Dzudo

sad svi treniraju dzudo neka kaze sveko kako se zove.i de trenira......

ima neko da proda adidas kimono....onog sto vise nema u prodaji

Šta se ti mešaš majketii i kakvi su to komentari?????
Ne želim da kažem svoje ime i prezime jer želim da zaštitim svoju privatnost i jer sam majka maloletnog deteta. Ali sam rekla gde sam trenirala, koliko, koji pojas imam....Oni koji su trenirali ili koji su još uvek aktivni mogu slobodno da se uključe u priču ako prepoznaju imena koja spominjemo....

Ja imam adidas kimono, ali ti ne dam:lol:
 
Milojevicu,ja sam Vladan Stojanovic,i treniram u Partizanu iz Beograda(aktuelnom prvaku drzave),a ti si?Za Jugoslovenku vidim da je trenirala,posto zna vecinu dzudista a i navela je konkurentkinje iz svoje kategorije.
 
Mislim da sam najviše takmičenja odradila u Šumicama. Svaki drugi vikend se takmičenje održavalo tamo, ali je uvek bilo jako hladno i zato nisam volela da se takmičim tamo.
Da živim u Bg, sigurno bih došla da gledam.
 
Ovako za one koji su u blizini tj u okolini Vrbasa takmicenje za prvenstvo Vojvodine za kadete bice odrzano u Vrbasu u sportskom centru Drago Jovovic u subotu 22.03.2008. a za vrame pocetka borbi cu vam naknadno javiti.Pozz svima
 
Alo dzudisti! Koliko je dzudo primenljiv na ulici, u prljavoj borbi, nozevima i palicama? Jel se uce odbrane od takvih stvari? Ako se uce, koliko je potrebno da ih savladas? Jesu li trenizi fizicki teski, primer jel se rade dosta sklekovi, trbusnjaci, trcanje... Dosta pitanja, sta da se radi, planiram da treniram pa da se raspitam detaljno :))

P.S. Sto se pojaseva tice, to je samo formalnost. Borilacka vestina se ne trenira da bi dobio boju!
Hvala unapred dzudistima
 
Pa vidi ovako sve zavisi od situacije u kojoj se nadjes na ulici u ulicnoj borbi.Nisam isprobala da li je primenljivo jel se na treninzima ne primenjuje noz ili palica. Uglavnom ima dosta korisnih odbrana. Ako si na treningu aktivan i ako pratis pa najmanje tri treninga treba dobro tehnika da se uvezba. Fizicki su teski leti kad nema takmicenja kad je sezona priprema a ima tj. desi se da se rade i kondicioni treninzi. Pa obicno radimo serije sklekova,tebusnjaka, skokova, cucnjeva i jos dosta drugih vezbica. sazem se ne treniras zbog pojasa vec radi boljeg snalazenja za odbranom. ovo je jedan mali savet ako te jos nesto zanima pitaj slobodno.
 
Ovako, ja sam preferirao borilacke vestine kao sto su kik box, taekwondo itd bas zbog fizicke pripremljenosti, koja je veoma znacajna. Medjutim sad mi je stalo da naucim neku tehniku, odbrane i tako to. Aikido je dobar, samo mi smeta sto se na trenizima skoro uopste ne oznojs. Koliko sam shvatio, judo je negde na sredini...mozes dosta da naucis o odbrani, a da se pritom i fizicki razvijes kako treba. Ispravite me ako gresim! Drugacije je kad mi neko kaze svoje iskustvo.
Hvala na savetu rijavecj
 
Ja uskoro krecem sa treniranjem dzudoa. Ono sto mogu da ti kazem je da je fizicki zahtevna vestina i polaze se i na snagu a kod taekwonda,aikidoa,karatea i slicnih borilackih vestina nije zastupljeno.
Dzudo je i bolji zato sto nema neke mane kao ovi sportovi. Nije toliko statican, ima elemenata akrobatike dobar rad svih misica, dobra je podloga ako deca hoce neke druge sportove kasnije da treniraju kao sto su gimnastika,rukomet,fudbal...Realan je u borbi. Sve u svemu odlicna vestine.
 

Back
Top