Kriptovani folderi
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Kriptovani folderi

kolik nije na forumu
    Nemam sta pametno za reci, al reko ipak nesto da napisem
    Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Kriptovani folderi

Imam problem sto se pojedini folderi ne mogu otvoriti , tj sistem javlja acces denied,
    desni klik na folder i opcija advanced mi otvara prozor i kaze da je folder kriptovan tj cekirana je ta opcija, kada pokusam da decekiram sistem ne da , kaze da je kriptovano, kopiranje tih fajlova takodje ne dozvoljava, skenirao sa kav 6 i nod32 2.7 , nista nije nadjeno , postoji li neko resenje ????
    hvala za odgovore unapred
    ne

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: Kriptovani folderi

Ovaj problem se moze javiti ako si ih kriptovao u predhodnom wind. zatim ga reinstalirao i sada novi nece da ga otvori jer je "kljuc" kod predhodnog. Imao sam isti slucaj (pre reinstalacije, trebao sam dekriptovati sve fajlove i foldere koje je win enkriptovao. U ovom slucaju nema sanse da ih vratis nazad.)
    Sledeci put koristi TrueCrypt ako bas ne mozes bez enkripcije.

kolik nije na forumu
    Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

@kaiser
    radi se o tome da je sve lepo funkcionisalo , onda sam instalirao e - banking i tzv. digitalni certifikat, e nakon toga po mom licnom ubedjenju je krenulo sve naopako , pokusao sam da deinstaliram te certifikate al ne vredi , sto je zanimljivo da su nazovi zarazeni folderi nasumice zarazeni po meni znaci neke slike i folderi u notepade....... bez nekog reda.... koliko sam saznao u medjuvremenu radi se o tome da je sistem kod instalacije certifikata konstantovao da je sistem tj win nelegalan i kriptovao neke foldere koje ne mogu da vratim u prvobitno stanje.....malo mi bezveze, obriso sam te foldere ..... ali mi krivo sto ne znam sta se zapravo desilo ....mlao sam se rasprico, ali nisam kriptovao nista predhodno, jer mi ovaj win xp traje vec 1 godinu a predhodni xp citave 2 godine....no dobro hvala za javljanje !!!

pozdrav
    ne

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Iskreno, ja sam instalirao Pexim E-banking, sa sertifikatima i nemam nikakvih problema, iako mi je win nelegalan. Mana je sto trazi iskljucivo IE, pa je tokom instalacije trazio verovatno najnoviju verziju IE i zakacio se na MS sajt za preuzimanje nove verzije (uz to i proveru postojeceg).
    Siguran sam da ti E-banking ne pravi problem jer bi to bilo neodgovorno od strane banke i Pexima (Saga , Halcom, Sito).
    Cinjenica je i da digitalnim sertifikatom mozes enkriptovati foldere... samo je pitanje kako si to uradio.

kolik nije na forumu
    Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

ako nije problem nabrzaka da objasnis kako se enkriptuju folderi , jer kazem ja nisam nista cackao , pustio sam win da nadje certifikat u sistemu i on ga je instalirao , radi se o certifikatu "Microsoft Base Cryptographic Provider v1.0"
    ne

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Reci mi samo koji si E-bank paket instalirao? (Pexim ili Halcom)

kolik nije na forumu
    Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

ne radi se o paketu,rec je o euro banci EFG , treba ti samo Java VM i sve ide preko weba, a certifikat je Microsoft Base Cryptographic Provider v1.0 , taj sertifikat mi je sistem po difoltu odabrao i prijavio !
    poz
    ne

kolik nije na forumu
    Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

sta je jos zanimljivo ? kad pristupim sajtu za proveru stanja na internet racunu , sistem prvo izbaci prozor da prihvatim ili odbijem kao neki sekjuriti sertifikat sto se ranije nije desavalo , to mi bas smeta !!!
    ne

Slične teme

1. Podvuceni folderi,ikone itd
    Autor Hazrael u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 24.03.2009., 22:27
  2. zaključani folderi
    Autor prcak u forumu Softver
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 03.07.2007., 16:36

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu