Криза на Лондонској берзи "историјских димензија"

Strela

Elita
Poruka
17.244
Криза на Лондонској берзи "историјских димензија"

Политика - Пре сат и 4 минута

ЛОНДОН - Пад вредности акција на Лондонској берзи протекла два дана је знак економске кризе која има "историјске димензије", оцењује данас лондонски "Дејли телеграф".

За само два дана на берзи у Лондону је изгубљено скоро 60 милијарди фунти (90 милијарди евра) што је, подсећа лист, 4 одсто вредности послова на једној од највећих светских берзи.

То је истовремено поуздан знак, оцењују економисти, да је дошао крај релативне стабилности британске привреде као и високих зарада и високог животног стандарда финансираног задуживањима.

Британија се у привреди у највећој мери ослања на берзанске послове и такозвани финансијски инжењеринг па ће криза на Лондонској берзи имати озбиљне последице на укупни економски живот.

Економисти процењују да ће доћи до повећања незапослености, пражњења пензијских фондова и пада животног стандарда.

Збивања на берзи, изјавио је лондонском листу професор Питер Спенсер, сведоче да није реч о "дневним турбуленцијама" него и истинској кризи. У много чему та криза, подсећа професор Спенсер, личи на слом Њујоршке берзе 1929. године.

Британски премијер Гордон Браун је изјавио да је искључиви кривац за кризу општа ситуација у свету и да Британија не може да буде изолована од остатка света.
 
Strela:
Криза на Лондонској берзи "историјских димензија"

Политика - Пре сат и 4 минута

ЛОНДОН - Пад вредности акција на Лондонској берзи протекла два дана је знак економске кризе која има "историјске димензије", оцењује данас лондонски "Дејли телеграф".

За само два дана на берзи у Лондону је изгубљено скоро 60 милијарди фунти (90 милијарди евра) што је, подсећа лист, 4 одсто вредности послова на једној од највећих светских берзи.

То је истовремено поуздан знак, оцењују економисти, да је дошао крај релативне стабилности британске привреде као и високих зарада и високог животног стандарда финансираног задуживањима.

Британија се у привреди у највећој мери ослања на берзанске послове и такозвани финансијски инжењеринг па ће криза на Лондонској берзи имати озбиљне последице на укупни економски живот.

Економисти процењују да ће доћи до повећања незапослености, пражњења пензијских фондова и пада животног стандарда.

Збивања на берзи, изјавио је лондонском листу професор Питер Спенсер, сведоче да није реч о "дневним турбуленцијама" него и истинској кризи. У много чему та криза, подсећа професор Спенсер, личи на слом Њујоршке берзе 1929. године.

Британски премијер Гордон Браун је изјавио да је искључиви кривац за кризу општа ситуација у свету и да Британија не може да буде изолована од остатка света.
Донео конобар рачун, а?
 
Iron Lord:
E da nema ovog foruma trebalo bi ga izmisliti!

Gospoja Strelo, ima li kakvih nagoveštaja o eventualnom skoku akcija srpskih preduzeća u kojima se nije umešao strani kapital?

Гос'н Ајроне, ценим ваш смисао за хумор, понекад и понешто, ми се чак и допадне

и успе да ми измами осмех... :-)

Ми се овде искрено надамо, да ћете ви да нам протумачите ово алармантно стање

на Лондонској берзи и везе са нашом привредом и економијом, те последице овог

догађаја на наше, евентуално, прикључење у ЕУ. 8-)
 
_guru_:
Ovaj Iron je lud. Smejao sam se ko da sam pusio neke cudne trave kada sam pogledao njegov profil.
Biografija:
Lep, pametan, visok, jak i "ono" (znaju devojke)
Mesto:
pdf Politika
Interesovanja:
Mlatim praznu slamu po forumima
Zanimanje:
Gledam šta radi svet i savetujem besplatn

piše "besplatno", šta me presecaš u sitne sate? :D
A slika u profilu je uspomena na nekadašnje dane sa foruma :D
Da su se mnogi koji brste danas pojavili onda, ne bi ih bilo ovoliko...
Postojala kontrola kvaliteta, sad sve to omatorilo... ;)
 
_guru_:
Ovaj Iron je lud. Smejao sam se ko da sam pusio neke cudne trave kada sam pogledao njegov profil.
Biografija:
Lep, pametan, visok, jak i "ono" (znaju devojke)
Mesto:
pdf Politika
Interesovanja:
Mlatim praznu slamu po forumima
Zanimanje:
Gledam šta radi svet i savetujem besplatn

Има луцидне моменте и потпуно уврнут смисао за хумор... 8-)

Морам да признам, да се поправио, од кад није мод. :wink:
 

Back
Top