crtanje...

Ernesto_Che

Aktivan član
Poruka
1.295
ova bi se tema mogla nazvati "problem" al bilo ih je toliko sa tim imenom da sam prosto odlucila da je nazovem drukcije...
naime, imam problem...
moj zivotni san(traje vec koju godinicu) je da postanem nesto....veliko...novi tolouse loutreck... cak duboko u sebi uobrazeno mislim da sam sposobna za tako nesto, da cak imam i talenta...a opet niko drugi to nemisli...ja sam talentovana "poloviicno"...
moji drugovi i drugarice kazu "lepo crtas"... a imam drugaricu kojoj se svi toliko dive i dive...pa moram i ja, zato sto vec odavno kruze price da sam "ljubomorna" sto u sustini i jesam, narocito zato sto mislim da nezasluzuje tolko pohvala...plus imam ekstra talentvano sestru na arhitekturi...i kako sad da nedobijem komplekse, molim vas? verujte mi ovo je mnogo veci problem nego "drustvo me ne prihvata" i "ne mogu da nadjem decka"...to je biti nesposoban za svoja stremljenja....utopiti se u gomilu...uh....rasplakacu se
 
Imam i ja sličnu priču...Ja želim da postanem veliki dizajner kao Prada i Alberta Ferretti koje obožavam.To je jedan od razloga zbog kojih sam počeo da se bavim manekenstvom.E sad ta želja je kod mene novijeg datuma,nastala je negde krajem gimnazije.Ranije su oni koji su me znali pričali da kad ja nacrtam psa on liči na svinju.Ali onda sam osetio neki fluid u glavi,dobio sliku pred očima i nacrtao i svi kojima sam pokazao nisu verovali da je to moje.Ali ja sada verujem da ja to mogu i to je ono što je najvažnije.Ja trenutno studiram nešto što nema veze sa crtanjem-hemijsko inženjerstvo,ali daleko od toga da sam odustao.Moglo bi se reći da čučim u mraku i čekam svojih pet minuta.I niko na svetu ne bi mogao da me ubedi da ja ne valjam.Pusti druge,budi svoj,sledi svoje instinkte i nemoj da piješ sprite jer je to sranye.... :wink:
 
Ernesto_Che:
ova bi se tema mogla nazvati "problem" al bilo ih je toliko sa tim imenom da sam prosto odlucila da je nazovem drukcije...
naime, imam problem...
moj zivotni san(traje vec koju godinicu) je da postanem nesto....veliko...novi tolouse loutreck... cak duboko u sebi uobrazeno mislim da sam sposobna za tako nesto, da cak imam i talenta...a opet niko drugi to nemisli...ja sam talentovana "poloviicno"...
moji drugovi i drugarice kazu "lepo crtas"... a imam drugaricu kojoj se svi toliko dive i dive...pa moram i ja, zato sto vec odavno kruze price da sam "ljubomorna" sto u sustini i jesam, narocito zato sto mislim da nezasluzuje tolko pohvala...plus imam ekstra talentvano sestru na arhitekturi...i kako sad da nedobijem komplekse, molim vas? verujte mi ovo je mnogo veci problem nego "drustvo me ne prihvata" i "ne mogu da nadjem decka"...to je biti nesposoban za svoja stremljenja....utopiti se u gomilu...uh....rasplakacu se

hmmmmmmm.
sedi i crtaj, sta da ti kazem. hehe. chitaj knjige i obrazuj se. ne raznmishljaj o buducnosti, to je kobno. biti opterecen time.......... gradi put, ciglu po ciglu.
ako hoces da ti pomognenm u vezi crtanja, mogu svakako, posto ja slabo ispustam olovku iz ruke, cesto i samo da bih je zamenio viljushkom ......
o kompleksima ne razmisljaj, vec pomalo prati seku sta radi i uci. ti si u prednosti jer imas nju kao stariju, a ona nije imala od nikog da uci :wink:
 
ne mislim da sam u prednosti sto imam nju...cela mi je soba izlepnjena njenim crtezima, jednostavno zato sto su dobri, i kad pogledam i kazem sebi "ovo je ona nacrtala a bila je samo 2 god starija od mene", dodje mi da se rasplacem.
i ne nemislim da odustanem, ali mnogo me obeshrabruju ljudi oko mene
sta da naucim od nekog ko zivi u nemackoj, i stalno pravi neke maketice?
 
u redu ako nije tu da ti pomogne il da te nauci, ali nmozes dosta nauciti i bez nje ...... :wink:
sve je u stavu - ako ti imas stav da ti je ona teret, i bice ti teret zato sto ti tako hoces, ochito. ako napravis stav da ti je ona podstrek, i bice ti podstrek.
 
ah kad bi to bilo tako lako...kako ja sama sebe da nabedim nesto?
sta da radim, uopste...tako sam ocajdna :cry: :( :( :cry: :cry:
a plus sto me ni matorci ne podrzavaju, pa nemam para ni za boje, ni zasta....
a nemam ni od koga da naucim neke osnovne stvari :cry:
 
pa evo ja cu te nauciti ako te bas zanimaju osnovne stvari :wink:
ne trebaju ti neke posebne boje ...... za pochetak se druzi sa obichninm olovkama.
i treba ti volja naravno.
 
NEMOJ DA SE POREDIS SA SVOJOM SESTROM TI SI TI A ONA JE ONA,NEMAS NIKAKVOG RAZLOGA ZA LJUBOMORU.TALENAT JE 10% A RAD 90% USPEHA ZATO SEDI I CRTAJ I VIDECES DA CES NAPREDOVATI SVAKIM DANOM SVE VISE I VISE RADOVI CE TI SAZRETI I ISKRISTALISACE TI SE SLIKA O BUDUCNOSTI TJ BUDUCOJ PROFESIJI.
SAMO NE ODUSTAJ NIKAD
 
Keeper:
srebro:
u svakako, posto ja slabo ispustam olovku iz ruke, cesto i samo da bih je zamenio viljushkom ....
A šta to ti crtaš? :)

stripove, arhitektonske projekte za fax najvishe.
kad god mogu, crtam stvari oko sebe (trening), lica, tela, predmete, precrtavanmn kuce i gradjevine iz novina, knjiga ............. etc etc etc

u NS studiras?
 
Ernesto_Che:
ova bi se tema mogla nazvati "problem" al bilo ih je toliko sa tim imenom da sam prosto odlucila da je nazovem drukcije...
naime, imam problem...
moj zivotni san(traje vec koju godinicu) je da postanem nesto....veliko...novi tolouse loutreck... cak duboko u sebi uobrazeno mislim da sam sposobna za tako nesto, da cak imam i talenta...a opet niko drugi to nemisli...ja sam talentovana "poloviicno"...
moji drugovi i drugarice kazu "lepo crtas"... a imam drugaricu kojoj se svi toliko dive i dive...pa moram i ja, zato sto vec odavno kruze price da sam "ljubomorna" sto u sustini i jesam, narocito zato sto mislim da nezasluzuje tolko pohvala...plus imam ekstra talentvano sestru na arhitekturi...i kako sad da nedobijem komplekse, molim vas? verujte mi ovo je mnogo veci problem nego "drustvo me ne prihvata" i "ne mogu da nadjem decka"...to je biti nesposoban za svoja stremljenja....utopiti se u gomilu...uh....rasplakacu se


Ma sta ti je to je sve zbog nedostatka samopouzdanja,sta te briga sta rede ostali oko tebe,ti znas da si dobra u tome sto radis i to je jedino bitno,a onda ce to uvideti i drugo.
p.s. I jos nesto nemoj da hvalis tu osobu jer ce drugi pomisliti da si ljubomorna,jednostavno reci nesvidjaju mi se njeni radovi! :wink:
 
Ernesto_Che:
ova bi se tema mogla nazvati "problem" al bilo ih je toliko sa tim imenom da sam prosto odlucila da je nazovem drukcije...
naime, imam problem...
moj zivotni san(traje vec koju godinicu) je da postanem nesto....veliko...novi tolouse loutreck... cak duboko u sebi uobrazeno mislim da sam sposobna za tako nesto, da cak imam i talenta...a opet niko drugi to nemisli...ja sam talentovana "poloviicno"...
moji drugovi i drugarice kazu "lepo crtas"... a imam drugaricu kojoj se svi toliko dive i dive...pa moram i ja, zato sto vec odavno kruze price da sam "ljubomorna" sto u sustini i jesam, narocito zato sto mislim da nezasluzuje tolko pohvala...plus imam ekstra talentvano sestru na arhitekturi...i kako sad da nedobijem komplekse, molim vas? verujte mi ovo je mnogo veci problem nego "drustvo me ne prihvata" i "ne mogu da nadjem decka"...to je biti nesposoban za svoja stremljenja....utopiti se u gomilu...uh....rasplakacu se

nemoj da places...
probaj da *se spustis malo na zemlju*...a onda procitaj ovo pismo do kraja

crtanje...ja imam talenta za crtanje (dovoljno, da drugima mogu **a i nemoram** izgledati *uobrazeno,napaljeno) vidim da *u poredjenju* s drugim :arrow: *ma bolja sam 100 puta*...
svi mi se dive i dive
a onda pogledam *malo* dalje :arrow: *pa ja sigurno ne crtam bolje od lika koji je 1 mesto...u opstini)
ono sto ocu da ti kazem je da se ne divis preterano ljudima (ok lepo je imati idola), ali imaj svoju licnopst...i nemoj da mislis da *vecito hvaljeni uvek uzivaju u tome* (ovo imaj uvidu i bices ok :D :wink: ...)
ako imas u sebi nesto posebno (a rekla bih da imas)
otvorenost napr. (nije lako ovakvu temu otvoriti) uzivaj...
 
Ernesto_Che:
ova bi se tema mogla nazvati "problem" al bilo ih je toliko sa tim imenom da sam prosto odlucila da je nazovem drukcije...
naime, imam problem...
moj zivotni san(traje vec koju godinicu) je da postanem nesto....veliko...novi tolouse loutreck... cak duboko u sebi uobrazeno mislim da sam sposobna za tako nesto, da cak imam i talenta...a opet niko drugi to nemisli...ja sam talentovana "poloviicno"...
moji drugovi i drugarice kazu "lepo crtas"... a imam drugaricu kojoj se svi toliko dive i dive...pa moram i ja, zato sto vec odavno kruze price da sam "ljubomorna" sto u sustini i jesam, narocito zato sto mislim da nezasluzuje tolko pohvala...plus imam ekstra talentvano sestru na arhitekturi...i kako sad da nedobijem komplekse, molim vas? verujte mi ovo je mnogo veci problem nego "drustvo me ne prihvata" i "ne mogu da nadjem decka"...to je biti nesposoban za svoja stremljenja....utopiti se u gomilu...uh....rasplakacu se
Svako ima svoj san, neko da zivi od crtanja, neko da ima konja itd :) . Ali ono sto je najbitnije jeste da je to samo hobi. Ako mislis da mozes da zivis od toga - tesko :( . Razmisljaj malo racionalnije :idea: , ako imas preko 16 posveti se necemu sto nije samo san :arrow: . Hobi je :roll: samo hobi.
 
Ernesto_Che:
moj zivotni san(traje vec koju godinicu) je da postanem nesto

duboko u sebi uobrazeno mislim da sam sposobna za tako nesto, da cak imam i talenta

...a opet niko drugi to nemisli...ja sam talentovana "poloviicno"...

imam drugaricu kojoj se svi toliko dive i dive...pa moram i ja, zato sto vec odavno kruze price da sam "ljubomorna" sto u sustini i jesam, narocito zato sto mislim da nezasluzuje tolko pohvala

1 - Svi zele da postanu nesto, to je normalno.
2 - I treba da mislis da mozes da postignes nesto. Ako imas zelju i ako verujes da to mozes, mnogo ce ti biti lakse.
3 - To sta drugi misle, nema veze. Uvek ce biti ljubomornih ljudi koji ce da te kritikuju jer zele da ti uniste samopouzdanje.
4 - A to sto se toj nekoj svi dive.....ako se ti ne divis ne moras da se pravis da se i tebi svidja kako ona crta, svako ima pravo na svoje misljenje, ma kako drugi shvatili to tvoje misljenje.
 
Luc:
Svako ima svoj san, neko da zivi od crtanja, neko da ima konja itd :) . Ali ono sto je najbitnije jeste da je to samo hobi. Ako mislis da mozes da zivis od toga - tesko :( . Razmisljaj malo racionalnije :idea: , ako imas preko 16 posveti se necemu sto nije samo san :arrow: . Hobi je :roll: samo hobi.

:D :D :D

Inace,drug mi danas rekao koji upisuje u NS da godina JESTE 90 000... :(
 

Back
Top