Руски нуклеарни бомбардери вежбају изнад Северног пола

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
како се наводи петодневне вежбе укључују бомбардере Ту-95 и Ту-22, као и танкере Ил-76. Вежбе се састоје од испаљивања крстарећих пројектила и навигације у поларним условима, као и попуне горива у ваздуху.

Russian Nuclear Bombers Hold Exercises Over North Pole
Agence France-Presse | Aug 15, 2007 Digg this | Send Article | Print this | Discuss this

Russian strategic bombers on August 14 began five days of exercises over the North Pole, marking the latest in a series of displays of Moscow’s military muscle.

The nuclear-capable bombers will practice firing cruise missiles, navigation in the polar region and aerial refueling maneuvers, the Russian air force said in a statement.

tu22m3.jpg

Ту-22М3

The exercises come barely a week after Russian strategic Tu-95 bombers flew over the Pacific to within a few hundred kilometers (miles) of the U.S. military base on the island of Guam — and, according to a Russian general, exchanged grins with US fighter pilots sent to intercept.

They also follow recent attempts by Moscow to bolster Russia’s territorial claims in the Arctic region.

tu-95.jpg

Ту-95

One Russian air force officer, who asked not to be identified, told AFP he expected U.S. interceptors would once again make their presence felt during this week’s exercises.

“It is a traditional practice for military pilots to see foreign pilots come up to meet them and say to hello,” he said.

“The United States are aware of our exercise,” he added.
Russia’s long-range bombers have been involved in a number of other exercises in recent months.

On July 20, Norway and Britain scrambled its fighter planes after Norway detected Russian bombers flying over the North sea between Norway and Britain.

About 20 Russian aircraft will take part in the polar exercises: TU-95s (Tupolevs) a long-range strategic bomber; TU-22s, the strategic supersonic bomber most used by Russia; and Il-78s (Ilyushins), a four-engine aerial refueling aircraft.
 
Нова верзија Ту-160 се тестира изнад Арктика:)

164290.JPG


Ту-160 "Бели лабуд"

Upgraded Tu-160 bomber to enter service soon – official


09.08.2007, 13.44



MOSCOW, August 9 (Itar-Tass) -- An upgraded version of the supersonic long-range strategic bomber Tu-160 will enter service soon, the commander of Russia’s long-range aviation, Major-General Pavel Androsov, told the media on Thursday.

“This plane is being tested at an aircraft park,” General Androsov said.

The results will be crucial to further efforts to upgrade the fleet of long-range aircraft.

http://www.itar-tass.com/eng/level2.html?NewsID=11780002&PageNum=0
 
Obersturmfuehrer:
Tu95 :):):)
hehhe
mislim....ovo je ipak 2007. godina :)::)

dobar je...al mnogo bucan....moze da se otkrije i iz podmornice ::):)

Ко и ово сераније Б-52, исписник са Ту-95, може да се пткрије радаром што те мурија са њим вата када пребрзо возиш:)

B-52-10.jpg
 
ma super.
počinje novi hladni rat, baš nam je to nedostajalo.
Mišljenja sam da su se ameri previše rasqurčili ali ovaj način protu teže nije ništa dobro donio nikome, kao što smo se svi uvjerili tijekom prvog hladnog rata.
Opet se iste strane kolju a narod će trpit silna izdanja za ratnu mašineriju.
I opet če rusi ispušit jer nemaju financijsku moć SAD-a za novu utrku.
mozda rusi kontaju da su ameri načeti ratom u iraku i afganistanu pa tu vide svoju šansu :confused:
stara priča.
I još možemo Boga molit da se nekom ne omakne ruka na tipci za NUKE.

Ako se bolje promotri ruje pokušavaju pokazat da će čak i silom branit sjeverni pol zbog nafte i plina.
mozda sam paranoičan.
daj bože da sam SAMO paranoičan.
 
ma ne boj se,bre :lol:
aca ovde ispituje puls :lol:

kakav hladni rat? :shock:
kad su rusi otkrili $ i kako se prave pare...
pa ce sa amerima da drmaju svetom..
ali ono...malo su prijatelji,pa malo se satro,.posvadjaju... :roll:
pa opet vruce -hladno...
a mi i berza razmisljamo :lol: i strepimo ....
i ''padamo i dizemo se '':wink:

kako ojaca $ u zadnja 3 dana? :lol: :lol: :lol:
cudo :roll: :lol:
 
Мој душманине са хиљаду руку
с хиљаду слугу и слушкиња лажи
убрао си ми сунце к'о јабуку
и радост чисту к'о булка у ражи
Моји ће потомци пити јад и чемер
а твоји већ пију горку медовину
за крвав новац којим пуниш чемер
распродајући моју дедовину
Усуд ће ти лудачку кошуљу обући
и тек тада ће се мало разданити
или ће планета од срамоте пући
и све нас у исти амбис сахранити!
 
jerotije:

Провео сам сат времена прегледајући овај сајт. иако је у ЦКМ већ био део пренесен. Али н акрају сајта, једина велик аистина је написана, а то ј еследеће:

"Godine 1991, SSSR se raspao. Neke stvari su se promijenile od tada: komunisti su postali demokrate, vođe Komsomola su postali biznismeni, sudije i tužioci su postali ministri. A šta su postali ljudi koji su nekad vjerovali svojim vođama i otišli da čiste područje oko reaktora? Svi oni, sada ostavljeni sami sebi i svojim tumorima, znaju da će umrijeti, a da će nakon njihove smrti zvaničan bilans žrtava i dalje ostati trideset jedan."
 
marrisa:
Rusi zauzimaju sve cvrsci stav u svetskoj politici.danas su i javno izneli kritike na pokusaje da se unipolarno vodi Svet .jeste da sve pocinje da lici na huk hladnoratovskih odnosa ali izgleda da drugog nacina nema. Rusko Njet je NjET!
Naravno. Hoće i oni malo da drmaju svetom kao Amerika. Nema smisla da samo jedan gazda bude... Mora bar dva. ;)
 
Cossack:
Sto se tice Tu-95, zar nisu izvrsili neke modifikacije, mislim da ga sada zovu Tu-95MC.
Sta li im ovo MC znaci?

Модификовани, Стратешки
Има доста подваријанти
МС је настала 1981,
МС-6 је настала 1992,
МС-16 је настала 1997.
 
KoscheiBesmertnii:
Мој душманине са хиљаду руку
с хиљаду слугу и слушкиња лажи
убрао си ми сунце к'о јабуку
и радост чисту к'о булка у ражи
Моји ће потомци пити јад и чемер
а твоји већ пију горку медовину
за крвав новац којим пуниш чемер
распродајући моју дедовину
Усуд ће ти лудачку кошуљу обући
и тек тада ће се мало разданити
или ће планета од срамоте пући
и све нас у исти амбис сахранити!

Oj rakijo rako
Ja te volim jako
A ti mene rako
U jarak polako

 

Back
Top