Republiku Srpsku tuži 40.000 logoraša

Bošnjak

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
318
Savez logoraša Bosne i Hercegovine podnijelo je 40.000 tužbi protiv RS za patnje nanešenim tokom boravka u konc.logorima pod kontrolom VRS.
Najveći broj tužbi je iz općine Prijedor, a odnose se na bivše logoraše Omarske, Keraterma, Manjače i Trnoplja. Osim tih logora najpoznatiji su i "Luka" u Brčkom, "Sušica" u Vlasenici, "O.Š.Vuk Karadžić" u Bratuncu, "KPD Foča" u Foči, logor Batković, logor Kula u Sarajevu, "Sanakerm" u Sanskom Mostu i dr.
Broj tužbi protiv RS nije konačan.
 
Bošnjak:
Savez logoraša Bosne i Hercegovine podnijelo je 40.000 tužbi protiv RS za patnje nanešenim tokom boravka u konc.logorima pod kontrolom VRS.
Najveći broj tužbi je iz općine Prijedor, a odnose se na bivše logoraše Omarske, Keraterma, Manjače i Trnoplja. Osim tih logora najpoznatiji su i "Luka" u Brčkom, "Sušica" u Vlasenici, "O.Š.Vuk Karadžić" u Bratuncu, "KPD Foča" u Foči, logor Batković, logor Kula u Sarajevu, "Sanakerm" u Sanskom Mostu i dr.
Broj tužbi protiv RS nije konačan.
Šta misliš da li će propjevati "slavuji" u Tarčinu, biti postrojeni "vlasi"u V Bubnju, biti "pokrštena" djeca "začeta" u "Evropi", uzeta pamet onima koje su "protjerali" širom svijeta, a bili su u LOGORIMA....
 
Bošnjak:
Savez logoraša Bosne i Hercegovine podnijelo je 40.000 tužbi protiv RS za patnje nanešenim tokom boravka u konc.logorima pod kontrolom VRS.
Najveći broj tužbi je iz općine Prijedor, a odnose se na bivše logoraše Omarske, Keraterma, Manjače i Trnoplja. Osim tih logora najpoznatiji su i "Luka" u Brčkom, "Sušica" u Vlasenici, "O.Š.Vuk Karadžić" u Bratuncu, "KPD Foča" u Foči, logor Batković, logor Kula u Sarajevu, "Sanakerm" u Sanskom Mostu i dr.
Broj tužbi protiv RS nije konačan.

jel u tim oogorima bilo krematorijuma?
Ako nije, onda su se loše ugledali na Jasenovac gde je tvoj đedo bio čuvar.
 
Yopa:
Ovde je bar stvar jasna. Ko se izivljavao nad zarobljenim vojnicima ili civilima mora da nayebe k'o zuti.
Pazi u potpunosti se slažem sa tobom!
Dođu belosvetska "govna" (proizvođači vesti), snime kutak za otpad u prihatnom centru tamo ulete i prave snimke, pazi stvar dokazana u Hagu, ne želim ništa da negiram, i LOGOR!!!!
Ponavljam o TARČINU će "pjevati SLAVUJI", Vaskrsnuće VLASI u V Bubnju, hej tamo je ta !famozna! sudnica..........
 
Bošnjak:
Savez logoraša Bosne i Hercegovine podnijelo je 40.000 tužbi protiv RS za patnje nanešenim tokom boravka u konc.logorima pod kontrolom VRS.
Najveći broj tužbi je iz općine Prijedor, a odnose se na bivše logoraše Omarske, Keraterma, Manjače i Trnoplja. Osim tih logora najpoznatiji su i "Luka" u Brčkom, "Sušica" u Vlasenici, "O.Š.Vuk Karadžić" u Bratuncu, "KPD Foča" u Foči, logor Batković, logor Kula u Sarajevu, "Sanakerm" u Sanskom Mostu i dr.
Broj tužbi protiv RS nije konačan.

kojem će sudu biti dodjeljena nadležnost da vodi postupak?
 
samo me interesira kad će se početi konačno nazirati kraj svemu ovome, kad će ljudi početi da malo više gledaju u budućnost?
10 godina smo ratovali
10 godina ćemo se tužakati
10 godina čekati da se svi postupci suđenja završe
i barem 10 godina će trebati da se sve to smiri

i ode ne samo mladost i život već i starost... :shock:

e stvarno ja neznam što ne baciše na ovaj naš zaostali Balkan 45 jednog debeljka
vjerojatno bi do sada bili normalno društvo ko u japanu
:roll:
pozdrav i
Laku noć
 
dobice ****** od ovce :lol: :lol: :lol: ostali bez love shto je zapad njihovim politicharima dao za razvoj a ovi u dobrom komunjarskom maniru shebali do koske... sad nema keka, pa kazhu daj shta dash samo da kapne sa drveta bez rada ako moze.... :lol: dodik je chudo od choveka.... yebe ih pa ih rastura.... zhelece oni opet da predju u pravoslavce, samo imaju problem kozhurice... :lol:
 
Vi se samo ismijavajte, RS bi vrlo lako mogla bankrotirati zbog ovih tužbi!
Slavuji nikad ništa nisu dokazali pa i nemogu nikoga ni tužiti jer da mogu to bi davno uradili, međutim nemaju dokaza za svoje tvrdnje! Što se tiče ovih logora koje sam naveo, za svaki ovaj logor nađena makar jedna masovna grobnica žrtava toga logora...
Tužbe su podnesene Okružnom sudu u Banja Luci, Državnom sudu u Sarajevu i ponekim kantonalnim sudovima!!
 
Yopa:
Bošnjak:
E vidis, samo u glavama takvih k'o ti, sto nisu ni citanku za prvi razred procitali, su Srbi jedno kompaktno telo. Znam ja da ti nas dozivljavas kao celinu (jerbo nisi normalan), ali ako jedan narod na svetu to nije, onda su to Srbi.
Isto kao što i vi nas Bošnjake generalizirate i što je najgore stavljate nekakve etikete o izmišljenom fundamentalizmu, ekstremizmu, terorizmu!
Što se čitanke tiče, životom bi se s tobom opkladio da imam makar 3 godine više škole nego ti...
Ma znam da vi Srbi to niste, SREBRENICA je to i pokazala
 
tokyo:
samo me interesira kad će se početi konačno nazirati kraj svemu ovome, kad će ljudi početi da malo više gledaju u budućnost?
10 godina smo ratovali
10 godina ćemo se tužakati
10 godina čekati da se svi postupci suđenja završe
i barem 10 godina će trebati da se sve to smiri

i ode ne samo mladost i život već i starost... :shock:

e stvarno ja neznam što ne baciše na ovaj naš zaostali Balkan 45 jednog debeljka
vjerojatno bi do sada bili normalno društvo ko u japanu
:roll:
pozdrav i
Laku noć
Kada konačno svi zločinci zajedno sa Stipom Mesićem odu u istoriju.
 

Back
Top