Verovatno napajanje....
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Verovatno napajanje....

Aktivan član sch (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano Verovatno napajanje....

Opis kvara :

U toku rada PC se jednostavno ugasio. Naknadno podizanje sistema ne uspeva.
    Sistem počinje da se podiže, dodje do Microsoft Loga, ali on je jako bled, skoro se ne vidi.
    I onda se resetuje.

Probao sam još dva HDD-a koji uredno rade na drugom PC-u... i potpuno isti simptomi !

Mene sve to navodi da je crklo napajanje, ali ipak, više glava zajedno su pametnije....

Hvala na savetima....

P.S. Usput, ako mislite da je to rešenje, da li da se usudim da SAM zamenim napajanje, ili da nosim u servis ? Snalazim se prilično, PC mi stalno stoji otvoren, dodajem, vadim...

ALI STRUJA JE IPAK STRUJA !?

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Podrazumevano Re: Verovatno napajanje....

Ja nevidim nikakav razlog da ne zameniš SAM napajanje , naravno AKO je ono crklo. Zamena napajanja je poprilično jednostavna. Kupiš prvo odgovarajuće napajanje dovolje jačine , odvrneš šrafove koji drže napajanje pozadi i skineš ga sa svoga mesta , ako znaš gde koji kabel ide pažljivo odvojiš priključke od matične ploče i od ostalih uređaja , ako neznaš staviš ga sa strane na ivicu kućišta uzmeš novo napajanje i menjaš kako koji kabel izvučeš tako ga utakneš sa novoga napajanja i posle toga jednostavno uzmeš i postaviš napajanje na svoje mesto i zavrneš šrafove. Nararavno : OVO SVE RADIŠ KADA JE RAČUNAR ISKLJUČEN IZ STRUJE , I ODVOJENI KABLOVI ZA STRUJU KOJE SE UTAKNE U NAPAJANJE .

Inače tvoj problem mi ne liči na to da je napanje u pitanju već oštećena instalacija windowsa , probaj prvo da ubaciš instalacioni cd windowsa da repariraš sistem.

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

Vidis da je covek rekao da je probao sa jos dva hdd......i meni se cini kao napajanje...u ostalom skini jedno napajanje sa nekog drugog kopma i probaj...ako radi znas sta ti je ciniti......

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Ma ja imam problem sa tim što on piše da stigne do windows loga i tek onda se resetuje i opet sve ispočetka radi , i opet stigne do windows loga itd. . A to što je on gurao još dva hdd-a unutra sa različitih kompjutera to ništa ne znači jer su oni radili na različitim kompjuterima sa različitim hardverom , treba da znaš da nijedan sistem tako nemožeš da digneš uvek padaju oko loga windowsa. Neka proba neku live distribuciju linuxa da digne sa cd-a , i ako mu tada neide onda neka menja napajanje

Učlanjen
    02.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Šta je to '' live distribucija Linux-a'' ?
    Slučajno imam Ubuntu 2CD-a. Jedan je Install CD, a drugi Live CD. Nisam nikada probao Linux.
    Molim da mi malo pojasniš....

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Ako je Live cd ubaci cd i restartuj komp i kada ti ponudi ti digni sistem sa cd-a , naravno za ovo mora da je unutar biosa namešteno da je cd uređaj na first boot , hd prebaci da bude second boot uređaj.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Inače Live distribucije su operativni sistemi koji se pokreću sa cd-a ili nekog drugog bootabilnog uređaja..

Učlanjen
    02.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Dobro, puno hvala, probaću to sutra, pošto mi je taj PC u firmi, a mrzim da idem nedeljom u firmu ( često moram ).

Javiću rezultate...

Želim Vam ugodan nedeljni porodični ručak....

Primećen član palma 67 (avatar)
    Učlanjen
    23.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio sch
    Opis kvara :

U toku rada PC se jednostavno ugasio. Naknadno podizanje sistema ne uspeva.
    Sistem počinje da se podiže, dodje do Microsoft Loga, ali on je jako bled, skoro se ne vidi.
    I onda se resetuje.

Probao sam još dva HDD-a koji uredno rade na drugom PC-u... i potpuno isti simptomi !

Mene sve to navodi da je crklo napajanje, ali ipak, više glava zajedno su pametnije....

Hvala na savetima....

P.S. Usput, ako mislite da je to rešenje, da li da se usudim da SAM zamenim napajanje, ili da nosim u servis ? Snalazim se prilično, PC mi stalno stoji otvoren, dodajem, vadim...

ALI STRUJA JE IPAK STRUJA !?

Nije napajanje nego matična ili ti je memorija pogrešno postavljena u slotove.
    Može biti da je skoro dodavana memorija na kompu pa ne odgovara i sl.

Javljaju li ti se neki "bip" zvuci u kućištu kad se podiže sistem?

Početnik
    Učlanjen
    28.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

Zameni napajanje drugim iste velicine samo iskljuci struju iz racunara, napajanje na dugme iza povadi kablove iz maticne i stavi novo vrati kablove i to je to, ne preporucujem da sam popravljas napajanje jer mozes da sprzis kondenzatore na ploci a njih retko ko moze da zameni jer je zamena zeznuta tako da najbolje da zamenis napajanje.... nadam se da sam bio od pomoci pozz...

Primećen član
    Učlanjen
    05.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Ja sam skoro imao slican problem na novom kompjuteru od drugara,resio sam ga zamenom memorijskog modula.Probaj i ti da stavis drugu memoriju.Moje misljenje,ovako na slepo,je da nije u pitanju napajanje.

Aktivan član *P*A*B*L*O* (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio Mr_Killer
    Zameni napajanje drugim iste velicine samo iskljuci struju iz racunara, napajanje na dugme iza povadi kablove iz maticne i stavi novo vrati kablove i to je to, ne preporucujem da sam popravljas napajanje jer mozes da sprzis kondenzatore na ploci a njih retko ko moze da zameni jer je zamena zeznuta tako da najbolje da zamenis napajanje.... nadam se da sam bio od pomoci pozz...
    A zashto da gasi napajanje iza na ono dugme kad pre toga izvadi kabal za napajanje iz utichnice ??

Slične teme

1. verovatno je bila .......
    Autor didy_yu u forumu Žene
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 01.06.2008., 21:10
  2. Problemi sa sinusima...verovatno...
    Autor zoranpetrovic84 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.03.2006., 16:10
  3. Verovatno...........
    Autor lav607 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 58