Dzudo

Ja uskoro krecem sa treniranjem dzudoa. Ono sto mogu da ti kazem je da je fizicki zahtevna vestina i polaze se i na snagu a kod taekwonda,aikidoa,karatea i slicnih borilackih vestina nije zastupljeno.
Dzudo je i bolji zato sto nema neke mane kao ovi sportovi. Nije toliko statican, ima elemenata akrobatike dobar rad svih misica, dobra je podloga ako deca hoce neke druge sportove kasnije da treniraju kao sto su gimnastika,rukomet,fudbal...Realan je u borbi. Sve u svemu odlicna vestine.

Hvala ti, izgleda da cu i ja uskoro poceti da ga treniram.:D
 
Ne gresis mada ni kik boks nije losa vestina. Ja cu morati da pocnem da treniram kik boks jer mi je doktor zabranio dzudo.Sve u svemu naucis da se kreces, branis i naravno razvijas sve misice sto je najbitnije.
 
zna li neko mozda koji su termini u partizanu?posto sam ja bio tamo 3 puta,i sva tri puta ja nikog od judoka nisam mogao da nadjem!cak sam i zvao partizan a covek u lokalu mi je rekao da u kancelariju judo kluba niko nikad ne ulazi...
 
Ljudi dvoumim se izmedju Aikida i Juda,pa mi vi kazite koji bi mi preporucili,koji je primenjiviji kao samoodbrana i koji bi meni odgovarao jer sam dosta mrsav (183 cm 62 kg)
Ne zelim da ucestvujem u takmicenjima vise bih se rekreativno bavio.
Hvala
 
Nisam bas puno kompetentan posto sam se bavio samo karateom cetiri meseca ali dosta znam o borilackim vestinama i krenucu na leto dzudo da treniram.Ono sto ti mogu reci je da je bolji dzudo. Aikido je vise okrenut filozofiji boriti se bez borbe znaci kako da protivnika smiris recima a ne tucom. Tako da treba puno godina da bi savladao tehnike samoodbrane ali i tada ako bi ti primenio na nekom to ne bi vise bio aikido jer aikido te uci izbegavanju tuca.

Dzudo je odlicna vestina koja je nastala iz nekih tehnika dziudzice po meni dzudo je mnogo bolja vestina od aikida,taekwonda,karatea(moderni stil), karate kyokosinkau stil je dobar a ovaj moderni se totalno srozao. Dzudo takodje u sebi sadrzi elemente rvanja,akrobatike,primenjiv je u praksi,potrebna je dobra tehnika ali i snaga. Fizicki je dosta naporan. Moj predlog je dzudo. Cak je i realni aikido primenjivilji od tradicionalnog aikida.
 
Ja treniram u Partizanu,ali termini na stradionu nisu za pocetnike,tu dolaze najbolji dzudisti koje trenutno imamo.Za pocetnike postoje drugi klubovi,a i Partizan ima svoju sekciju pocetnika na Senjaku u Ulici Viktora Igoa.
 
atman 'fala na informacijama.samo me jos zanima sta mi preporucujes od judo klubova,tu na vozdovcu?
ja sam sad trenutno na vozdovcu studiram i dobro bi mi dosao rekreativni trening.Nisam apsolutni pocetnik,trenirao me je Jocic oko god. dana,tako da znam i sta su profi treninzi.
Takodje mi je problem to sto sam malo stariji('86) a nemam veliki staz kao judoka.
 
a kik box je takodje jako dobar za izgled nosa!:)

Trenirao sam kik box godinu dana, sparingovao skoro svaki drugi trening sa jacima od mene, i najteza povreda koju sam imao bila je masnica ispod oka. Sve zavisi kako treniras i ,jos vaznije, sa kim treniras. A i zasto se bavis borilackim sportovima kad se plasis udaraca? Idi na balet i nos ce da ti bude savrsen.
Da ne budem totalno off topic, dzudo mi se svidja kao vestina, jer ipak treba malo da ukljucis mozak da bi ga savladao.
Poz
 
imam 19 godina, kuci sam trenirao aikido, ali sam dosao u Beograd da studiram, tako da sam prestao... nastavio bih da se bavim sportom.. interesuje me dzudo, moze li neko da mi preporuci neki klub koji ima neku starjiu pocetnicku grupu (ne bih sa nekom decicom da treniram) :) ??? takodje, da ne bude toliko "sportski" orjentisan.. tj, nemam neku ambiciju da se takmicim... trenirao bih vise zbog sebe.... ako se razumemo :)
 
Da li neko zna kada se odrzavaju treninzi u Dzudo klubu Novi Beograd, posto sam zvao ali se niko ne javlja na tel. I ako ima neko da mi preporuci jos neki dzudo klub na Novom Bg.
 
Trenirao sam kik box godinu dana, sparingovao skoro svaki drugi trening sa jacima od mene, i najteza povreda koju sam imao bila je masnica ispod oka. Sve zavisi kako treniras i ,jos vaznije, sa kim treniras. A i zasto se bavis borilackim sportovima kad se plasis udaraca? Idi na balet i nos ce da ti bude savrsen.
Da ne budem totalno off topic, dzudo mi se svidja kao vestina, jer ipak treba malo da ukljucis mozak da bi ga savladao.
Poz

To je tacno, decko mi trenira kik boks i do sad nije imao povrede nosa a i ako vec odgovaras na ovu temu onda ne treba da se plasis ni udaraca ni padova. A i dzudo ti koristi da naucis kretanje koje ti mnogo znaci ako predjes nesto drugo da treniras.
Pozz
 
Mislim da u judou ima najvise fizickih kontakata sto se tice borilackih sportova i tako su najvece sanse da se tesko povrijedis. Sama pravila sporta su takva, maltene mozes da ubijes protivnika ako se ovaj ne preda....
 
Ovo o ubijanju protivnika je totalna neistina i besmislica,to govorim ne samo kao dzudista vec i kao sudija u ovom sportu.Stariju pocetnicku grupu ima judo klub Olimp,nije takmicarki orjentisana a ima pocetnika cak i od pedeset godina,dosta kvalitetno se radi.
Zamolio bih ljude koji se ne razumeju u ovaj sport da lepo pitaju,informisu se, a ne da pisu nesuvisle postove.
 
Ovo o ubijanju protivnika je totalna neistina i besmislica,to govorim ne samo kao dzudista vec i kao sudija u ovom sportu.Stariju pocetnicku grupu ima judo klub Olimp,nije takmicarki orjentisana a ima pocetnika cak i od pedeset godina,dosta kvalitetno se radi.
Zamolio bih ljude koji se ne razumeju u ovaj sport da lepo pitaju,informisu se, a ne da pisu nesuvisle postove.

Drago mi je da ima i onih koji brane ovaj sport. Nego ocete ici negde na pripreme ove godine sa klubom? Atman?
Sta se novo radi u PARTIZAN-u?
 
Da,danas je u Sumicama bio turnir Srdjan Jankovic.
Sto se Partizana tice,sada je malo zatisje,proslo je drzavno,evropsko,ostao je jos ekipni kup u junu i par turnira.
Za pripreme se jos uvek ne zna,prosle godine smo bili u Kucevu.
 
evo da dam komentar u svojoj maticnoj vhjestiti,najljepsoji najboljoj ako je rade i ako je ucite od pravih ljudi. Clone prof.Jigoro! dase vrati jer se sigurno prevrce u grobu zbog onoga sto je judo postao i gdje je zalutao.................. ps. judo ima i parter ,,majstori"
 

Back
Top