Laptop Compaq baterija
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Laptop Compaq baterija

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Laptop Compaq baterija

Na starijem Compaq laptopu (Presario 2500) odjednom vise ne nogu koristiti bateriju. Ustvari, ne moze da je napuni vise. Posto nemam vise originalni user guide, nemam pojma sta moze da znaci treptanje zute lampice napred (da li puni, da li upozorava ili me jednostavno zayebava blinkanjem)

Ono sto me cudi je da ponekad prilikom paljenja, lampica ne blinkuje i gori zutom svetloscu i nakon 2-3 minuta postane zelena, kao da je sve ok sa baterijom. Posle narednih 4-5 minuta, opet pocinje zuto da blinkuje. Pod baterijom laptop ne mogu upaliti.

Najverovatnije je potpuno crkla baterija, ali tek da pitam. Ocekivao sam da ako je baterija crkla, zuta lampica mi ne bi bola oci svojim blinkanjem? Ostavio sam tako preko vise noci laptop ukljucen u struju, ne bi li mozda napunio bateriju - nista, zuta prokletinja i dalje trepce i smeta mi dok radim.

Napominjem da bateriju nikada ne vadim iz laptopa i 98% vremena kad na njemu radim, radim na eksterno napajanje.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Podrazumevano Re: Laptop Compaq baterija

Crklo je Codemaker-u , i mogu ti reći da si ti krivac za to:
    Citat Original postavio codemaker
    Napominjem da bateriju nikada ne vadim iz laptopa i 98% vremena kad na njemu radim, radim na eksterno napajanje.
    Ovom rečenicom si se proglasio za krivca jer ona znači da ta baterija nikada bukvalno nije ni bila iskorišćena na tvom laptopu , neznam kakva je baterija u tvom laptopu pretpostavljam litijum polimerna kao i svaka novija , jeste da one nisu toliko osetljive kao ranije niklkadmijumske bterije i nemaju takav "memorijski efekat" kao one , ali je poželjno prazniti ih s vremena na vreme i to do kraja , one moraju da "rade" a ne da hvataju prašinu usred laptopa. Sorry , najbolje je da kupiš novu bateriju i sa ovom novom se ne odnosiš zaštitnički kao sa starom.

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Idem sad da mi zasvajsuju bukagije na noge ruke i ... oops.. Zasluzio sam. Znao sam ja za to da bi trebalo da se baterija odrzava "aktivnom", koristi povremeno i prazni povremeno itd... Sve je to zgodno u teoriji sto se mene tice ali kad dodje vreme, uvek nekako ispadne da ima neki utikac i sigurniji ce mi biti dodotok energije
    Samo sam jednom koristio na duze vreme laptop na bateriju ( na nekom malo duzem letu) i naravno, zafalilio mi je jos samo 5 minuta rada ali mrcina je precrkla tacno 5 minuta pre potrebnog kraja. Od onda uvek krajickom oka trazim neki steker i eto rezultata. Baterija resila da precrkne totalno.

Svakako kupujem neku noviju laptop masinu pa ce ovaj Compaq i jos stariji Gericom morati da rade na steker do daljeg, dok ih ne pocnem upotrebljavati kao kamen u kaci za kupus.

DakleM, crkla baterija, hmm - sta reci sem - pokoj joj dusi

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Pade mi nešto sada na pamet kada sam te opet pročitao, uzmi i pogledaj kablove od ispravljača do laptopa da se nije neki nekim slučajem precvikovao pa ti ona ne napaja bateriju u laptopu uopšte , oće ponekada i to da se desi , rešenje je tada spojiti žice i pustiti malo bateriju da se napuni

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Hoces da kazes da moze da napaja laptop da radi ali neke zicke su "dedicated" za napajanje samo baterije? Ja sam tezak softveras, u struju se razumem k'o Mara u kriv ****, za mene je sve struja... Kad menjam sijalicu u sobi, iskljucim osigurace za celu zgradu, sta ja znam, struja je to, kad zvizne, nema nazad....
    Iz tog razloga, mogu ja gledati u te zicke nedelju dana
    Na svim krajevima lepo zalemljene, nema neka da visi, sve uredno izgleda, tako da nazalost nemam sansi da nesto ustanovim. Sem da nosim na servis...

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

Kad menjam sijalicu u sobi, iskljucim osigurace za celu zgradu, sta ja znam, struja je to, kad zvizne, nema nazad....
    Iz tog razloga, mogu ja gledati u te zicke nedelju dana

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Evo stavio sam gumeno zastitno odelo, podloga od gume 50cm, rukavice gumene, broj 5, cizme gumene, nesalomive - i pogledao kabl.
    Malo sam pomerao kabl gde ulazi u laptop i gle cuda u momentu se blinkanje zaustavilo i zapocela lampica da gori svo vreme! Cak se promenila u zeleno nakon minuta!
    Ovo djubre pod hitno ide na servis, izgleda da ima nade za bateriju. A treba da se cisti i tastatura, jer smo ove godine radili i na brodu u Grckoj i ko zna koliko soli i peska je uterano medju tastere i kontakte.

Snejks, hvala na "tipu"
    Evo dok ovo napisah jos gori zelena lampica sto je svetski rekord duzine trajanja zelene lampice. Mozda taj polozaj kabla i nadruka bateriju. Ostavicu ga na "infuziji" celu noc pa da vidim.

Zainteresovan član overkill (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

HEHE, dobar si Codemaker, jedan od boljih, ustvari...HUH...

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Sta cu kad sam hardveras do mojega...

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

jbg......

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

No problem codemaker samo nam javi krajnji rezultat šta je ispalo.

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Sada nista nije ispalo Zelena lampica se opet ugasila i zamenjena je zmirkavom zutom crkotinom...
    Sutra teram na servis pa nek joj rade sta god hoce. Kad nije htela da svetli zeleno, sad ce da je razvale kompletno!

Primećen član neledr (avatar)
    Učlanjen
    16.05.2004.
    Pol
    muški
    Mionica,Valjevo.....na nema mesta svuda sam po svetu...
    Reputaciona moć
    57

kabal druze, kod mene je pre par meseci bila ista situacija i prchkashe nesto oko kabla i radi jbga....

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •