Najbolji pisci i knjige

borntowalkalone

Početnik
Poruka
15
Mislim da su najbolji pisci na svijetu:Den Braun,Nikolas Sparks,Trejsi Sevalje i naravno Dz.K.Roling,a knjige:"Poruka u boci","Da Vicijev kod" i nezaobilazni "Hari Poter".Naravno ima ih jos mnogo dobrih,ali ne mogu sve da ih ispisem. :roll:
Vidim da mnogi pisu o nekim ozbiljnim knjigama.Moram da kazem da mene one ne interesuju mnogo,a mislim da ima jos mnogo njih koji misle tako.
Zato me i interesuje sta drugi vole da citaju,mozda i neka preporuka... ;-)
 
borntowalkalone:
Mislim da su najbolji pisci na svijetu:Den Braun,Nikolas Sparks,Trejsi Sevalje i naravno Dz.K.Roling,a knjige:"Poruka u boci","Da Vicijev kod" i nezaobilazni "Hari Poter".Naravno ima ih jos mnogo dobrih,ali ne mogu sve da ih ispisem. :roll:
Vidim da mnogi pisu o nekim ozbiljnim knjigama.Moram da kazem da mene one ne interesuju mnogo,a mislim da ima jos mnogo njih koji misle tako.
Zato me i interesuje sta drugi vole da citaju,mozda i neka preporuka... ;-)

Dragi prijatelju, samo jednu ću ti reći na ovu temu. Dosta sam stariji od tebe pa te molim da ozbiljno shvatiš: Život je prekratak da se pročitaju sve dobre knjige, i ne treba ga traćiti na čitanje gluposti kakve si ti naveo.
 
Devojcica je prvi srednje i ove knjige su ono sto njen uzrast cita. Sta treba da cita s 14godina, ruske klasike? Koliko dece u tom uzrastu je voljno da prizna da voli da cita?
A sta ste vi citali kada ste bili kao ona?


@borntowalkalone
Posto sam videla da volis Markesa, procitaj 'O ljubavi i drugim demonima'. Mene je ta knjiga odusevila kada sam bila tvojih godina
 
Den Braun je smeće kad god da se čita, to nema veze sa uzrastom. Knjiga koje su kvalitetom kao njegove u svijetu, posebno u Americi se svake godine objavi na stotine, i prođu uglavnom nezapaženo. Braun je požnjeo uspjeh jer je uradio dobru analizu tržišta, potom maznuo temu od nekih drugih likova i uglavio je u osrednji detektivski zaplet.
Knjige za tinejdžerski uzrast? Može se čitati Bukovski, Selindžer... Sjećam se kako sam se u 2. srednje oduševio Kamijevim Strancem, tada je to bilo u lektiri, valjda je i sad. Ima koliko hoćeš zabavne, lake i kvalitetne literature koja će te kao čitaoca odvesti u dobrom pravcu (A. K. Dojl, Džek London, Le Kare, Grem Grin, Ursula Leguen...).
 
Paulo Coelho - Alhemicar, Peta Gora, Veronika je odlucila da umre, Zahir, Priručnik za
ratnika svetlosti..... sve su zaista odlicne. Taj covek i njegove knjige su me odmah odusevile i ocarale! Jednostavan je ali ujedno i slozen i zanimljiv pisac sa, pa, karakterističnim stilom...Osim njega jako mi se svideo i Heseov "Demijan".....A od, ovaj, domacih knjiga i autora, istakao bih Danka Popovića - " Knjigu o Milutinu"....izvanredna je!
Mislim oni su me uz Balaševićeva " Tri posleratna druga", jednostavno očarali! A Den Braun nije los uopste za ubijanje vremena, praznjenje mozga i opuštanje....on, Robert Ladlam, Sidni Šeldon, Tomas Haris, Danijel Isterman, pa i Sven Hasel, i Frederik Forsajt.....dobra razbibriga i nista vise!
 
ILO:
Devojcica je prvi srednje i ove knjige su ono sto njen uzrast cita. Sta treba da cita s 14godina, ruske klasike? Koliko dece u tom uzrastu je voljno da prizna da voli da cita?
A sta ste vi citali kada ste bili kao ona?


@borntowalkalone
Posto sam videla da volis Markesa, procitaj 'O ljubavi i drugim demonima'. Mene je ta knjiga odusevila kada sam bila tvojih godina

Па, ја бих јој препоручила Нушића. Ето. У складу са њеним годинама.
 
ILO:
Devojcica je prvi srednje i ove knjige su ono sto njen uzrast cita. Sta treba da cita s 14godina, ruske klasike? Koliko dece u tom uzrastu je voljno da prizna da voli da cita?
A sta ste vi citali kada ste bili kao ona?

Hm, ybt. šta bi joj hvalilo da počne da ih čita? Mislim, treba da odeš u penziju da bi počeo da čitaš Dostojevskog? Kad je to ''pravo'' vreme za ruske klasike?
 
"I, zaista, ne secam se o čemu sve nas dvoje nismo razgovarali za vreme tih mučnih i ujedno divnih časova naših sastanaka, noću, pored drhtave svetlosti žiška, skoro pored same postelje moje jadne, bolesne majke...O svemu što bi nam na um palo, što se sa srca otkidalo, što je samo od sebe na jezik dolazilo, - i bili smo gotovo srećni...Oh, to je bilo i tužno i radosno vreme, - sve u isti mah; mene sad obuzme i tuga i radost kad se setim tog vremena. Uspomene, bile one radosne ili gorke, uvek su mučne; tako je bar kod mene; ali i to mučenje je slatko. I kad ti na srcu bude teško, obuzme ga bol, mučenje, tuga, tada ga uspomene osvežavaju i oživljavaju, kao što kapljice rose u vlažno veče, posle vrelog dana, osvažavaju i oživljavaju jadni, usahli cvet, sav spržen od dnevne jare."

Varvara Aleksejevna, rodjena moja!

"Stid me je, mila moja, Varvara Aleksejevna, mnogo me je stid. Uostalom, šta je tu baš tako strašno? Zašto ne bi čovek malo razveselio svoje srce? Tada ja i ne mislim na svoje djonove; jer djon je glupost, i uvek ostaje prost, ništavan, kaljav djon. Pa i te čizme, i to je glupost ! I grčki mudraci su išli bez čizama - pa zašto onda neko od nas treba da se petlja sa takvom bednom stvari? Zašto da me vredjaju i preziru? Eh, rodjena, rodjena, baš ste našli o čemu ćete pisati! "

Naravno, Dostojevski...
 

Back
Top