Silent hill serijal
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Silent hill serijal

Podrazumevano Silent hill serijal

Ok. Kao osoba koja je probala 3. i 4. i upoznata sa pricom 1. i 2. dela(nazalost nisam imao prilike da probam) ovog serijala moram reci da sam veoma odusevljen. Kao prvo pricom koju slobodno mogu da uporedim sa nekim od najboljih horor filmova koje sam gledao. Zatim ukupnim filingom tokom igranja + momentima koji su mi skratili zivot za nekoliko godina( najvise muzikom)
    Iz razloga sto ne primecujem dovoljno osvezavanu temu u vezi sa ovom igrom, zapocinjem sopstvenu. Kao sto sam rekao, odigrao sam 2 dela, u potpunosti zavoleo serijal (narocito The Room), i zeleo bih da cujem vase dozivljaje i najdraze momente. + u potazi sam za 2.delom.
    Film je uzas mozda ne za one koji ne znaju igru, kako sam skontao slozilu su sva 4 dela u jednu pricu. Takodje velik sam filmofil i po prici koja se provlaci kroz delove, mislim da svaki zasluzuje film po sebi.
    Imam 19, studiram i iz okoline sam NS, i po prvi put sam na forumu, kao sto se verovatno vidi.
    Najstrasniji mi je bio pocetak: 4.deo, pred mene izlazi duh u subway, ja ga sopam cevkom, nece da umre, ZASTO NECES DA UMRES? ja sam u sobi, 22h.

Poznat
    Učlanjen
    06.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Podrazumevano Re: Silent hill serijal

Cetvrti je najlosiji...nimalo me nije uplasio kao drugi (koji inace ima najbolju atmosferu) od kojeg sam imao gadne tripove....prica je na vrhuncu, jako mocna i puna zagonetki...
    Film je fenomenalno odradjen, uglavnom prati pricu prve igre ali se drasticno menja na kraju. Imam osecaj da se usrati dvojku koja je najavljena za septembar sledece godine...
    Muzika je takodje neverovatna. Skidao sam soundtrack kako sam znao i umeo, pravo umetnicko delo. Jesi slusao Promise i Theme Of Laura? Poslusaj i Room Of Angel iz cetvrtog dela, uhvati te neka depresija dok je slusas.
    Drugi deo nema veze sa Harryjem i Cheryl i pricom iz prvog dela uopste, a SH3 se nastavlja na SH1, ali je prica smestena 17 godina kasnije....

Veliki sam fan serijala, mozemo da razmenimo misljenja i iskustva

Iskusan miXed (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

jaaoj film nemoj da me podsecas

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Film uzas?
    Ne bih se bas slozio ama bas ni malo.
    U film je u podpunosti prenesena SH atmosfera: produkcija, audio/vizuelni efekti,prati pricu itd.
    Meni licno je favorit originalni Silent Hil koji sam igrao iskljucivo nocu.
    Iz kopa pesma ori se,
    Sa naseg severa,
    Dok delije su uz tebe
    Ti si nepobediva

Film je mogao mnooooogo bolje da bude uradjen. Kao sto rekoh moze se izvuci radnja za odlicna 4 filma. Ovako sta smo dobili, Pyramid Head koji u 2. delu juri glavnog lika predstavljajuci njegovu grizu savesti sada vija likove iz 1.dela . Ne verujem takodje da je bas slucajno stavljeno toliko zenskih uloga.
    4.deo najlosiji?! Mozda, ne mogu da tvrdim. Meni je bio prvi i uvek omiljen. Sto se tice The Room , ideja je totalno super iskoriscena, izolacija, klaustrafobicnost, ne znam zasto ali vecina zamera sto se radnja ne desava ulicama grada Silent hilla. Ovaj put je isprobano nesto drugo. Mnogi misle da je glavni junak Henry, po meni je to Walter jer on inace dolazi iz sirotista u Silent hilu i ima glavni uticaj na radnju. Radnja nije toliko laka za shvatiti na prvu, ali je neverovatno dobra za film. Na kraju sam malcice i saosecao sa Walterom.
    Poslednji put ažurirao/la ime u upotrebi : 18.08.2007. u 23:02

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5785

Meni se film svideo.
    Obicno se zale oni koji su gledali bioskopske verzije a ne oni koji su gledali DVD Ripove
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Poznat tommy gun (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    135

Pa zato su gusari na vrhu piramide....
    Pare, suze, smeh, alkohol i droga

Poznat
    Učlanjen
    06.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Citat Original postavio ime u upotrebi
    Pyramid Head koji u 2. delu juri glavnog lika predstavljajuci njegovu grizu savesti
    Zapravo, uloga Pyramid Heada je da kazni Jamesa za zlocin koji je pocinio....jer je skratio muke svojoj zeni...
    Ne znam ako si primetio, ali ona mala plavokosa devojcicca (Laura) ne vidi cudovista, jer su ona deo Jamesove iluzije. Ono prvo cudoviste (sa ludackom kosuljom sto bljuje kiselinu, vidjeno je u filmu) predstavlja njegovu patnju, medicinske sestre predstavljaju hospitalizaciju njegove zene, a Maria je cista iluzija koja predstavlja Jamesovu strast i ljubav prema pokojnoj zeni Mary....dobra riba...
    Silent Hill, prema drugom delu, priziva gresnike....
    Angela Orosco (zena koju James upozna na groblju na pocetku igre) je imala problema u porodici, ubila je oca koji ju je silovao i ponizavao dugo godina i prizvana je u grad....navodno trazeci svoju majku...
    Eddie (onaj debeli) je sa jedne strane vrlo mirna i stalozena osoba, ali sa druge je ekstremno nasilan....ubio je coveka zato sto ga je onako mrko pogledao....i prizvan je u grad....
    Laura je ipak misterija, bezgresno i nevino dete, bila je jako dobra sa Mary dok su bile u bolnici, mrzi Jamesa....zasto?

Obećava
    Učlanjen
    11.08.2006.
    Reputaciona moć
    42

auuu bre koja analiza,ma prvi je najbolji onda 3,2 pa 4,treba imati vremena i zivaca pa ih odigrati vise puta i otvoriti sve moguce krajeve,bese u prvom delu ima kraj kada te na pola igre otmu vanzemaljci i roknu u njihovom brodu xexe cool

Poznat
    Učlanjen
    06.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

To je joke ending...svaki deo ima UFO Ending, dok u SH2 ima i Dog Ending, gde James nalazi psa za velikim kompjuterom kako kontrolise sva desavanja u Silent Hillu....lol....
    Mogucnost da se dobiju ovakvi zavrsetci je pod uslovom da je igra predjena barem jedanput....drugi put kad sam presao igru dobio sam In Water Ending, gde James poslednji put vidja Mary na samrti i prica sa njom, ona mu daje pismo i umire...James tada shvata da zivot nije vredan bez nje, stavlja je u kola, ekran se zacrni, ubrzava, probija ogradu i upada u vodu....tako ce biti vecno zajedno...dok kamera gleda iz vode ka svetlosti, Mary cita celo pismo....
    I da, pismo koje je James 'dobio' od Mary na pocetku igre je takodje iluzija.....

Postoji jos jedan zavrsetak koji nije u sklopu price...zove se Rebirth...zahteva da je igra predjena barem jedanput...
    Da bi se dobio taj zavrsetak, trebaju se naci 3 predmeta pomocu kojih ce James izvrsiti zabranjeni ritual na ostrvu Toluca jezera u nameri da povrati Mary...nije poznato sta se kasnije desilo...bolje je ostaviti mrtve na miru...
    Poslednji put ažurirao/la markoca : 19.08.2007. u 03:49

Aktivan član labo (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

u sh 2 je jedna od najgorih kamera u ovo igrica sto sam ja igrao...Stalno se desava da se ne vidi ni 2 metra ispred sebe. To mu dodje vise kao generator frustracije nego straha.....

Poznat
    Učlanjen
    06.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Pa da, u trojci je poboljsana i dodata je podrska za misa....

Obećava
    Učlanjen
    27.06.2007.
    Reputaciona moć
    39

Igrao sh i presao 1,2,4 a u trecem stigao do poslednje kraljice.Prvi je dobar ali je grafika losa,drugi mi je ubedljivo najbolji,treci nije los,a cetvrti ima dobru pricu ali i ne bas igrivost.Film jos uvek nisam gledao.Opet trazim dvojku da se igram.

Poznat
    Učlanjen
    06.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Predrkani su bossovi u trojci...prvo crv...pa onaj na Leonard....pa onda neki bog :O

Obećava
    Učlanjen
    27.06.2007.
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio markoca
    Predrkani su bossovi u trojci...prvo crv...pa onaj na Leonard....pa onda neki bog :O
    Sto se trojke tice,mozda i ne bi bog bio toliki problem,da nisam igrao na hardu!
    Sve u svemu Silent Hill je retko dobra horor avantura,a drugi deo mi je najbolji.

Obećava
    Učlanjen
    22.05.2007.
    Reputaciona moć
    39

Evo i ja da se javim... Igrao sam SH 1 i 4. Prvi deo sam presao a cetvrti jos uvek igram... Igra je extra (Inace obozavam Horor Igre). Narocito mi se svidja pesma iz pocetnog Intro-a u Sillent Hill 1 (Toliko mi se svidela da sam je skinuo na gitari ) Film je mogao da bude mnogo bolji ali i ovako nije los...

Poznat
    Učlanjen
    06.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Ja sam skinuo Promise na gitari...tako da nisi jedina budala koja skida muziku iz SH-a
    Odigraj SH3, nadovezuje se na SH1, ja sam ostao speachless kad sam je presao....
    Sto se tice filma.....

Sledeci tekst sadrzi spojlere koji mogu da otkriju vazne informacije o filmu, zato molim one koji ga nisu gledali da ga ne citaju.

Po filmu, Silent Hill je grad koji lezi nad bogatim rudnikom uglja....a u njemu se nalazi i ta sekta ciji je vodja Cristabella. Nakon sto je Alessa spaljena, grad je bio u masovnom pozaru i time je bio zatvoren. Alessa je tokom svoje osvete stvorila novi paralelni svet, pun magle i raznoraznih karakondzula zeljnih krvi...u tom svetu su Cristabella, njena sestra Dahlia, vernici a i Rose sa Sharon sa Cybil....
    Mnogi govore da su one mrtve (one noci kad su slupale kola su umrle) i da je taj alternativni svet ustvari cistiliste...svasta....mada ima pomalo smisla jer su i Cybil i Rose imale saobracajku, mada ne vidim razlog zasto bi umrle, nisu se toliko slupale...zene i kola
    Sta se stvarno desilo je to da su one zarobljene u tom svetu, i iz njega nema povratka u ovaj 'nas' svet....ovo savrseno objasnjava kraj filma....

Kraj spojlera.

A po igri, Silent Hill je jedan miran gradic na obali jezera koji je odjednom utonuo u maglu...Silent Hill 0rigins koji treba da izadje za PSP je prequel serijala, sto znaci da je radnja smestena pre prve igre i da cemo konacno otkriti misteriju...zasto je Silent Hill takav?
    Za next-gen konzole sledece godine izlazi Silent Hill 5, ali mogi su ga nazvali 5ilent Hill...
    Poslednji put ažurirao/la markoca : 21.08.2007. u 03:30

Iskusan Black Wolf (avatar)
    Učlanjen
    23.10.2006.
    Pol
    muški
    Aperture Science Computer-Aided Enrichment Center
    Reputaciona moć
    202

Ja sam prešao 3 i 4 mogu samo da kažem da je igra odlična više mi se svideo 3 od 4 voleo bih da odigram 1 i 2.
    Film me nije baš mnogo oduševio.
    Ja sam na kraju 4 dobio escape a za treći sam dobio onaj normalni ne znam tačno kako se zove.
    Poslednji put ažurirao/la Black Wolf : 22.08.2007. u 01:44

Obećava
    Učlanjen
    22.05.2007.
    Reputaciona moć
    39

Mozemo da osnujemo Bend i da budemo Tribute to Sillent Hill Evo sada sam uzeo PS2 pa cu sve delove da nabavim i da ih odigram sa zadovoljstvom

Poznat
    Učlanjen
    06.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Moze! Count me in as bassist ^^

Slične teme

1. Silent Hill
    Autor robespjer u forumu Akcione igre