problem sa quadrom 8055

d&d

Zainteresovan član
Poruka
188
Pozdrav,

imam risiver marke Quadro 8055. U poslednje vreme mi se desava da jednostavno blokira (nece da se ukljuci preko daljinskog upravljaca. Sve dok ga ne iskljucim iz uticnice i ponovo ukljucim. Na neki nacin resetujem. Onda proradi, ukljuci se normalno. Elem, kada se ukljuci imam problem sa slikom, dosta cesto je nestabilna, treperi i gubi se. Retko kada se smiri nakon pet minuta rada. Kao da je u pitanju neki kondezator, tako se ponasa. To je po mom nekom malom iskustvu.


Da li je to mana tim risiverima, ili je nesto sasvim drugo. Molim za pomoc. A da, kupljen je, pa nema ni godinu dana. Ne nosi mi se u Bg ako je vec nesto sto moze da se popravi. Mozda je softverski kvar, a mozda i hardverski. Ne znam, Zato pitam.

Hvala Vam... Cao
 
Ako je softverski kvar, onda ubaci zadnji softver i vidi da li isto ponasa, inace to nije standardan kvar. Ako ti se ne poboljsa sa ubacivanjem novog software-a onda ga nosi u servis ako je jos pod garancijom. Moje misljenje je da je hardverski kvar.
 
Hvala mnogo na pomoci, nasao sam kvar. Zamenio sam skart kabl i sada je slika ok. Samo je ostalo da nece nekada daljinski da reaguje. Dugmad na risiveru rade, ali daljinski blokira dok se risiver ne resetuje ili dok se ne ubace novi kljucevi. Onda proradi. Ali dobro, to nije toliko strasno, mozda su cak i baterije na daljinskom dotrajale. Ko zna.


Da li je izasao nov sw za Quadro 8055. Gledao sam na crosat-u i nisam nasao. Hvala jos jednom ...
 

Back
Top