Standardi EU

DRVOSEČA

Aktivan član
Poruka
1.125
Mislite li da se u EU ulazi po politickoj odluci ili po ostvarenim rezultatima u oblastima ekonomije, ekologije i slicno?

Evo vam Bugarske. Jel bio ko ove godine tamo? Ako su oni ispunili uslove za ulazak u EU onda u nju mogu slobodno da prime bilo koga. Ko god je bio u ovoj zemlji makar i dan, mogao se uveriti da se u EU ulazi iskljucivo po geopolitickim kriterijumima.
Prvi utisak o jednoj clanici EU sam dobio jos u autobusu... Okolo mrak, tek sto smo presli granicu, vodja puta nam se obraca i kaze. " Dobrodosli u Bugarsku. Kada stignete na odrediste, pocnite da vodite racuna o svojim stvarima, desava se da budu ukradene " ... Dakle sve vam je jasno gde ste dosli... Zatim par primera dale...
- Nigde nisam dobio racun bilo sta da sam kupovo, osim u kafani.
- Fas food, od toga sam povracao. Smrdi na sve strane po ulicama.
- Saobracajni znaci, kao da ih nema. Kod nas kad imas lezeci policajac imas i znak, ovde jok...
- spasilacka sluzba na plazama neoprezne kupace opominje udarcem u glavu.
- U hotelima im lekari rade 2 sata dnevno pa se ti sam snalazi. Dok u mestu od oko 2000+10000 ljudi nema dom zdravlja.
- U menjacnicama oce da ti uvale lazne leve. Ili da te prevare.


Znaci to je evropa primila u svoje okrilje.
 
DRVOSEČA:
Mislite li da se u EU ulazi po politickoj odluci ili po ostvarenim rezultatima u oblastima ekonomije, ekologije i slicno?
Ovo je smijesno, pa ako je Europa odlucila nekog da primi to radi samo i iskljucivo iz svog interesa.
Nije potrebno ispuniti nikakve uvijete, to je vidljivo iz primjera Hrvatske.
A nek nam je sretno. Treba se uvijek nadati boljem.:)
 

Back
Top