Zbog čega je svet protiv pravoslavaca?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 94023

Ističe se
Poruka
2.527
To da je ogroman deo sveta protiv pravoslavnih naroda,vuče korene još od raskola crkve 1054.godine.Nešto noviji dokazi su Drugi svetski rat u kome je pobijeno najviše pravoslavnog naroda Rusa,Srba,Jermena...Kada je izbila kriza u Moldaviji,zapad se postavio na stranu Rumuna.U raspadu SFRJ svi su se stavili protiv Srba kao pravoslavaca.Grčka je pod ogromnog uticaja zapada morala da pređe na Gregorijanski kalendar.Islamske zemlje su u Bosnu slale svoje gerilce da ratuju protiv pravoslavnih Srba.Čak se i SAD stavio na muslimansku i Hrvatsku stranu u procesu raspada SFRJ,pa evo sad i na muslimansku albansku stranu oko krize sa Kosovom.Šta smo mi pravoslavci toliko svetu zgrešili?
 
Hm.....
2070.gif
 
Šta smo mi pravoslavci toliko svetu zgrešili?
Mi Srbi - pravoslavci, ili mi - pravoslavci...

U postu imaš i nekih materijalnih grešaka: Rumuni su pravoslavci... Grci nisu ni pod čijim pritiskom osim pritiska svoje praktične pameti, prihvatili gregorijanski kalendar... Gerilci u BiH su ratovali i protiv Hrvata...

Ne mogu da prihvatim nečije sumanute poteze u politici prema svetu i da sebe ubrojim u "pravoslavce toliko svetu zgrešili"... Meni niko iz belog sveta nije ni za šta kriv... Krivica je u državi Srbiji, a ako hoćemo preciznije da je lociramo: u delima ljudi koji su bili, ili jesu na vlasti.
 
Узгред, осим што Румуни јесу Православни, Јермени то нису!

Они су монофизити или дохалкодонци, као и Етиопљани, Копти, Сиријци, Малабарци у Индији...
 
Бојим се да претерано генерализујете, ако дозвољавате.

Ја, нпр, себе не сматрам ''симболичним православцем'', а вероватно ни народ који испуњава београдске Цркве недељом...

Нама је наша Вера нешто далеко више од пукога символа, као и многим римокатолицима које познајем...
 
Pa nece bas biti...ako mislis da si pravoslavac zato sto ides u crkvu,to je tvoja stvar...ja pokusavam da sebi nametnem identitet hriscanina preko hriscanskog moralnog kodeksa...

Uostalom,smatram da pravoslavna crkva mora da se reformise,koliko god se neki jezili kada im spomenem tako nesto...
 
lj_950:
Mi Srbi - pravoslavci, ili mi - pravoslavci...

U postu imaš i nekih materijalnih grešaka: Rumuni su pravoslavci... Grci nisu ni pod čijim pritiskom osim pritiska svoje praktične pameti, prihvatili gregorijanski kalendar... Gerilci u BiH su ratovali i protiv Hrvata...

Ne mogu da prihvatim nečije sumanute poteze u politici prema svetu i da sebe ubrojim u "pravoslavce toliko svetu zgrešili"... Meni niko iz belog sveta nije ni za šta kriv... Krivica je u državi Srbiji, a ako hoćemo preciznije da je lociramo: u delima ljudi koji su bili, ili jesu na vlasti.

:lol: :lol: :lol:

Dobro,bre......Ako su naslednici Prve hriscanske drzave presli na gregorijanski, sto ostasmo mi na ovom,julijanskom?To mis stvarno nije jasno.
 
minos:
Pa nece bas biti...ako mislis da si pravoslavac zato sto ides u crkvu,to je tvoja stvar...ja pokusavam da sebi nametnem identitet hriscanina preko hriscanskog moralnog kodeksa...

Uostalom,smatram da pravoslavna crkva mora da se reformise,koliko god se neki jezili kada im spomenem tako nesto...

Не спорим Вам право да тако мислите, али ја, нпр, крајње конкретно учествујем у животу Цркве, као и поменуто мноштво Верних, који покушавају да живе хришћанским животом.

А, дозволићете, и ми имамо право да не делимо Вашу мишљење и не видимо никакву потребу за ''реформом'' Цркве.

Шта више, тако нешто би је као Цркву управо поништило...
 
Bi2:
:lol: :lol: :lol:

Dobro,bre......Ako su naslednici Prve hriscanske drzave presli na gregorijanski, sto ostasmo mi na ovom,julijanskom?To mis stvarno nije jasno.

Нису, ако је то уопште битно.

Наиме, прва хришћанска Држава је Грузија, а Грузинска Православна Црква, Богу хвала, и данас користи стари календар.
 
Po meni najvise protiv pravoslavaca ima UEFA. :)
(hrvati bace baklju, kazne ih sa 1000 funti, mi bacimo baklju, kazne nas sa 20.000 funti, ne igranje sledece utakmice pred navijacima i opomena pred jednogodisnje iskljucenje iz evro kupova i zabrana ulaska navijaca na strani stadion na sledecoj utakmici,...)

PRAVDO, KUDE SI??

Pa onda zelenashki MMF na koga se bio navukao Dinkic a sad se kaje... :(
"ko se navukao na MMF i SB a sada se ponasa isto" ... Coca Cola light
(zelenasenjem obrali pare i od Rusa i od Ukrajinaca a mi kraj tranziciji ne videsmo)

Pa onda Vatikan ("ili ste nashi ili vas vishe biti nece") >:(
Ili ce da vam cveta nase cvece ili nas bas briga ako vas biti nece...
 
NATO je zeznuo Zoki Cvijanovic tako da ce tesko da se sete da gledaju i da prate nasa vozila...

Masoni su uvek, tu oko nas... (sada ide muzika iz Zone Sumraka)...
oni imaju i protiv drugih a ne samo protiv pravoslavaca, mada u sustini zive si svoj zivot...

Pentagon ima vise protiv muslimana...

SB (citaj MMF)
 
Po meni i crkva bi trebalo da se reformise i da se prilagodjava novonastalim promenama, pa ta ista crkva u srednjem veku je tvrdila da je zemlja centar sveta i da se sunce okrece oko nje, dovoljno je da pogledamo najrazvijenije zemlje sveta, to su uglavnom protestantske zemlje, gde je crkva savremena i reformisana i zemlja je.
 
Ma crkva sve manje ima uticaja.
Reformisana ili ne... ako neko ima nesto protiv nas nije samo zbog toga...
mozda 10% ali ostalih 90% je zbog drugih stvari..

dakle,

pravoslavlje
ex komunizam
mnogo smo pametni, smeta dosta, ne trpi svet kada mu se ne da nasa pamet tj. ako ne postoji odliv mozgova *ipak, skupo nas kosta to sto smo pametni
pozivanje na uniju slovenskih zemalja (prvo shs, jugoslavija, slavija,..)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top