drzavljanstvo

DJM:
Ja koliko znam... to je u svim normalnim zemljama tako...
Mada to i nije toliko bitno na kraj krajeva... sta jedan papir moze da znaci... :lol:

Ti ocigledno ne znas mnogo, tako da bolje uci i izlazi misljenja sa "ja mislim/ja smatram..." a ne tako neposredno jer ljudi mogu misliti da je tacno to sto pricas.
Sta jedan papir moze da znaci... zvucis kao neko ko je iz Srbije izasao eventualno do Grcke/Makedonije na letovanje. Papir je visestruka sigurnost. Sigurnost da ako se bilo sta desi u tvojoj maticnoj zemlji ti neces dobiti poziv na sanduce koji te moli da se iselis jer vase zemlje trenutno imaju ovakve ili onakve odnose, papir ti pruza mogucnost (u nekim zemljama) drzavne pomoci i kredita koja ako se preracuna na fakultet moze znaciti da dobijes besplatno visoko obrazovanje, papir ti daje mogucnost politicke slobode u datoj zemlji jerbo u suprotnom mozes da pises "ua Angela!" ili sta slicno po haustorima, papir znaci da nikada neces cekati u redu za vizu vecine zemalja za koje bi inace cekao, da neces pravna akta s domovinom resavati preko konzularnih odeljenja nego preko advokatske komore zemlje ciji pasos imas, ......
ukratko ako imas "papir" imao si mnogo vecu sansu u zivotu, to kako si je/ces je iskoristiti je tvoje, ali sansa postoji.
 
webhanuma:
Ti ocigledno ne znas mnogo, tako da bolje uci i izlazi misljenja sa "ja mislim/ja smatram..." a ne tako neposredno jer ljudi mogu misliti da je tacno to sto pricas.
Sta jedan papir moze da znaci... zvucis kao neko ko je iz Srbije izasao eventualno do Grcke/Makedonije na letovanje. Papir je visestruka sigurnost. Sigurnost da ako se bilo sta desi u tvojoj maticnoj zemlji ti neces dobiti poziv na sanduce koji te moli da se iselis jer vase zemlje trenutno imaju ovakve ili onakve odnose, papir ti pruza mogucnost (u nekim zemljama) drzavne pomoci i kredita koja ako se preracuna na fakultet moze znaciti da dobijes besplatno visoko obrazovanje, papir ti daje mogucnost politicke slobode u datoj zemlji jerbo u suprotnom mozes da pises "ua Angela!" ili sta slicno po haustorima, papir znaci da nikada neces cekati u redu za vizu vecine zemalja za koje bi inace cekao, da neces pravna akta s domovinom resavati preko konzularnih odeljenja nego preko advokatske komore zemlje ciji pasos imas, ......
ukratko ako imas "papir" imao si mnogo vecu sansu u zivotu, to kako si je/ces je iskoristiti je tvoje, ali sansa postoji.
sta se ti lozis?

covek se ocigledno salio da papir nije bitan

mislim, citav hejterski esej si napisao... mogu da zakljucim da ti ocigledno zivis i (ne)radis u Srbiji...
 
webhanuma:
Ti ocigledno ne znas mnogo, tako da bolje uci i izlazi misljenja sa "ja mislim/ja smatram..." a ne tako neposredno jer ljudi mogu misliti da je tacno to sto pricas.
Sta jedan papir moze da znaci... zvucis kao neko ko je iz Srbije izasao eventualno do Grcke/Makedonije na letovanje. Papir je visestruka sigurnost. Sigurnost da ako se bilo sta desi u tvojoj maticnoj zemlji ti neces dobiti poziv na sanduce koji te moli da se iselis jer vase zemlje trenutno imaju ovakve ili onakve odnose, papir ti pruza mogucnost (u nekim zemljama) drzavne pomoci i kredita koja ako se preracuna na fakultet moze znaciti da dobijes besplatno visoko obrazovanje, papir ti daje mogucnost politicke slobode u datoj zemlji jerbo u suprotnom mozes da pises "ua Angela!" ili sta slicno po haustorima, papir znaci da nikada neces cekati u redu za vizu vecine zemalja za koje bi inace cekao, da neces pravna akta s domovinom resavati preko konzularnih odeljenja nego preko advokatske komore zemlje ciji pasos imas, ......
ukratko ako imas "papir" imao si mnogo vecu sansu u zivotu, to kako si je/ces je iskoristiti je tvoje, ali sansa postoji.

Daj bre...
Nemoj ti pricati o mojoj strucnosti i znanju...
Kao prvo... taj papir je toliko bedan da ovog trenutka mogu da ga pocepam... imao ga za bilo koju zemlju na svetu...
-------------------
Obrazovanje?!?!
Ne treba ici na Harvard da bi bio obrazovan...
Nemoj mi reci da ne mozes nabaviti svu tu literaturu i porcitati/nauciti je kuci...
Sada sto ste svi vi jadni i zelite tu diplomu... to "parce papira" nisam vam ja kriv...
Uopstalom ta diploma ne odredjuje niciju strucnost niti znanje i umece...

Uostalom... ako mislis da to "parce papira" pruza neku Boziju sansu u zivotu, grdno se varas... Nigde ne rastu pare na drvecu... Nema to nikakve veze gde covek zivi i gde je rodjen... bitno je kako ume da se snadje...

Mogao bih ti nabrojati gomilu primera...
Evo posluzicu se samo jednim...
Gandhi nije ziveo u nekoj extra razvijenoj zemlji i nije imao sve te stvari... a ipak je jedan od najvaznijih revolucionara u ljudskoj istoriji...
I sada ti hoces da pricamo o nekakvim papirima...
 
Nisam sigurna koji tačno stepen retardacije da si pripišem za svega dva izlaska iz zemlje..... Tri ako računamo predratne.
Biće da je vreme da se nekome i izvinim što živim ovde, ili da se zakopam u pesak jer su ovde ljudi maloumni. Patetiko, ime ti je Usamljeni Gastarbajter.
 
U Americi. Zato je toliko popularno medju nasim pevaljkama da odlaze bas u Ameriku radi porodjaja. U Nemackoj na primer to nije slucaj i potrebno je da jedan od roditelja bude nemacki drzavljanin da bi dete dibilo drzavljanstvo. Pri tom, nije potrebno ni da se rodi u Nemackoj. Moja cerkica je rodjena u Beogradu a njen tata je nemac. Drzavljanstvo je za 20 minuta dobila u ambasadi u Beogradu.
 
Lexa:
Nisam sigurna koji tačno stepen retardacije da si pripišem za svega dva izlaska iz zemlje..... Tri ako računamo predratne.
Biće da je vreme da se nekome i izvinim što živim ovde, ili da se zakopam u pesak jer su ovde ljudi maloumni. Patetiko, ime ti je Usamljeni Gastarbajter.

Boli me prsluk sta ti mislis... pun mi je vas koji se stide zemlje odakle su...
jbt... postani nesto drugo... odrekni se jezika... svoje istorije i budi nesto sto volis...
Nemoj mi pricati ovakve price... Dal' ti uopste znas ko su i sta su gastarbajteri...
Ustalom kakve veze imaju sa ovom pricom... Svi zelite da budete neki stranci...
Ja bih najvise, od srca voleo da to i postanete i da vas nikad ne vidim ovde...
Idite i trujte neku drugu zemlju... Dosta mi je onih koji bi prodali i roditelje za parce papira...
 
Izgleda da ljudi ovde ipak jesu maloumni :( ili je stvar u poreklu? Koliko retardiran čovek mora biti da ne vidi ironiju u onom tekstu?! :confused: Ah... pobih se sama sa sobom.....
 
Harmony:
u USA (ako se ne varam :?)
Eto, meni je zanimljiv podatak da se pored same ambasade i rezidencijalnih objekata, cak i vozila americke ambasade smatraju teritorijom te drzave. Dete rodjeno u automobilu americke ambasade na putu do porodilista u, recimo, Narodnog fronta - imalo bi pravo na drzavljanstvo SAD.
 
DJM:
Uostalom... ako mislis da to "parce papira" pruza neku Boziju sansu u zivotu, grdno se varas... Nigde ne rastu pare na drvecu... Nema to nikakve veze gde covek zivi i gde je rodjen... bitno je kako ume da se snadje...
.
:lol:
pa jesu li ljudi ludi sto zavrsavaju skole?
i uzasava me logika ljudi koji pojedinacnim primerom pokusavaju da dokazu opste pravilo...
evo osman cengic ima srce na desnoj strani...pa sta s tim...
 
U Evropskim zemljama to uglavnom nije slučaj. Ali u SAD sigurno jeste. Oni čak imaju problema sa trudnicama iz Latinske Amerike koje na bilo koji način nelegalno ulaze u zemlju i porađau se po ulicama, samo da bi im deca dobiju državljanstvo.
 
Julian_Duranona:
Eto, meni je zanimljiv podatak da se pored same ambasade i rezidencijalnih objekata, cak i vozila americke ambasade smatraju teritorijom te drzave. Dete rodjeno u automobilu americke ambasade na putu do porodilista u, recimo, Narodnog fronta - imalo bi pravo na drzavljanstvo SAD.

a tek sto je zanimljivo ono ako se dijete rodi u avionu,brodu...nesto se sjećam iz javnog prava...a skvo bi to vjerovatno znala bolje da objasni..dijete valjda ima državljanstvo,npr.te zemlje pod čijom zastavom brod plovi...:roll:
 

Back
Top