sta je ovo?
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: sta je ovo?

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano sta je ovo?

ajmo (pravi) astronomi, ljubitelji zavera, UFO-a i ostalog.
    sta je to?

kkave su ovo linije na snimku sa ekspozicijom od 40 minuta?
    s ozbirom na vase znanje i poznavanje zavera mislim da nece biti problema oko oktrivanja porekla svetlih linija na snimku.
    Lokacija je Turska, a deo neba koji se posmatra mozete otprilike odrediti po Plejadama...
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Primećen član Hammerhead (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Re: sta je ovo?

ne ulapa se u expoziciju od 40 minuta, mislim da je slika montirana... vidi se svetlost sunca na zalasku (izlasku) i mnogo zvezda... ne biva... a da je 40 min expo, zvezde bi bile vise mutne... bile bi kao te linije.. mozda krace doduse... sta su linije? ogrebotine na socivu aparata IMHO
    planetary displacement failed (still stuck here)

Primećen član Sentient (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    48

Verovatno bljeskovi sa nekog od Iridium satelita.
    Uzimajuci u obzir da ima par nedorecenosti u poreklu slike...

Ističe se proximo (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

ne ulapa se u expoziciju od 40 minuta, mislim da je slika montirana... vidi se svetlost sunca na zalasku (izlasku) i mnogo zvezda... ne biva... a da je 40 min expo, zvezde bi bile vise mutne... bile bi kao te linije.. mozda krace doduse... sta su linije? ogrebotine na socivu aparata IMHO
    to je svetlost sunca na izlasku. Sa te strane sunce izlazi u odnosu na sazvezdje plejada.
    Ako je slika napravljena nedavno mislim da je meteorska kisa posto je u proteklih par dana bilo " meteorski oblacno";-)

Primećen član Sentient (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio proximo
    to je svetlost sunca na izlasku. Sa te strane sunce izlazi u odnosu na sazvezdje plejada.
    Ako je slika napravljena nedavno mislim da je meteorska kisa posto je u proteklih par dana bilo " meteorski oblacno";-)
    Proximo, prilicno sam siguran da nije svetlost sunca na izlasku.

Sliku je napravio Tunc Tezel, u blizini Ankare.
    Ovo su EXIF podaci izvuceni sa originalne slike sa APOD-ovog sajta:
    Make - Canon
    Model - Canon EOS 300D DIGITAL
    Software - Adobe Photoshop 7.0
    DateTime - 2007:08:13 19:14:11
    ExifOffset - 220
    ExposureTime - 56 seconds
    FNumber - 3.50
    ISOSpeedRatings - 1600
    DateTimeOriginal - 2007:08:12 04:28:23
    ApertureValue - F 3.50
    Flash - Not fired
    FocalLength - 10 mm

Prema tome, rec je o fotografiji od jedno-minutne ekspozicije. Posto opis govori o 40-minutnom periodu, rec je o vise fotografija spojene u jednu pomocu Photoshop-a.

Ovo je opis sa Spaceweather.com-a:
    I took a 100-picture series of 105-second wide angle pictures using a Canon EOS 300D camera at ISO1600 and a 10-22 mm lens at 10 mm f/3.5, looking east. In 3 hours 20 minutes that I took the pictures, I recorded 12 Perseids and 9 others. Close inspection showed all these 9 to be possibly originating from Alpha Ursae Majoris, source of an otherwise weak shower. I want to submit this composite picture of 5 bright Alpha Ursae Majorid meteors striking Orion in less than 40 minutes' time.
    Sliku je prezentovao dr. Nemiroff (koji je veliki expert po ovim pitanjima) uz pitanje "sta je ovo", sto je samo po sebi vrlo interesantna cinjenica, pa se mnogi pitaju da li su eksperti napravili trik sliku kako bi videli kako ce zainteresovana javnost da reaguje (nasta navodi svetlost na brdu i 4 odbleska u liniji od nje). S druge strane, Heavens-Above ima za Ankaru za dati datum sledeca dva podatka:
    Iridium 5 12 Aug 00:42:09 UT
    Iridium 8 13 Aug 00:35:49 UT
    Posto Iridium-i slede jedan drugi na svakih 9 minuta, a slika je kompozit od slika pravljenih otprilike u tom intervalu, deluje mi kao da je rec o bljeskovima Iridium satelita.
    (da, znam da se vreme ne slaze; kao sto rekoh, ima nekih nedorecenosti u vezi sa doticnom slikom...)

Učlanjen
    10.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Proximo, prilicno sam siguran da nije svetlost sunca na izlasku.

Sliku je napravio Tunc Tezel, u blizini Ankare.
    Ovo su EXIF podaci izvuceni sa originalne slike sa APOD-ovog sajta:
    Make - Canon
    Model - Canon EOS 300D DIGITAL
    Software - Adobe Photoshop 7.0
    DateTime - 2007:08:13 19:14:11
    ExifOffset - 220
    ExposureTime - 56 seconds
    FNumber - 3.50
    ISOSpeedRatings - 1600
    DateTimeOriginal - 2007:08:12 04:28:23
    ApertureValue - F 3.50
    Flash - Not fired
    FocalLength - 10 mm

Prema tome, rec je o fotografiji od jedno-minutne ekspozicije. Posto opis govori o 40-minutnom periodu, rec je o vise fotografija spojene u jednu pomocu Photoshop-a.

Ovo je opis sa Spaceweather.com-a:

Citat:
    I took a 100-picture series of 105-second wide angle pictures using a Canon EOS 300D camera at ISO1600 and a 10-22 mm lens at 10 mm f/3.5, looking east. In 3 hours 20 minutes that I took the pictures, I recorded 12 Perseids and 9 others. Close inspection showed all these 9 to be possibly originating from Alpha Ursae Majoris, source of an otherwise weak shower. I want to submit this composite picture of 5 bright Alpha Ursae Majorid meteors striking Orion in less than 40 minutes' time.

Sliku je prezentovao dr. Nemiroff (koji je veliki expert po ovim pitanjima) uz pitanje "sta je ovo", sto je samo po sebi vrlo interesantna cinjenica, pa se mnogi pitaju da li su eksperti napravili trik sliku kako bi videli kako ce zainteresovana javnost da reaguje (nasta navodi svetlost na brdu i 4 odbleska u liniji od nje). S druge strane, Heavens-Above ima za Ankaru za dati datum sledeca dva podatka:
    Iridium 5 12 Aug 00:42:09 UT
    Iridium 8 13 Aug 00:35:49 UT
    Posto Iridium-i slede jedan drugi na svakih 9 minuta, a slika je kompozit od slika pravljenih otprilike u tom intervalu, deluje mi kao da je rec o bljeskovima Iridium satelita.
    (da, znam da se vreme ne slaze; kao sto rekoh, ima nekih nedorecenosti u vezi sa doticnom slikom...)
    Ladno znaci namestaljka. ;-)

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

ne mora da znaci
    obratite paznju na izvor svetlosti na brdascetu
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Meni je to ličilo na prljav monitor, pa sam ga baš lepo obrisala sada. Hvala UFO
    Janidebi

Ističe se
    Učlanjen
    13.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Obersturmfuehrer ovo si ti malo ogrebo sliku,pa su to onda 2 ogrebotine.

Ističe se
    Učlanjen
    13.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pričaš nam da ne treba da postavljamo takva pitanja sa natprirodnim i NLO,a ti ih postavljaš.Ja u te gluposti ne verujem.Vanzemaljci da postoje i da imaju razvijenu tehnologiju,oni bi došli na Zemlju i upoznali bi se sa nama,a nebi nam tako kružili iznad glava,iza brda i tako da mi mislimo juj video sam NLO!

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

heh ne, ne pricam ja o NLO, vec o mogucim interpretacijama

Učlanjen
    10.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Pričaš nam da ne treba da postavljamo takva pitanja sa natprirodnim i NLO,a ti ih postavljaš.Ja u te gluposti ne verujem.Vanzemaljci da postoje i da imaju razvijenu tehnologiju,oni bi došli na Zemlju i upoznali bi se sa nama,a nebi nam tako kružili iznad glava,iza brda i tako da mi mislimo juj video sam NLO!
    Ovo je prilicno plikto razmisljanje. Zasto ti mislis da su i sami ljudi sa ove planete???;-)
    Druga stvar 2003. godine u portoriku su uhvatili signal i delom desifrovali.
    No, da ne pokrecem novu temu unutar ove, cisto budi malo bojektiviniji i otvoreniji.

Zainteresovan član Insect (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio proximo
    Ovo je prilicno plikto razmisljanje. Zasto ti mislis da su i sami ljudi sa ove planete???;-)
    Druga stvar 2003. godine u portoriku su uhvatili signal i delom desifrovali.
    No, da ne pokrecem novu temu unutar ove, cisto budi malo bojektiviniji i otvoreniji.
    O.o Ovo nisam cuo. I sta je glasila poruka, barem taj deo? Jesu li desifrovani delovi bili nesto matematicko?

Hej, sta ti bi ovo sa ljudima koji nisu sa ove planete? Zar i ti sine Brute ode u SF mistiku?

Elita stnco (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    280

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    ne mora da znaci
    obratite paznju na izvor svetlosti na brdascetu
    Iza brda je požar koji se pojavio na onom ćuviku, sada su požari "u modi", a one linije voda koju su izbacili avioni koji ga gase.
    Nemojte da me pitate gde su poziciona svetla aviona i zašto je voda horizontalno postavljena.
    Šalu na stranu, mislim da je ovo neka foto montaža.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •