koje vere moras biti da bi bila majka

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
neke teme ne volim cak ni da komentarisem, ali me zato interesuje misljenje forumasa

"Majci nezakonito oduzeto dete"
19. avgust 2007. | 10:01 | Izvor: B92
Velika Plana -- Sud u Velikoj Plani privremeno oduzeo Mariji Arsenijević (23) sedmomesečnu devojčicu, jer je pripadnica Jehovinih svedoka.

Sud je time prekršio važeće odredbe zakona, tvrdi za B92 njen advokat Stevan Janković. Prema njegovim rečima, ona nije uredno pozvana na sud, a bez njenog prisustva nije mogla da se donese odluka.

Marija Arsenijević iz Saraoraca kod Smedereva razočarana je postupcima suda i centra za socijalni rad. Ona je nakon prvog dela suđenja podnela žalbu na presudu i krivičnu prijavu protiv bivšeg muža Gorana Todorovića, koji je dete odveo u Belgiju.

"Kao i svakoj majci u ovoj prilici, jako mi je teško. Dete nisam videla već mesec dana. Po donošenju te privremene mere moj muž je dete odneo tog dana, odnosno 16. jula, uzeo je dete u deset sati i trebalo je da ga vrati, a to nije uradio. Zvala sam ga telefonom, ali nije hteo da kontaktira sa mnom", kazala je Arsenijevićeva.

U sudu u Velikoj Plani negiraju da je dete oduzeto majci zato što pripada verskoj zajednici Jehovini svedoci. Renata Pavešković, predsednica Opštinskog suda u Velikoj Plani priznaje da je došlo do određenih problema prilikom poziva Marije na prvo ročište.

"Sudija je tretirao da ona nije uredno pozvana na ročište i to nije održano, ali je nakon tog neodržanog ročišta od strane specijalnog veća usvojena privremena mera kojom je dete privremeno do okončanja sudskog postupka ili drugačije odluke suda dodeljeno ocu, a uređen je način kontaktiranja sa majkom", kazala je Paveškovićeva.

Sud u obrazloženju privremene odluke da se majci oduzme beba i dodeli ocu navodi da je Centar za socijalni rad utvrdio da je majka pripadnik Jehovinih svedoka, a da je "jedna od normi te organizacije zabrana transfuzije krvi", što može da "ugrozi vitalne interese deteta".

Direktorka Centra za socijalni rad Dragana Grujić kaže da su oni dali mišljenje sudu kome bi dete trebalo da pripadne. "Svako ima pravo na verska i druga opredeljenja, to su prava svih građana i to nije bilo opredeljujuće, da ako je Marija član Jehovinih svedoka Centar za socijalni rad, odnosno njegovi stručnjaci, naprave takav nalaz i da daju takvo mišljenje sudu", rekla je ona.

"Bilo je tu puni drugih činjenica koje su bile relevantne da Centar dostavi takvo mišljenje sudu, a na sudu je bilo da odluči da li će uzeti u obzir mišljenje naših radnika ili će da donese neku drugu presudu", objašnjava ona.

Mariju su, kaže njen branilac Stevan Janković, u Centru pitali da li Jehovini svedoci dozvoljavaju transfuziju krvi, na šta je ona odgovorila da bi sve učinila za svoje dete.

"Sud je nju trebalo da pita, 'da li biste Vi, Marija, prihvatili transfuziju krvi ili ne bi prihvatili, ako ste član Jehovinih svedoka', a ona niti je rekla da je član Jehovinih svedoka, niti je to u regularnom sudskom postupku utvrđeno", rekao je Janoković.

U ceo slučaj uključilo se i Ministarstvo za rad i socijalnu politiku koje trenutno ispituje predmet Centra za socijalni rad iz Velike Plane.

Konačnu odluku da li će se Mariji vratiti dete imaće Okružni sud u Smederevu.
 
U, bre, Ademe pa ti bas pratis nasu stampu. Da cujemo mi tvoje misljenje?Jehovini svedoci su sekta.
Svako treba da bira svoju religiju ili sektu kad poraste i moze da zakljucuje ispravno i bez tudjeg uticaja. Ukoliko majka pokusava prisilno da dete uvede u sektu to joj ne treba dozvoliti..Inace ne. Niko nema prava da oduzima dete roditelju, osim ako roditelj ne radi na njegovu stetu.
 
gazela:
U, bre, Ademe pa ti bas pratis nasu stampu. Da cujemo mi tvoje misljenje?Jehovini svedoci su sekta.
Svako treba da bira svoju religiju ili sektu kad poraste i moze da zakljucuje ispravno i bez tudjeg uticaja. Ukoliko majka pokusava prisilno da dete uvede u sektu to joj ne treba dozvoliti..Inace ne. Niko nema prava da oduzima dete roditelju, osim ako roditelj ne radi na njegovu stetu.

znaci po tebi majka prisilno hoce da sedmomesecno bebu uvede u jehovinu sektu??? potrudi se malo,mozes ti to bolje
 
Oduzeti dete nekopme samo zato što je poštovaoc odredjenog tumačenja biblije koji odskače od opšte-nametnutog???

PA SRBIJA JE POSTALA AFGANISTAN!

Svemirci2.jpg

Adrese "sekti" imate i u "Žutim Stranama" Telekoma Srbije...

Sasvim deseta stvar bi bila da je dotična majka recimo narkoman ili bez posla dok je otac švaler, yebač-presretač, mangup i dobar komšija...
 
gazela:
U, bre, Ademe pa ti bas pratis nasu stampu. Da cujemo mi tvoje misljenje?Jehovini svedoci su sekta.
Svako treba da bira svoju religiju ili sektu kad poraste i moze da zakljucuje ispravno i bez tudjeg uticaja. Ukoliko majka pokusava prisilno da dete uvede u sektu to joj ne treba dozvoliti..Inace ne. Niko nema prava da oduzima dete roditelju, osim ako roditelj ne radi na njegovu stetu.

pošto se ovo pravilo ne primjenjuje kako kod vas što se pravoslavne vjere tiće, tako i kod nas što se rimokatoličke vjere tiće
tvoja teza pada u vodu
nadalje
jehovini svjedoci nekima jest religijsko opredjeljenje neki pak ju shvaćaju kao sektu
što je npr. kod jehovinih svjedoka možda negativno jest to da oni nesmiju primati krv transvuzijom a ni nesmiju koristiti jake ljekove kao ni podvrgavati se težim operacijama jer je njihovo geslo nešto poput kako onaj gore odredi tako će nam biti...

e to zna biti pogubno

al gle ja bi isto bio za to da se religija bira dok je čovjek punoljetan, al tada to MORA biti za SVE a ne samo za neke :shock:
 
Izvini Lord, a u redu ti je to sto ta sekta uvlaci ljude u svoje redove suptilnim metodama tako sto se nalepe na jednu adresu i dolaze ti sto puta iako im jasno stavljas do znanja da ne zelis da pristupis J. S.? Kad stariji nece, oni navale na decu...I oni jesu jos uvek sekta. Jednoga dana postace priznati kao religija, verovatno. Jer njih je puno. Kako bi ti resio ovaj problem? Majke vuce na jednu stranu, a otac na drugu? A kad su pravili dete nisu mislili na to. I ko tu najvis epati i ko ce biti pun gneva, besa i nece znati kome da se okrene?Ona mala devojcica, lepa kao lutkica...MOgao si i sliku deteta da stavis ovde na temu...
Ja bih i njemu oduzela dete. On je nasilnik cim tako otima dete i prebacuje ga u inostranstvo.
P. S. Branili vam ljubav zbog razlicite vere? (Ovo je upucemo Ademu) A jel ti sadasnja zena iste vere?
 
gazela:
Izvini Lord, a u redu ti je to sto ta sekta uvlaci ljude u svoje redove suptilnim metodama tako sto se nalepe na jednu adresu i dolaze ti sto puta iako im jasno stavljas do znanja da ne zelis da pristupis J. S.? Kad stariji nece, oni navale na decu...I oni jesu jos uvek sekta. Jednoga dana postace priznati kao religija, verovatno. Jer njih je puno. Kako bi ti resio ovaj problem? Majke vuce na jednu stranu, a otac na drugu? A kad su pravili dete nisu mislili na to. I ko tu najvis epati i ko ce biti pun gneva, besa i nece znati kome da se okrene?Ona mala devojcica, lepa kao lutkica...MOgao si i sliku deteta da stavis ovde na temu...
Ja bih i njemu oduzela dete. On je nasilnik cim tako otima dete i prebacuje ga u inostranstvo.
P. S. Branili vam ljubav zbog razlicite vere? (Ovo je upucemo Ademu) A jel ti sadasnja zena iste vere?

ko mi branio??? da.
 
tokyo:
pošto se ovo pravilo ne primjenjuje kako kod vas što se pravoslavne vjere tiće, tako i kod nas što se rimokatoličke vjere tiće
tvoja teza pada u vodu
To jeste. Kod nas se dete odmah krsti. Podrazumeva se da ce biti iste vere kao i roditelji. Mada svako ima pravo da bira u koga i u sta ce da veruje - pod uslovom da religiju ne koristi da vrsi nasilje, teroristcike napade i vodi ratove...
Znam ja da su oni sekta koja se zalaze za primarno hriscanstvo ( da ga tako nazovem). Ja ne prihvatam samo satanisticke sekte. Imamo mi i zigote, koje je Pravoslavna crkva izopstila...
 
gazela:
Izvini Lord, a u redu ti je to sto ta sekta uvlaci ljude u svoje redove suptilnim metodama tako sto se nalepe na jednu adresu i dolaze ti sto puta iako im jasno stavljas do znanja da ne zelis da pristupis J. S.? Kad stariji nece, oni navale na decu...I oni jesu jos uvek sekta. Jednoga dana postace priznati kao religija, verovatno. Jer njih je puno. Kako bi ti resio ovaj problem? Majke vuce na jednu stranu, a otac na drugu? A kad su pravili dete nisu mislili na to. I ko tu najvis epati i ko ce biti pun gneva, besa i nece znati kome da se okrene?Ona mala devojcica, lepa kao lutkica...MOgao si i sliku deteta da stavis ovde na temu...
Ja bih i njemu oduzela dete. On je nasilnik cim tako otima dete i prebacuje ga u inostranstvo.
P. S. Branili vam ljubav zbog razlicite vere? (Ovo je upucemo Ademu) A jel ti sadasnja zena iste vere?

A da li je po tebi poštovanje ljudskih prava kad odojčetu umesto majčine sise uvališ tamjan?

To je u redu? A nije u redu što neko hodi po svetu i širi ljubav svevišnjeg?
 
adem_ks:
trenutno ne, ali bilo je toga..... doduse davno ali... :lol: :lol: :lol: :lol:
Nema razloga da ne bude i ponovo...
super_smilies090.gif

A sto se verskog opredeljenja tice, MAJKA je majka , a brat MIO, ma koje vere bio. Koga nosis prvo u srcu - Dete, Boga, postenje, karakter, ljudskost...i da ne nabrajam. Plemenit covek je kosmopolita, a Isus je to bio, Alah, takodje, Buda.....
Meni je najvaznije da je COVEK - COVEK!!!! Zato najvise na svetu volim decu i zivotinje jer im ni napamet ne pada tako nesto, koga vole, vole detinjski iskreno i zivotinjski verno.... I cvece - cvet te nikada nece povrediti cak ako ga privijes i na ranjeno srce.... :-D
 
lilyl:
Nema razloga da ne bude i ponovo...
super_smilies090.gif

A sto se verskog opredeljenja tice, MAJKA je majka , a brat MIO, ma koje vere bio. Koga nosis prvo u srcu - Dete, Boga, postenje, karakter, ljudskost...i da ne nabrajam. Plemenit covek je kosmopolita, a Isus je to bio, Alah, takodje, Buda.....
Meni je najvaznije da je COVEK - COVEK!!!! Zato najvise na svetu volim decu i zivotinje jer im ni napamet ne pada tako nesto, koga vole, vole detinjski iskreno i zivotinjski verno.... I cvece - cvet te nikada nece povrediti cak ako ga privijes i na ranjeno srce.... :-D

verovatno si malo "usamljena" ali zelim ti uspeha u istrajnosti
 
[ A sto se verskog opredeljenja tice, MAJKA je majka , a brat MIO, ma koje vere bio. Koga nosis prvo u srcu - Dete, Boga, postenje, karakter, ljudskost...i da ne nabrajam. Plemenit covek je kosmopolita, a Isus je to bio, Alah, takodje, Buda.....
Meni je najvaznije da je COVEK - COVEK!!!! Zato najvise na svetu volim decu i zivotinje jer im ni napamet ne pada tako nesto, koga vole, vole detinjski iskreno i zivotinjski verno.... I cvece - cvet te nikada nece povrediti cak ako ga privijes i na ranjeno srce.... :-D[/QUOTE]
Lepio si rekla to.
 
Iron Lord:
Ademe ne odgovaraj na moju poštu!

Nego, možeš li mi ti reći kada smo kod religije i ljudskih prava, zašto se kod vas obrezuju dečaci?
Zašto se seče dečacima deo tute umesto da devojčicama seku... aaa... recimo - doope?
...

Nisam Muslimanka, ali, licno smatraMm da decu treba /musku/ odmah obrezati na rodjenju i izvaditi im slepo crevo. Ovo drugo i devojcicama. To "sunecenje' je vrhunac HIGIJENE !!!!! :-D :-D :-D Jedino neobavesteni i zadrti ljudi mogu da pricaju ono sto ne znaju.
A, pitanje, zasto se devojcima ne sece...pa ti prvi volis lepu i ohhhhhoooooohoooo guzu, i cemu takvo pitanje???? :confused:
 
Iron Lord:
Ademe ne odgovaraj na moju poštu!

Nego, možeš li mi ti reći kada smo kod religije i ljudskih prava, zašto se kod vas obrezuju dečaci?
Zašto se seče dečacima deo tute umesto da devojčicama seku... aaa... recimo - doope?
...

kako su jevreji dosli do toga da je obrezivanje zdravo i da je pozeljno za "zdravlje" ne znam, ali je taj dobar obicaj prenet i nama, doduse kako cujem i u ovim trulim kapitalistickim zemljama se preporucuje i prihvata na veliko. a sto se devojcica tice, nikada nisam naleteo na podatak da se bilo kakvo secenje treba vrsiti nad njima, mislim sto se vere tice. iako to neki rade [kao sto i piju ili kradu ili...]
 

Back
Top