bezicni internet

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nebih da ti kvarim zabavu ali bezzicni internet ti je bez zica a da bi radio internet na kompjuteru treba ti modem koji je sa zicom prikljucen na komp.Ukratko BEZZICNI internet ne postoji
 
Drinco:
Nebih da ti kvarim zabavu ali bezzicni internet ti je bez zica a da bi radio internet na kompjuteru treba ti modem koji je sa zicom prikljucen na komp.Ukratko BEZZICNI internet ne postoji

Ne bih se slozio sa tobom buraz,.... taj modem kako ga ti zoves ili ti modem primo-predajnik posto se radi o elektromagnetnim talasima moze da bude zicom vezan za kompjuter, ili moze da bude u obliku USB prikljcuka a moze i da bude PCI kartica na kojoj se nalazi antena ili je za vece udaljenosti i bolji signal potrebno imati externu antenu vezanu koaksialnim kablom za PCI karticu. Tako da bas kako i zovu to i jeste bezicni ili ti wireless internet... veza izmedju dve antene tvoje i provajderove je uspostavljena emisijom i prijemom za to prilagodjenih i odgovarajucih elektro-magnetnih talasa...

ajd uzdravlje...
 
Robinzon Kruso:
Ne bih se slozio sa tobom buraz,.... taj modem kako ga ti zoves ili ti modem primo-predajnik posto se radi o elektromagnetnim talasima moze da bude zicom vezan za kompjuter, ili moze da bude u obliku USB prikljcuka a moze i da bude PCI kartica na kojoj se nalazi antena ili je za vece udaljenosti i bolji signal potrebno imati externu antenu vezanu koaksialnim kablom za PCI karticu. Tako da bas kako i zovu to i jeste bezicni ili ti wireless internet... veza izmedju dve antene tvoje i provajderove je uspostavljena emisijom i prijemom za to prilagodjenih i odgovarajucih elektro-magnetnih talasa...

ajd uzdravlje...



NEmoj se ljutis ali ama bas nista te ne razumemm.
 
Drinco:
Nebih da ti kvarim zabavu ali bezzicni internet ti je bez zica a da bi radio internet na kompjuteru treba ti modem koji je sa zicom prikljucen na komp.Ukratko BEZZICNI internet ne postoji
Ti si nesto gadno zamrsio stvari.
Nisam siguran da uopste znas o cemu pricas, ajde malo se informisi pa se javi ponovo. Ovo sto si napricao je za cistu jedinicu iz informatike.

Uvek sam se cudio kako ljudi bez imalo ustezanja govore o necemu o cemu pojma nemaju ili cak imaju "pogresnog pojma"
 
Drinco:
Nebih da ti kvarim zabavu ali bezzicni internet ti je bez zica a da bi radio internet na kompjuteru treba ti modem koji je sa zicom prikljucen na komp.Ukratko BEZZICNI internet ne postoji

Odlichno, sedi jedan ! lol

SRPSKICAR:
Hvala za poslednjeg bio je koncizan a ostali su malo odstupili od teme. Zanima me kakva su vasa iskustva sa bezicnim internetom, da li ste uocili neke nedostatke, i koje su prednosti.

Prednosti:
-Kod vecine provajdera simetrican odnos Downaload / Upload - 1:1 ( npr 512/512 kbps ) kod Kablovskog je najceshce 2:1 ( npr 512/256 ) a kod ADSL-a 8:1 ( 512/64 )
-drugih prednosti ne mogu da se setim
Mane:
-Potrebna optichka vidljivost do predajnika ! - bez nje nece da radi a normalan provajder te nece pustiti na njihov AP ako imash mali signal !
-Ako je predajnik daleko, treba skuplja oprema AP+Antena+Kvalitetni Kablovi = ~100 €
-Za totalnog pochetnika komplikovana montaza i podeshavanja.
-Veliki uticaj zagedjenosti etra - drugi Acess point-i koji emituju na istoj frekvenciji kao i tvoj provajder
-Uticaj losheg vremena na Signal ( pod loshim vremenskin uslovima mislim na maglu, pljuskove poshto voda absorbuje elektro magnetne zrake )
-itd.
 
Drinco:
Nebih da ti kvarim zabavu ali bezzicni internet ti je bez zica a da bi radio internet na kompjuteru treba ti modem koji je sa zicom prikljucen na komp.Ukratko BEZZICNI internet ne postoji
Sedi 1 !!
*P*A*B*L*O*:
-Za totalnog pochetnika komplikovana montaza i podeshavanja.
-Veliki uticaj zagedjenosti etra - drugi Acess point-i koji emituju na istoj frekvenciji kao i tvoj provajder
-Uticaj losheg vremena na Signal ( pod loshim vremenskin uslovima mislim na maglu, pljuskove poshto voda absorbuje elektro magnetne zrake )
-itd.
Šta je za tebe komplikovana montaža? Popeti se na tavan i nakačiti antenu i usmeriti je u pravcu predajnika , povezati kablove? Ne neeee to i nije komplikovano. A podešavanje još manje , komplikovano je kao i za svaki drugi tip internet konekcije!
Obično svi Acces pointi emituju na istoj frekvenciji Pablo , a što se tiče zagađenosti etra o tome netreba voditi priču , razmisli malo o televiziji i mobilnoj telefoniji , ovo je samo kap u moru!
Nemoj mi tu pričati o uticajima lošeg vremena na kvalitet signala , pa nije to vetrenjača koja će se okretati kako vetar duva, ili radio od pre 50 godina da se čuje krčanje iz zvučnika , ALOOOOOOO to je nestalo kada su izumeli tranzistore :)
 
Kod beezicnog interneta jedino sto moze da smeta jeste magnetno polje. Znaci ako ti se bas ( kada kazem u blizini mislim na nekih 10 do 15 metara od antene ) u blizini nalazi neka stolarska radnja ili neka radnja tog tipa koja ima mnogo jake masine moguce je da te masine bacaju magnetno polje i to malo ali samo malo moze da steti konekciju :):):)

Uzivajte, pozdrav !!!
 
A jel' smeta svajsovanje?
Ja sam na 4Mbps wireless a komsija iznad mene nesto ce sutra da svajsuje na terasi. Cisto da znam da li da mu unapred secem yaya ili tek kad pocne da mi varnici slika na ekranu?
 
snejks:
Šta je za tebe komplikovana montaža? Popeti se na tavan i nakačiti antenu i usmeriti je u pravcu predajnika , povezati kablove? Ne neeee to i nije komplikovano. A podešavanje još manje , komplikovano je kao i za svaki drugi tip internet konekcije!
Snejks nemoj da se palish..... ;) Nije komplikovano ali kad vidim da na ovom forumu ima ljudi koji kazu da bezzichni internet ne postoji, zamisli kako bi bilo kad bi mu dao da stavi konektor na kabal i on te pita pa shta ce ti kabal kad je bizzichni internet ?
snejks:
Obično svi Acces pointi emituju na istoj frekvenciji Pablo , a što se tiče zagađenosti etra o tome netreba voditi priču , razmisli malo o televiziji i mobilnoj telefoniji , ovo je samo kap u moru!
Ne emituju na istoj frekvenciji nego ima 11 kanala koji se koriste i razlika izmedju svakog je nekoliko MHz ;)
snejks:
Nemoj mi tu pričati o uticajima lošeg vremena na kvalitet signala , pa nije to vetrenjača koja će se okretati kako vetar duva, ili radio od pre 50 godina da se čuje krčanje iz zvučnika , ALOOOOOOO to je nestalo kada su izumeli tranzistore :)
Snejks ovde apsolutno nisu u pravu.... Ako imash Dish antenu ( uradjenu od setelicke ) i ako je mecava i sneg se zalepi na antenu signal se osetno smanji ili nestene ( zavisi od jachine a isto to se deshava i sa jakim pljuskom ako je signal na recimo -81dBm ( da ima i takvih provajdera shto te puste sa takvim signalom da budesh njihov korisnik :? ) padne na -85dBm i odmah im rushish njihov AP na 1mbps i svi koji su na tom AP-u dele tih 1mbps ( znam shta pricham poshto sam bio kod takvog provajdera i bilo nas je oko 10-15 korisnika na jednom AP-u a kad taj jedan shto ima slab signal obori AP na 1mbps protok kod svih je blago recheno ochajan - ne moze google da se otvori )
Ajde da josh neshto kazem: AP gadjam kroz kroshnju drveta i imam oko -69dBm i to je signal kad je mirno i bez vetra a kad vetar pochne da duva signal pada na -77 ili -79dBm
- objasni zashto ! ( ovo se ne deshava zimi kad nema lishca na drvetu ) jel to zato shto lishce sadrzi vodu a voda absorboje wi-fi talase ? ;)
 
*P*A*B*L*O*:
Shta mislish da je njemu tih 10 mbps za zabavu ? :roll:
Chovek je programer ( ako se ne varam ) i potrebno mu je tih 10 mbps
Pa jel on downloaduje ili kodira :?
Možda sam neupućen, al' za programiranje - onakvo kakvo ja znam,
ne treba ti više od 256k da nadješ i skineš sve što ti treba...libovi,
google i forumi ako ti nešto baš zadaje probleme, a nije logično...
To je brzina od 10 megbajta za 8 sekundi...
Dakle ceo dvd skineš za oko 400x8=3200 sec
što je 53,33 min. Pa ne skida valjda dvd svaka 54 minuta? :?
A možda je toliko produktivan da mu treba toliki upload... :D
To je oko hmmmm... beskonačno linija koda dnevno?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top