlohaGal:
Kako je to kada dodjete u jednu novu sredinu i sretnete neke nove ljude sa kojima cete odrastatim tj sazrevati? Da li cete biti povezani sa njima kao sto ste mozda bili sa onima iz osnovne skole? Da li cete se snaci u potpuno drugacijoj sredini? Da li se plasite ili - da li ste se plasili odlaska u srednju skolu (ako ste vec imali iskustva sa tim)? Da li je doba srednje skole najlepse doba u tom nekom periodu odrastanja? Recite mi nesto o tome... Licno - ne plasim se nove sredine... cak smatram da cu se super uklopiti jer ce oko mene biti ljudi koji imaju ista ili barem slicna interesovanja - upisala sam umetnicku skolu.

Ja sam mislila da ce me u novoj skoli cekati i novo drustvo ali kad sam videla da oni nemaju zelju da budu kao novi, nego kao stari, onda me stvarno vise nije zanimalo ni staro ni novo drustvo ni iz skole niti sa fakulteta. Sve je isto, isto, isto, iste price, samo o tome sta sam ja radila kad sam bila mala, sta je bilo pre 2, 4 godine,sta sam rekla, nikad nista novo nema u drustvu po skolama i po fakultetima, samo cute i slusaju mene, ponavljau sta sam rekla, pitaju ponovo o tome sto je nekada bilo.
 
Iako sad krecem u srednju, nemam problem sa drustvom jer sam upisala muzicku... Imali smo pripreme za prijemni cele prosle godine i postali smo ekipa :) Toliko smo se zblizili, da smo za vreme prijemnog, cak i kad zavrsimo, ostajali po 5 sati u skoli (bukvalno 5, ne preterujem) i smisljali kako cemo napraviti bend... Da ne duzim... Nismo se od pocetka tako dobro poznavali, neke ljude sam prvi put u zivotu videla na tim pripremama za prijemni, ali smo se vremenom zblizili i sad nam je super :)
I po prvi put u zivotu jedva cekam skolu jer znam da me tamo ceka super drustvo u kome sminka nije glavna tema razgovora i u kom Ceca nije najveca muzicka zvezda :) I znam da cu imati predmete koje volim i da cu, po prvi put u zivotu, uciti 95% stvari koje volim i samo malo onoga sto ne volim :)
 

Back
Top