U BiH ima pomagaca al-Kaide

porin50

Ističe se
Poruka
2.137
Medju osobama podrijetlom iz afro-azijskih zemalja koje su dobile drzavljanstvo Bosne i Hercegovine i jos se uvijek nalaze u toj zemlji ima onih koji su povezani s al-Kaidom.

Zamjenik Visokog predstavnika za BiH Raffi Gregorian u intervjuu za subotnji Dnevni avaz.

Dodao je kako se radi o različitim vrstama pomoci koje su takvi ljudi pruzali al-Kaidi u proslosti ili to cine sada.

Americki diplomat pojasnio je kako je rijec o nekoj vrsti jataka odnosno o spremnosti da se teroristima pomogne pri skrivanju, osigura im se novčana pomoć ili lazni dokumenti.

Podsjecajuci kako je obaveza vlasti BiH bila osigurati da takve osobe napuste zemlju još prije 12 godina, americki diplomat je istaknuo kako će se na tome do kraja inzistirati.

Odgovarajuci na pitanje o kolikom se broju problematicnih osoba s putovnicama BiH radi, Gregorian je izjavio kako ih je "vise od deset, a manje od stotinu".

Tvrdnje, posebno srpskih medija, kako je zapravo rijec o tisucama problematicnih osoba Gregorian je nazvao "nevidjenim glupostima".


Hina|Net.hr
18.08.2007.

Zanima me vase misljenje o stanovnicima susjedne nam zemlje
a posebno kako nato gledaju Bosnjaci?
 
To su vjerojatno ostaci ovih formacija
- slike iz Bosne

bhiran4shes7.gif

dzamija4ww3.jpg
 
Mudzahedini su ulazili u Bosnu za vreme rata iz arapskih zemalja josh od 93.,na poziv Alije-Balije,uz blagoslov Nojfre,znachi preko Hrvatske.Sve to u vezi Al-Kaide i Vehabija vuche korene od tog vremena,tada je i nastalo.I to je problem koji nadilazi nashe balkansko dvorishte.
Missim shta reci o kvazi-drzavi u kojoj je predstavmik"umerene"opcije neko kao Haris Silajdzic.Moz mislit kakvi su tek extremniji predstavnicvi...
Zato zapad i insistira na "Boshnjachkoj naciji" i unitarnoj Bosni jer se plashe chisto islamske drzave u Evropi pa zele da hrishcani u toj fiktivnoj drzavi ipak nekako ostanu vecina.Tako da su priche da Srbi to preuvelichavaju laz,ako neko preuvelichava i plashi se radikalizacije situacije medju Muslimanima u Bosni to su zapadnjaci,jer da nije tako dali bi im njihovu drzavu.
 
Derer:
Mudzahedini su ulazili u Bosnu za vreme rata iz arapskih zemalja josh od 93.,na poziv Alije-Balije,uz blagoslov Nojfre,znachi preko Hrvatske.Sve to u vezi Al-Kaide i Vehabija vuche korene od tog vremena,tada je i nastalo.I to je problem koji nadilazi nashe balkansko dvorishte.
Missim shta reci o kvazi-drzavi u kojoj je predstavmik"umerene"opcije neko kao Haris Silajdzic.Moz mislit kakvi su tek extremniji predstavnicvi...
Zato zapad i insistira na "Boshnjachkoj naciji" i unitarnoj Bosni jer se plashe chisto islamske drzave u Evropi pa zele da hrishcani u toj fiktivnoj drzavi ipak nekako ostanu vecina.Tako da su priche da Srbi to preuvelichavaju laz,ako neko preuvelichava i plashi se radikalizacije situacije medju Muslimanima u Bosni to su zapadnjaci,jer da nije tako dali bi im njihovu drzavu.
mislim da ovo što si poslednje napisao i nije tako daleko od istine
pusti
EU jako brine šta se dešava na Balkanu
 
tokyo:
mislim da ovo što si poslednje napisao i nije tako daleko od istine
pusti
EU jako brine šta se dešava na Balkanu
Bolji njih ona stvar za to shto se deshava na Balkanu,oni ko i uvek brinu samo za sebe i svoje interese a to shto ne zele ni da pomisle na Islamsku drzavu u Evropi samo govori o tome kako EU vidi Muslimane... a nama prosipaju da smo netolerantni...nisu oni blesavi znaju kakvo je to drushtvo,ali Bosna pre rata takva nije bila...Muslimanski deo,...ista ta EU je za vreme rata u Bosni drzala stranu Islamskim fanaticima tipa Alija jer im je to tada koristilo a danas vide koliko g.ovana su napravili time,ali jedno je neshto unishtiti a ponovo unishteno napraviti je veeoma teshko a u sluchaju Bosne i nemoguce.
 
tokyo:

neka poznata velika americka agencija , koja se bavi i ispitivanjima u vezi turizma postavila je Hvar na cetvrto, a Hrvatsku na desdeto mjesto najljepsih destinacija na svijetu
(koliko se sjecam turisticke usluge, smjestj, hrana isl. nisu vrednovani nego polozaj, ljepota i gostoprimstvo)
 
Recite mi samo (ako već postoji strah od mudžahedina) zašto i dvanaest godina nakon Daytona u BiH ti ljudi nisu izazvali nijedan jedini problem Srbima i Hrvatima u BiH?
Stalno pričate o opasnosti od "muslimanskih ekstremista" a nigdje više ekstremista nema nego u srpskom narodu što je naravno posljednji rat u Hrvatskoj i BiH i pokazao!!!
 
Bošnjak:
Recite mi samo (ako već postoji strah od mudžahedina) zašto i dvanaest godina nakon Daytona u BiH ti ljudi nisu izazvali nijedan jedini problem Srbima i Hrvatima u BiH?
Stalno pričate o opasnosti od "muslimanskih ekstremista" a nigdje više ekstremista nema nego u srpskom narodu što je naravno posljednji rat u Hrvatskoj i BiH i pokazao!!!

Нема јер су били заузети планирањем теористичких акција у Њујорку и Мадриду. Још увек планирају неке нове у Европи. Када Амери извуку своје империјалистичко дупе из Ирака и Авганистана поновоће се посветити ширењем Џихада по Балкану.
Јер јасно сад.
 
Dikan:
Нема јер су били заузети планирањем теористичких акција у Њујорку и Мадриду. Још увек планирају неке нове у Европи. Када Амери извуку своје империјалистичко дупе из Ирака и Авганистана поновоће се посветити ширењем Џихада по Балкану.
Јер јасно сад.
Prvo ti nauči šta je to "džihad" pa onda pametuj!
Ameri nikad Afganistan i Irak neće napustiti!
Nisam znao da mi je domovina toliko moćna pa da se iz nje može napasti Njujork i Vašington...!?
 
Ti mudzosi su jedna od nesrecnijih pojava u BiH. Bili su dobri muslimanima kada su napustali studije (da, vecina njih je fakultetski obrazovano) i dolazili da se bore za njihova dupeta, a sada ih teraju govnjivom motkom. Takodje su, po pricama veterana VRS, imali dosta korektan odnos prema srpskim civilima u selima koja su uzimali, ali uprkos tome, bosnjacki politicari skoro sve zlocine jedinica ArBiH pokusavaju da pripisu bas njima.
 
Bosna
Nakon izbijanaj sukoba u bivšoj BiH, mudžosi su bili med i mlijeko i coca cola. Zašto coca cola, jer su ih proizveli Ameri u Afganistanu, direktor CIA bio osnivač, postoje dokumenti objavljeni na www.rts.co.yu kada g-din (da ne pominjem ime) vrši smotru jedinica mudžosa namjenjenih prvenstveno u borbi proti tadašnjeg SSSR, čije su jedinice ušle u Afganistan!
Toliko o istoriji, sada se ti isti Ameri, kao fol peru od pomenutih!!!???...iako su ih oni slali u bivšu BiH.
Sada imamo istu situaciju u bivšoj BiH!!??? Svi mogući muslimanski intelektualci se krste i kume bogom, šta nas ovo snađe???? Đe ste "BRAĆO" SRBI, OVO što smo DOBILI i PRIHVATILI nismo mi!!!??? Mudžosi i vehabije .... TO NISMO MI!!!!
 
Tih ljudi ima jako malo u BiH da bi bili veliki problem za državu ili bošnjački narod!
Al-Kaida ima svoje pomagače i u SAD-u i EU, ali o tome neće niko da priča nego je cilj pokvariti ugled Bošnjaka i drugih muslimana u Evropi i svijetu...
 
Bošnjak:
Tih ljudi ima jako malo u BiH da bi bili veliki problem za državu ili bošnjački narod!
Al-Kaida ima svoje pomagače i u SAD-u i EU, ali o tome neće niko da priča nego je cilj pokvariti ugled Bošnjaka i drugih muslimana u Evropi i svijetu...
Neće biti da ih je malo! To onda ne bi bio problem! A vi ste ih prizvali, pa ste skontali nakon mnogo godina, da ste se zajebali, sad vas ebu u zdrav mozak: vehabije i mudžosi! Biće da ja LAŽEM!
 
Bošnjak:
Tih ljudi ima jako malo u BiH da bi bili veliki problem za državu ili bošnjački narod!
Al-Kaida ima svoje pomagače i u SAD-u i EU, ali o tome neće niko da priča nego je cilj pokvariti ugled Bošnjaka i drugih muslimana u Evropi i svijetu...
Nema shta neko da vam "rushi ugled"kad EU nije luda Islamsku drzavu da primi u svoje okrilje.I to ce trajati sve dok im ne dodje iz dupeta u glavu i shvate da se radikalni Islam u Bosni ne moze pacifikovati Srbima...u stvari moze,ali ne na ovaj nachin.:)
 
Bošnjak:
Tih ljudi ima jako malo u BiH da bi bili veliki problem za državu ili bošnjački narod!
Al-Kaida ima svoje pomagače i u SAD-u i EU, ali o tome neće niko da priča nego je cilj pokvariti ugled Bošnjaka i drugih muslimana u Evropi i svijetu...
Pitanje je dali Bosnjaci prihvaćaju radikalni islam u svojim redovima, naravno nekima u redovima tog naroda nema sto to da smeta ako se zna u kojem smjeru su usmjerene al-Kaidine namjere.

Vjerujem da Bosnjaci u vecini ne prihvacaju radikalizam.
Jer to je glavni uvijet za kakvu takvu zajednicku drzavu.
 
Bošnjak:
Recite mi samo (ako već postoji strah od mudžahedina) zašto i dvanaest godina nakon Daytona u BiH ti ljudi nisu izazvali nijedan jedini problem Srbima i Hrvatima u BiH?
Stalno pričate o opasnosti od "muslimanskih ekstremista" a nigdje više ekstremista nema nego u srpskom narodu što je naravno posljednji rat u Hrvatskoj i BiH i pokazao!!!


Konjic i ona cetvoroclana hrvatska familija?
 
Bošnjak:
Recite mi samo (ako već postoji strah od mudžahedina) zašto i dvanaest godina nakon Daytona u BiH ti ljudi nisu izazvali nijedan jedini problem Srbima i Hrvatima u BiH?
Stalno pričate o opasnosti od "muslimanskih ekstremista" a nigdje više ekstremista nema nego u srpskom narodu što je naravno posljednji rat u Hrvatskoj i BiH i pokazao!!!

А и ја не знам шта се ту ови буне за ту АлКаиду и муџахедине. Босна је рајска башча у којој требају да цветају сви цветови. Нисте ви за џабе били усташко цвеће за време другог светског рата.
Срби су ту једини коров и треба их искоренити јер тако каже Хомеини, Џорџ Буш, Стипе Месић, Абу Муса, немачки амбасадор и рахметли Алија Изетбеговић.
 
Da nije Osama licno tamo?
Sigurno je na godisnjem odmoru, posto znamo da je bosna zemlja cuda i prelepih krajeva. :wink:

"U Zenicu kada podjem ja,
prati me pet sest drotova,
okruzni je sudija rekao dvanest godina
dvanaest godina strogog zatvora,......"
 

Back
Top