lekarski pregled - regrutacija

Pozzz svima,
Jedno pitanje?
Imam drzavljanstvo BiH, ali predao sm dokumente da dobijem i drzavljanstvo Srbije, tj da imam dvojno.
Ocekujem da cu drzavljanstvo dobiti sl godine a tada cu imati 22 godine
Sta mislite da li cu dobiti poziv za regruaciju, ili da li neko zna da li sam ja obavezan za to sve u vezi vojske, jer kod nas nema vojske, ukinuta je, samo porfesionalno.
I, jos jedno pitanje, ako se odlucis da ides na civilno sluzenje, da li i onda ides na regrutaciju
 
Pozzz svima,
Jedno pitanje?
Imam drzavljanstvo BiH, ali predao sm dokumente da dobijem i drzavljanstvo Srbije, tj da imam dvojno.
Ocekujem da cu drzavljanstvo dobiti sl godine a tada cu imati 22 godine
Sta mislite da li cu dobiti poziv za regruaciju, ili da li neko zna da li sam ja obavezan za to sve u vezi vojske, jer kod nas nema vojske, ukinuta je, samo porfesionalno.
I, jos jedno pitanje, ako se odlucis da ides na civilno sluzenje, da li i onda ides na regrutaciju
ne bi trebalo da te obavezuje ako je vojska profi....al ipak...
ako do rešenje statusa državljanstva dobiješ poziv od bih za služenje vojske, ne obavezuje te, podneo si molbu za prijem u srpsko državljanstvo, i samo nek se evidentira. srb. će te zvati na reg. čim budeš primljen u drž., u toj kalendarskoj godini. regrutacija važi za sve, tamo se izjašnjavaš da li ćeš civilno ili redovno. polako, i ne trči na bilo kakve pozive za regrutaciju...
 
Poslednja izmena:
e, ovako se to radi....
posle svih onih maltreta, psiho testova, pregleda kod ocnog i tako to, dodje red na pregled i kod cika doce. U cekaonici ispred ordinacije, naravno, svi pricamo o tome kako ce doktor da baci pogled sta imas u gacama. Dosao red na mene, ulazim, kaze doktor: ''Izuj se i skini pantalone''. Ja postupim po naredjenju; setka se sestra tuda okolo, a on redja pitanja, te jesi prelezao ovo, te ima li naslednih bolesti u tvojoj porodici, pusis li, pijes li, drogiras li se..... Zavrsio ispitivanje i kaze: ''Skini se i sedi''. Pomislim, evo ga, to je taj veliki momenat, svucem gace, uredno ih slozim na vec slozene pantalone, sednem onako gologuz na hladnu stolicu, a on me pogleda i kaze: ''Ajde skidaj se, da te poslusam''. Sta cu, kud cu ostadoh u carapama, on mi slusa pluca, sestra mi meri pritisak, sve to traje vecnost. ''Ajde sad ustani i hodaj na prstima'', ja na prstima, ''na petama'', ja na petama.... ''U redu je momak slobodan si'' ; ja se lagano obukao, izlazim, kako sam zatvorio vrata, tako su njih dvoje unutra poceli da vriste od smeha
A meni tek tu kvrcne, koja sam ja dijabola, pa trebalo je samo da svucem i navucem gace, da se uveri da je sve u njima regulare
 
e, ovako se to radi....
posle svih onih maltreta, psiho testova, pregleda kod ocnog i tako to, dodje red na pregled i kod cika doce. U cekaonici ispred ordinacije, naravno, svi pricamo o tome kako ce doktor da baci pogled sta imas u gacama. Dosao red na mene, ulazim, kaze doktor: ''Izuj se i skini pantalone''. Ja postupim po naredjenju; setka se sestra tuda okolo, a on redja pitanja, te jesi prelezao ovo, te ima li naslednih bolesti u tvojoj porodici, pusis li, pijes li, drogiras li se..... Zavrsio ispitivanje i kaze: ''Skini se i sedi''. Pomislim, evo ga, to je taj veliki momenat, svucem gace, uredno ih slozim na vec slozene pantalone, sednem onako gologuz na hladnu stolicu, a on me pogleda i kaze: ''Ajde skidaj se, da te poslusam''. Sta cu, kud cu ostadoh u carapama, on mi slusa pluca, sestra mi meri pritisak, sve to traje vecnost. ''Ajde sad ustani i hodaj na prstima'', ja na prstima, ''na petama'', ja na petama.... ''U redu je momak slobodan si'' ; ja se lagano obukao, izlazim, kako sam zatvorio vrata, tako su njih dvoje unutra poceli da vriste od smeha
A meni tek tu kvrcne, koja sam ja dijabola, pa trebalo je samo da svucem i navucem gace, da se uveri da je sve u njima regulare

Ma boli te q - oni su bili i ostali da trule tamo u toj ordinaciji, a tebi je sav zivot pred tobom.
 
Cita i smejem se, ljudi se stide sto imaju malu pisu pa nece na regrutaciju.
Ako budes isao u vojsku tusiraces se sa 30 i kusur ljudi od jednom pa ces izgubiti taj stid. Ako si ikad trenirao neki kolektivni sport muske svlacionice nemaju posebne tus kabine vec svi djuture :)
Sto se tice pregleda nista strasno na vmc samo ti malo podigne doleta i vidi da li ti jaja dobro stoje i imas li nekih animalija . nije nikakvo detaljisanje
 
ima li neko da je isao u skorije vreme na obavezan lekarski pregled za regrutaciju u vojsku u vojno medicinski centar?
zanima me da li jos uvek kao pre 10 godina mora da se vadi krv i skida go da bi oni kao nesto proveravali ili je mozda sada taj pregled kraci.

thnx

...sve je ostalo isto...ali ako hoćeš da te regrutuju u "ranjenike", moraš malo da se potrudiš!
 

Ovako:
skidaš se, meяe ti težinu, visinu, obim stuka, podlaktice, nadlaktice, butine i onog ispod kolena. Vade ti kяv, uяin, gledaju ti oči, meяe ti pяitisak, яadiš psihotest na kom se ocenjuje inteligencija, pamćenje, koncentяacija i tяenutno psihičko stanje. Samo opušteno, nije ništa stяašno...

A jel gledaju zube???Posto sam negde procitao da to ne gledaju?Ja sam visok 170 cm,ali se nadam da ce me primiti zbog visine....?!Koliko treba da si tezak odprilike???
 
Poslednja izmena:
U petak sam dobio poziv na ovu glupost iz naslova teme, ali mene ne zanima kako to sve izgleda, nego pitace me koji rod vojske bi zeleo da budem. Sta da izaberem? Po zanimanju sam ekonomista, visa skola, racunovodja, aj neke normalne predloge. Mada nisam siguran ni da li cu sada ici, imam neke druge planove, ali nesto se mora navesti.
 

Back
Top