Dzudo

Vidim da slabo ima dzudista ovde.Jel ste probali da radite sparing sa nekim ko trenira neki drugi borilacki sport?Ja sam radio sa tekvondistima,bogami na udaracku tehniku me izlupaju ali obicno zavrse u parteru sa nekom polugom ili davljenjem,jer od toga bas i nema neke odbrane-strogo sportski na tatamiju :)
Evo ja treniram godinu dana,imam zuti pojas
 
Ja sam ishla na Judo . Mislim da je to za one koji vole da trace vreme. Moras da teniras 2 godine za zuti pojas

Ne lupaj molim te, najbolje bi bilo da kao u karateu za dve godine treniranja dobiješ crni pojas, pa ti posle dečica od 8 godina trčkaraju po sali sa crnim pojasevima...:shock:
Ja sam trenirala 12 god i imam crni pojas za koji sam polagala posle osam godina treniranja i uspeha na svetskom prvenstvu.
Ne treniraš ti borilačke veštine da bi za godinu dana dobila crni pojas pa da se hvališ tetkama i babama već da bi stekla mentalnu i fizičku snagu.
 
uostalom pojas je najmanje bitna stvar..ne trenira se vestina zbog pojasa vec zbog toga sto zelis nesto da naucis...pojas dolazi kao zasluga za tvoj trud (ili samo zvanje u nekim drugim vestinama)
 
Ja sam ishla na Judo . Mislim da je to za one koji vole da trace vreme. Moras da teniras 2 godine za zuti pojas


Hahahahaha,smeniju izjavu nisam procitao...

Pa u tome i jeste poenta,dzudo ne mozes kao taekwondo da naucis za 3 godine.****** ja trenirao,srednja skola ubijam se za pojaseve dok neki klinci 4-5 razred taekwondo imaju crveni sa dve crne crtice.
Na kraju,zakljucak,ja sa belim pojasem mogu da ih izlemam jednom rukom :lol:
Dzudo u proseku svake dve godine ima polaganje za pojas,za ostale sportove ne znam,za taekwondo znam jer su se u istoj sali odrzavali treninzi.Kod njih valjda na 6 meseci.

Moj cale je dzudo trenirao 20 godina,i posle dobijanja crnog pojasa,sa 27 kad je otisao u vojsku pravio je pazuzu i posle se vratio u klub pa je sjebao prsljenove nesto i slabije se bavio.Sad ima 55 godina,jak je ko konj.Ne mogu da izadjem na kraj sa njim kad se rvamo
 
Veliki pozdrav svim dzudistima i onima koji vole dzudo.Treniram ga preko 15 godina,clan sam naseg najboljeg kluba,naravno Partizana.
Za pocetak da kazem da je konkurencija u dzudou veoma velika,postoji samo jedna federacija i jedno svetsko i evropsko prvenstvo,olimpijski sport je od 1964.Malo se borilackih sportova moze pohvaliti jedinstvenom organizacijom,tako da je u dzudou teze doci do velike medalje.Mislim da je srebrna medalja koju je osvojio moj klupski kolega Milos Mijalkovic ogroman uspeh.
 
Veliki pozdrav svim dzudistima i onima koji vole dzudo.Treniram ga preko 15 godina,clan sam naseg najboljeg kluba,naravno Partizana.
Za pocetak da kazem da je konkurencija u dzudou veoma velika,postoji samo jedna federacija i jedno svetsko i evropsko prvenstvo,olimpijski sport je od 1964.Malo se borilackih sportova moze pohvaliti jedinstvenom organizacijom,tako da je u dzudou teze doci do velike medalje.Mislim da je srebrna medalja koju je osvojio moj klupski kolega Milos Mijalkovic ogroman uspeh.

Partizan je zaista uvek imao neverovatno dobru mušku ekipu. (I lepu) :lol:
Veliki pozdrav za tebe 8-)
 
Partizan je klub ljudi koji zaista vole da treniraju,atmosfera je uvek bila dobra,tako da je logicno da je imao najbolje rezultate.
Dzudo je sport sa tradicijom,ima svoj jezik koji je isti u celom svetu,trenira se na svim kontinentima i konkurencija je zaista veoma velika.Mislim da ga od mladjih borilackih sprtova izdvajaju:tradicija,jedinstvena svetska federacija IJF kao i jedinstvena evropska EJF i jedinstvene nacionalne federacije,tehnologija treninga,masovnost kao...
Kada je neko recimo prvak evrope,on to zaista i jeste a ne prvak u jednom od mnogih stilova u nekoj od mnogobrojnih federacija.
Evropsko prvenstvo koje je odrzano u beogradu je bila prilika da se upozna dzudo na najlepsi nacin,sledeca prilika je univerzijada koja ce biti takodje u Beogradu i u okviru koje ce biti i dzudo takmicenje.
 
Veliki pozdrav i za tebe Jugoslovenka.Treniras li jos uvek judo negde,gde si ranije trenirala?

Ne, prestala sam kad sam zatrudnela. Sada imam sina koji ima sedam godina (ja 29), i ove godine ću ga upisati kod mog trenera. Počeo je on prošle godine, pa prekinuo. Sad hoće ponovo.
Trenirala sam u Proleteru (ZR).
 
Nastupao sam za Proleter dve godine.Sujica,Savatovic i ostali,odlicna ekipa.2005 bili su treci u Srbiji,jedna pobeda ih je delila od ulaska u finale.
Deda,dzudo je sport za ceo zivot,tako da bez problema mozes da pocnes da treniras.Sa prvom ekipom Partizana bi ti bilo mpretesko za pocetak,ali raspitacu se gde ima starijuih pocetnika pa cu napisati.Znam da na treninzima na Senjaku gde treniraju nase mladje selekcije ima pocetnika tvojih godina,ima takvih grupa i u sportskom centru Olimp i u sc. Vracar.
 
Sta ce ti dzudo? To nije nikakav sport. To je obicna makljaza u crnim dugim gacam. Predlazem ti da pocnes da treniras folklor. On je odlican za celo telo. 8)
 
Nastupao sam za Proleter dve godine.Sujica,Savatovic i ostali,odlicna ekipa.2005 bili su treci u Srbiji,jedna pobeda ih je delila od ulaska u finale.
Deda,dzudo je sport za ceo zivot,tako da bez problema mozes da pocnes da treniras.Sa prvom ekipom Partizana bi ti bilo mpretesko za pocetak,ali raspitacu se gde ima starijuih pocetnika pa cu napisati.Znam da na treninzima na Senjaku gde treniraju nase mladje selekcije ima pocetnika tvojih godina,ima takvih grupa i u sportskom centru Olimp i u sc. Vracar.

Savatović je super momak, on je počeo posle mene da trenira, ali je izrastao u sjajnog borca i dobrog momka...Znaš li Bojana Markovića? On je isto jako dobar džudista, mislim da je ove god radio ligu, ali nisam sigurna...
 
Savatovic je nekoliko godina trenirao kod nas u Partizanu,veliki talenat,bio je juniorski prvak drzave,ali je mogao mnogo vise da je vise trenirao.Znam sve iz Proletera,ali Bojana ne mogu da se setim,kada bih ga video znao bih.
 
Ja verovatno i tebe poznajem, bar iz viđenja, sa takmičenja...
Baš je svet mali...
Da li si možda radio svetsko prvenstvo u Sambou 1994 god? Pripreme su trajale mesec dana i reprezenatcija je bila smeštena u Hotelu Park u NS?
 
Nisam sambo radio nikada,a u Novom Sadu sam bio na pripremama judo reprezentacije.Koju kategoriju si radila,ko su ti nili rivali?Inace smo Savatovic i ja bili u istoj kategoriji(90 kg) i imali smo nekoliko meceva.
 
Nisam sambo radio nikada,a u Novom Sadu sam bio na pripremama judo reprezentacije.Koju kategoriju si radila,ko su ti nili rivali?Inace smo Savatovic i ja bili u istoj kategoriji(90 kg) i imali smo nekoliko meceva.

Jel ti to mene pitaš koliko imam kg???? :shock::lol::lol::lol:
Šalim se....pošto sam dosta visoka (175 cm) skoro uvek sam radila kategorije za koje nisam imala dosta kg...
Najčešća mi je bila 66kg, 68kg,72kg....
Sad imam 65 kg.
Protivnice...Paaaa Vanja Mandić, Tanja Bevc (Pančevo), to su mi bile dve najjače, koje bih obično sretala u polufinalu ili finalu....
Sambo sam naravno trenirala samo kao dodatak džudou, ali sam izlazila i na takmičenja. Mislim da su iz Ns u tim većim, tvojim kategorijama od muških bili Andrić i Tijanić, ne mogu sad ni da se setim...Ipak je prošlo 7 god kako ne izlazim na takmičenja, dosta tu ima novih lica...
 
Veliki pozdrav svim dzudistima i onima koji vole dzudo.Treniram ga preko 15 godina,clan sam naseg najboljeg kluba,naravno Partizana.
Za pocetak da kazem da je konkurencija u dzudou veoma velika,postoji samo jedna federacija i jedno svetsko i evropsko prvenstvo,olimpijski sport je od 1964.Malo se borilackih sportova moze pohvaliti jedinstvenom organizacijom,tako da je u dzudou teze doci do velike medalje.Mislim da je srebrna medalja koju je osvojio moj klupski kolega Milos Mijalkovic ogroman uspeh.

ti si iz kikinde .....
 

Back
Top