Шта су све Крвати купили у Србији?

KoscheiBesmertnii:
Многе наше, па и успешне фирме су продате Крватима:
Фриком
Сомболед
NEXE - купила Месићева ћерка циглану у Беочину

Молим вас да допуните списак!

Зашто њима?
Pa zato sto za razliku od komunizma koji nisi prezalio i u kome si proveo veci deo zivota u trzisnim ekomomijama se prodaje onome ko navise plati kratko i jasno jer tako funkcionise kapitalisticka privreda .
 
KoscheiBesmertnii:
Многе наше, па и успешне фирме су продате Крватима:
Фриком
Сомболед
NEXE - купила Месићева ћерка циглану у Беочину

Молим вас да допуните списак!

Зашто њима?
Jesi cuo da stavljaju Krv u sladoled:shock:....Dobio sam tu informaciju iz vatikanske obavestajne.....Nemoj nikom da kazes:mrgreen: :lol:
 
svetolik trpkovic:
i zrenjaninska fabrika ulja "Dijamant " je prodata Todoricu a lajkovacka mlekara nekoj isato rvatskoj mlekari.eto da ti malo dopunim spisak

zasto hrvati mogu da kupuju firme po srbiji a srbi po hrvatskoj ne mogu?

konkretnije znam da je miskovic hteo da kupi podravku i kras i onda se digla hrvatska kuka i motika da to spreci.

to je zato sto hrvati razmisljaju strateski a mi u srbiji imamo izdajnike i ustase na vlasti.
 
Dzeri, opasan si ekonomski znalac.

Miskovica se svi na balkanu plase, jer u njemu vide monopolistu koji se nece zaustaviti samo na Srbiji. Zato je i razumljivo zasto nije imao prodju u Hrvatskoj.

Sto se drugih tice, najverovatnije je da jednostavno ne mogu da se izbore sa konkurencijom, s obzirom iz kakve zemlje dolaze (Srbije) i sa kim se takmice(drugim hrvatskim firmama).
 
Jerry Ropero:
zasto hrvati mogu da kupuju firme po srbiji a srbi po hrvatskoj ne mogu?

konkretnije znam da je miskovic hteo da kupi podravku i kras i onda se digla hrvatska kuka i motika da to spreci.

to je zato sto hrvati razmisljaju strateski a mi u srbiji imamo izdajnike i ustase na vlasti.
Djeri opet ti sa tvojim govorom mrznje:roll:....Nisu ustase ni izdajnici na vlasti:roll:....Ej,Hrvati su doneli Nova radna mesta:shock:....I ocigledno dobro posluju jer bi svaki pa i najmanji prekrsaj bio prvo medijski sudjen ,pa tek onda procesuiran u Sudnici....Srpska preduzeca nemaju istu sansu u hrvatskoj ,tacno, ali zbog cega....Zbog toga sto je tamo privatizacija i tranzicija pocela mnogo ranije, dok smo mi jos bili u Raju Sankcija i prkosenja celom Svetu i Svemiru i mnoga dobra mesta su vec zauzeta evropskim firmama....Inace kroz spajanje ce sasvim sigurno i srpski proizvodi i firme naci put do hrvatskih trgovina:cool:
 
Jerry Ropero:
zasto hrvati mogu da kupuju firme po srbiji a srbi po hrvatskoj ne mogu?

konkretnije znam da je miskovic hteo da kupi podravku i 1)kras i onda se 2)digla hrvatska kuka i motika da to spreci.

to je zato sto hrvati razmisljaju strateski a 3)mi u srbiji imamo izdajnike i ustase na vlasti.

1) kras je slovenacka firma
2) tacnoje da postoji otpor prema srpskom kapitalu... naravno da su neekonomski razlozi u privom planu
3) nemoj da sipas radikalske parole.... kakve bre ustase na vlasti u srbiji??!? kakvi bre vise izdajnici??!!! pa ne izdaje SRS licencu za patriote???? :roll:
 
Koga Jerry opljune taj je izdajnik. Nema diskusije
s085.gif
 
KoscheiBesmertnii:
Многе наше, па и успешне фирме су продате Крватима:
Фриком
Сомболед
NEXE - купила Месићева ћерка циглану у Беочину

Молим вас да допуните списак!

Зашто њима?


"Milivoje i sinovci commerce und export-import"

"Space shuttle accessories Barajevo"

Pečenjara "Tri prsta"

"Slovenija Šport" a.d.
 
porin50:
Kraš postao većinski vlasnik tvornice keksa Mira, Prijedor, [14.11.2003]
А зар није, у она давна времена, "Мира" била прво, само погон "Краша" у Приједору, па се касније "отцепила" и постала самостална?

А затим, ето, опет "Крашова"...

Дакле, "круг се затвара".
 
Izvod iz PrivrednogVijesnika 13.08.2007

Tako je Agrokor kupio tvornicu zamrznute hrane Frikom, a Lura tvornicu sladoleda Somboled. No, Ina nije uspjela vratiti svoje crpke, koje su i dalje u vlasništvu Beopetrola, dok je Varteks bio bolje sreće i zasad je jedini uspio doći u posjed svoje imovine. U prosincu prošle godine otvorio je prvu od tridesetak trgovina koje planira urediti i obnoviti tijekom ove godine, a odnedavno je i ekskluzivni distributer marke Levi's za Srbiju i Crnu Goru. Još koncem prošle godine Badel 1862 počeo je pregovarati s upravom Rubina iz Kruševca, u kojem želi preuzeti kontrolni paket dionica od najmanje 25 posto. Rubin bi ostao većinski vlasnik, a Badel bi kapitalnim povezivanjem ojačao svoju poziciju na tim tržištima. Ima i pokušaja s druge strane pa kragujevačka Zastava traži i u Hrvatskoj partnera koji bi uložio novac u proizvodnju automobilskih dijelova za Toyotu.
 

Back
Top