Mislim da je bilo dosta

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Admin Sredoje

Vruć 'leba i ajvar na njemu. Mljac.
Administrator
Poruka
112.184
Dakle. Dosta vise svadjanja i prepucavanja po forumu.
Ovde nema nevinih, svi su krivi.
Ako hocemo mir na forumu jednostavno moramo napraviti kompromis, a to je da se svi uzdrzimo od komentara i podvucemo liniju na ovom mestu.
Sta je bilo, bilo je i TACKA.
Ne treba vise ulaziti u to ko je prvi poceo, ko je odreagovao na to i kako je dalje nastalo totalno s*anje.
ZNaci. Ovde se podvlaci linija.
Modovi neka se uzdrze od nepotrebnog brisanja i onda ni drugi nece reagovati.

Dakle.
Predlazem. Da se otvori nova tema koja ce ici u lepljivu pod nazivom OPOMENE. Tu ce svaki mod staviti link ka postu koji smatra da treba da se obrise i onda cemo svi zajedno da prokomentartisemo da li post zasluzuje brisanje ili ne.

Takodje. Smatram da u temi Zvezda treba da pisu Zvezdasi a u temi PArtizan, Partizanovci. I tu mogu da pisu sta hoce i ako zele da vredjaju drugi tim mogu do mile volje a modovi ne treba to da brisu. To ce samo pokazivati kulturu onih koji to pisu. Naravno mogu i drugi da pisu (navijaci suprotnog tabora) tu ali posto svi znamo ko za koga navija jednostavno provokacije ne treba dozvoljavati. To znaci ako neki Zvezdas napise nesto provokativno na Partizanovoj temi to momentalno bez opomene brisati, a ako Partizanovac nesto provokativno napise na nasoj temi i to momentalno brisati.

Modovi treba da se daleko manje upustaju u prepirku sa clanovima foruma, sve nejsanoce treba razjasniti u temi OPOMENE.

Takodje, predlazem temu DERBI gde bi bila dozvoljena "grublja" igra, gde bi bio dozvoljen medjusobni "sukob" navijaca. Ta tema bi bila nadgledana od strane modova i opomene za brisanje bi se pisale u temi OPOMENE gde bi navijaci oba tima prokomentarisali da li to treba brisati ili ne. Tu se mozemo prepucavati ali ipak u granicama nekog kulturnog dijaloga. Prekoracenja bi bila sankcionisana ali kao sto sam rekao tek uz medjusobni dogovor kad obe strane kazu svoje vidjenje i onda mod kaze svoje i tako se dodje do resenja.

Mislim da je ovo pravi nacin da se prevazidje trenutna kriza.
 
Već sam napisao dosta toga što se tiče raspravki. Vratio sam se ne da bi se raspravljao već da bi pomogao da se sredi forum.

Koliko razumem tema OPOMENE bi bila nešto poput teme PRIMEDBE I PREDLOZI. Možda bi za ime teme bila dobra kombinacija svih ovih reči. Samo po meni već u startu na toj takvoj temi postoji podloga za nove rasprave, poput već viđenih i pročitanih ovde. Čemu onda služe moderatori ako svi odlučuju šta će se brisati, a šta ne? U redu, tema može da postoji, ali ići u toliku krajnost po meni nije dobro. Što kaže narod: "Kod 100 babica kilavo dete.".

Tema DERBI je dobar predlog, ali zar već ne postoji tema STADION verzija 2? Ako se otvori i tema DERBI imaćemo dve skoro iste teme.

Ajde da čujemo i druge... kad svako iznese svoje mišljenje ovde temu zatvaramo i deluje se dalje.
 
Мислим да је Таб у праву за тему Звезде и Партизана.Нек Партизановци пишу на њиховој теми,а ми ћемо на нашој.
И мислим да је тема ДЕРБИ такође добра идеја,због тога што би и Делије и Гробари могли постовати на тој теми.Ту би модератори стално требали бити присутни и реаговати ако дође до "инцидената".
А тема ОПОМЕНЕ би мислим опет довела до свађи и препирки.
 
da ali ako se pridrzavamo dogovora onda nema problema i sto Ilke kaze eticke norme ce vec same proraditi.
da se ne lazemo.
Ovde je haos nastao ovom hronologijom. Prvo je nastao sukob izmedju FLUIDA i sindikata (ili barem delova posto je sindikat posle nastao) Ne znam za razloge ni ko je zapoceo jer tad nisam bio tu. Kao odgovor na taj sukob FLUID napusta forum, na to Charger preemotivno reaguje i pocinje dosta ostro da reaguje na svaki post koji mu se ne svidi, nasta sindikat reaguje jos vecim pritiskom i eto haosa.
Zato i treba spustiti loptu jer su svi rekli sta su imali da kazu i nista novo ne moze biti receno
Jedino treba videti sta je sa Rainbowom. Da li mu je sredjena sifra???
Sto se tice novajlija.
Njih ce opomenuti pripadnici navijacke grupe kojoj pripada. Mi u sindikatu cemo strogo voditi racuna da nasi clanovi ne prave provokacije i medjusbno cemo koordinirati akcije. Tako da se ne treba plasiti da ce problemi nastati od nasih clanova.
Opomene ne bi bile kao primedbe i predlozi.
Opomene sam zamislio kao.

Recimo FLUID posalje pismo. sledece sadrzine (link ka postu) i tekst. Opominje se taj i taj clan zbog ovog pisma jer je ovakve i ovakve sadrzine. NA to cemo svi mi prosuditi da li je to u redu ili nije jer ako su u pismu recimo psovanje ili teske reci onda ce svakom iz aviona biti jasno da to treba da se brise ali tu dolazimo do onog bitnog dela. Onaj ko je napisao imace priliku da razjasni zasto je to napisao i da se pozove na pismo na koje je odreagovao na taj nacin i onda cemo videti da obrisemo oba pisma i tako je i vuk sit i ovce na broju. Onaj ko je opomenut je zadovoljan jer je obrisan i post na koji je odreagovao i nece se buniti sto je i njegov post obrisan. Sva lepota ovog principa je u jednostavnosti funkcionisanja. Brise se i uzrok i reakcija.
Najvecibroj svadja je bio sto je neki post obrisan a onda se ovaj buni a sto je moj obrisan a ovaj nije. Da ne bi bilo da su modov pristrasni jednostavno neka taj sam ukaze na post koji je uzrok njegove reakcije.

Da derbi i stadion 2 su manje vise ista tema, jedino je stadion 2 nekako vise "nasa" tema i zato sam mislio da bi nova neutralna tema bila bolje resenje.

I da Ilke.
Ovaj predlog nije prosao kroz "skupstinu" sindikata jer ni nema veze sa sindikatom nego kao opste moje misljenje kako srediti nastalu situaciju na principu ustupaka obe strane.
Ovde nisam nastupio kao navijac ili clan sindikata nego kao pojedinac (tako da se sindikat sa punim pravom moze ograditi oko ovog mog posta).
 
FLUID:
Već sam napisao dosta toga što se tiče raspravki. Vratio sam se ne da bi se raspravljao već da bi pomogao da se sredi forum.

Koliko razumem tema OPOMENE bi bila nešto poput teme PRIMEDBE I PREDLOZI. Možda bi za ime teme bila dobra kombinacija svih ovih reči. Samo po meni već u startu na toj takvoj temi postoji podloga za nove rasprave, poput već viđenih i pročitanih ovde. Čemu onda služe moderatori ako svi odlučuju šta će se brisati, a šta ne? U redu, tema može da postoji, ali ići u toliku krajnost po meni nije dobro. Što kaže narod: "Kod 100 babica kilavo dete.".

Tema DERBI je dobar predlog, ali zar već ne postoji tema STADION verzija 2? Ako se otvori i tema DERBI imaćemo dve skoro iste teme.

Ajde da čujemo i druge... kad svako iznese svoje mišljenje ovde temu zatvaramo i deluje se dalje.
Ahahahahahaha...............ja sam ponovo procitao Predlog i vec vidim klanje na temi Opomene.:lol: :lol: :lol: :lol:
 
pa da brisu. :lol:
zar zelis stalnu svadju a sto je moje obrisano a njegovo nije???
Ovako se skida i odgovornost sa vas da ste na ovoj ili onoj strani. Jednostavno ne odlucujemo mi sta se brise nego ti kazes ovo treba da se brise a ja kazem OK ali ako ces brisati moje obrisi i ovo jer sam zbog toga ja napisao ovo. Vrlo jedniostavno.
I da . Nisu modovi Bogovi nego clanovi foruma kao i drugi koji imaju malo veca ovlascenja da bi odrzavali red, ali ako pokusaju da drze red silom umesto dogovorom onda ce biti haosa.
 
tab503:
pa da brisu. :lol:
zar zelis stalnu svadju a sto je moje obrisano a njegovo nije???
Ovako se skida i odgovornost sa vas da ste na ovoj ili onoj strani. Jednostavno ne odlucujemo mi sta se brise nego ti kazes ovo treba da se brise a ja kazem OK ali ako ces brisati moje obrisi i ovo jer sam zbog toga ja napisao ovo. Vrlo jedniostavno.
I da . Nisu modovi Bogovi nego clanovi foruma kao i drugi koji imaju malo veca ovlascenja da bi odrzavali red, ali ako pokusaju da drze red silom umesto dogovorom onda ce biti haosa.

Znaci nas dvojica smo roboti koji cemo slusati vasa naredjenja?

Nema problema samnom; manje posla za mene.
 
Marauder:
Znaci nas dvojica smo roboti koji cemo slusati vasa naredjenja?

Nema problema samnom; manje posla za mene.
Ne, ne kapiras. Niste roboti koji slusaju tudja naredjenja i taj tvoj stav je negativan.
JA lepo kazem. Ti uocis da je neko nesto lose uradio i da treba da se obrise (ti ces to i obrisati jer verovatno je to sa razlogom) ali bitno je sto se ovim predlogom ostavlja prostor onome ko je to napisao da obrazlozi zasto je to napisao i da ukaze koji jos post treba da se obrise jer je to razlog njegovog pisanja. Niko ne odlucuje sta treba brisati osim moda. To si pogresno razumeo. Ti odlucujes prvi sta ce se brisati ali se ostavlja prostor da taj ciji je post problem i treba da se brise, kaze sta jos treba obrisati da bi se duhovi smirili. Kompromis Chargeru ;)
 
Marauder:
Ako ce obicni clanovi odluciti da li je nesto za brisanje ili ne - kod djavola onda postoje moderatori?
Nece obicni clan odlucivati. Tu biste videli kako forum trenutno dise. Ali Tab kaze da se odredjene stvari vide iz aviona! Za njih i nije potrebna nicija "saglasnost" ili misljenje.
O ovakvoj temi bi, po mom misljenju, debelo trebalo razmisliti. Mislim da u njoj lezi bure baruta. Izbegao bih takvu temu a Opomenu moderatora vidim na samoj temi gde je post postavljen. I naravno, ne diskutovati o svakom postu koji moderator treba da obrise. Mod sam zna sta moze da izazove burnu reakciju. Ako nesto obrise a prethodno ne obavesti na PP sa no, no,... Danas je Fluid odmah zareagovao na moj predlog oko postova koji su se pojavili na Partizanovoj temi i eto miline. Nisam ja morao da serem u usta postavljacu onakvog posta. Priznajem da sam se debelo uzdrzao, sto ne mogu uvek, da doticnom odgovorim odmah posle pojavljivanja posta.

Problem nikada vise ne moze iskrsnuti izmedju starih forumasa Delija i Grobara. Svi znamo sta izaziva rat. Niko nece praviti probleme time sto ce kresnuti sibicu u tudj rezervoar.
Ja obecavam da necu razbiti novajliju koji se posere nekim postom. Samo cu da ga citiram i bice jasno da mora da se brise, ukoliko vec mod to ne uradi pre moje reakcije.

Vidim da smo zakopali ratnu sekiru!

A sad predlog za smirivanje talasa bure:
Neka neko od modova otvori na yahoo novu adresu i registruje Rainbowa da on moze da se pojavljuje na temi pod svojim nikom. Ja ne umem, pokusao sam pa ne ide.
 
da, moze i tako, ne mora nova tema, moze u okviru te teme. Ono sta ja hocu da kaze je da treba saslusati i onoga ciji je post obrisan, da se vide razlozi zasto je to napisao i eventualno obrisati uzrok njegovog takvog posta da e ne desi ono cuveno "mojesi obrisao a njegovo pisanje nisi" Sad ti sam ukazi na to pisanje a mod ce odluciti da li treba brisati i to.
 
Ida Ilke.
Ovaj predlog nije prosao kroz "skupstinu" sindikata jer ni nema veze sa sindikatom nego kao opste moje misljenje kako srediti nastalu situaciju na principu ustupaka obe strane.
Ovde nisam nastupio kao navijac ili clan sindikata nego kao pojedinac (tako da se sindikat sa punim pravom moze ograditi oko ovog mog posta).


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moja primedba je imala za karakter da pokaze da svi mi u Sindikatu, pre donosenja Saopstenja, glasamo o istom, da nam ne bi prebacivali kako svi slusaju nas trojicu.
Tvoj predlog sam sasvim pravilno shvatio. Nema za cega Sindikat da se ogradjuje. Svaki clan ima svoje misljeje i predloge moze da samostalno daje. Sindikat radi samo u vanrednim situacijama?:lol: :lol: :lol: ....;)
 
Moram da prekinem diskusiju. Javicu se veceras kada se vratim. Odvede me zena u Kutnu Horu!:lol: :lol: :lol:

e065.gif
 
v.v.ilic:
[
Moja primedba je imala za karakter da pokaze da svi mi u Sindikatu, pre donosenja Saopstenja, glasamo o istom, da nam ne bi prebacivali kako svi slusaju nas trojicu.
Tvoj predlog sam sasvim pravilno shvatio. Nema za cega Sindikat da se ogradjuje. Svaki clan ima svoje misljeje i predloge moze da samostalno daje. Sindikat radi samo u vanrednim situacijama?:lol: :lol: :lol: ....;)

a ko je zapisnicar sindikata? :lol:
osanica30.jpg
 
FLUID:
Ne razumem kakve veze ima Yahoo sa njegovim nick-om. Pojasni malo. :?
Otvori mu novi nik jer ne moze ra se sa svog kompjutera registruje. Ako ti napravis novu registraciju, ja ne umem, i posaljes mu sifru on ce se na njoj ponovo pojavljivati, kao sto se sada pojavljuje u Stonesovom niku. Jomini mi je rekao da ne razume razloge zasto mu je blokiran komp i jednostavno ne moze nista da uradi. Resenje vidim u novoj registraciji. Ako to uradis, posalji mu sifru za ulazak u taj novi nik na The Rolling Stones na PP.
Uh, yebote, umlati me zena, idem.;)
 
Ipak, meni tu nešto nije jasno. Rainbow ulazi na forum sa nick-om The Rolling Stones, a ne može sa svojim - Rainbow Six. Kako je to moguće? Onda njemu nije problem sa kompjuterom i pristupom forumu, već je problem u njegovom korisničkom imenu na forumu ili sa password-om.
A Yahoo kao Yahoo ne znam šta može da donese ako se na njemu otvori novi korisnik? :-?
Hoću da uradim i da pomognem ali mi je sve to nelogično. A nije da ne poznajem problematiku kompjutera i interneta, ali... :roll:
 
Ako dobro kapiram problem je u sifri.
Sifra koju je rainbow koristio ne funkcionise.
Ako sam u pravu to se da jednostavno resiti. Neka administrator da bilo koju novu privremenu sifru rainbowu (tipa 111222) i kad se rainbow nakaci neka je promeni u onu koju zeli. Moguce je da je pri banovanju administrator slucajno izmenio rainbowu sifru.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top