FENOMEN

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

SANDRINAbg

Elita
Banovan
Poruka
16.741
Tek sam par meseci na ovom sajtu i uočila sam svojevrstan fenomen... :lol:

Kako i samo startovanje Krstarice kaže, ovde bi trebalo da se radi o jednom od najvećih srpskih sajtova...i provajdera, kako piše :smile:

Međutim...sudeći po diskusijama na ovom, pdf-u Politika, moje skromno mišljenje je da nas, domicilnog stanovništva ima ponajmanje...tek nekolicina :confused:

Jes' da se mnogi predstavljaju k'o da su odavde...ne ulazim u mesta iz kojih dolaze, bar kažu, ali njihovi stavovi su dijametralno suprotni mišljenju ljudi koje znam u RL ( realnom životu), a poznajem mnoge...i to simpatizere svih partija i podpartija, kao i većinu vanstranački opredeljenih...jednostavno imenom : građani Srbije. :smile:

Od gomile meni poznatih ljudi, niko ili retko ko, a da to nije u cilju nekog istraživanja, znači za lovu :mrgreen: , ne posećuje susedne države...zemlje...kako god, u okruženju.

Ako to i radi, ne ide na njihove pdf-e Politika, jerbo nam je dosta dešavanja i naših problema da bi smo se bavili tuđima :confused:

Ali...k'o što rekoh, ovde je suprotna pojava i baš me intrigira šta to gomilu ljudi iz komšiluka, znači, muslimana i Hrvata dovodi na naše sajtove...'ajde da proširim i da kažem da nije samo Krstarica u pitanju...??? :shock:

Jel' moguće da im je u njihovim avlijama toliko dosadno ili je nešto treće u pitanju..? :mrgreen:

Uopšte nisam zlonamerna, kako bi neki voleli da me okarakterišu, već samo radoznala i ljubopitljiva. Unapred hvala svima dobronamernima koji će se potruditi da mi razjasne moju malu dilemu. :lol:
 
Ima toga na obe strane.Gomila Srba na Hrvatskim sajtovima i obrnuto....to znam jer pratim sportske sajtove bilo nashe bilo hrvatske,zbog informacija i nisam lud tamo da se uchlanjujem na 4um ili postujem.
E sad ti mozesh da umishljash da sam mozda i ja jedan od tih"shto se lazno predstavljaju"....
Po meni je to latentna Jugonostalgija.Bolest.
Treba da odesh do b 92 podforuma politike.Tek tamo su sve sami Muslimani i Hrvati.....a teme su zeludac da ti se prevrne.
 
Svi oni (muslimani, hrvati, siptari, itd) pricaju protiv Srbije, ne vole je, cak i mrze, objasnjavaju nesto, iznose neke teze i cinjenice iz stripa, govore kako je lose ovde, kako smo mi zatucan i veoma los narod, i sta ne jos (ko ce se setiti ).....
Pa ako im je zaista tako idite, i ne dolazite vise, sta cete onda ovde, sta vas tera da dolazite?
Ne, nece to oni, znaju, nije tako lose ovde, osecaju oni to, iako ne priznaju. Zele da vide ovde kako se zivi, sta se radi, da ugrabe i oni mozda neki deo srece, nesrece ili bilo cega drugog.
Ne znam stvarno sta je posredi, ali njihovi silni dolasci i putesestvija govore samo jedno:
bez obzira sta oni rekli o nama, ucinili, znaju da nas jos nisu dostigli i prestigli.

Ne znam, moje neko misljenje,
a vama svima, koje ste sa strane, kako god bilo drago.
 
Не, то је организован долазак, па зар не видиш да кад једни оду на одмор, ускачу резервни играчи!
Потребно је перманентно одржавати тензију овде и завађати Србе (главни циљ).
Сети се како их је, као по команди нестало када су објављени они Туђманови "брионски записи"!
То је једини период када ни један није долазио данима, појавили су се тек кад је наша пажња била усмерена на другу страну, беше, чини ми се нека спортска медаља, златна или победа на Еуросонгу!
 
Derer:
Ima toga na obe strane.Gomila Srba na Hrvatskim sajtovima i obrnuto....to znam jer pratim sportske sajtove bilo nashe bilo hrvatske,zbog informacija i nisam lud tamo da se uchlanjujem na 4um ili postujem.
E sad ti mozesh da umishljash da sam mozda i ja jedan od tih"shto se lazno predstavljaju"....
Po meni je to latentna Jugonostalgija.Bolest.
Treba da odesh do b 92 podforuma politike.Tek tamo su sve sami Muslimani i Hrvati.....a teme su zeludac da ti se prevrne.

E da...B92 je poznat po tome, te taj sajt više i ne otvaram...uglavnom mi neko od kolega povremeno pošalje neki mnogo oduran post...tekst...koji onda kruži i po komšijskim forumima, a kao primer da i kod nas ima "normalnih" ljudi...bljuvotina. :roll: :confused:
 
KoscheiBesmertnii:
Не, то је организован долазак, па зар не видиш да кад једни оду на одмор, ускачу резервни играчи!
Потребно је перманентно одржавати тензију овде и завађати Србе (главни циљ).
Сети се како их је, као по команди нестало када су објављени они Туђманови "брионски записи"!
То је једини период када ни један није долазио данима, појавили су се тек кад је наша пажња била усмерена на другу страну, беше, чини ми се нека спортска медаља, златна или победа на Еуросонгу!


I posle toga su se pravili ludi, kad ih pitas o tome, o tim zapisima, svi u glas:
"Mi nismo odavde, sad smo dosli iz Indije, ne znamo za to" :wink:
Sta ces neki cudan svet, vole kockice i sah. :wink:
 
KoscheiBesmertnii:
Не, то је организован долазак, па зар не видиш да кад једни оду на одмор, ускачу резервни играчи!
Потребно је перманентно одржавати тензију овде и завађати Србе (главни циљ).
Сети се како их је, као по команди нестало када су објављени они Туђманови "брионски записи"!
То је једини период када ни један није долазио данима, појавили су се тек кад је наша пажња била усмерена на другу страну, беше, чини ми се нека спортска медаља, златна или победа на Еуросонгу!

E da...Eurosong...bravo. :wink:

Tada su se razotkrili mnooogi koji učestvuju na drugim pdf-ima i odjednom su posle toga nestali...a registracija im bila i od pre 3-4-5 godina...kasnije su ispresvlačili gaće i ponovo se pojavljuju...al' pitanje je zašto...? :roll:

Ako nas već toliko mrze, a evidentno nas ne vole, šta traže ovde među nama..? :evil:
 
Јован Дучић, суочен с нашим долинама плача, и знајући добро нашег Каина, бележи у "Благу цара Радована": "Људи који мрзе то су најпре глупаци, а затим кукавице, али никада хероји." И ми смо сведоци да је мржња заразна, заразнија од љубави. За велик део Хрвата управо то важи: њих повезује и на окупу држи мржња, пре свега мржња према брату Србину; мржња их уједињује много чвршће од љубави.

А мржњу прати завист, тај вечити "плесан душе": Хрвати сваки успех Срба доживљавају као свој пораз

До наше браће и суседа, који се неуморно потврђују као наши највећи непријатељи, очигледно не допиру ни хришћанске заповести, ни завети хуманиста. Они су испевали "Данке, Дојчланд", везујући се притом за нацистичко наслеђе, а не класично, романтичарско и хуманистичко, пребогато у немачком песништву, уметности и философији. Глуви су на Шилерову опомену, или се према таквима као Шилер, с цинизмом односе:

"Кад мрзим, одузимам себи нешто; кад волим, постајем богатији за оно што волим. Праштање је поновно налажење отуђене својине - мизантропија продужено самоубиство; егоизам највећа беда једног створења."

Мржњи претходи и стално је прати - завист, тај "плесан душе", непомирљивија од мржње, завист која и није ништа друго до мржња на туђи подвиг, или срећу, или надмоћност ближњега. Тако су Хрвати сваки успех Срба доживљавали као свој пораз; а радовали су се несрећи Срба: чак и у круговима око Штросмајера и Рачког победа Бугара над Србијом слављена је као хрватски тријумф. А некад је Емил Верхарен, пре Великог рата одушевљени песник европског јединства, позивао народе нашег континента:

"Дивите се једни другима!"
 
Pepeo:
Svi oni (muslimani, hrvati, siptari, itd) pricaju protiv Srbije, ne vole je, cak i mrze, objasnjavaju nesto, iznose neke teze i cinjenice iz stripa, govore kako je lose ovde, kako smo mi zatucan i veoma los narod, i sta ne jos (ko ce se setiti ).....
Pa ako im je zaista tako idite, i ne dolazite vise, sta cete onda ovde, sta vas tera da dolazite?
Ne, nece to oni, znaju, nije tako lose ovde, osecaju oni to, iako ne priznaju. Zele da vide ovde kako se zivi, sta se radi, da ugrabe i oni mozda neki deo srece, nesrece ili bilo cega drugog.
Ne znam stvarno sta je posredi, ali njihovi silni dolasci i putesestvija govore samo jedno:
bez obzira sta oni rekli o nama, ucinili, znaju da nas jos nisu dostigli i prestigli.

Ne znam, moje neko misljenje,
a vama svima, koje ste sa strane, kako god bilo drago.

Da..i to...i taj njihov, što reče Koshei, organizovani dolazak... :roll:
 
SANDRINAbg:
E da...Eurosong...bravo. :wink:

Tada su se razotkrili mnooogi koji učestvuju na drugim pdf-ima i odjednom su posle toga nestali...a registracija im bila i od pre 3-4-5 godina...kasnije su ispresvlačili gaće i ponovo se pojavljuju...al' pitanje je zašto...? :roll:

Ako nas već toliko mrze, a evidentno nas ne vole, šta traže ovde među nama..? :evil:

Mozda traze "domace izdajnike i strane placenike" :lol: :lol: :lol: :lol:

Ko zna, bolesna je to zemlja.....
 
KoscheiBesmertnii:
Јован Дучић, суочен с нашим долинама плача, и знајући добро нашег Каина, бележи у "Благу цара Радована": "Људи који мрзе то су најпре глупаци, а затим кукавице, али никада хероји." И ми смо сведоци да је мржња заразна, заразнија од љубави. За велик део Хрвата управо то важи: њих повезује и на окупу држи мржња, пре свега мржња према брату Србину; мржња их уједињује много чвршће од љубави.
Tačno.
Mržnja je posledica gluposti.
Ko je glup, ne razume.
Ko ne razume, plasi se.
Ko se plasi, mrzi.
Logičan sled.
 
Da...mržnja je uzalud rasipanje energije :confused:

Nepoznata mi je takva emocija, hvala Bogu...posedujem i ispoljavam blaže gradacije, poput ide mi na nerve...nesimpatičan/a mi je...zreo/la za izbegavanje...ali da mrzim...ne to. :?
 
sevilja:
@TEMA:
Ko bre sisa Hrvate i Balije sto smaraju ovde po forumu.
Treba ih izbojkotovati, a ne nasedati na njihove fore.

Pa znaš šta...to bi bilo jednostavno da se ne potrude, što reče pepeo da seju netrpeljivost između nas, lažno se predstavljajući :roll: :confused:

Na primer, uočljive su njihove uzrečice koje im se i pored toga omaknu...pa neke pojave kod oslovljavanja...prepoznajem ih jer sam jedan period imala uvida u njihove interne prepiske. :roll:

Nije retkost ni da kontaktiraju pojedince na PP i ogovaranjem stvaraju " zlu krv" među nama domicilnim, što im je jedan od specijaliteta, a nažalost mnogi i nasednu... :roll: :confused:
 
SANDRINAbg:
Da..i to...i taj njihov, što reče Koshei, organizovani dolazak... :roll:

Organizovan ili neorganizovan, uopste ne treba da nas dotice ! Psi laju, karavani prolaze. Mislim da nismo toliko naivni i slabi da nasedamo na te mine u vidu provokacija. Uostalom, uvek sam za konstruktivnu borbu misljenja, ali ako neko pocne da "podbada" i tera vodu na svoju vodenicu, treba ga jednostavno ignosrisati. Pa, ljudi, imamo mi dovoljno sluha i nismo ni malo glupi, a jos manje naivni!!!
Slazem se da je ovaj Forum, odnosno podforum ipak nas, a ko dobronameran bio i dosao, pa neka ga. ZNACI DA IM NIJE DOVOLJNA NJIHOVA AVLIJA... :lol: :lol: :lol:
Vazno je da se mi drzimo jedni drugih, jer smo tako najjaci. Ja sigurno necu "otici" na neki podforum u Zagreb... Ne INTERESUJU ME !!! :evil:
Srpkinja sam i rodjena Beogradjanka i time se ponosim!!! :lol: :lol: :lol:
 
Da...ovo je interesantna pojava. To njihovo dolaženje u krdu...čoporu. :evil:

Nikad nećemo ovde videti jednog samog/samu...uvek ih je po 3-4. :roll:

Zar im nije udobnije da se druže u svojoj "kući", kada se većinom i lično poznaju...male su to mahale iz kojih potiču, a i način oslovljavanja im je intiman te sve upućuje na to.? :lol: :lol: :lol:

To bi bilo isto, k'o da ja, a kad bi mi vrane mozak popile, sada kažem nekome od vas, 'ajde da odemo do 'rvata il' muslimana i tamo se onda međusobno ispričavamo... :lol: :lol: :lol:
 
sevilja:
Losa je navika covekova ako ne proveri dobijenu informaciju. ;)

Eh...pa ne očekuješ uvek podmetačinu...neko ti bude simpatičan i razmeniš par pp-ova, da bi se tek naknadno ispostavilo šta se dešava...a i nije svima baš dostupan neki način provere...jednostavno u brzini pomisliš, a ja sam prva takva, da prvo mislim da su svi ljudi dobri...tek kada me neko demantuje, vidim da sam se za'ebala. al'...sreća pa nisam sklona tračevima, tako da mi je savest mirna. :wink: :lol:
 
sevilja:
Pa slicno se sa slicnim slaye.
Verovatno se ti isti , uglavnom, druze i privatno.

Da...to sam i ja primetila, ali možda sam dosadna, al' zaista ne bih videla zadovoljstvo u tome da sa dvoje - troje svojih prijatelja zujim po muslimanskim i hrvatskim forumima , a istovremeno kao vodimo neke svoje dijaloge...meni bi to bilo, iskreno : najblaže rečeno bolesno. :roll: :confused:
 
sevilja:
Moze se dosta zakluciti o coveku na osnovu postova, pa makar oni bili i na pdf politika.;)
Verujem u svoj sud i intuiciju.

U pravu si...i ja, al' nekada sebe i ne poslušam iz prve...iako me je život uverio da mi je prvi utisak koji steknem o nekome uglavnom i onaj pravi...koliko god mišljenje možda svesno i promenim...na kraju se ispostavi da je prvi utisak TO. :wink: :smile:
 
Komšinice već sam primetio da ti čuvaš stražu na pdf ! Ja koji ne obraćam mnogo pažnje na to mogu samo da ti budem zahvalan. Zaista ima puno zlonamernih i provokatora iz bivših rep. a nije ni mali broj zlonamernih iz Srbije ali su najčešće druge vere i nacije . Ali ima li neko efikasno rešenje za takve ? Moje skromno mišljenje je jedino da se apeluje na admina da deli ban svakom ko vređa i provocira na nacionalnoj osnovi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top