Za Dr !
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Za Dr !

Neko zabrinut
    Guest

Podrazumevano Za Dr !

Pre par meseci otkrili su mi uvecan desni rezanj stitne zlezde, cak duplo /sto sam i pretpostavljala, jer sam osecala jak pritisak na vratu, gusenje, tesko gutanje, promukli glas i cesto gubljenje glasa bez razloga.../, pronasli su mi 2 kamena u desnom bubregu, pesak u levom bubregu i besici, male tahikardije; gvozdje mi se gubi negde, trenutno se ispituje gde...Bila sam i kod hematologa rekao mi je da postoji mogucnost da postanem malokrvna na sta ja mogu veoma malo uticati da ne bude tako.Meni su sve vreme otecene limfne zlezde sto ja veoma cudno.Bila sam i na testu za koksaki i u redu je, kao i metaholinski test, spirometrija i ostali alergoloski rezultati.
    Sta moze, i da li nesto od ovoga moze uticati na otecenost limfnih zlezda na vratu?I sta od svega ovoga moze da mi znatno utice na zdravlje?
    Unapred Vam hvala!

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Bogami dosta problema za jednu osobu.
    Pa da krenem od onog da kazem najmanje opasnog(za sada)a to su kamencici i pesak u bubrezima.Ukoliko kamen ne krene da izlazi iz bubrega vi ga tako bez simptoma mozete nositi duze vreme ,naravno pod uslovom da se on ne uvecava.Bilo bi doduse pozeljno da se ti kamecici razbiju(sve zavisi kolike su velicine)te izbace iz tela da ne bi napravili problema tipa hidronefroze(promene na bubrezima zbog zadrzavanja mokrace koja se ne moze izluciti zbog opstrukcije kamencica).Dakle ako podjem od toga da nemate simptoma osim povremenih bolova u bubreznoj lozi,pri mokrenju i cescih urinarnih infekcija tu vecih problema ne bi trebali da imate.Opet da se ogradim ,govorim o onoj najcescoj problematici vezano za bubrege.Uvecanje limfnih zlezda nema veze sa tim.
    Stitasta zlezda,osim uvecanja pretpostavljam da imate i problema sa hormonima,ukoliko se zlezda bude i dalje uvecavala i ukoliko vi budete imali izrazenije simptome mozete ocekivati predlog lekara za operaciju.Uvecanje limfnih zlezda moze biti povezano sa desavanjima vezanih za stitastu zlezdu.
    Sto se tice hematoloskih problema ,tu postoje neka stanja koja bi mogla biti povezana sa uvecanjem limfnih zlezda ali posto ste vec bili kod hematologa koga zabrinjava vasa moguca anemija a ne nesto drugo ja onda necu ni spominjati ta stanja.Dok se ne otkrije gde to gubite gvozdje,preko gastro sistema ili ginekoloski...ja vam mogu preporuciti preparat koji se zove tothema,francuski je u ampulama koje se mesaju sa vodom i piju u zavisnosti od potrebe organizma od 1-4 puta dnevno,daje se i bebama i trudnicama,odlicno se podnosi i ima prijatan ukus.Posto postoji verovatnoca da upadnete u anemiju koja bi zahtevala verovatno i primenu injekcija a vi ishranom sigurna sam ne mozete uneti potrebno gvozdje onda mozete probati sa ovim preparatom koji se u praksi zaista odlicno pokazao.
    Sve u svemu,u ovom trenutku vi imate dosta zdravstvenih problema ali nista od toga za sada vam ne moze ugroziti zivot,no naravno potrebno je sanirati jednu po jednu stvar.

Guest

Podrazumevano

Hvala Vam puno na savetu!Bicu slobodna da Vas jos nekad ponovo ponesto priupitam!Nadam se da mi je to OK!
    Hvala jos jednom!

Neko zabrinut
    Guest

Podrazumevano

Hvala Vam puno na savetu!Bicu slobodna da Vas jos nekad ponovo ponesto priupitam!Nadam se da mi je to OK!
    Hvala jos jednom!

Nov član
    Učlanjen
    15.01.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Za Dr !

Pre 3-4 godine opipala sam limfnu zlezdu na vratu, koja se obicno pojavljuje kada mi izadje potkozna bubuljica na ledjima, ali to nije sve, vec duze vreme imam i temperaturu 37,2. Bila sam kod lekara opste prakse, davala rezultate koji su bili odlicni osim sto mi je bila uvecana limfna zlezda i rekli su da to nije nista. Ali ja sumnjam da mozda nije tumor limfnih zlezda. Da li treba da se brinem i odem na ispitivanja limfnih zlezda?

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •