Dzudo

Vidim niko nije spominjao JK Dinamo (Pancevo), a mislim da ima par dobrih boraca, trenirao sam dzudo kratko, ali sam odusevljen sportom, posto planiram da upisem VA, tamo cu nastaviti da treniram dzudo, treneri su mi bili Ljuba Stanisic i Slavko Stanisic, Slavko je neverovatan covek, sto bi rekao onaj iz filma mrtav-ladan "Ljudina je skoro nisam sreo takvog" :D :D :D

Na VA imaš odlične uslove za džudo. Profesor borenja je Bane Rašović (sin Vuka Rašović), tako da ti džudo neće manjkati.
 
Iako sam stekao zuti pojas kao klinac, ovde u Boru sam se pre par meseci upisao na dzudo iz cistog razloga zato sto nemamo BJJ klub. Medjutim, zaljubio sam se u dzudo i verovatno cu i da ga nastavim kada odem na fax. :) Treneri su Boban Zivkovic i Rakic Slobodan 'Cakan' inace 6. dan dzudo, 2 dan dziu dzicu.

Imam uskoro polaganje za oranz, pa me zanima kada odem u BG ili NS, da li moram ponovo da polazem i branim pojas ili mi je dovoljna potvrda od mog kluba?
 
Demister, naravno da ne moras da ``branis`` pojas, potvrda iz kluba ti je validna.A boja pojasa, na kraju krajeva, i nije toliko bitna.
Milose, Slavko i Ljuba su zaista izuzetni ljudi, kada budes bio na VA upoznaces Stevu, naseg reprezentativca koji je student tamo, uputice te o svemu.
 
atman1 za jk vozdovac pa za starije imam 23 god bavio sam se boksom i kikboksom, a malo sa ortacima radio parter pa bih sad rekreativno malo da radim judo,a preporucili mi jk vozdovac pa me sad samo jos interesuju termini ya odrasle?
 
Ne uci dzabe policija i specijalci dzudo,sto kaze jedan drugar slab je dzudo sport za borbu u parteru.Rekao sam mu da ide da se leci,a prethodno napravio nekoliko poluga i gusenja cisto da mu pokazem koliko je slab.
Btw,posto treniram mma a bazna vestina mi je dzudo i parter obozavam da radim borbe u istom i mnogo se dobro pokazalo
 
Koliko je dobro stavljati stirak kod pranja kimona? Ja ga perem obicno u 2 nedelje. Da li svaki put kada ga perem da stavljam stirak ili povremeno? POMOC! :)

Pa ako tebi ne smeta za fleksibilan i mekan "rad" na treningu onda stavljaj. Ja sam počeo da stavljam omekšivač jer me smori onaj moskito (kao oklop), tako da ću da ga menjam za neki mekši (nisam takmičar).
 
Pa ako tebi ne smeta za fleksibilan i mekan "rad" na treningu onda stavljaj. Ja sam počeo da stavljam omekšivač jer me smori onaj moskito (kao oklop), tako da ću da ga menjam za neki mekši (nisam takmičar).

E vidis, meni bas smeta mekoca jer nekako protivnik (pa cak i ako samo treniram, opet je iritantno) moze da mi uhvati moroto npr. kako hoce, zgrabi rever i uvrne sa lakocom. Ovako malo teze... ;)

Sto se podliva tice, ne smeta mi, par puta sam grebao facu a i prsti su mi krvarili pokotovo kada radim sa nekim ko ima kvalitetan, ostar kimono kao sto si naveo Moskito ili Danhro npr.
 
Stirak nemoj nikada da stavljas u kimono, nauci lepo odbranu od protivnikovog ulaza i tako se brani, bice mnogo korisnije i tebi a i tvom partneru.
Inace, ako nekome treba kimono, mogu da ga uputim kako da ga nabavi daleko najpovoljnije.
 
E vidis, meni bas smeta mekoca jer nekako protivnik (pa cak i ako samo treniram, opet je iritantno) moze da mi uhvati moroto npr. kako hoce, zgrabi rever i uvrne sa lakocom. Ovako malo teze... ;)

Sto se podliva tice, ne smeta mi, par puta sam grebao facu a i prsti su mi krvarili pokotovo kada radim sa nekim ko ima kvalitetan, ostar kimono kao sto si naveo Moskito ili Danhro npr.

Kad mi se "namesti" na morote-seoi-otoshi može da ima i oklop... odeeee!

atman ti lepo kaže prvo borba za gard, ko tu bude bolji taj baca. Letim ja i sa moskitom i bez njega, ako nemam gard ili ga bar ne raskinem.
 
Ne lupaj molim te, najbolje bi bilo da kao u karateu za dve godine treniranja dobiješ crni pojas, pa ti posle dečica od 8 godina trčkaraju po sali sa crnim pojasevima...:shock:
Ja sam trenirala 12 god i imam crni pojas za koji sam polagala posle osam godina treniranja i uspeha na svetskom prvenstvu.
Ne treniraš ti borilačke veštine da bi za godinu dana dobila crni pojas pa da se hvališ tetkama i babama već da bi stekla mentalnu i fizičku snagu.

E, ovo je najbolje sto sam ikad procitao! svaka cast.
 
U dzudou trebas da zaradis pojas, i to ne nekim katicama... Uostalom, pojas i nije bitan, bitno je ono sto upijes i sto naucis da primenis.

Ja npr. znam majstore dzudoa koji najvise primenjuju tehnike za zuti i orandz pojas, preko zelenog retko sta vidim da rade. Slika ispod, pa sami dajte ocenu sta najvise volite a i ljudi sa kojima trenirate.

185994_1309922883530_1694363887_579378_3524469_n.jpg
 
Ipon seoi nage je jedan od prvih poteza koje ucis u dzudou pa se dosta cesto koristi na takmicenjima,pa i olimpijskim.
Sto kaze moj otac,dzudo se uci ceo zivot,i ne moze da se nauci do kraja
 
Poslednja izmena:
Nije ali ja to svakako zelim da treniram pored dzudo-a zbog jednog decka!

Oces da treniras i placas clanarinu zbog nekog decka koji te zafrkava? Bolje kupi suzavac (verovatno negde 500 dindzi) ili uzmi kesu peska, pa sacekaj tog lika sto te zeza i - PRAVO U OCI! Treniraj ono sto te cini srecnim i ako zelis da se posvetis tom sportu...75% kik boksera su debili koji zele da vladaju na ulicama, i koji ce za par godinada propadnu
 
Bez obzira, ako radis nesto radis zato sto volis. Ako ti nesto ne izaziva leptirice u stomaku, da se tako izrazim, onda bolje ni nemoj da radis. A ako hoce da bude interesantnija decku, to se lako provali, da nije to to. ;)
 
Sta ce ti dzudo? To nije nikakav sport. To je obicna makljaza u crnim dugim gacam. Predlazem ti da pocnes da treniras folklor. On je odlican za celo telo. 8)

Izvini, ovde se prica o judou. Judo jeste sport i borilacka vestina. Nije makljaza. Pola tvoje poruke nisam razumeo. Ta roze boja mi ubija oci, ali i dokazuje kakva si ti osoba. Sve sto volis to je najbolje, a sve ostalo glupost... Jedno pitanje - jel tvog trenera/ucitelja folklora slucajno susreo neki dzudista i poigrao se sa njim? ili te je neka dzudistkinja sredila, pa imas takvo misljenje o dzudou?... Samo pitam... Ako se od folklora brze razvijes nego od dzudoa, onda od ucenja fizike jacas trbusnjake. E, i odgovori mi na ona pitanja...
 
Ne moze jedan decak da predstavi dzudo... Sto ti lepo ne bi otisao na jedan dzudo trening i izazoves nekog? Stvarno ne razumem one koji ocenjuju dzudo po jednom liku..

U ovoj državi i jeste problem, čim treniraš neku BV - odmah misle da si neki baja. Prema nekoj ličnoj proceni, ukoliko neka osoba hoće da nauči da primeni ono sa treninga u samoodbrani, idealna dob da počne da trenira jeste sa 15 - 16 godina ( moje lično mišljenje ).
 
Nije to problem samo u drzavi, nego u celom svetu, ljudima... Neko ce ti se rugati jer treniras lupam - kapoeiru. Onda kada kapoeiru (po njima ''glupost'') upotrebis na njima, cutace.
A ovi sto prozivaju borilacke vestine, koji treniraju taj FAMOZNI FUDBAL, KOSARKU, jednostavno volim da ih spustam jer ako nesto ne vole, ne moraju tu ''ne-volju'' da sire po internetu i unistavaju neciju zelju za tako nesto (borlicku vestinu).
Ne odnosi se samo na borilacke vestine, vec i za druge stvari koje su nekim ljudima nepoznate ili jednostavno - nisu ceste.
 

Back
Top