Popularnost Albanaca u Crnoj Gori

nesha t.

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.885
Kamenovani autobusi sa Albancima sa Kosova


Grupa mladića kamenovala je na raskrsnici Ribarevine kod Bijelog Polja, dva autobusa sa turistima Albancima sa Kosova i Metohije koji su putovali iz Ulcinja za Prištinu, a u tom napadu niko nije povredjen.

Na autobusima je polomljeno šest stakala, a policija je saopštila da je uhvatila već četvoricu osumnjičenih, koji su zadržani u pritvoru.

U autobusima je bilo 80 putnika.

Autobusi kompanije "Seljo turs" kamenovani su i pre mesec dana u Sutomoru.

(Tanjug)


A ja još mislio kako se lepo slažu ...
 
Да, да, слажу се, све пуца од слагања... Мислим, стакла на аутобусима...

К'о што се слажу кроати и Словенци и кроати и муслимани...

К'о што се слажу Македонци и шипоси...
 
nesha taxista:
Nije valjda da se i Hrvati i Slovenci tako tuku?
Ma nije...mi si kakti jednaga spimo i onda se po lojtricu gor i po lojtrici dol :D . Doduše bilo je pičvajza ono na rukometu itd. kad su neki Zlovenci malo haračili uokolo, ove godine na moru ( slovenska familija ) napala policajca i grizli ga itd. al sve su to više-manje pojedinačni ekscesi stimulirani alkoholom. Alabnesi u CG? Pa ako nisu nigdje u svijetu popularni-osim po sladoledima, burekima itd. zašto bi bili i u CG...pretprošle godine vidio sam skupinu Albanskih turista s jedvavozećem ''autobusom'' iz Tirane na Jadranskoj magistrali-oko Omiša...malo sam se začudio kad sam vidio dvoglavog orla u crvenom.
 
ako malo pogledamo u istoriju, u vreme Osmanlija, videcemo da su crnogorci sa albanskim pasama govorili jezikom koji su pase itekako dobro razumele... Cesto su na Cetinju osvanjavale glave albanaca pogiunulih u borbi sa crnogorcima... ne sumnjam da ce na svaku provokaciju karakteristicnu za albance, crnogorci (i srpski i montenegrinski) znati da odgovore (naravno, nece se glave kaciti ali...).... ipak , geni su geni...
 
Mozda u Bijelom Polju to ipak nisu bili Crnogorci, vidi sliku

nego me cudi da je Ulcinj gotovo cisto Albansko stanovnistvo
jeli bas uvijek tako bilo?

Montenegroetno03.png
 
Jesil bio ti nekad u Sutomoru?
U Sutomoru i kod aerodroma Golubovac (Podgorica) su vecina sa Kosova tj. Kosovski Srbi.
U Herceg Novom su vecinom izbjeglice iz Bosne, tj Bosanski Srbi.
U Sjevernom dijelu Crne Gore su starosjedioci koji se izjasnjavaju Srbima.
 
Marin55:
Jesil bio ti nekad u Sutomoru?
U Sutomoru i kod aerodroma Golubovac (Podgorica) su vecina sa Kosova tj. Kosovski Srbi.
U Herceg Novom su vecinom izbjeglice iz Bosne, tj Bosanski Srbi.
U Sjevernom dijelu Crne Gore su starosjedioci koji se izjasnjavaju Srbima.
Bio sam tamo, ima raznih, ali sam te pitao kako možeš da tvrdiš odakle je neko kad ne znaš ni ko je?
 
Pa pretpostavljam. Vrlo je znacajna lokacija gdje se zbilo kamenovanje Albanaca. U zadnjih nekoliko godina kamenovanje Albanaca se desavalo upravo na ovi pomenutim lokacijama:Golubovac, Sutomore ili Sjeverna Crna Gora izuzimajuci rejon sa vecinskim Bosnjackim stanovnistvom.
 
nesha taxista:
Kamenovani autobusi sa Albancima sa Kosova


Grupa mladića kamenovala je na raskrsnici Ribarevine kod Bijelog Polja, dva autobusa sa turistima Albancima sa Kosova i Metohije koji su putovali iz Ulcinja za Prištinu, a u tom napadu niko nije povredjen.

Na autobusima je polomljeno šest stakala, a policija je saopštila da je uhvatila već četvoricu osumnjičenih, koji su zadržani u pritvoru.

U autobusima je bilo 80 putnika.

Autobusi kompanije "Seljo turs" kamenovani su i pre mesec dana u Sutomoru.

(Tanjug)


A ja još mislio kako se lepo slažu ...

Видиш, а ја сам мислео да су Црногорци увек били пријатељи Шиптарима, ово је случајност. :lol:
 
Bijelo Polje je poprilicno jasno. Tamo zive Srbi i to ona nezgodna varijanta (deda cetnik, tata dobrovoljac u bosanskom ratu, a on navija za Partizan :lol: ).

Sto se Sutomora tice, onaj koji prica da tamo zive izbeglice sa Kosova kenya k'o foka. Uopste, srpsko stanovnistvo na crnogorskom primorju je vecinom autohtono, sa malim izuzetkom u HN. U Baru, gde imam kucu, imamo onu simpaticnu situaciju gde se deda i unuk izjasnjavaju kao Srbi a pater familijas kao Crnogorac. Loodilo.
 

Back
Top