Slovenija ruši mostove sa Hrvatskom!

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Zakon o šengenskim granicama propisuje da je prelazak državne granice dozvoljen samo na zvaničnim graničnim prelazima, zbog čega je Slovenija ovog meseca počela da ruši mostove na reci Sutli, koja povezuje Sloveniju i Hrvatsku. Slovenija se sprema da zbog ulaska u područje Šengena zatvori još 115 prelaza.

Većinu mostova na Sutli na potezu od Dobovca do Bistrice izgradili su građani sami kako bi lakše došli do svoje zemlje na drugoj strani reke, a sad seljani Dobovca moraju da idu na prelaz pet kilometara udaljen od njihovog sela, piše ljubljansko Delo.

Do sada su porušena dva mosta, a radovi koje obavlja Ministarstvo za javnu upravu trajaće do kraja septembra. Izuzetak će biti most koji povezuje slovenačko selo Trliče s hrvatskim Homcom, na kojem su postavljene barijere i koji je pod nadzorom slovenačke policije.

Predstavnik slovenačke policije za odnose s javnošću Drago Mengalija tvrdi da zbog rušenja mostova neće biti pogođen nijedan građanin koji živi u oblasti uz slovenačko-hrvatsku granicu.

Kako je on rekao, Slovenija će ukloniti samo one prelaze koje građani ne koriste često, a koji su korišćeni za ilegalne migracije i prekogranični kriminal, što seljani na hrvatskoj strani poriču.
Glas javnosti.
 
SCHENGENSKI REŽIM: Slovenija zatvara lokalne prijelaze prema Hrvatskoj

Srijeda, 08 Kolovoz 2007

Kako je bilo i najavljeno, Slovenija je, u sklopu priprema za preuzimanje schengenskoga režima na granici s Hrvatskom 1. siječnja 2008., počela zatvarati prijelaze kojima je lokalno stanovništvo nekad prelazilo granicu izvan državnih prijelaza. Slovenija ubrzava gradnju svoje infrastrukture na vanjskoj granici EU prema Hrvatskoj, koja joj je potrebna za uvođenje schengenskog režima.

16 prijelaza
U sklopu tih priprema Slovenija mora još ove godine 16 postojećih cestovnih graničnih prijelaza prilagoditi standardima Schengena. Na 670 kilometara kopnene granice Hrvatska i Slovenija imaju 60 cestovnih graničnih prijelaza, od kojih je na 25 moguć međunarodni promet, 11 je za međudržavni promet, a 24 prijelaza mogu koristiti samo oni koji posjeduju pogranične propusnice izdane na temelju Sporazuma o pograničnom prometu i suradnji.

most_slovenija.jpg


Nemam komentar, osim

Europa im nameće norme i pravila, pretvara ih u svoju vojsku
 
Karlito Brigante:
Zakon o šengenskim granicama propisuje da je prelazak državne granice dozvoljen samo na zvaničnim graničnim prelazima, zbog čega je Slovenija ovog meseca počela da ruši mostove na reci Sutli, koja povezuje Sloveniju i Hrvatsku. Slovenija se sprema da zbog ulaska u područje Šengena zatvori još 115 prelaza.

Većinu mostova na Sutli na potezu od Dobovca do Bistrice izgradili su građani sami kako bi lakše došli do svoje zemlje na drugoj strani reke, a sad seljani Dobovca moraju da idu na prelaz pet kilometara udaljen od njihovog sela, piše ljubljansko Delo.

Do sada su porušena dva mosta, a radovi koje obavlja Ministarstvo za javnu upravu trajaće do kraja septembra. Izuzetak će biti most koji povezuje slovenačko selo Trliče s hrvatskim Homcom, na kojem su postavljene barijere i koji je pod nadzorom slovenačke policije.

Predstavnik slovenačke policije za odnose s javnošću Drago Mengalija tvrdi da zbog rušenja mostova neće biti pogođen nijedan građanin koji živi u oblasti uz slovenačko-hrvatsku granicu.

Kako je on rekao, Slovenija će ukloniti samo one prelaze koje građani ne koriste često, a koji su korišćeni za ilegalne migracije i prekogranični kriminal, što seljani na hrvatskoj strani poriču.
Glas javnosti.

A što pišu o mostovima koji nisu važni?
 
Slovenci jesu pametni, ali i vuku korene od Austro-ugara, tako je lako biti pametan u danasnje vreme ;)
Mada, mislim da su gori fasisti od Hrvata.
Ovi nas bar otvoreno mrze, a ovi drugi su nam '90. ubili ko zna koliko vojnika i za to ih niko nikad nije prozvao.
Evo, moj komsija je te godine bio u vojsci u Mariboru. St je preziveo to samo on zna, ali ja znam da se vratio mucav i da je duze vreme isao kod psihijatra na lecenje.

p.s. a za njihove mostove me zabole...moze im se, imaju i status povlascene nacije, nemaju vize za Ameriku...i znam sta je sustina teme, al' mi muka vise od svih njih...i nek se krljaju s Hrvatima....manje ogavnih na ovom svetu!
 
filatelista:
Smešno i žalosno istovremeno
nekome je bašta ostala sa druge strane granice i sad mora na granični prelaz, a išao je preko potoka...
Slovenci kad zavuku, urade to bez "maziva"
Нема закон је то, за сваку шаргарепу извађену са свог имања, тј. баште на прелазу натраг платићеш царину!!
 
Пренесено са теме "Треба ли у ЕУ?

rokavec:
A evo i brata!!! ehehe ... stro se tice bratstva slo. i srb. to postoji... medjutim 90 su ucinile svoje i dosta smo se razdvojili i posvadjali... ja u principu za swe krivim Slobu milosevica a ne Srpski narod... nije mnogo srba htelo rat srb sa slo. sto je u mojim ocima bas bratski...

a da da se setimo pa u 2. ratu smo bili kao neki saveznici sto ukazuje na postojanje odredjene doze bratstva...

meni je zao sto danas postoje tako velike razlike izmedju oba moja naroda... dakle i Srpski I Slovenacki narod dozivljavam kao swoj... ali o5 kazem ja krivim slobu i jak uticaj Amerike i ostalih swetskih sila...

eh da nam je ova pamet i da je sada 1991 godina swe bi se lepse zavrsilo ovako ostaje nam da gradimo evropu na temeljima bratstva i uzajamnog poverenja

GRADIMO MOSTOVE MEDJU NARODIMA A NE RUSIMO IH !!!
 

Back
Top