“Oluja” iz klime (Купујте Хрватско!)

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
M. MarkoviĆ, 19. avgust 2007

“OLUJA” još duva u dušama prognanog srpskog naroda sa vekovnih ognjišta, u Hrvatskoj. Rane su duboke i žive, zločince još nisu stigle zaslužene kazne. I ne samo to: oni koji su etnički čistili i očistili najsrpskije delove bivše SFRJ, danas tim, istim nesrećnim Srbima sa utočištem u Srbiji, Bosni i ko zna gde, prodaju robu svojih kompanija.
Firma se zove “Kim tek”, prve adrese - Aleja Bosne srebrene u Sarajevu i Ulica Stepana Radića u Vitezu, Županija središnja Bosna. Kompanija, za koju u Hrvatskoj govore “tvrtka” prešla granicu Srbije, istim onim putem kojim su kuljale hiljade ljudi, bacila sidro u beogradsku slobodnu zonu, ovde slobodno otvorila predstavništvo. Pa nam prodaje kućne aparate, računare, klima-uređaje, i bog te pitao šta još - kineske robne marke “Vivaks”.
Kome bi sve ovo bilo važno da “Kimtek” nije pod naslov “moćne tvrtke” iz Zagreba imena “M SAN grupa” da iz ove kompanije, a zastupnika “Vivaksa”, ne stoji Damir Krstičević. Čin - general-bojnik, doduše “umirovljeni”, u vreme najužasnijeg progona Srba u istoriji - zapovednik Četvrte gardijske brigade hrvatske vojske, Tuđmanov vojnički ponos, a kasnije i zamenik “glavnog stožera”.
Dobro se prodaju “njegovi” proizvodi, klime pogotovu - trljaju ruke trgovci, u interesu im je da zarade, šta znaju oni ko iza čega (ili kojeg) stoji, to na novčanicama ne piše. A, ne piše ni na “Vivaksu”...
Dobro, ali evo šta piše u ličnoj karti “tvrtke”, sa imenom sna u nazivu: “svoju delatnost proširujemo i na distribuciju “Vivaks” programa, potrošačke elektronike i aparate za domaćinstvo, uz aktivne uvjete i najbolju priliku za kupnju”. Uz slogan - mi vidimo dalje, u Srbiji se proizvodi nude na - ekavici. Navedene su sve “cene i vrednosti”.
Ali da se vratimo stvarnoj Krstičevićevoj poziciji u kompaniji, naziva “san” koji nikada neće imati 200.000 Srba proteranih sa ognjišta za samo četiri dana. Hrvatski mediji (u to se mogu uveriti svi koji prelistaju Internet) izvestili su: posle umirovljenja i generalovog povlačenja iz političkog delovanja u druge koja je kritikovala vlast zbog namere da sarađuje sa Hagom, Račanova, a potom i Sanaderova vlada dodelile su generalovoj tvrtki “M SAN grupa” poslove vredne milijune kuna.
Prelistavamo dalje, evo nas u vremenu strašne masleničke, srpske tragedije, 21. i 22. juna 1993. godine, lepo i jasno stoji da je Damir Krstičević, sin Ljubice i Rada iz Vrgorca “sudjelovao” u operacijama Maslenica, “Bljesak” i “Oluja”.
Podaci “Veritasa” (srpski dokumentacioni centar): u području Maslenice, u ta dva tragična dana, ubijeno je 500 Srba, a njihova imovina porušena je i spaljena. I još: mnogima još ni kosti nisu nađene, da budu dostojno sahranjeni.
Idemo dalje u dokumentaciju (dostupno svima, uostalom) Knin, nekoliko sati posle pada 4. avgusta 1995. godine, hrvatski mediji su sa ushićenjem preneli: U grad su prvo ušle Četvrta splitska i Sedma varaždinska gardijska brigada kojom su komandovali general-bojnici Damir Krstičević i Ivo Korde.


EKONOMSKI PATRIOTIZAM
POSTAVLjA se pitanje zašto naši, zaduženi za kreiranje ekonomije, nisu pažljivije pristupili “ekonomskoj razmeni sa hrvatskim komšilukom. Svuda u svetu je zastupljen, takozvani, ekonomski patriotizam. U Americi, na primer, ne vole Japance, zato što je prodorom japanskih vozila praktično rasturen Detroit. U Francuskoj, Nemačkoj, a o Englezima da i ne govorimo s podozrenjem gledaju svakoga ko kupi nešto stranog porekla.

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=5&status=jedna&vest=107502&datum=2007-08-19
 
naci buba:

422px-Nazi_Volkswagen.jpg


ne voziti!
 
Alekasandar3:
EKONOMSKI PATRIOTIZAM
POSTAVLjA se pitanje zašto naši, zaduženi za kreiranje ekonomije, nisu pažljivije pristupili “ekonomskoj razmeni sa hrvatskim komšilukom. Svuda u svetu je zastupljen, takozvani, ekonomski patriotizam. U Americi, na primer, ne vole Japance, zato što je prodorom japanskih vozila praktično rasturen Detroit. U Francuskoj, Nemačkoj, a o Englezima da i ne govorimo s podozrenjem gledaju svakoga ko kupi nešto stranog porekla.

a da ti odgovorim na pitanje....
kada srbija pocne da proizvodi klime, televizore, automobile i sta god hoces, i ovde ce se razviti ekonomski patriotizam..
 
Obersturmfuehrer:
naci buba:

422px-Nazi_Volkswagen.jpg


ne voziti!

Гледао сам серију на ББЦо аутомобилима, неколико типова испробавају кола и слуично, популарна је код њих. И један од њих почнњ да пљује Бубу како је Фолксваген правио делове за Фау-2 и Фау-2 који су падали на Лондон.
Нико се није сеио да то каже за Мерцедес или БМВ.

Најлакше је пљувати јефтин ауто, а када се ради о одличном скупоцном Мерцедесу, онда нема везе колико је људи убијено само као робовска радна снага у фабрикама...

Тако и код нас...
 
goxy:
Ako mozes da kupis, a ti izaberes nase-jer je kvalitetnije 8-) ...
Ako ne moz da kupis, to nije patriotizam to je besparica :roll: .....
ja pomno pratim šta kupujem, ne Vegeta, ne Zirodent, ne Podravka, ne Badel, ne Saponija i tako dalje...za to postoje srpski proizvodi...ali ako se radi o proizvodu koji mi treba, a nema ga u srpskoj proizvodnji, šta onda?
Naravno da ću ga kupiti
Izvan teme, javno je kandidat SDP za premijera rekao ne srpskom kapitalu-do sada prvi put i javno se neko tako izjasnio.
 
filatelista:
ja pomno pratim šta kupujem, ne Vegeta, ne Zirodent, ne Podravka, ne Badel, ne Saponija i tako dalje...za to postoje srpski proizvodi...ali ako se radi o proizvodu koji mi treba, a nema ga u srpskoj proizvodnji, šta onda?
Naravno da ću ga kupiti
Izvan teme, javno je kandidat SDP za premijera rekao ne srpskom kapitalu-do sada prvi put i javno se neko tako izjasnio.
Ja i moji kupujemo po navici sta je dobro....Jako malo hrvatskih proizvoda.....Uostalom, oni su zbog raznih nameta na vilajet, jos uvek dosta skupi......Npr.Cokolade i takvi proizv.
 
goxy:
Ja i moji kupujemo po navici sta je dobro....Jako malo hrvatskih proizvoda.....Uostalom, oni su zbog raznih nameta na vilajet, jos uvek dosta skupi......Npr.Cokolade i takvi proizv.
I ja bih kupovao po navici da i srpske proizvode u okolnim zemljama kupuju po navici, a pošto nam komšiluk voli slagati o nekim bakterijama u najlepšem keksu na ovim prostorima (Jaffa), onda to nije normalno stanje. Ne mogu i neću da se borim sa vetrenjačama i krupnim kapitalom, ali da ignorišem njihove proizvode, to mogu i to i radim.
 
filatelista:
I ja bih kupovao po navici da i srpske proizvode u okolnim zemljama kupuju po navici, a pošto nam komšiluk voli slagati o nekim bakterijama u najlepšem keksu na ovim prostorima (Jaffa), onda to nije normalno stanje. Ne mogu i neću da se borim sa vetrenjačama i krupnim kapitalom, ali da ignorišem njihove proizvode, to mogu i to i radim.
Sve ce to jednom proci :) .....Mrznja i podmetacina nisu normalno stanje.....Saradnja ce biti ,po meni,mozda i Bolja nego za vreme bivse juge 8-) ....
 
filatelista:
pa dosta njih je ubijalo Srbe, počev od WW2 pa do NATO bombardovanja.
Ja se ograničavam samo na bivšu nam bratiju.

pa najvise proizvoda imas iz kine i koreje, a ti narodi nam nikad nisu naneli nikakvo zlo zato nema nikakve smetnje da se kupuju njihovi proizvodi, a sem sto su moralno podobni njihovi proizvodi su i jeftini i kvalitetni.
 
Jerry Ropero:
pa ako nema domaci proizvod onda treba kupiti neki uvozni al po mogucstvu proizvod ciji vlasnik firme nije ubijao Srbe , mislim bilo bi pozeljno.
A kako znaš ko je vlasnik koje firme i šta je radio?
Imam Vivax-ov dvd, nit' znam da je Kimtek distributer niti ko je vlasnik Kimteka niti vlasnik Vivax-a - a jel' se računa distributer ili proizvođač?
Kad god imam izbor, kupujem domaće, ali baš da proučavam rodoslov svakog proizvoda, fali mi vremena...
 
Jerry Ropero:
pa najvise proizvoda imas iz kine i koreje, a ti narodi nam nikad nisu naneli nikakvo zlo zato nema nikakve smetnje da se kupuju njihovi proizvodi, a sem sto su moralno podobni njihovi proizvodi su i jeftini i kvalitetni.
kinesko izbegavam koliko god mogu, oni su drek od proizvoda.
Držim se domaćeg što se tiče hrane, konditorskih proizvoda, hemije, tekstila (delimično),
tehnika-zapad....gde da uklopim u ovo Kineza...nigde...
 
15.08.2007 НОВИ ФАП КАМИОНИ У БЕОГРАД ПУТУ

Фото: KoscheiBesmertnii



У оквиру акције "Купујмо домаће", руководство ЈКП "Београд пут" и представници градске управе, дана 14.08.2007 године, посетили су фабрику ФАП Корпорације у Прибоју поводом примопредаје новог контигента камиона.

Прошлог месеца је стигло десет камиона кипера, који се већ налазе на градилиштима широм Београда. После јучерашње примопредаје “Београд пут” је богатији за још 10 камиона кипера, као и две аутоцистерне за воду и један миксер.

Укупна инвестиција за 23 возне јединице, износи близу 2 милиона евра.

Господин Бојан Станојевић, менаџер Града Београда истакао је да је ово конкретан начин како се помаже домаћа привреда и како се Град Београд труди да помогне другим градовима у Србији, од кога сви имају користи.
 
medved_bg:
A kako znaš ko je vlasnik koje firme i šta je radio?
Imam Vivax-ov dvd, nit' znam da je Kimtek distributer niti ko je vlasnik Kimteka niti vlasnik Vivax-a - a jel' se računa distributer ili proizvođač?
Kad god imam izbor, kupujem domaće, ali baš da proučavam rodoslov svakog proizvoda, fali mi vremena...
pa piše sve na poleđini odakle se uvozi...
poželjno je pratiti, ne zato što smo ekstremni, već čuvamo svoju privredu na najlakši mogući način.
Kod tehnike se ne treba opterećivati jer smo kao domaći proizvođači jako loši, ali kod svega ostalog bi valjalo.
 
filatelista:
pa piše sve na poleđini odakle se uvozi...
poželjno je pratiti, ne zato što smo ekstremni, već čuvamo svoju privredu na najlakši mogući način.
Kod tehnike se ne treba opterećivati jer smo kao domaći proizvođači jako loši, ali kod svega ostalog bi valjalo.
Ma znam, ali ovde se priča o moralno podobnim vlasnicima, a to ne piše na nalepnici :)
A slažem se, treba biti ekonomski lokal-patriota, jer ima domaćih proizvoda koji su podjednako ili i kvalitetniji od uvoznih.
I šta sa ovim primerom, Vivax je kineski, pa je to OK, a kod nas ga distribuira Kimtek, pa to nije OK? Kupiti ili ne kupiti, pitanje je sad!
 

Back
Top