KOJE JEZIKE ZNATE?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Engleski znam da razgovaram ali nije perfektno,ruski i nemacki sam ucio u osnovnoj skoli i umem da
se sporazumevam,bugarski i makedonski takodje,srpski i hrvatski naravno ,italijanski sam ucio po
kursevima dok turski moram obnoviti inace sam znao sporazumevati se bez problema..
 
Studiram na engleskom, koristim ga vishe od srpskog, koji sam inache pocheo da zaboravljam(odnosno pravim glupe greshke). Pored toga, govorim shpanski - ne perfektno, naravno, ali opet dosta vishe od potrebe za komunikaciju, neshto priblizhno razumevanju 90% jezika i mogutjnosti obratjanja osobama bez poteshkotja. Nemachki uchim u shkoli, i znam ga solidno - za neku osrednju komunikaciju.
 
ja bih volela da naucim nemacki,francuski i madjarski.
tu,u Subotici se dosta prica madjarski,ali,zaista,jezik nema bas nikakve veze sa srpskim(ne pripada slovenskim jezicima)
a za nemacki i francuski imam ja neke nove knjige,kao "Nemacki u sto lekcija",isto to imam i za francuski,ali me niko ne moze naterati da sama sednem i ucim.....ipak je u drustvu zabavnije....
 
Techno pricham engleski i shpanski*samo da naglasim da nisu sapunice,nego ga aktivno uchim vecj neko vrijeme*,njemachki se znam sporazumijeti,al nije savrshen,razumijem portugalski i italijanski. :D

Uglavnom - volim romanske jezike ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top