Nespremni za 150.000 povratnika

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
"Srbija će, na užurbanom putu ka EU, polovinom septembra u paketu s ugovorom o viznim olakšicama potpisati i Sporazum o readmisiji, po kome će svi naši državljani koji nelegalno žive u zemljama EU od januara 2008. morati da se vrate u zemlju.

Za talas azilanata, a procenjuje se da će ih biti oko 150.000, Srbija očito nije spremna. Država do sada ne samo da nije izdvojila ni dinar za potrebe zbrinjavanja povratnika, već nema ni preciznih podataka o broju tih lica"


Posto je devedeset posto ilegalnih azilanata, koje nam vracaju, albanskog porekla, i srBskog pasosa, eto idealne prilike, da Srbija pokaze, kako tvrdi, da nema nista protiv reintegracije siptara. Sporazum predvidja da mora da ih lepo ugosti, smesti, nahrani i napoji......a posto su svi do jednog socijalni slucajevi, eto jos 150 000 magaraca, na teret budzeta........
 
Zavisi gde im je mesto prebivalishta.
Ako je na Kosovu,onda tamo nasha drzava nema trentuno nikakve ingerencijhe,a koliko je meni poznato van Kosova nikad nije bilo u ovoj zemlji 150 000 Shiptara.
Znachi bice na grbachi UMNIK-a i Kosovskih vlasti a ne Srbije.
A kada bi se Kosovo vratilo pod nashu vlast znali bi mi da se brinemo i o njima i o ostalih..koliko ih vec ima.:)
 
Lako.Ko nije ogrizao u zlochinu ili uchestvovao u teroristichkoj UCHK ne bi imao shta da brine.Svima ostalima bi se sudilo pred nashim sudovima za teroristichko delovanje protiv drzavno-pravnog poretka.
A poshto Albanci sa Kosova srpsku vlast nikada nece prihvatiti mirno,to je moguce uspostaviti jedino posle jedne nove "Olujice"...u koliko se drugachije ne dogovorimo,naravno.Nerk sami izaberu-ili se napravi istorijski dil da i mi ne izgubimo celu teritoriju Kosova ili nek strepe u buducnosti od odmazde kada im tata-US ne bude bio iza ledja.:)
 
A i ti sad menjash temu razgovora poshto je poenta uvodnog posta totalno promashena-nece se Shiptari vracati u Srbiju nego valjda tamo odakle su i otishli u beli svet da valjaju belo roblje i drogu-na Kosovo,a poshto je Kosovo i dalje formalno pravno deo Srbije ali sushtinski drzava Srbija nema nikakvu ingerenciju nad tom teritorijom,nije drzava Srbija u obavezi da ih zbrinjava nego onaj ko trenutno ima faktichku vlast nad teritorijom na koju ce se vratiti.
 
Derer:
Lako.Ko nije ogrizao u zlochinu ili uchestvovao u teroristichkoj UCHK ne bi imao shta da brine.Svima ostalima bi se sudilo pred nashim sudovima za teroristichko delovanje protiv drzavno-pravnog poretka.
A poshto Albanci sa Kosova srpsku vlast nikada nece prihvatiti mirno,to je moguce uspostaviti jedino posle jedne nove "Olujice"...u koliko se drugachije ne dogovorimo,naravno.Nerk sami izaberu-ili se napravi istorijski dil da i mi ne izgubimo celu teritoriju Kosova ili nek strepe u buducnosti od odmazde kada im tata-US ne bude bio iza ledja.:)

:D :D :D ...........pretpostavio sam da sledi ovako inteligentan odgovor...... :D
 
Derer:
Naravno to je glupo.:D
A mnogo je pametno priznati nezavisno Kosovo i odyebati 300 000 Srba sa Kosova ,baciti ih niz vodu ko shto je Sloba izdao krajishke Srbe,to je onako..bash demokratichan rezon:D

Da li je Sloba izdao krajisnike, ili nije , to ne znam...........znam da su oborili svetski rekord u bezanju tenkovima......nikada do tada niko nije vozio tenk 200 na sat..........

Isto tako znam, da se i danas, svi ti krajisnici , koji su se u medjuvremenju svi do jednoga zakitili hrvatskim pasosem ( sa sve sahovnicom )........kunu u Slobu .........

300 000 Srba ( ako ih ima toliko ) na Kosovu, bi bilo srecno da dobiju od Srbije posao i stanove, van Kosova, a ne da se preko njihove grbace ti i slicni kurche preko tastature.....
 
Ma nemoj:D
Znachi da legalizujemo etnichko chishcenje::D
Svaka chast na demokratichnosti.:D
I Srba na Kosovu nema 300 000,vec je to ukupan broj- ima ih neshto vishe od 100 000 a preko 200 000 je proterano 99.,od chega se nakon 8 godina vratilo 2% i to rachunano pre Martovskog proterivanja.
A ove ostale gluposti oko tenkova,kunu se u Slobu i ostale ogavne bljuvotine ne treba komentarisati.
Sramota.
Od takvih likova kao shto si ti se i ne ochekuje bolje.
 
Derer:
Ma nemoj:D
Znachi da legalizujemo etnichko chishcenje::D
Derer:
Svaka chast na demokratichnosti.:D
I Srba na Kosovu nema 300 000,vec je to ukupan broj- ima ih neshto vishe od 100 000 a preko 200 000 je proterano 99.,od chega se nakon 8 godina vratilo 2% i to rachunano pre Martovskog proterivanja.
A ove ostale gluposti oko tenkova,kunu se u Slobu i ostale ogavne bljuvotine ne treba komentarisati.
Sramota.
Od takvih likova kao shto si ti se i ne ochekuje bolje.

Pitaj ti, onog ubogog muchenika , okruzenog siptarima, koji nema struje 23 sata dnevno, da li bi , da mu Srbija obezbedi posao i stan u Nishu ili Zajecaru , ili je bas kao lud , da u ime vas , koji iz soba preko kompa branite Kosovo, i dalje zivi nedostojno coveka????

Sto se ne odselis na Kosovo, junace, da pojacas malo odnos Srba i Siptara, na srpsku stranu????........Mozda , sledeceg ponedeljka.......ovog ides kod bolesne tetke, u posetu??? :D :D :D
 
E veca slova sledeci put,mozda se glupost ne primeti ako format bude A4...
Znachi po tebi je normalno te ljude sve"kolektivno"preseliti sa Kosova,i kriv je Miloshevic a ne oni divljaci shiptarski koji im onemogucuju zivot na njihovim ognjishtima?
Pametno,pametno..
Jel mogu ja npr.da unajmim par huligana da ti stalno obijaju stan,mlate te pred ulazom,itd. i onda po tvojoj logici treba da se iselish iz tvog stana kod te tetke koju spominjesh jer nisi valjda lud da se borish za svoj stan?Evo bash bih voleo besplatno josh jedan stan...pa ako je trosoban javi da najmim neke bitange.
 
Derer:
E veca slova sledeci put,mozda se glupost ne primeti ako format bude A4...
Znachi po tebi je normalno te ljude sve"kolektivno"preseliti sa Kosova,i kriv je Miloshevic a ne oni divljaci shiptarski koji im onemogucuju zivot na njihovim ognjishtima?
Pametno,pametno..
Jel mogu ja npr.da unajmim par huligana da ti stalno obijaju stan,mlate te pred ukazom,itd. i onda po tvojoj logici treba da se iselish iz tvog stana kod te tetke koju spominjesh jer nisi valjda lud da se borish za svoj stan?


.......Yebote, stalno ista , retardirana, i sto puta ponovljena komparacija sa huliganima i stanom..............glupa je, prvo , zato sto bi i tebe i tvoje huligane lagano ka*rao , a drugo............nema nikakve veze sa Kosovom.........ali, ko nema sta pametnije , od hiljadu puta ponovljene price o stanu, da napise......taj ne kapira o cemu se u ovoj prici radi
 
Pa ne kapiram stvarno...ti bi divljacima da prodash 300 000 ljudi i to proglashavash demokratichnoshcu.
U da...i"nudish"im neku fiktivnu pomoc..kao fora treba svi da se presele sa Kosova.I josh mi to etnichko chishcenje da legalizujemo priznanjem Kosova kao nezavisnog.:lol:
I to valjda treba skapirati,ja ne znam kako se naziva onaj koji skapira da je to reshenje.Fashista?
To samo totalni idiJot retard i djubre moze da predlaze kao reshenje.
 
Za situaciju na Kosovu su takodje krivi i Srbi. To mislim na one koji su devedesetih prodali stanove, kuce, lokale sve sto su imali Siptarima za velike pare, pa dosli u Nis, Beograd, Novi Sad. Takvi su bili najbucniji 1999. kada je bombardovanje bilo. I oni su iz svojih fotelja govorili kako je Kosovo srpska zemlja i kako je treba braniti. Zato je moj drugar u svojoj 20-toj godini platio glavom, dok su se oni sepurili i busali. Koliko li je njih samo otislo tada na Kosovo....
 
Kao sto je decko gore rekao, Srbija ce da primi nazad svoje gradjane i posalje ih svojim kucama odakle su otisli...znaci vecina ih se vraca na KiM, a cime ce da se bave i od cega da zive, e to neka pitaju "vladu" KiM, jer ipak oni imaju autonomiju koja se brine o socijalnim slucajevima. :)
 
Banshee:
buhahaha,naravno...nema nista...protiv...reintegracije :lol:
jos da mi je samo znati kako to nameravaju da urade,i od kojih para :(
jao e,ne znam vise ko koga laze ovde :neutral:

vrlo prosto, dodje shipac koji je dobio nogu u dupe iz npr. shvabije na granu i kazhe... tunga tjeta, ja sam srbin fadilj... a pub ga pita... lepo fadilj daj dokumenta da vidimo da si srbin, a fadilj tuc muc i izvadi svezhe shtekovana dokumenta iz devedesetih proshlog veka :lol: e onda se pub naceri i kazhe...e fadilj ja sam rekao dokumenta a ne omot za milkyway chokoladicu....

epilog.... fadilj se baci u neshto slichno onom shto je bilo u australiji pre desetak godina za dodjoshe ili malo ranije za kubance u predgradju majamija ko sho bi reko tony montana chuveni political refugee... :lol: znachi, ogradica od jedno 6 metara sa bodljikavom zhicom u njoj malo struje tek da integrisani razviju pavlovljev refleks na dodir.... elem, posle nekoliko meseci imaju izbor da zhive i dalje integrisani u tom okruzhenju ili da se isele u postojbinu 'de su se i rodili.... piece of cake.
 

Back
Top