Pejzažna arhitektura

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

emilya

Ističe se
Poruka
2.676
Da li je bolje upisati pejzažnu arhitekturu na Šumarskom u Bg-u ili na Poljoprivrednom u Ns-u? Novi Sad mi više odgovara, ali čini mi se da je ozbiljniji fax u Bg-u... :| I još jedna stvar...koliko je težak prijemni?
 
Знам да је пријемни у НС на пољопривредном смешан али зато кад крену колоквијуми и испити...лако је уписати али треба добро загрејати да се и изгура...
Чуо сам приче да је новосадски пољопривредни квалитетнији од БГ(мени је то и логично) е сад да ли је то заиста тако, не знам...
 
Zdravooo!O,prosto mi je srce oooovooooolikkoooo kad cujem da se neko interesuje za pejzaznu arhitekturu,jer smo u zabaceni u mracan kutak....
No,ja traba da upisem dugu godinu pejzazne arhitekture,a studiram u bg-u.
reci cu ti moje misljenje,mada nemoj u potpunosti da ga usvojis jer,ne misli svako isto.

Naime,mislim da su beogradski fakulteti u globalu jaci.Novosadski su po mom misljenju mozda bolji jer ih je manje,a i sami po sebi manjeg su kapaciteta i lakse im je da samim time organizuju nastavu i da prihvate neke nove stvari kao sto je npr Bolonja.Mada i njima ne cvetaju ruze.Imam neke prijatelje koji studiraju u Novom Sadu i stekla sam utisak da je kod njih jedino jak elektrotehnicki(mada ni izbliza kao etf u bg-u iskreno)Oni su najorganizovaniji.Mada je to opet subjektivno misljenje,ali veruj mi bilo gde i bilo koji fax da upises,cinice ti se neorganizovanim,teskim,da se uce sasvim neke leve stvari,...i td.
Pejzazna se u Novom Sadu otvorila tek prosle godine,ne mogu oni da imaju razradjen plan i program,pogledaj malo informator,Znam da kad su dosli kod nas u skolu da prezentuju od predmeta na pejzaznoj je bilo neke veze i sa vocnjacima i kukuruzom i stvarno neke stavri koje nemaju veze sa pejzaznom!
Moj drug koji studira poljoprivredni u Ns-u kaze da je za taj smer trebalo najvise poena i da je bas bila navala.
I stvarno se ne slazem sa time da je poljoprivredni u ns-u jaci i bolji,to nikako ne moze biti i stvarno ne znam zasto bi to u opste bilo logicno da je bolji?!!!!
Sto se tice sumarskog u bg-u,u napred da te u pozorim ako budes stekla utisak da ga pljujem i omalozavam.NIje tako,ja stvarno volim sto sam to upisala,a toga budem svesna eto tek kad vidim sa kolikim odusevljenjem krenem da pisem kad se neko zainteresuje za ovu temu.:)
Ne znam u koju skolu ides i kakav si djak ,da li imas radne navike ili ne,ali meni sa gimnazijom bar prva godina nije teska.I zaista fax nije tezak.I moram priznati nema neku reputaciju,nije eksponiran kako bi se reklo.:)
Od ove godine se krenulo sa bolonjom tako da je stvarno haos,ne zna se jos uvek da li imamo uslov,profesori ne znaju kako sta da boduju,kod nekih mozes da se oslobodih ispita kod nekih prof.ne mozes,radimo ispit po jednom nacinu bodovanja,pa posle ispadne da tako ne moze,izboduje se dugacije pa oni ljudi koji su polozili padnu,....uvedu nam novi predmet a nemamo kompjutere da bismo mogli da radimo u opste,....ali tako je manje vise svuda nemoj da se uplasis.:)
Mislim da je jaci od novosadskog pogotovo jer ipak ima neku tradiciju dok je u ns-u tek otvoren, ali nije tezak.
Mada morala bi dobro da se raspitas i za jedan i za drugi.
Prijemni nije tezak.Videla sam da su povecali broj onih na budzetu,mada su smanjili ukupan br kojih primaju.
Imas jednu knjigu iz biologije da naucis od 100 i nesto strana sve sa slikama,mislim smejurija.Test je na zaokruzivanje.
Crtanje ti je na obicnom bloku br 5 grafitnom olovkom,mrtva priroda nesto poput onoga sto crtas u skoli iz likovnog.Nista sad pretrpano nabudzeno,a bodovi iz toga ti zavise iskljucivo od profesorkinog raspolozenja.
A test sklonosti,to moze biti malo skakljivo,ako se nikad nisi susretala s takvim stvarima ali mozes nabaviti te testove imaju i arhitektonci bas zbirku sa tim zadacima,ali u principu ako imas dobar prosek i rasturis test iz biologije ti si na budzetu!
Joj.ja se raspisala,ne znam sta mi je u poslednje vreme samo eseje pisem!:)
Ti ako te jos nesto zanima slobodno pitaj,bice mi zadovoljstvo da pomognem;)
 
samuilov:
I stvarno se ne slazem sa time da je poljoprivredni u ns-u jaci i bolji,to nikako ne moze biti i stvarno ne znam zasto bi to u opste bilo logicno da je bolji?!!!!

Само сам чуо приче, а приче су само приче, ништа више.
А зашто би било логично да је НС пољопривредни јачи од било ког другог у нашој земљи? Па зато што је НС у Војводини и зато што та иста Војводина храни читаву Србију. Зато што су војвођански ратари квалитетнији. И мислим да би овде коначно требала да се направи регионализација, у свим сферама. То је моја теорија.
А да су БГ фак. јачи од НС, јесу, то нико не спори. У старту смо у заостатку.
Поздрав 8-)
 
Rujevit:
А зашто би било логично да је НС пољопривредни јачи од било ког другог у нашој земљи? Па зато што је НС у Војводини и зато што та иста Војводина храни читаву Србију. Зато што су војвођански ратари квалитетнији /QUOTE]


U pravu si tu se slazem sa tobom.
Pozdrav i tebi! ;)
Elem,sta ti studiras?:)
 
@samuilov
odlicna sam, idem u gimnaziju (prirodno-matematicki smer)...biologija mi nece biti problem...8)
sto se tice predmeta na poljoprivrednom stvarno nemam reci...gomila bezveznih stvari...
stvarno bih zelela da studiram pejzaznu, ali ne znam sta posle :?:...gde bih mogla da se zaposlim?
nekako mi se cini da u nasoj drzavi to nije cenjeno zanimanje i da mu se ne daje neki poseban znacaj kao u svetu...
 
Rujevit:
Само сам чуо приче, а приче су само приче, ништа више.
А зашто би било логично да је НС пољопривредни јачи од било ког другог у нашој земљи? Па зато што је НС у Војводини и зато што та иста Војводина храни читаву Србију. Зато што су војвођански ратари квалитетнији. И мислим да би овде коначно требала да се направи регионализација, у свим сферама. То је моја теорија.
А да су БГ фак. јачи од НС, јесу, то нико не спори. У старту смо у заостатку.
Поздрав 8-)

Мадаово што ћу рећи нема везе са темом али ме изузетно иритирају овакви закључци "Вајвађана".Под број један Војводина не храни целу Србију. Под број два певајте зато што је све равно. И под број три један сељак у Западној Србији ради 5 пута више од једног паора у "Вајвадини" а има 30 пута мање приносе због низа отежавајућих околности. Тако да би сад најрадије опсовао све вас "Вајвађане" јер мислите да сте најбољи у Србију а у ствари сте највеће ленчуге!!!!
 
Дафмен3:
Мадаово што ћу рећи нема везе са темом али ме изузетно иритирају овакви закључци "Вајвађана".Под број један Војводина не храни целу Србију. Под број два певајте зато што је све равно. И под број три један сељак у Западној Србији ради 5 пута више од једног паора у "Вајвадини" а има 30 пута мање приносе због низа отежавајућих околности. Тако да би сад најрадије опсовао све вас "Вајвађане" јер мислите да сте најбољи у Србију а у ствари сте највеће ленчуге!!!!

Када научиш српски онда ћемо разговарати.
 
Дафмен3:
Мадаово што ћу рећи нема везе са темом али ме изузетно иритирају овакви закључци "Вајвађана".Под број један Војводина не храни целу Србију. Под број два певајте зато што је све равно. И под број три један сељак у Западној Србији ради 5 пута више од једног паора у "Вајвадини" а има 30 пута мање приносе због низа отежавајућих околности. Тако да би сад најрадије опсовао све вас "Вајвађане" јер мислите да сте најбољи у Србију а у ствари сте највеће ленчуге!!!!


No comment
 
emilya:
@samuilov
odlicna sam, idem u gimnaziju (prirodno-matematicki smer)...biologija mi nece biti problem...8)
sto se tice predmeta na poljoprivrednom stvarno nemam reci...gomila bezveznih stvari...
stvarno bih zelela da studiram pejzaznu, ali ne znam sta posle :?:...gde bih mogla da se zaposlim?
nekako mi se cini da u nasoj drzavi to nije cenjeno zanimanje i da mu se ne daje neki poseban znacaj kao u svetu...


Oooo,pa onda nemas sta da se brines ali stvarno ne preterujem,iskrena sam.
Pa znas sta sad cu ti ja reci kako je men bilo(potrudicu se da ne bude esej:) ) i neko moje licno misljenje o tom zaposljavanju i poslu.
Mnogo sam se time opterecivala,u opste ceo izbor oko faxa bio mi je krajnje mucan,zato sto sam mogla sa svojim prosekom i znanjem da upisem bilo sta a sto je najgore ni za sta nisam bila posebno zagrejana.Na kraju sam shvatila da ako se jos budem bakcala sa pitanjima oko toga gde cu se zaposliti,da li cu imati para od toga,posla,...zavrsila bih u ludnici a ne na fakultetu.
Ono sto se sad trazi jeste menadzment i turizam.Ono sto nikad nece izaci iz mode jeste ekonomija medicina i prava.Ono za sta sigurno neces pogresiti su etf i masinstvo.
To ti je neko moje skromno misljenje.
Ali da je istina istina je da ovde nemas buducnost bilo sta da zavrsis.Nije ti zaposlenje samo zavsiti fax i to je to.Tu je brdo okolnosti i drugih faktora.Snalazljivost,sreca,veze ali pre svega znanje.
Zato ti je moj savet upisi nesto sto te bar iole zanima,sto ti deluje zanimljivim sto ti se
svidja.
U ostalom ne moze ni svako da bude uspesan u onome sto radi.Najaci opstaju,prirodan zakon evolucije ;)
p.s.E,da jos nesto.Nije cenjen moze se reci,ali nije da se nista ne radi po tom pitanju.Mnogo parkova se rekonstruise,sto u samom bg-u sto sa strane.U ostalom mi smo ti koji menjamo svet!8)
Joj,boze neko ce pomisliti da sam nepopravljivi optimista,ali i nisam bas.
 
emilya:
meni su predlagali da upisem bas arhitekturu, a ne pejzaznu....ali mislim da ce mi ovo ipak bolje lezati (posto volim biologiju)...inace, hvala na savetima, mnogo si mi pomogla..;)


Ma nemas frke,bilo mi je zadovoljstvo8)
A od biologije znas imaces samo biljcice da ucis i parazite biljaka:? U glavnom napamet.Al Boze moj,sta je tu je.8)
 
Za dvije godine zavrsavam gimnaziju i bas nisam sigurna sta da upisem, zbunjena sam jer mi se svidjaju nekolika fakulteta.Mislila sam arhitekturu, ali sada mi se dopada i pejzazna arh.Pa me zanima koji su predmeti na prijemnom?Cula sam da je hemija dosta teska, mada volim hemiju pa mi to valjda nece predstavljati problem?Znam da zavisi od covjeka do covjeka,ali koliko je po vasem misljenju teska biologija? I koji su predmeti na prvoj godini?Da li ima neki sajt da sve to lijepo pogledam.
I jos....Ja sam iz R.Srpske i da li ima neko ko je iz R.S upisao u Bg?Koliko ih upada na budzet?I da koliko utice prosjek ocjena u srednjoj a koliko prijemni? Hvala unaprijed na odgovorima i savjetima :D:D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top