Vukovar 1991. pad ili oslobodjenje?

deki12345:
Ovaj niti je odlazio na te skupove, niti je bio extrem... ubijen je zato sto je bio Srbin.... pokupljen je dok je radio.... Dakle ti podrzavas Mercepa? Dakle ipak si ustasa.....
ja ni da hoću nemogu bit ustaša.. nemam dovoljno "tih" krvnih zrnaca.
nepodržavam ubijanje nevinih ljudi ali u onoj situaciji je bilo mnogo ljudi koji su bili normalni i vidjeni pa kad je Vukovar pao su pokazali svoje pravo koljačko lice.
 
filatelista:
zato što je sve prokleto dogovoreno, eto zato...
Tuđman je zadovoljno trljao ruke, što više smrti, krvi, baruta, to je Hrvatska bliža međunarodnom priznanju, a "neko" mu je izašao oberučke u susret pa i preko potrebnog!!!

zato bi hrvatskoj bila potrebna zrtva tipa vukovar da dobije medunarodno priznnje? :shock:
koliko ja znam sve zemlje istocnog bloka su dobile medunarodno priznavanje bez ikakvih zrtava.
 
klikk:
ja ni da hoću nemogu bit ustaša.. nemam dovoljno "tih" krvnih zrnaca.
nepodržavam ubijanje nevinih ljudi ali u onoj situaciji je bilo mnogo ljudi koji su bili normalni i vidjeni pa kad je Vukovar pao su pokazali svoje pravo koljačko lice.

Mozes, dovoljno je sto Mercepa podrzavas....

zato je ubijao koga je stigao? Znaci i na Ovcari su trebali klati bilo koga? paravojske.... Jer po tebi nikada ne znas ko ce kakvo lice pokazati....
 
klikk:
u kojem smislu zato što je sada vraćeno Hrvatskoj ili zato što je napravilo negativnu sliku o Srpskom narodu?
ili zato što je uništen cijeli grad i pobijeno i protjerano više desetaka ljudi?
Po meni ovo poslednje.
klikk:

ovakvim stvarima se sluzila RTS
ali ovo je samo kap u moru lazi.
Znam jer sam u par navrata odlazio iz Vukovara do rodbine u Vojvodinu i onda gledao te laži.
Najviše se laže u ljubavi i ratu. Niko tu nije izuzetak.
cash:
da je bilo po tuđmanovom,vi bi sada imali granicu na liniji virovitica-karlovac-karlobag;)
Ispade siroma Franjo najveći Srbin. Možeš li malko pojasniti svoju teoriju?
cash:
iako ni sada niste daleko od tog cilja,jer ste još uvijek aktivni po pitanju stvaranja velike srbije;)
Daleko smo, a to nije cilj državne politike nego san određenog broja ljudi, manjeg nego što se misli.
cash:
da je umjesto njih bio najljući neprijatelj,nebi nam mogao više štete napraviti nego oni;)
Koga bi ti, ako nije tajna? Paragu, Đapića, Đodana ...
 
nesha taxista:
Po meni ovo poslednje.

Najviše se laže u ljubavi i ratu. Niko tu nije izuzetak.

Ispade siroma Franjo najveći Srbin. Možeš li malko pojasniti svoju teoriju?
...

Laze se u ljubavi ali ovakve lazi su koštale ljude glava, i doprinjele su ratu jer su bile ratno huškačke. tipa: Ustaške horde kolju po Vukovaru, pa kad je Vukovar pao pretrazili sve i ne nadjoše niti jednu ustašku uniformu niti obilježje!

Franjo srbin lol .... to je ona teorija po kojoj bi mi trebali dić spomenik Slobi :roll:
 
klikk:
A Slovačka, Češka i sve ostale bivše republike SSSR-a??
ne drzi ti ova teorija.
Nije to teorija, ako je postavio to kao istočni blok, onda je prelomni momenat pad berlinskog zida. Svejedno, zašto posle kad su se razilazili nisu imali žrtava? Zato što su imali pameti!
klikk:
Laze se u ljubavi ali ovakve lazi su koštale ljude glava, i doprinjele su ratu jer su bile ratno huškačke. tipa: Ustaške horde kolju po Vukovaru, pa kad je Vukovar pao pretrazili sve i ne nadjoše niti jednu ustašku uniformu niti obilježje!
Tamo nisu, ali moraš priznati da su postojali ljudi koji su se ponosili svojim ustaštvom, slikali se tako, na taj način se predstavljali putem radio stanica...
Naravno, poznato je i da je bilo ratnohuškačke propagande.
klikk:
Franjo srbin lol .... to je ona teorija po kojoj bi mi trebali dić spomenik Slobi :roll:
Ja sam tu samo komentarisao Keshovu izjavu:

cash:
da je bilo po tuđmanovom,vi bi sada imali granicu na liniji virovitica-karlovac-karlobag;)
I meni je bilo čudno, zato sam i tražio objašnjenje. Još ga nema.
 
Kaj:
zato bi hrvatskoj bila potrebna zrtva tipa vukovar da dobije medunarodno priznnje? :shock:
koliko ja znam sve zemlje istocnog bloka su dobile medunarodno priznavanje bez ikakvih zrtava.
pa nije bilo podrške u svetu za rasturanje SFRJ kao za rasturanje SSSR, to je pod broj jedan, bio je moratorijum dok se strasti ne smire i da se vrate pregovorima..
kao da ne znaš da ste zbog Vukovara dobili priznanje i podršku sveta :shock:
Dubrovnik je jedini grad koji je bio opkoljen, a nije osvojen. Sr@nja su trajala dovoljno dugo da se ceo svet pozabavi time, a nije osovojen-planirano. Sada će neko reći da je hiljadu i kusur Hrvata sa kalašnjikovima odbranila Dubrovnik :roll: , ili neko i nije želeo da ga osvoji.
Vukovar, 3 meseca ste ga "branili" pa koji drugi grad u Hrvatskoj se branio duže od 7 dana... Ni jedan, zato što je matrica bila uvek ista. Jedino je Vukovar odolevao jer je nekome odgovaralo, a meni nije jasno kako je trebao Miloševiću i šta je sa time želeo da uradi, za Njofru mi je sve jasno.
Kao što rekoh, svi ti koji su optuženi za Vukovar, a koji su u Hagu, sa srpske strane...prvo im se moralo suditi ovde, onda ih postreljati i onda poslati u Hag mamu im hebem govn@vu smrdljivu :evil: :evil:
 
nesha taxista:
Nije to teorija, ako je postavio to kao istočni blok, onda je prelomni momenat pad berlinskog zida. Svejedno, zašto posle kad su se razilazili nisu imali žrtava? Zato što su imali pameti!
Nije zbog pameti, već zato što su imali:

- Jasne etničke gяanice (Češka i Slovačka)
- Niko ništa nije pokušao silom. Ni da se odvoji, ni da zadяži, ne zato što su bili pametni, već zato što su znali da bi loše posledice bile daleko veće nego što bi bio яezultat, ako bi u opšte i pobedili (mada, izbio je gяađanski яat u Moldaviji. Nisu ništa dobili, a Moldavija je tяenutno najveća vukoyebina Evяope).
 
to je naravno bilo oslobodjenje, Jna oslobodila grad koji su drzali pod kontrolom pobunjenici i militantni separatisti a Jna je imala obavezu da brani ustavni poredak sfrj i da se bori protiv spoljasnjeg i unutrasnjeg neprijatelja. pri tome je preko svake mere razorila grad i napravljen je zlocin na ovcari itd sto je za svaku osudu. i cela operacija je vodjena krajnje idiotski jer svaka budala zna da se grad u takvoj situaciji ne granatira i ne salju se tenkovi u njega nego se samo potpuno opkoli.
 
ilkebgd:
to je naravno bilo oslobodjenje, Jna oslobodila grad koji su drzali pod kontrolom pobunjenici i militantni separatisti a Jna je imala obavezu da brani ustavni poredak sfrj i da se bori protiv spoljasnjeg i unutrasnjeg neprijatelja. pri tome je preko svake mere razorila grad i napravljen je zlocin na ovcari itd sto je za svaku osudu.li.
A sto onda nije oslobodila Zagreb ili Ljubjanu gde su bili centri pobune i rusenja drzave nego neki baznacajan gradic na Dunavu skoro bez ikakve strateske vaznosti ?
 
potpuno se opkoli, a ne kao u Vu da im se ostavi poljski put kuda su se snabdevali. zavrne im se voda, struja i bez razaranja grada i ispaljene granate trazi se da se predaju sto oni moraju da urade malo pre ili kasnije jer ostanu bez hrane,vode, municije. eventualno se salju specijalci i odred za bombe i mine da zauzimaju i proveravaju kucu po kucu a ostala vojska polako ulazi za njima i zauzima objekte koji su provereni i tako se steze obruc oko pobunjenika dok se ne predaju i pohapse.
 
ilkebgd:
to je naravno bilo oslobodjenje, Jna oslobodila grad koji su drzali pod kontrolom pobunjenici i militantni separatisti a Jna je imala obavezu da brani ustavni poredak sfrj i da se bori protiv spoljasnjeg i unutrasnjeg neprijatelja. pri tome je preko svake mere razorila grad i napravljen je zlocin na ovcari itd sto je za svaku osudu. i cela operacija je vodjena krajnje idiotski jer svaka budala zna da se grad u takvoj situaciji ne granatira i ne salju se tenkovi u njega nego se samo potpuno opkoli.

absolutno se slazem sa tobom!
ja bi dodao i jedan slican "slucaj",jasenovac npr.

on je u mojim ocima takodjer bilo "oslobodjenje" od politickih pobunjenika u tadasnjoj ndh-aziji..

sve u svemu,i jedan i drugi su bili samo jedna kolateralna steta! 8-)
 
svetolik trpkovic:
A sto onda nije oslobodila Zagreb ili Ljubjanu gde su bili centri pobune i rusenja drzave nego neki baznacajan gradic na Dunavu skoro bez ikakve strateske vaznosti ?
Pa probala je s Ljubljanom par meseci pre toga, ali to nije uspelo. Imali su tad već neki u glavi ''rezervnu varijantu'', samo vojsci to još nije rečeno. Čak i kad se krenulo na Vukovar, pričali su nam da je to samo deo plana da se sačuva cela Jugoslavija. Kasnije se ispostavilo da to baš nije bilo tako.
 
a tenkovi se nikako ne salju u grad gde ima pobunjenika, narocito ne bez pratnje pesadije jer to uopste nije namena tenkova i tenk je u tim uslovima glineni golub jer je dovoljno da se pobunjenik sakrije iza nekog zida i kad tenk prolazi da baci na njega molotovljev koktel. tako da je ocigledno to tako izvedeno namerno kako bi hrvati kasnije proglasili jna za srpsku vojsku i da bi se medijski satanizovali srbi kako su strasno razorili grad i napali hrvatsku, kako bi se srbi proglasili za bad guys-e.
 

Back
Top