Vladika Filaret: Gladovaću na granici
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 94

Tema: Vladika Filaret: Gladovaću na granici

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Podrazumevano Vladika Filaret: Gladovaću na granici

Vladika mileševski Filaret najavio je u pismu Vladi Crne Gore i ministru unutrašnjih poslova Jusufu Kalamperoviću da će 28. avgust, na Veliku Gospojinu dočekati u obnovljenom manastiru Dovolji, koja slavi svoju slavu.
    - Ukoliko i dalje budete insistirali na protivzakonitoj zabrani mog ulaska u Crnu Goru, obaveštavam Vas da ću na graničnom prelazu Ranče, tog dana u 13 časova, započeti štrajk glađu - rekao je vladika Filaret u pismu upućenom crnogorskim zvaničnicima.
    - Bio sam na lekarskoj kontroli u Beogradu i za dan-dva se vraćam svojim obavezama - rekao je vladika za "Novosti". - I ne odustajem od odlaska u Dovolju.
    Kako zabranu ulaska u Crnu Goru policijski službenici na granici obrazlažu zahtevom Haškog tribunala, vladika Filaret u pismu podseća na nedavnu izjavu savetnika haškog tužioca Karle del Ponte, Antona Nikiforova, "da Crna Gora ne bi snosila nikakve posledice ukoliko bi se episkop mileševski Filaret našao na njenoj teritoriji. Vladika Filaret podseća da na Nikiforevljevu izjavu da se "Haški tribunal neće mešati u odluku crnogorskih vlasti da li će episkopu Filaretu dozvoliti da služi obrede u crkvama na teritoriji Crne Gore".
    - Ova izjava - piše vladika Filaret - otvara sasvim drugo pitanje - pitanje stvarnog razloga zabrane ulaska episkopa mileševskog u svoj deo eparhije u Crnoj Gori. Nije li to perfidan pokušaj da se osujeti delovanje Srpske pravoslavne crkve na teritoriji Crne Gore?
    CRNA GORA NE BI BILA KAŽNjENA
    NA pitanje šta bi se dogodilo da Crna Gora "poništi" sopstvenu zabranu vladici Filaretu da uđe u Crnu Goru, Anton Nikiforov, savetnik glavnog tužioca Haškog tribunala Karle del Ponte, potvrdio je za Novosti, da Crna Gora ne bi bila kažnjena, jer nije članica EU. Komentarišući pozivanje vladike mileševskog na njegovu nedavnu sličnu izjavu Nikiforov za "Novostio" kaže da nije precizno citiran.
    - Tužilaštvo je zahtevalo od Crne Gore da primeni mere EU, kojima se pojedinim osobama za koje se sumnja da pomažu haškim beguncima zabranjuje ulaz i prolaz kroz njenu teritoriju. Da se pridržavaju ove odluke, pozvane su kako države članice EU, tako i one koje su kandidati.
    - Crna Gora se kao suverena država svojevoljno pridružila merama EU - kaže Nikiforov. - Smatramo da stalni pritisak na pomagače može da dovede do begunaca.
    E. R.

NAUMOV
    - SRPSKI ministar vera Radomir Naumov najavio je danas da će Vlada Srbije uložiti napore da se episkopu mileševskom Filaretu omogući slobodan ulazak u Crnu Goru.
    - Učinićemo to molbama i apelima, a ne na silu - rekao je Naumov koji je, inače, prošle nedelje uputio protestno pismo crnogorskom ministru unutrašnjih poslova Jusufu Kalamperoviću, u kojem je izrazio ogorčenje Vlade Srbije zbog "ugrožavanja i ograničavanja službenih prava episkopa Filareta".

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=107287&datum=2007-08-13

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Podrazumevano Re: Vladika Filaret: Gladovaću na granici

Buwahahahahaha..ministar unutrashnijh poslova a Mudza...Jusuf..pa oni su ga zabrazdili mnogo vishe nego shto sam i ja ochekivao,Milo izgleda bash morao da se odreshi za podrshku na referendumu....ja sam im davao bar 20-30 godina a izgleda da ako doguraju do 1 decenije bice dobro.

nesha t. nije na forumu
    vam kaže da budete dobri prema ljudima koji vas okružuju, na netu, a i u životu
    Veoma poznat nesha t. (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Derer
    Buwahahahahaha..ministar unutrashnijh poslova a Mudza...Jusuf..pa oni su ga zabrazdili mnogo vishe nego shto sam i ja ochekivao,Milo izgleda bash morao da se odreshi za podrshku na referendumu....ja sam im davao bar 20-30 godina a izgleda da ako doguraju do 1 decenije bice dobro.
    On je punopravni građanin Crne Gore, u čemu je problem? A Filaret bi taman mogao malo i da smrša.

Veoma poznat filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Cool Re: Vladika Filaret: Gladovaću na granici

Pa jel mu nije čuka otkazala??
    http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4728034&postcount=1
    kako su se neki razjaukali, a on hoće da oslabi koji kilogram...

Poznat svetolik trpkovic (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Uh jako smesno a nama je zato crnogorac iz Danilovgrada i to bivsi delikvet tako da ne znam cemu se smejes kada su oni ipak bolje prosli sa tim mujom .
    Poslednji put ažurirao/la svetolik trpkovic : 14.08.2007. u 10:42

Zainteresovan član robespjer (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio Alekasandar3
    Vladika mileševski Filaret najavio je u pismu Vladi Crne Gore i ministru unutrašnjih poslova Jusufu Kalamperoviću da će 28. avgust, na Veliku Gospojinu dočekati u obnovljenom manastiru Dovolji, koja slavi svoju slavu.
    - Ukoliko i dalje budete insistirali na protivzakonitoj zabrani mog ulaska u Crnu Goru, obaveštavam Vas da ću na graničnom prelazu Ranče, tog dana u 13 časova, započeti štrajk glađu - rekao je vladika Filaret u pismu upućenom crnogorskim zvaničnicima.
    - Bio sam na lekarskoj kontroli u Beogradu i za dan-dva se vraćam svojim obavezama - rekao je vladika za "Novosti". - I ne odustajem od odlaska u Dovolju.
    Kako zabranu ulaska u Crnu Goru policijski službenici na granici obrazlažu zahtevom Haškog tribunala, vladika Filaret u pismu podseća na nedavnu izjavu savetnika haškog tužioca Karle del Ponte, Antona Nikiforova, "da Crna Gora ne bi snosila nikakve posledice ukoliko bi se episkop mileševski Filaret našao na njenoj teritoriji. Vladika Filaret podseća da na Nikiforevljevu izjavu da se "Haški tribunal neće mešati u odluku crnogorskih vlasti da li će episkopu Filaretu dozvoliti da služi obrede u crkvama na teritoriji Crne Gore"- Ova izjava - piše vladika Filaret - otvara sasvim drugo pitanje - pitanje stvarnog razloga zabrane ulaska episkopa mileševskog u svoj deo eparhije u Crnoj Gori. Nije li to perfidan pokušaj da se osujeti delovanje Srpske pravoslavne crkve na teritoriji Crne Gore?
    CRNA GORA NE BI BILA KAŽNjENA
    NA pitanje šta bi se dogodilo da Crna Gora "poništi" sopstvenu zabranu vladici Filaretu da uđe u Crnu Goru, Anton Nikiforov, savetnik glavnog tužioca Haškog tribunala Karle del Ponte, potvrdio je za Novosti, da Crna Gora ne bi bila kažnjena, jer nije članica EU. Komentarišući pozivanje vladike mileševskog na njegovu nedavnu sličnu izjavu Nikiforov za "Novostio" kaže da nije precizno citiran.
    - Tužilaštvo je zahtevalo od Crne Gore da primeni mere EU, kojima se pojedinim osobama za koje se sumnja da pomažu haškim beguncima zabranjuje ulaz i prolaz kroz njenu teritoriju. Da se pridržavaju ove odluke, pozvane su kako države članice EU, tako i one koje su kandidati.
    Pravi srpski heroj je ovaj Filaret, nema sta.

Primećen član 1972 (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    54

to fiki samo napred!

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

kad se neko nadje na nekoj listi haga kao simpatizer i pomagach
    voli milosevica, i biva redovan na koktelima preminule partije mire markovic
    uz to namiguje debelom vojvodi shekiju
    puna mu usta o zapadnjackom zlu,sotoni i pederima
    >
    ne moze da ocekuje da ce biti docekan sa simpatijama, kao nevin popa,
    i moze da ocekuje probleme

a cg ima pravo da nekog pusti, nekog ne...so...

Ističe se Pijanista (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Шта сте се забринули, почео човек да пости пре рока. Само ми није јасно зашто од тога прави медијски спектакл.

Poznat Jerry Ropero (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

banda demokratsko-siptarska naravno podrzava sve neprijateljske mere protiv srpske pravoslavne crkve

Učlanjen
    05.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio Jerry Ropero
    banda demokratsko-siptarska naravno podrzava sve neprijateljske mere protiv srpske pravoslavne crkve
    Мирдита Ђери!

Poznat Jerry Ropero (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

vidim prepoznao si se antihristu. dal bi mogao da mi objasnis zasto mrzis vladiku filareta i srpsku pravoslavnu crkvu uopste? Sta je tebi SPC uradila da bi je toliko mrzeo i njenim vladikama prizeljkivao zlo?

Učlanjen
    05.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

vidim prepoznao si se antihristu. dal bi mogao da mi objasnis zasto mrzis vladiku filareta i srpsku pravoslavnu crkvu uopste? Sta je tebi SPC uradila da bi je toliko mrzeo i njenim vladikama prizeljkivao zlo?
    СПЦ као институција ми се ништа није замерила, а то што ми појединци из те цркве нису баш најомиљенији опет не значи да сам антихрист.

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

sledece godine kazu da ce svi dukljani koji se osunete platiti manji porez....

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

i poturaju decu da pričaju šta im popa radi pa onda mora da uzme po advokata za svako dete plus bonus petog jer je u paketu jeftinije.

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Talking Re: Vladika Filaret: Gladovaću na granici

OPRAŠTAJTE!
    KAJEM SE!

Svaki dan od kad ustanem pa dok ne legnem ponavljam mudre Šekijeve reči:
    "Patrijarh je srpski izdajnik", "Patrijarh je srpski izdajnik", "Patrijarh je srpski izdajnik"...

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Citat Original postavio nesha taxista
    On je punopravni građanin Crne Gore, u čemu je problem? A Filaret bi taman mogao malo i da smrša.
    Ako ti mislish da je to "praksa"u svetu i da je to tek tako..sluchajno,pazi da se npr.na chelu CIA ne pojavi neko islamske veroispovesti...
    Lepo je prichati besmislice ali neke stvari,ma koliko deklarativno se propagirale se NE rade ni na tom zapadu a kamoli ovde.

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Citat Original postavio svetolik trpkovic
    Uh jako smesno a nama je zato crnogorac iz Danilovgrada i to bivsi delikvet tako da ne znam cemu se smejes kada su oni ipak bolje prosli sa tim mujom .
    Jesu jesu..sigurno.
    Ti i pokazuje koliko je CG demokratska drzava.

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Citat Original postavio Шон
    sledece godine kazu da ce svi dukljani koji se osunete platiti manji porez....
    Ne razumesh ti to,mi smo zatucani nacionalisti koji ne shvatamo kako funkcionishe demokratija.On je tu izabran legitimno bez politikantskog dila sa Shiptarima i sigurno radi u interesu CG kao drzave a mi samo podmecemo zlonamerne insinuacije bez osnova...i Azem Vlasi je npr.radio za dobrobit Jugoslavije a shto se to posle sasvim sluchajno promenilo,samo je stvar okolnosti.

Učlanjen
    25.08.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Jesu jesu..sigurno.
    Ti i pokazuje koliko je CG demokratska drzava.
    Ti bosnjaci kakvi , takvi su autohtono stanovnistvo u CG koji tamo zive stotinama godina i ima ih oko 17 % pa onda nije ni cudo da dobiju mesto ministra ,dok Jocicevi crnogorci u Srbiji su najobicniji uljezi i dahije koje je Tito navukao posle rata da cede krv postenom narodu kao direktori ,generali ,udbasi,cinkarosi ... a ovaj nas baksuz je uz sve to i obijac trafika pa je postao ministar za zaustavljanje kriminala .

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Pa yebiga,ne smemo da im pokazemo prstom u pravcu auto puta Beograd-Bar jer bi opet pochela prichica o diskriminaciji bla,bla,bla...CG lobi je prejak u Srbiji i dalje i sad im je najvaznije ochuvanje dupeta u fotelji,makar bili i uz Djukanovica ako ce da pomogne.

Učlanjen
    25.08.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Zato ja cenim Djukanovica sto je prekinuo tu blasfemicnu drzavnu vezu Srbije i CG od koje smo uglavnom mi Srbi iz Srbije imali samo stete dok su oni uglavnom imali koristi i to ogromne tako da je razdvajanje bilo prvi korak da ta losa praksa prestana ,jedino je zalosno sto se niko od nasih politicara nije setio da to sprovede nego su uz par casnih izuzetaka svi bili protiv ,pa nam je nezavisnost doneo Djukanovic i uz sve mane koje ima a one su mnogobrojne za to mu skidam kapu .

Učlanjen
    25.08.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

PS auto-put Beograd-Bar postoji samo u vlaznim snovima Velimira Ilica

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Mislio sam na prugu..lapsus...

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

.....хехехе.......милојевићи су начисто скренули са ума.....

SPR:CGORA-FILARET-MUP
    POLICIJA ĆE ODLUČIVATI O UKIDANJU ZABRANE ULASKA FILARETA
    14.8.2007 8:45 PODGORICA (Tanjug) - Crnogorski ministar unutrašnjih poslova i javne uprave Jusuf Kalamperović najavio je danas da će policija odlučivati o ukidanju zabrane ulaska episkopu milesevskom Filaretu u Crnu Goru.

Kalamperović je rekao da još nije dobio pismo episkopa Filareta kojim traži da mu ukine zabranu ulaska u Crnu Goru i poručio da će to pismo, čim ga dobije, proslediti Upravi policije Crne Gore.

SPR:CGORA-FILARET-POLICIJA
    VELJOVIĆ: POLICIJA NEĆE UKINUTI ZABRANU ULASKA FILARETU14.8.2007 18:04 PODGORICA (Tanjug) - Uprava policije Crne Gore neće ukinuti zabranu ulaska episkopu Mileševskom Filaretu, jer za to nije nadležna, naveo je danas u pisanoj izjavi Tanjugu, direktor policije Veselin Veljović.

Episkopu mileševskom Filareti zabranjen je ulazak u Crnu Goru jer s nalazi na spisku lica osumnjičenih da su pružali pomoć haškim optuženicima iz Srbije i Republike Srpske
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Slične teme

1. Filaret maltretira sveštenike
    Autor Karamazov u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 25.12.2008., 07:10
  2. Referendum o AP granici KiM-a?
    Autor fosilvaso u forumu Politika
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 06.02.2008., 03:19
  3. episkop filaret najavljuje radikalizaciju protesta
    Autor Marin55 u forumu Politika
    Odgovora: 191