problem sa kompom...

encoMil

Početnik
Poruka
26
pa oivako...
znaci pre nekoliko dana sam reinstalirao windows, jer mi se prepunila c particija nepotrebnim programima, i posle te reinstalacije nece da mi pokrene instalacije programa, koji su uglavnom sa neta skinuti... da li je to neko podesavanje u firewall-u ili je do necega drugog...
a drugi problem je da kad idem dvoklik u myComputer na neku particiu ili usb drive, cd-rom, nece da otvori, a kad kliknem na desni klik misem, on mi pokaze boldovano "auto' umesto open, pa moram svaki put da klikcem desni klik pa na open

Bio bih zahvalan onome ko mi resi ova dva problema... hvala unapred
:sad:
 
E imam i ja problem...Instaliram ja Windows XP SP2 na lap topu Dell i kad treba da ga pokrenem znate da na početku treba začas da prođe ona bela linijica pre no što se pojavi logo Windowsa sa onom plavom linijicom,e a kod mene ta bela linija tako sporo ide sa leve na desnu stranu,da joj treba čak i po 10 minuta,i kad stigne do kraja onda opet počne ispočetka da ide sa leva na desno tako da ne mogu da uđem u Windows.
 
Че Гевара:
E imam i ja problem...Instaliram ja Windows XP SP2 na lap topu Dell i kad treba da ga pokrenem znate da na početku treba začas da prođe ona bela linijica pre no što se pojavi logo Windowsa sa onom plavom linijicom,e a kod mene ta bela linija tako sporo ide sa leve na desnu stranu,da joj treba čak i po 10 minuta,i kad stigne do kraja onda opet počne ispočetka da ide sa leva na desno tako da ne mogu da uđem u Windows.
Dell-ovi koriste isključivo firmiranu verziju xp-a , možda tu leži zec kod tebe. pre nego što me neko pita što sam ovo odvalio da kažem da pričam iz iskustva ,
U firmi imam dva Dell-računara za njih je sve markirano sa njihovom oznakom , počev od kućišta pa preko monitora miša tastature pa do instalacionog windows xp-sp2-a , sve ima njihov logo , čak i xp kada reinstaliraš kreće sa logom od dell-a , navodno su za tu firmu pravili specijalno izdanje xp-a koji ima samo drajvere za elektroniku koja se nalazi ui njihovim mašinama . Moj savet ti je da se obratiš AD informatika novi sad , jer oni su exluzivni distributeri Dell računara za našu državu.
 
znate sta mi nije palo na pamet... da su zarazeni virusima!!! sve instalacije su bile zarazene virusom i normalno da nisu htele da se pokrenu... to sam otkrio pre dva dana, ali sam tek sad nasao vremena da vam to kazem... thanx u svakom slucaju...
 

Back
Top