Filozofski fakultet- odsek psihologija

Pricao danas sa profom filozofije covek je zavrsio faks i kaze da je kompletan bullshit! Kao psiholog jedino mozes da popunjavas neke formulare i izvodis statistiku i eventualno da radis u skoli,vrticu ili birou za zaposljavanje! Bez uvrede,ali sa 90% smeraova na filozofskom faksu nista ne mozes da radis,a po meni je bolje biti psihijatar! Inace hvala za informaciju,sa tolikom skolarinom ja mogu da finansiram sebi 2 fakulteta i odjednom da ih zavrsavam!


Kao psiholog mozes da radis na raznim mestima, ne samo u bolnici, skoli....
ima toliko zanimanja kojima psiholog moze da se bavi tako da nemoj prosudjivati samo na osnovu onoga sto ti drugi govore. Raspitaj se i videces da sam upravu.
 
htela bih da ozivim ovu temu...ima li studenata psihologije ili onih koji krecu da se spremaju ove godine?

Spremam ja, za NS... Samo... jedna stvar mi nije jasna... TA SA DETALJNO NAUCENOM KNJIGOM... Pazite, pitanja su zatvorenog tipa, je l` tako? Bitno je sto vise iscitavati knjigu, a ne znati je na pamet...o.O pa zar se ne govori upravo protiv toga u odeljku o Ucenju u samoj knjizi? o.O Ja sam spremajuci se prosla stotine vrsta pitanja, raznih tipova, ``da - ne``, i dr. na zaokruzivanje. Potrebno je znati knjigu, ali ne napamet, jer treba koristiti i logiku... Oni npr. izmene jednu rec u tipa da-ne, ali ako si ucio, svakako ces znati,kao i to, da to mozes postici logickim razmisljanjem...
Interesuje me, ako moze neko da mi postavi sta je npr. bilo davano za test opste informisanosti...
Hvala unapred, volela bih da prodiskutujem sa nekim o svemu ovome, dok ne odem na prijemni ;) Pozz
 
Jel postoji neka msolucija ako ne upadnem u bg na faks da upisem u nekom drugom gradu pa da se premestim u bg.

Prvo da odgovorim na pitanje od rugom upisnom roku. U principu, ne psotojid rugi upisni rok psoto se sva mesta popune u prvom. Jedina solucija jeste da se iz nekog razloga ne upisu neki studenti koji su prosli na budzet, pa se za ta mesta raspise novi konkurs. Ovo je samo teorija, u praksi se to ne desava.
Slican je odgovor i za prebacivanje u BG. prebacivanje je moguce u 2. i 3. godini, ali opet u teoriji. Za detalje koliko bi bilo priznato ispita, morate kontaktirati BG Odsek, ali tek nakon sto te ispite i polozite.
 
Hej, hvala puno svima koji su ostavili toliko informacija vezano za taj fax ovde, to mi puno znaci i razjasnilo mi je dosta toga, ali mi jos uvek nije jasno po kom principu se boduje prijemni? Znam da se max moze ostvariti 60 bodova, ali ako se polazu tri testa, je li to onda na svakom moze da se dobije 20 ili kako? Hvala unapred na odgovoru :)
 
ja upisala i trenutno "uzivam" u svom prvom ispitnom roku! :dash:
Test inteligencije se sastojao od testa,prvi smo radili minuta i bio je stvarno tezak,niz brojeva je bio sastavljen od slova nulu je oznacavalo slovo a, 1-b,2-c,3-d...tako do 9 i onda ti daju niz od 6 kombinacija slova i ti treba to da prevedes u brojeve i da ga nastavis...naravno,ne smes nigde da pises...zajeb poprilicni :confused:
a drugi deo se radio 2 minuta i bio je jako lak...
 
ja nameravam da upisem psihologiju u novom sadu i nisam bas sjajan ucenik imacu iz skole oko 30 poena.kupio sam rotovu knjigu i poceo da je citam.sad dok citam postove na ovu temu vidim da nisam jedini koji razmislja sta ce biti na prijemnom :) jel ima jos neko ko zeli da upise isto ove godine i kako se spremaju osim sto citaju knjigu od rota i jel neko ko je sad 2 ili 3 godina ima nesto da preporuci ili prosto da mi kaze kako je zanimljiva ili nije psihologija ? :D
 

Back
Top