lekarski pregled - regrutacija

Da li je moguce da su sestre u ordinaciji sa doktorom koji ti vrsi pregled "skini-obuci"? Toga kod nas nije bilo, sestre su bile samo na vadjenju krvi i nigde vise. Sve ostalo su radili doktori i tehnicari. Zamisli da jos moras da pishash pred sestrom :eek:
 
ma ne ozbiljno, el nam odredjuju krvnu grupu, proveravaju dal smo prelezali bolesti, mislim izvadeise nam tri epruvete krvi...

Junačino, šta su tri epruvete krvi naspram života koji daješ na raspolaganje otadžbini.Koliko se sećam svaki sistematski pregled podrazumeva analizu krvi...i regrutacija je sistematski.koje sve analize se rade nemam pojma ali ne vidim šta je bitno.Mnogo je bitnije što smo mi pre dvaes i više godina sve to prihvatali normalno...i vojni rok od 15 meseci je bio sastavni deo odrastanja.Ili možda nekad nismo imali savest pa nije imalo šta da nam prigovara.Što jednom ne nazovete stvari pravim imenom a ne da se krijete iza nekakvih prigovora savesti.Kako vam savest ne prigovara kad šamarate profesorke ili batinate nekog klinca u školi i sve to snimate telefonom?Tad ste junaci.A pušku ne možete da uzmete jer vam se savest buni.
Ovo je Balkan.Nijednu generaciju nije zaobišao neki rat.Ko treba da brani moju i VAŠU zemlju ako svima savest ne dozvoljava da nose oružje?Mnogo bogatije zemlje od nas nisu ukinule služenje vojske a mi sanjamo o nekoj profesionalnoj vojsci.I ako imate prigovor savesti zbog oružja nemate valjda od uniforme i kasarne.Šteta što nije prošao predlog da oni savesni služe u kasarni u uniformi i rade fizičke poslove dok oni bez savesti vežbaju sa oružjem.Ovako em moraju na poligone em moraju da ribaju po kasarni.Ovako bi bilo lepše i lakše za sve.:rtfm:
PS Pavle Mihajloviću, nije ovo upućeno tebi konkretno.
 
Junačino, šta su tri epruvete krvi naspram života koji daješ na raspolaganje otadžbini.Koliko se sećam svaki sistematski pregled podrazumeva analizu krvi...i regrutacija je sistematski.koje sve analize se rade nemam pojma ali ne vidim šta je bitno.Mnogo je bitnije što smo mi pre dvaes i više godina sve to prihvatali normalno...i vojni rok od 15 meseci je bio sastavni deo odrastanja.Ili možda nekad nismo imali savest pa nije imalo šta da nam prigovara.Što jednom ne nazovete stvari pravim imenom a ne da se krijete iza nekakvih prigovora savesti.Kako vam savest ne prigovara kad šamarate profesorke ili batinate nekog klinca u školi i sve to snimate telefonom?Tad ste junaci.A pušku ne možete da uzmete jer vam se savest buni.
Ovo je Balkan.Nijednu generaciju nije zaobišao neki rat.Ko treba da brani moju i VAŠU zemlju ako svima savest ne dozvoljava da nose oružje?Mnogo bogatije zemlje od nas nisu ukinule služenje vojske a mi sanjamo o nekoj profesionalnoj vojsci.I ako imate prigovor savesti zbog oružja nemate valjda od uniforme i kasarne.Šteta što nije prošao predlog da oni savesni služe u kasarni u uniformi i rade fizičke poslove dok oni bez savesti vežbaju sa oružjem.Ovako em moraju na poligone em moraju da ribaju po kasarni.Ovako bi bilo lepše i lakše za sve.:rtfm:
PS Pavle Mihajloviću, nije ovo upućeno tebi konkretno.

Kapiram sta hoces da kazes... ali ipak ima ljudi koje su tukli u skoli, zdravi pravi snazni, ali ne zele nikome da naude... E posle svih tih trauma odrastanja na Balkanu, poslednja stvar koju takav covek zeli je da uzme pusku i gine za gluposti... Jer nijedan rat posle I svetskog rata i II protiv svaba (ali ne i medjusobni) na Balkanu nije bio odbrana zemlje niti naroda, nego luda pogibija za neke idijote politicare koji su zaradjivali na svercu, oruzija droge pa i ljudskih zivota...

Ja ne zelim da drzim oruzije u rukama ali nemam problem da poginem za svoju zemlju. Samo ja svojoj zemlji mogu mnogo vise da dam u nekoj ucionici amfiteatru nego na polju sa puskom.

A sto bi zeleo da idem u vojsku. Kakvo je to odrastanje kada tamo nista ne mozes da naucis. Sprdnja od obuke ako je i docekas. Nemaju bre para nizasta vise od parizera... Samo cekaju sto pre da te posalju kuci. A ti za to vreme gubis sanse, potencijalne poslove, prijatelje i sl... Cemu... Da se neki bolid od zastavnika zbog toga sto nista drugo u zivotu nije uspeo izdrkava u 5 ujutro za ustajanje, koje ionako nema nikakvu svrhu jer nema sta da se radi... Glupost, to nikako ne sluzi mojoj zemlji. Trosi pare iz budzeta, najbolje vreme za mnoge od nas. Umesto da radimo i proizvodimo nesto sto ce ovu zemlju ciniti bogatijom mi bi trebalo da blejimo u kasarnama.

Sta je iko od nasih oceva dobio time sto je otisao u vojsku. Pa danas ne bi znao da zavrne osigurac na puskama a kamoli da je upotrebi.

Kapiram sta osecas, i mislim da je plemenito samo bi trebalo da nadjes nacin da svojoj zemlji doprineses bez oruzija. Po tome kako pises i razmisljas pretpostavljam da vec jesi nasao nacin, i ako je tako veoma mi je drago. Uvek moramo prvo da se zapitamo cemu sva ta obavezna vojska. Da li je nasa zemlja zaista bolje branjena tako ili je to nacin da zbrinu sve one koji ne znaju sta ce sa sobom bar na neko vreme. Kupovina socijalnog mira koja je postala totalno besmislena... Glupost
 
e btw nisam mislio samo na tebe Microwave vec generalno na celu ideju odlaska u vojsku... Mene ce i onako najverovatnije zaobici...

A ako neko ima info bas me zanima na sta proveravaju krv... jer mi na jednom sistemackom do sada nisu vadili krv... Davao sam ja dobrotvorno nije frka nego sta ce im tri epruvete
 
pored opšte zdravstvene slike, da vide da li u krvi nema nekih virusa, infekcija, da li si uživalac droge itd. pa je jedna epruveta recimo za tu vrstu analiza....zašto nisi pitao?? šta će vam 3 ( :

i ja sam sebe pitam bas to :dash:... *** nadam se da nisu nasli THC i ostala gomna... :):hahaha:
Fala na info, :ok:

E da a svima koji budu odlucili da odu u vojsku zbog toga sto osecaju to kao svoju duznost mogu samo da porucim da ih postujem i podrzavam njihvou odluku iako ja na to gledam drugacije, ali ristekpa :worth:
 
Meni je danas poslednji dan civilne vojske :gace:

Sto se tice onih koji se brinu da nece upasti, ne brinite se, primaju i lude i santave i gembave i kljakave. Ja sam imao velike zdravstvene probleme bas u vreme tog pregleda ali je doktor rekao da sam simulant i poslao me u vojsku.

Dzaba sam ga molio da mi bar odlozi vojsku na neko vreme dok se ne stabilizujem, ali je dobro to sto sam kasnije zdravsveno stanje koristio kao dzokera u vojsci, pa kada god su mi nesto dali da rintam ja izvadim uverenje od lekara (staro 8 meseci :mrgreen:) i kazem da ne mogu. Tako sam zavrsio u kancelariji :)

Ja nisam skidao gace, ali sam cuo da ako ste misicavi doktor ce vam mrsiti muda da proveri da li ste na steroidima.

Ne znam zasto se cimate da se skinete pred drugim muskarcima, meni je to uvek bilo nekako normalno.
 

Back
Top