pomoc!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
to je 20 maraka iz doba Hitlera njena vrednost u takom stanju je u najboljem slucaju 2-4 eura,a ovi dinari su oko 5 eura,dvodinarke 10 u prvom kvalitetu,u svakom drugom 160eura kilogram kao srebro
 
hvaka puno


koja je trenutno najskuplja papirna novcanica kod nas...rachunajuci od 1800 sve do 2000 god.

i jel moze neko da mi okachi neki cenovnik da ne bi svaki put trazio cene :oops:
 
Najskuplja nasa novcanica je hiladarka iz 1919 prodata je u prvom kvalitetu na predprosloj aukciji za oko 6000 eura,a sto se tice cena imas vise kataloga stim da nesto mazes da nadjes dosta ispod kat.cene,a nesto mnogo preko tako da nista iz njih nemozes da vidis jedino moze da se vidi koja su bila idanja sto znaci za pocetnike .
 
Ja sam naleteo na procitao na nekom sajtu da je novcanica od 500 dinara iz Kraljevine Jugoslavije dimenzija 184x114 pripremljena za izdavanje,a neizdata (1.05.1939) kosta UNC 10.000 $.dali je mozda ta novcanica najskuplja?i koliko kostaju i i koje su novcanice iz Knjazevine Srbije?
 
karadagli:
Knjaževine Jugoslavije????!!
Da pare iz Knjazevine Srbije izdanja od 1876-1885.taj novac je inace prvi papirni novac Srbije i stampan je za potrebe finansiranja Srpsko-Turskog rata.Veruje se da je crteze na tim novcanicama radio nas poznati pesnik i slikar Djura Jaksic.Na netu sam naleteo samo da postoje,ali nasao sam samo slike za 1 dinar i 50 dinara.Gotovo danima tragam ali nista!kao da ne postoje slike!Tako da ako ima neko ko se doznaje u ove pare molio bih ga da napise na kom sajtu mogu da se pogledaju,i koliko one kostaju.Pozdrav.


A Srbija u to vreme nije bila kraljevina,nego knjazevina!ne knezevina nego Knjazevina.Posto je bilo tada dosta knezeva,a samo jedan knjaz;naravno Obrenoviceva loza.
 
Da ne otvaram novu temu bez veze treba mi POMOC! Ukoliko neko moze da mi kaze da li nesto od ovoga sto posedujem vredi...

10 RUMUNSKIH (neznam valutu) iz 1966
500 Dinara iz 1941. (pise pet stotina srpskih dinara)

100 Dinara iz 1965. NBJ
10 Dinara iz 1968 NBJ
20 Dinara iz 1974 NBJ
500 dinara iz 1978 NBJ
1000 dinara iz 81 NBJ

100 dinara iz 1929. narodne banke kraljevine jugoslavije
100 dinara iz 1941 srpska narodna banka.

10 KUNA iz NDH `41

10 PERPERA iz kraljevine CG 1914.
5 PERPERA iz kraljevine CG 1914.
1 perper iz kraljevine CG 1914.

20 dinara iz NBkraljevine J `36.
10 dinara iz NBkraljevine J `39.

+ mali milion ovih iz inflacije....

Unapred zahvalan :)
 
Najskuplja nasa novcanica je hiladarka iz 1919 prodata je u prvom kvalitetu na predprosloj aukciji za oko 6000 eura,a sto se tice cena imas vise kataloga stim da nesto mazes da nadjes dosta ispod kat.cene,a nesto mnogo preko tako da nista iz njih nemozes da vidis jedino moze da se vidi koja su bila idanja sto znaci za pocetnike .

I ja sam cuo za to Franc Ios da je ta novcanica prodata za taj iznos, kazu posljednja takva nocvanica u tako dobrom kvalitetu. Cuo sam da ju je nakav englez uzeo sto je dobio basnoslovno ostecenje od britanskih zeljeznica zbog neke teske nesrece. e to ti je onda mac sa 2 ostrice, vrijedi li imati tako nesto u kolekciji ako ce ti nesto od tijela faliti. Mislim da se niko normalan ne bi mijenjao sa njim :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top