Salate

praziluk:
ZNA LI NEKO RECEPT ZA SALATU OD PRAZILUKA?


Najjednostavnija, a za mene najlepsa salata, koja moze da se jede u ovo vreme uz sve vrste variva je salata od praziluka koji se isecka na koturove, te se posoli i prelije sa dosta tikvinog (bundevinog) ulja. To se ulje malo teze nalazi,obicno u prodavnicama zdrave hrane, i malo je skuplje, ali veruj mi, vredi svake pare, a da ne pominjem koliko je zdravo. Inace, ono ima specifican ukus, nimalo nije otuzno, vec moze da se jede i bez icega (naravno ko moze).

Ako naidjem na jos neki recept, napisacu ti.

Pozdrav!
 
V777:
praziluk:
ZNA LI NEKO RECEPT ZA SALATU OD PRAZILUKA?


Najjednostavnija, a za mene najlepsa salata, koja moze da se jede u ovo vreme uz sve vrste variva je salata od praziluka koji se isecka na koturove, te se posoli i prelije sa dosta tikvinog (bundevinog) ulja. To se ulje malo teze nalazi,obicno u prodavnicama zdrave hrane, i malo je skuplje, ali veruj mi, vredi svake pare, a da ne pominjem koliko je zdravo. Inace, ono ima specifican ukus, nimalo nije otuzno, vec moze da se jede i bez icega (naravno ko moze).

Ako naidjem na jos neki recept, napisacu ti.

Pozdrav!
ZAhvaljujem u svakom slucaju,mada sam mislio na onu sa rendisanim krompirom.Znam da je ukus sjajan al neznam kako se pravi.
 
500 gr junetine obariti, rukom iscepkati sitno, 400 gr majoneza, 1 pavlaka, 1 veci ili 2 manja praziluka, so i biber po ukusu.
Pomesati, ukrasiti, ohladiti, pa pojesti - prste da polizes!!!
 
Kuvalica:
500 gr junetine obariti, rukom iscepkati sitno, 400 gr majoneza, 1 pavlaka, 1 veci ili 2 manja praziluka, so i biber po ukusu.
Pomesati, ukrasiti, ohladiti, pa pojesti - prste da polizes!!!
Hvala na receptu p;robacu.Steta sto mi e prosao rodjus za koji sam planirao pomenutu salatu.
 
Evo smo ušli u proleće i pijace su sve zelenije.Volela bih da ovde razmenimo neke fine recepte za salate koje mogu biti samostalno jelo a i dodatak jelima!
 
Goscica:
Evo smo ušli u proleće i pijace su sve zelenije.Volela bih da ovde razmenimo neke fine recepte za salate koje mogu biti samostalno jelo a i dodatak jelima!

Ukrajinska salata:
Paradajz iseći na tanke kolutove i poređati na dno posude. Preko njega sitno seckan crni luk, sitno izmrvljen neki "jači" beli sir, narendana tvrdo kuvana jaja i malo majoneza. Sledi novi red paradajza i svega pomenutog u 4- 5 slojeva. Sa vrha se dobro zalije majonezom. Služi se dobro ohlađena ( poželjno da odstoji u frižideru bar 2-3 sata) i uz nju ti gotovo ništa više nije potrebno za klopu. Uz salatu strašno seda dobro ohlađena votka, ali prijaju i belo vino i pivo. Prijatno Goščice!
 
Evo nesto sto se po jugi retko srece.Obicno se jede samo ili uz dorucak a pri tome je jako jednostavno.
Iseckate na kocke srednje velicine neoljusten krastavac, oljustene jabuke i banane.To pomesate sa neslanim krem sirom ili pavlakom.
Od slanih salata najvise volim satatu od avokada.
pravi se od kuvanih jaja ,krem sira ,i avokada.Trpi da se doda kuvani krompir i sargarepa.Mora obavezno da bude dobro poseljeno.
 
evo i mog priloga:
konzerva komadne tunjevine
1 paradajz
4-5 listova zelene salate
1 manji krastavac
1 zelena paprika
1 rotkvica
5-6 maslinki
ulje, limun
Iseckati paradajz, zel. salatu, krastavac, papriku i rotkvicu.Tunjevinu viljuškom razdvojiti na listiće, pomešati sa povrćem, dodati maslinke, preliti uljem (maslinovim npr.) i sokom od limuna i promešati.

Eto, ovo je iz grčke kuhinje,jednostavno i lepo!
Prijatno vam želim! :wink:
 
rajlovac88:
Evo nesto sto se po jugi retko srece.Obicno se jede samo ili uz dorucak a pri tome je jako jednostavno.
Iseckate na kocke srednje velicine neoljusten krastavac, oljustene jabuke i banane.To pomesate sa neslanim krem sirom ili pavlakom.
Od slanih salata najvise volim satatu od avokada.
pravi se od kuvanih jaja ,krem sira ,i avokada.Trpi da se doda kuvani krompir i sargarepa.Mora obavezno da bude dobro poseljeno.
Rekao bih da je Rajlovac sklon slatkom životu, pardon klopi. A posle ajaoj otkud kilogrami? No, no...
 
Ja sam za "konkretnu robu", tj malo sadržajnije salate, pa sam slobodan da "dobacim " još jednu:
Belo pileće meso se obari sa malo "Bio začina", ohladi i seče na sasvim sitne kockice. U posudu se doda takođe sitno seckani kiseli krastavac, ali odlično idu i zelene masline. U zavisnosti od količine doda se 1-2 kašike pavlake i majoneza toliko da se cela masa lepo veže, poravna s vrha, pospe sa malo karija i dobro ohladi. Ko se usput snađe za vruć somun, ajaoooo... Ma šta ću ja na ovom forumu, posle ću kao Rajlovac da kukam kako mi tesne pantalone. Ne zamerite na malo šale. pozdrav svim "klopatorima".
 
Mr Espanol, ostanite na ovom forumu. I pisite. Od prepiske sa ostalim ucesnicima (Rajlovac, Goscica...) meni se probudio apetit. Svi pisete bas o onim stvarima koje vooooolim!
 
Espanol:
rajlovac88:
Evo nesto sto se po jugi retko srece.Obicno se jede samo ili uz dorucak a pri tome je jako jednostavno.
Iseckate na kocke srednje velicine neoljusten krastavac, oljustene jabuke i banane.To pomesate sa neslanim krem sirom ili pavlakom.
Od slanih salata najvise volim satatu od avokada.
pravi se od kuvanih jaja ,krem sira ,i avokada.Trpi da se doda kuvani krompir i sargarepa.Mora obavezno da bude dobro poseljeno.
Rekao bih da je Rajlovac sklon slatkom životu, pardon klopi. A posle ajaoj otkud kilogrami? No, no...
Ja s ene zalim na visk kg to je samo realan opis.
Prilog da volim i ozbiljnije stvari je recimo salata od boranije.Skuvate boraniju u slanoj vodi.Ide samo zelena boranija zbog ukusa i cvrstine.Dodate sirce ule,so ,origano (ili mirodjiju za one koji ne vole origano.)Sluziti uz peceno pile i to jako hladno.Probala sam tu alatu sa nekim drugim dodacima i nista mi se nije svidelo osim ciste osnove a dodavali su ,luk,ren ili pavlaku .
Pecimo ja cu najradje pojesti narendan crveni kupus klasicno zacinjen i njemu dodata majoneza.Dodatak sledi
 
rajlovac88:
Espanol:
rajlovac88:
Evo nesto sto se po jugi retko srece.Obicno se jede samo ili uz dorucak a pri tome je jako jednostavno.
Iseckate na kocke srednje velicine neoljusten krastavac, oljustene jabuke i banane.To pomesate sa neslanim krem sirom ili pavlakom.
Od slanih salata najvise volim satatu od avokada.
pravi se od kuvanih jaja ,krem sira ,i avokada.Trpi da se doda kuvani krompir i sargarepa.Mora obavezno da bude dobro poseljeno.
Rekao bih da je Rajlovac sklon slatkom životu, pardon klopi. A posle ajaoj otkud kilogrami? No, no...
Ja s ene zalim na visk kg to je samo realan opis.
Prilog da volim i ozbiljnije stvari je recimo salata od boranije.Skuvate boraniju u slanoj vodi.Ide samo zelena boranija zbog ukusa i cvrstine.Dodate sirce ule,so ,origano (ili mirodjiju za one koji ne vole origano.)Sluziti uz peceno pile i to jako hladno.Probala sam tu alatu sa nekim drugim dodacima i nista mi se nije svidelo osim ciste osnove a dodavali su ,luk,ren ili pavlaku .
Pecimo ja cu najradje pojesti narendan crveni kupus klasicno zacinjen i njemu dodata majoneza.Dodatak sledi
Rajlovac, ne daj se provocirat`! Javna pusa za mračne recepte.
 
Rajlovac88 odlicni su ti recepti, samo nastavi da nam pises, Espanol takodje! :wink: :D Naravno i svi drugi su dobrodosli, cilj nam je sto vise dobrih recepata!
 
Najzdravija je Grcka salata, jer je od svezeg povrca:
Krupno secena:
Crvena paprika
zelena paprika
paradajz
feta sir
svez krastavac
crveni luk
masline u komadu crne i zelene
i malo
maslinovog ulja.


Tarator salata - makedonska:
Svez krstavac sitno iseckan, kiselo mleko (ono gusce), malo mlevenih oraha i sitno seckani beli luk (ili u prahu). Stavi se da se ohladi. Leti veoma osvezavajuce.

Ja volim zelenu salatu (srce), iseckane rotvice, mladi luk, zacinjeno sa malo limuna i malsinovog ulja i preko toga rendano jaje.

Riblja - od tunjevine
Pavlaka (moze i majonez onda je malo teza salata)
kuvanih 4-5 sampinjona,
sitno seckani parizer, kiseli krastavcici, kackavalj,
konzerva tunjevine (iscediti uje)
2 tvrdo kuvana jaja - zumance se izgnjeci a belance sitno isecka. So po zelji.

Varijacija na temu umesto tunjevine kuvana piletina.


Jos jedna riblja:
sardina se izgnjeci iseska se sitno luk, tvrdo kuvano jaje, doda se malo senfa, posoli se i sve umesa. Varijacija na temu je kada se doda mrvljeni slani sir.
 
A evo sad malo neobicnosti, meni se mnogo svidela
narendan kupus, sargarepa, senf, kikiriki, kasika meda, sirce, so i malo chillia
Ja sam odusevljena
 
A evo sad malo neobicnosti, meni se mnogo svidela
narendan kupus, sargarepa, senf, kikiriki, kasika meda, sirce, so i malo chillia
Ja sam odusevljena
 
Za pocetak hvala za pusice i podrsku.Evo opet nesto slatko.Ovde to sluze za salatu.Sargarepa natendana na sitnu rendicu dodati suvo grozdje i zaciniti sokom od limuna ,malo soli i malo sirceta.
To serviraju uz snocle od belog mesa i pirinac.
Onda recimo narendate crveni kupus i stavite u rernu sa malo vode, sirceta i soli da se krcka,na pola dodate suve sljuve,Sprema se dan ranije i ako vam ostane suvisne vode jednostavno je iscedite a sledeci put stavite manje vode jer kupus pusta dosta soka i sam.
Sad nesto ozbiljnijeSalatu os piteceg belog mesa ja spremam kao dodatak jer je ona sama po sebi jaka ali se vodi kao salata.Skuvanom i iseckanom mesu sosajete grasak,kuvane makarone(obicno one koji su obliku spirale),sargarepu,pecurke,celer(skuvan i iseckan koren)majonez i obavezno mirodjiju.Trpi da dodate sve sto vam je pod rukom osim krompira.Toliko za danas ima jos.
 
Evo nastavka: Salata od jaja i mladog luka.
Mladi lik naseckate zajedno sa percima na krugice debljine do 5mm.Posolite i ostavite da odstoji(so opusta luk).Onda dodate sitno seckana kuvana jaja,majonez,ceckane listove persuna i celera Obavezno.Napravite smesu i naravno opet sluzite jako hladno.
Nije mi se svidela varijanta u kojoj je dodata sunka (nemam pojma zasto)
Ovde se vrlo cesto jede salata od patlidzana i sluzi se uz sve i sva.Pecen patlidjan oljustite i izmeljete (zajedno sa delom sa semenkama) i pomesa se sa sitno seckanim belim lukom i doda opet majonez.Kada servirate na vrh mozete da pospete malo ljute papricice.
Sve su ovo jako brze i izdasne salatice.Ovde gde ja zivim je uglavnom vruce i brzo se zivi tako da nismo voljni sedenju i spremanju dobre stare ruske salate ili stvarcica koje zahtevaju dugo kuvanje.Vremenom naucite da spremate stvari koje vam odgovaraju po ukusu a ne traze preterano vremena.
 
mmm, rajlovac 88, sta nam radis!Podje mi vodica na usta kada ovo čitam....
Princezo, super sto si napisala recept za tarator salatu, baš letos mi je prijateljica preporučila, ali sam skroz zaboravila za taj recept!
 
Salata od lignji i dagnji:
Veoma jednostavna
Prokuvate lignje i dagnje i stavite ih u maslinovo ulje sa veoma malo sirceta. Dodate soli i seckanog belog luka.

Salata od makarona:
skuvate makarone,
iseckate parizer, kackavalj, kisele krastavcice i sve to umesate u majonezu ili pavlaci i dobro ohladite.
 
Pozdrav svima.
Setih se da nisam videla ovde neke obicne salatice koji se cesto srecu.
Recimo uz ribu se obicno sprema krompir salata:
Skuvamo krompir u ljusci,ocistimo i isecemo na shnite(ne pretanke),dodamo kuvana jaja i seckan crni luk(koji ste ranije isekli i posolili).Dodati ulje i sirce.U ovu salatu definitivno ne ide jabukovo sirce-dobija se otuzan ukus iako mi nije jasno zasto.
Onda recimo interesantno je napraviti uporedjenje Kod nas se za obicnu sopslu ili neku drugu salatu svisastojci seku na komade srednje velicinu.Ovde nigde ali bas nigde mi nisu posluzili tako salatu.Sve se secka na kockice.Probaj te ima prednosti kod serviranja a cimimi se i da su socnije.Znaci tako iseckate sitno luk i na kockice paradajz,krastavce,papriku .Dodajte iseklane listove persuna i celera.Posolite i pouljite (pomogucstvu maslinovo ulje) a probajte umesto sirceta da stavite limunov sok.Ja svemu tome dodajem i pavlaku a na vrh kackavalj.
Onda recimo kelerabu takodje i belu repu ja spremam tako sto ih narendam i klasicno zacinim(ule ,sirce ,so+persunov list ili recimo malo ruzmarina ili bosiljka.
Pre neki dan sam prvi put kelerabu probala u drugom obliku a ne kao salatu.Spremili su pecenoj u rerni sa malo tecnosti od supe.Posluzili su to uz riblje snicle kao prilog.
Onda recimo belolucene paprike ja ih obozavam.Znate ono kad paprike ispesete ma rostilju ili ringli ili u rerni pa oljustite pa redjate sloj paprika +sloj belog luka naseckanog i kasika mesavine soli ula i sirceta.Sve spremate minimum dan pre sluzenja.
Ja sam ljubitelj paprike pa cu vrlo cesto priloziti paprike przene u zatvorenom sudu i posoljene pre pocetka przenja.Samo to.
 

Back
Top