pentagon u srcu beograda
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 58

Tema: pentagon u srcu beograda

Primećen član milan11 (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano pentagon u srcu beograda

Sramnom i izdajnickom prodajom Marsalata i prateceg vojnog kompleksa na Topcideru Srbija omogucila amerima da naprave mini pentagon u srcu Beograda.Vecina ucesnka na forumu su vojnici i patriote pa znaju o kakvom se objektu radi i koliki je znacaj imao taj kompleks za sve tri Jugoslavije i za samu Srbiju.

Buduća legenda sumnjivo lice (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    842

Podrazumevano Re: pentagon u srcu beograda

Citat Original postavio milan11
    Sramnom i izdajnickom prodajom Marsalata i prateceg vojnog kompleksa na Topcideru Srbija omogucila amerima da naprave mini pentagon u srcu Beograda.Vecina ucesnka na forumu su vojnici i patriote pa znaju o kakvom se objektu radi i koliki je znacaj imao taj kompleks za sve tri Jugoslavije i za samu Srbiju.
    Postavi neki lnik sa mapom Beograda, i oznaci tacnu lokaciju.Dolazim u oktobru sa 200 petardi.Ima da im se mame na..em americke.Ko je spreman da se pridruzi placam dnevnicu 15E,a moze i po ucinku dogovoricemo se.

Obećava _Viper_ (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2007.
    Reputaciona moć
    40

Ja mogu da ti napravim jednu al mnogo jacu nego tih 200

Buduća legenda sumnjivo lice (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    842

Citat Original postavio _Viper_
    Ja mogu da ti napravim jednu al mnogo jacu nego tih 200
    Cenim znanje i umece kolega.Vi ste izgleda pobornik partizanskog ratovanja,udri da zaboli i bezi.Ja vise volim da ih opkolim,ako treba i sam,pa da ih mrcvarim dugo,dugo,dugo.Kao likovi sa vaseg avatara Kastera

Aktivan član
    Učlanjen
    29.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

i sta smo to izgubili, oni kao ne znaju sve o nama, i dalje traje ovaj kompleks nase 'velicine', bolje prodati sve te marsalate, domove jna, generalstab u centru grada pa resiti stambeno pitanje vojnih lica ako je moguce
    i narocito kad o tome pise kurir
    Poslednji put ažurirao/la puzzled : 20.08.2007. u 16:38

Učlanjen
    12.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

sta smo izgubili?!!Kompleks se prostire na 4,2 hektara izmedju zeleznicke bolnice i Belog dvora i to sve za 15 miliona usranih americkih dolara u tom objektu je bio komandni centar veza i sa objektima nad i pod zemljom su nam zavidele svetska super sile.A sta ce srpskim oficirima da ostane? Kompleks prodao Miroljub Labus za koga sam od uvek smatrao da je operativac izraelskog mossada!

Primećen član UberSukhoi (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2007.
    There is one of me and there's only five of you. Prepare to meet your doom!
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    47

Живимо у земљи лудака.

Aktivan član
    Učlanjen
    29.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

sta smo izgubili?!!Kompleks se prostire na 4,2 hektara izmedju zeleznicke bolnice i Belog dvora i to sve za 15 miliona usranih americkih dolara u tom objektu je bio komandni centar veza i sa objektima nad i pod zemljom su nam zavidele svetska super sile.A sta ce srpskim oficirima da ostane? Kompleks prodao Miroljub Labus za koga sam od uvek smatrao da je operativac izraelskog mossada!
    uuuuu jee vidim citas kurir i glas javnosti i verno ih interpretiras, zavidele nam svetske sile na komandnom centru, nije nego,
    i labus operativac mosada sta treniran u izraelu pa ubacen padobranom na teritoriju srbije
    koje komplekse velicine mi imamo pa to je neverovatno!!!!!
    i tu usrani americki dolari su ono sto najpotrebnije ovoj vojsci, koju pas nema zasto da ujede kao i drzavu, a ne tamo neki rezidencijalni objekti i misticni podzemni komandi centri, ako ne znas marsal je davno crko ( i tu ne mislim na pojacalo) tako da nam marsalat i ne treba osim ako ne dobijemo novog marsala
    Poslednji put ažurirao/la puzzled : 20.08.2007. u 18:46

Učlanjen
    12.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

postovani gospodine vrlo je moguce da je tekst prepisan iz kurira ili nekog drugog lista (ja licno sam dobio meil) sto u sustini nemenja nista vi ste se izjasnili da ste za prodaju tih objekata, ja kao sto se vidi nisam, pa umesto da se prepucavamo hajde da pustimo da se i drugi izjasne.

Primećen član UberSukhoi (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2007.
    There is one of me and there's only five of you. Prepare to meet your doom!
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    47

Живимо у земљи лудака.

Početnik
    Učlanjen
    02.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja nisam za prodaju a mislim da i svaki Srbin trebalo bi da bude protiv.

Aktivan član mshone (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio puzzled
    i tu usrani americki dolari su ono sto najpotrebnije ovoj vojsci, koju pas nema zasto da ujede kao i drzavu, a ne tamo neki rezidencijalni objekti i misticni podzemni komandi centri, ako ne znas marsal je davno crko ( i tu ne mislim na pojacalo) tako da nam marsalat i ne treba osim ako ne dobijemo novog marsala
    ovi dolari nisu ni prisli vojnom budzetu.
    podsecam da je na novom BG pre par dana daleko manja livada prodata za vecu sumu

Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio UberSukhoi
    Живимо у земљи лудака.
    zemlju vode ludaci

Učlanjen
    12.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

svaka cast mshone u sustini je tu problem, sto je prodato za min. dva puta manje i sto je najgore vojska nije ni cent videla.Pa se sad ameri sepure na dedinju, eno ih prave veleletnu ambasadu i pratece objekte (kasarna za marince) i to oni sto su pre par godina bacali bombe na nasu decu,zagadili vazduh,reke,hranu pa na kraju i zivot sa osiromasenim uranijumom i ostalim sranjima.

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Potpisujem

Početnik COJASOKO (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

Prodali bi i svoju majku da je hoce ti Ameri. Pitanje je i gde ce otici te pare. Koju mi opremu imamo (staru uniformu bar 3 god. a za dobre cizme znamo samo ako smo ih kupili u armi sopu ili nabavili od prijatelja). Ajde da malo drzava kupuje za Vojsku ako vec prodajeVojnu imovinu.

Domaćin Tex707 (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

svaka cast mshone u sustini je tu problem, sto je prodato za min. dva puta manje i sto je najgore vojska nije ni cent videla.Pa se sad ameri sepure na dedinju, eno ih prave veleletnu ambasadu i pratece objekte (kasarna za marince) i to oni sto su pre par godina bacali bombe na nasu decu,zagadili vazduh,reke,hranu pa na kraju i zivot sa osiromasenim uranijumom i ostalim sranjima.

Jel' ti nije malo cudno to sto pises da su kao sve zagadili ovde, a onda dojurili da zive u toj istoj zagadjenoj okolini, jedu zagadjenu hranu, disu zagadjen vazduh...?

Zainteresovan član xpforswodniw (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio Tex707
    Jel' ti nije malo cudno to sto pises da su kao sve zagadili ovde, a onda dojurili da zive u toj istoj zagadjenoj okolini, jedu zagadjenu hranu, disu zagadjen vazduh...?
    Pa kod mene BiH americki vojnici piju vodu koju dovoze iz Italije u bocama. Jedu hranu koja im stize avionom u Tuzlu pa se salje po bazama, nesmiju skoro nista kupovati...tako ti je u Iraku, Avganistanu, Kosovu, ....skoro svuda gdje US Army dodje.

Domaćin Tex707 (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio xpforswodniw
    Pa kod mene BiH americki vojnici piju vodu koju dovoze iz Italije u bocama. Jedu hranu koja im stize avionom u Tuzlu pa se salje po bazama, nesmiju skoro nista kupovati...tako ti je u Iraku, Avganistanu, Kosovu, ....skoro svuda gdje US Army dodje.

Nisam pomenuo vojnike (to sto navodis je nesto drugo i radi se svuda gde je vojska stacionirana), vec diplomate i konzularno osoblje (citaj: specijalnu policiju) koji i te kako jedu i piju po Srbiji sve sto i svi mi (vazduh da ne komentarisem), a MNOGO su dobro informisani o zagadjenosti terena.

Obećava _Viper_ (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2007.
    Reputaciona moć
    40

a MNOGO su dobro informisani o zagadjenosti terena.
    Kako zagadjen, pa sad rece da nije?
    I da, ima 300 hiljada njih u Srbiji...
    Izvini, a ko je to i kada dojurio da "ZIVI" u nasoj zemlji?

Sta kao nisu koristili uranijumsku municiju? Da nisu sejali pasulj mozda avionima?
    I da nisu koristili, zar nije dovoljan sam stres koji cin bombardovanja doneo ljudima?
    Gledaj bre na sta pocinje da nam lici zemlja? A sve su to posledice ratova i kriza ali znacajnim delom i zbog tog usranog bombardovanja. A sad cemo da im ljubimo dupeta ovde? Strasno...

Kakvi ste to ljudi, svoj sopstveni narod ne volite i ne postujete. Ovi nece da sluze vojsku, ovi bi prodali i dupe amerima da ih ameri nemaju dovoljno u Americi...

Prodaja je sramna i za osudu u svakom slucaju, pogotovo sto od tih para niko od nas niti vojske nece videti ni cent.

A mi se prepucavamo po forumima...

Domaćin Tex707 (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio _Viper_
    Kako zagadjen, pa sad rece da nije?
    I da, ima 300 hiljada njih u Srbiji...
    Izvini, a ko je to i kada dojurio da "ZIVI" u nasoj zemlji?

Sta kao nisu koristili uranijumsku municiju? Da nisu sejali pasulj mozda avionima?
    I da nisu koristili, zar nije dovoljan sam stres koji cin bombardovanja doneo ljudima?
    Gledaj bre na sta pocinje da nam lici zemlja? A sve su to posledice ratova i kriza ali znacajnim delom i zbog tog usranog bombardovanja. A sad cemo da im ljubimo dupeta ovde? Strasno...

Kakvi ste to ljudi, svoj sopstveni narod ne volite i ne postujete. Ovi nece da sluze vojsku, ovi bi prodali i dupe amerima da ih ameri nemaju dovoljno u Americi...

Prodaja je sramna i za osudu u svakom slucaju, pogotovo sto od tih para niko od nas niti vojske nece videti ni cent.

A mi se prepucavamo po forumima...

Rekao sam da su osobe koje smo pominjali dobro obavestene o zagadjenosti terena...to uopste ne znaci da je teren zagadjen, nalazi mogu da budu pozitivni i negativni, a i jedna i druga informacija, ako je tacna, predstavlja dobru informisanost.

Uranijumsku municiju (ustvari municiju od osiromasenog uranijuma) necu mnogo da komentarisem jer to moze da izazove bujicu kontra-komentara. Pomenuti materijal sam imao prilike da drzim u rukama, ima ogromnu gustinu i koristi se za balansiranje komandnih povrsina putnickih aviona; jedan DC-10 (koga je i JAT imao) nosi oko 1000kg ovog materijala. U poslednje vreme se izbacuje iz upotrebe.

Sto se stresa tice potpuno si u pravu, kao i u vezi toga na sta nam lici zemlja. Naravno, treba uzeti u obzir i stres koji smo doziveli tokom 15-godina diktature znamo-vec-koga i svega sto uz to ide, a za to nam stranci nisu sigurno krivi koliko sami mi.

A prodaja k'o prodaja...nikada ne znas da li bi prodaja nekom domacem...kako ih ono bese zovu...a, da, tajkunu bila vise "moralan" cin.

Aktivan član tacy (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    49

Cool Re: pentagon u srcu beograda

Radim u Vojsci 10-ak godina (ne u ,,borbenoj jedinici,, ali je vojna organizacija u pitanju). Postoje pravila i propisi koji nisu menjani od 1979. godine, a vecina ih je iz 90-tih godina. Zaostalo, neprilagodjeno, beskorisno. Slazem se da se dosta znacajnih objekata prodalo za ,,tepsiju ribe,, u godinama tranzicije, ali mislim da je ovde konkretno problem taj sto dobrih 15-ak godina, mozda i vise, Vojska nije adekvatno finansirana, a samim tim, nije ni modernizovana. Budimo realni, u stabilnim drzavama nema govora o tome da se Vojska bavi poslovima kao sto je gajenje pilica, svinja, zitarica, drzanje vojnih ekonomija, ugostiteljskih objekata, nekretnina. Zadatak drzave je da Vojsci obezbedi sredstva, a ne sama Vojska da ih pribavlja. To nije njen primarni zadatak. Dalje, ko iole poznaje situaciju u drugim zemljama, nigde necete naci slucaj da je Vojska stacionirana u gradovima, tj. naseljenim mestima. Pogledajte 1999. gotovo sve kasarne nalaze se u gradovima, pa su stradali i civilni i to vitalni ciljevi, bajagi kao kolateralna steta. Da, treba dobro unovciti ono sto imamo, ne treba se toga plasiti, samo treba gledati profit (bez emocija), a dobijeni novac treba trositi namenski, zar ne bi bilo bolje da se Vojsci obezbede sredstva, da izgradimo svoje baze van naseljenih mesta, da srpski oficiri i vojnici imaju uslove dostojne njihove uloge u drustvu? Jos jedna stvar, kategorija ,,vojne imovine,, vise nije aktuelna, tako da drzava raspolaze sa nekretninama koje su Vojsci date na koriscenje. Kako se Vojska ,,smanjuje,, tako prestaje racionalna potreba za nepokretnostima koje u dosta slucajeva zvrlje prazne, deluju zapusteno, daj da se nesto napravi od toga, ali da bude korisno.

Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio tacy
    Radim u Vojsci 10-ak godina (ne u ,,borbenoj jedinici,, ali je vojna organizacija u pitanju). Postoje pravila i propisi koji nisu menjani od 1979. godine, a vecina ih je iz 90-tih godina. Zaostalo, neprilagodjeno, beskorisno. Slazem se da se dosta znacajnih objekata prodalo za ,,tepsiju ribe,, u godinama tranzicije, ali mislim da je ovde konkretno problem taj sto dobrih 15-ak godina, mozda i vise, Vojska nije adekvatno finansirana, a samim tim, nije ni modernizovana. Budimo realni, u stabilnim drzavama nema govora o tome da se Vojska bavi poslovima kao sto je gajenje pilica, svinja, zitarica, drzanje vojnih ekonomija, ugostiteljskih objekata, nekretnina. Zadatak drzave je da Vojsci obezbedi sredstva, a ne sama Vojska da ih pribavlja. To nije njen primarni zadatak. Dalje, ko iole poznaje situaciju u drugim zemljama, nigde necete naci slucaj da je Vojska stacionirana u gradovima, tj. naseljenim mestima. Pogledajte 1999. gotovo sve kasarne nalaze se u gradovima, pa su stradali i civilni i to vitalni ciljevi, bajagi kao kolateralna steta. Da, treba dobro unovciti ono sto imamo, ne treba se toga plasiti, samo treba gledati profit (bez emocija), a dobijeni novac treba trositi namenski, zar ne bi bilo bolje da se Vojsci obezbede sredstva, da izgradimo svoje baze van naseljenih mesta, da srpski oficiri i vojnici imaju uslove dostojne njihove uloge u drustvu? Jos jedna stvar, kategorija ,,vojne imovine,, vise nije aktuelna, tako da drzava raspolaze sa nekretninama koje su Vojsci date na koriscenje. Kako se Vojska ,,smanjuje,, tako prestaje racionalna potreba za nepokretnostima koje u dosta slucajeva zvrlje prazne, deluju zapusteno, daj da se nesto napravi od toga, ali da bude korisno.
    saglasan sam u potpunosti, samo ono sto je ovom prilikom uradjeno je daleko od tvojih ideja. Ni dolar nije od Marsalata usao u vojni budzet, a ta zgrade je daleko od `beskorisne i neperspektivne`.
    pa ceo proces tranzicije i prodaje objekata je i stao jer nemogu pojedinci iz raznih klubova i organa drz.uprave da se dogovore oko visine provizije koja ce njima upasti.

Učlanjen
    12.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

prosto sam iznenadjen idejom da ce neki ljudi da idu na kosutnjak i da se dive marincima! ja bih da postavim jedno pod pitanje, Zasto se vojska Srbije ne pita sta ce da bude sa njenom imovinom? ako se to i dalje prepusta korumpiranim politicarima tesko nasoj vojsci i nasem narodu!

Zainteresovan član Boba-No1 (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2004.
    Reputaciona moć
    54

Cela Srbija je na prodaju, čemu se čuditi! Vojska......šta je to, ja neznam da Srbija danas ima vojsku, imala je ranije.......
    U blizini sam...

Slične teme

1. Napad na Pentagon - najveća prevara !
    Autor dzonson u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 03.11.2007., 17:11
  2. Pentagon
    Autor vladimir_s u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 27.08.2007., 11:41
  3. Hakeri napali Pentagon!
    Autor nesha t. u forumu Politika
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 22.06.2007., 17:58
  4. Pentagon godisnje trosi 468.9 milijardi dolara