VEDE-K-ko su oni ili sta je to???

aleksandar-bl:
procitao sam u Jeleni 93 a i nekidan u novinam o zapisima Veda pa bih molio da mi objasnite ko su oni, sta su zapisi Veda i zasto ih dovode u vezu sa Srbima. molim vas samo naucne cinjenice a ne kvazinacionalisticke tekstove!

... Vede su najstarija bozanska objava za koju znamo; zapisane su pre 5000godina, a pre toga je postojala usmena tradicija koja seze do u nedogled; kaze se da su nastale kad i Univerzum...istina koja dolazi od viseg Autoriteta...Glavne su Rig-Veda, Sama - Veda,
Jadzur - Veda,Atarva - Veda, a postoje i pomocni spisi....

...Branislava Bozinovic je autor recnika u kome se nalazi 5000 srodnih srpskih reci, i onih na sanskrtu...
...rec veda ( znanje ) je jedna od tih,koren je u reci vid...
...srodne reci su i ( nije pesma...) jelek, anterija, opanci..
...eka, dva, tri,catur....jedan, dva, tri, cetiri...
...mata - mati....
...prija - prijatelj...
...evo, samo sam nabacala po nesto...
...'ajde, sledeci
 
ena28:
aleksandar-bl:
procitao sam u Jeleni 93 a i nekidan u novinam o zapisima Veda pa bih molio da mi objasnite ko su oni, sta su zapisi Veda i zasto ih dovode u vezu sa Srbima. molim vas samo naucne cinjenice a ne kvazinacionalisticke tekstove!

... Vede su najstarija bozanska objava za koju znamo; zapisane su pre 5000godina, a pre toga je postojala usmena tradicija koja seze do u nedogled; kaze se da su nastale kad i Univerzum...istina koja dolazi od viseg Autoriteta...Glavne su Rig-Veda, Sama - Veda,
Jadzur - Veda,Atarva - Veda, a postoje i pomocni spisi....

...Branislava Bozinovic je autor recnika u kome se nalazi 5000 srodnih srpskih reci, i onih na sanskrtu...
...rec veda ( znanje ) je jedna od tih,koren je u reci vid...
...srodne reci su i ( nije pesma...) jelek, anterija, opanci..
...eka, dva, tri,catur....jedan, dva, tri, cetiri...
...mata - mati....
...prija - prijatelj...
...evo, samo sam nabacala po nesto...hvala na ovome! mozes li da mi preporucis neki sajt o tome. mislio sam da su oni neki narod ili slicno. zasto ih dovode u vezu sa nama pored jezika
...'ajde, sledeci
 
Aaleksandar:
ena28:
aleksandar-bl:
procitao sam u Jeleni 93 a i nekidan u novinam o zapisima Veda pa bih molio da mi objasnite ko su oni, sta su zapisi Veda i zasto ih dovode u vezu sa Srbima. molim vas samo naucne cinjenice a ne kvazinacionalisticke tekstove!

... Vede su najstarija bozanska objava za koju znamo; zapisane su pre 5000godina, a pre toga je postojala usmena tradicija koja seze do u nedogled; kaze se da su nastale kad i Univerzum...istina koja dolazi od viseg Autoriteta...Glavne su Rig-Veda, Sama - Veda,
Jadzur - Veda,Atarva - Veda, a postoje i pomocni spisi....

...Branislava Bozinovic je autor recnika u kome se nalazi 5000 srodnih srpskih reci, i onih na sanskrtu...
...rec veda ( znanje ) je jedna od tih,koren je u reci vid...
...srodne reci su i ( nije pesma...) jelek, anterija, opanci..
...eka, dva, tri,catur....jedan, dva, tri, cetiri...
...mata - mati....
...prija - prijatelj...
...evo, samo sam nabacala po nesto...hvala na ovome! mozes li da mi preporucis neki sajt o tome. mislio sam da su oni neki narod ili slicno. zasto ih dovode u vezu sa nama pored jezika
...'ajde, sledeci

Kad Srbi raspravljaju o istoriji i Jevreji se zapitaju da li su oni stvarno ono sto jesu ili su Mojsije i Abraham bili mozdaMihajlo i Amfilohije!!!
hahahahahahahahahah Vede i Srbi pa vi ste pored svih istorijskih kompleksa koje imate (nebeski narod, Kosovo je Srbija i slican SF), pravi sampioni u glupostima. Vede prije 5000 godina i srbi (koji su sa svim ostali Slavenima naselili Balkan 3500 godina poslije!!!!!! hahahahahaha
Nije ni cudo , kad covjek pogleda i vidi da vam ratni zlocinci upravljaju zemljom (Radikali, ciji je lider u Haagu) onda je cjelom svijetu sve jasno. PA vi ste veca opasnost od sto al-Qaida i Bin Ladena, jer ste bijelci, a primitivniji sto puta!
vede, 5000 godina hahahahaha - svaka cast
 
ena28:
aleksandar-bl:
procitao sam u Jeleni 93 a i nekidan u novinam o zapisima Veda pa bih molio da mi objasnite ko su oni, sta su zapisi Veda i zasto ih dovode u vezu sa Srbima. molim vas samo naucne cinjenice a ne kvazinacionalisticke tekstove!

... Vede su najstarija bozanska objava za koju znamo; zapisane su pre 5000godina, a pre toga je postojala usmena tradicija koja seze do u nedogled; kaze se da su nastale kad i Univerzum...istina koja dolazi od viseg Autoriteta...Glavne su Rig-Veda, Sama - Veda,
Jadzur - Veda,Atarva - Veda, a postoje i pomocni spisi....

...Branislava Bozinovic je autor recnika u kome se nalazi 5000 srodnih srpskih reci, i onih na sanskrtu...
...rec veda ( znanje ) je jedna od tih,koren je u reci vid...
...srodne reci su i ( nije pesma...) jelek, anterija, opanci..
...eka, dva, tri,catur....jedan, dva, tri, cetiri...
...mata - mati....
...prija - prijatelj...
...evo, samo sam nabacala po nesto...
...'ajde, sledeci

...cak i manastir...
...iako lici na grcku rec, u pitanju je slozenica manas tiros (a ovako jos vise lici na grcki), a znaci obala mira...
...jedno od nizih bozanstava rata se zove, mos misliti, Serbenda... :?
...kaljuga, tj kaliuga, je jos jedna rec, a oznacava vreme u kome se mi sada nalazimo... :shock:
...wicked...(ovo je engleska rec :wink: )
 
Whateva:
Aaleksandar:
ena28:
aleksandar-bl:
procitao sam u Jeleni 93 a i nekidan u novinam o zapisima Veda pa bih molio da mi objasnite ko su oni, sta su zapisi Veda i zasto ih dovode u vezu sa Srbima. molim vas samo naucne cinjenice a ne kvazinacionalisticke tekstove!

... Vede su najstarija bozanska objava za koju znamo; zapisane su pre 5000godina, a pre toga je postojala usmena tradicija koja seze do u nedogled; kaze se da su nastale kad i Univerzum...istina koja dolazi od viseg Autoriteta...Glavne su Rig-Veda, Sama - Veda,
Jadzur - Veda,Atarva - Veda, a postoje i pomocni spisi....

...Branislava Bozinovic je autor recnika u kome se nalazi 5000 srodnih srpskih reci, i onih na sanskrtu...
...rec veda ( znanje ) je jedna od tih,koren je u reci vid...
...srodne reci su i ( nije pesma...) jelek, anterija, opanci..
...eka, dva, tri,catur....jedan, dva, tri, cetiri...
...mata - mati....
...prija - prijatelj...
...evo, samo sam nabacala po nesto...hvala na ovome! mozes li da mi preporucis neki sajt o tome. mislio sam da su oni neki narod ili slicno. zasto ih dovode u vezu sa nama pored jezika
...'ajde, sledeci

Kad Srbi raspravljaju o istoriji i Jevreji se zapitaju da li su oni stvarno ono sto jesu ili su Mojsije i Abraham bili mozdaMihajlo i Amfilohije!!!
hahahahahahahahahah Vede i Srbi pa vi ste pored svih istorijskih kompleksa koje imate (nebeski narod, Kosovo je Srbija i slican SF), pravi sampioni u glupostima. Vede prije 5000 godina i srbi (koji su sa svim ostali Slavenima naselili Balkan 3500 godina poslije!!!!!! hahahahahaha
Nije ni cudo , kad covjek pogleda i vidi da vam ratni zlocinci upravljaju zemljom (Radikali, ciji je lider u Haagu) onda je cjelom svijetu sve jasno. PA vi ste veca opasnost od sto al-Qaida i Bin Ladena, jer ste bijelci, a primitivniji sto puta!
vede, 5000 godina hahahahaha - svaka cast

ETO, MI SMO BAREM BELCI, KAKO KAZES, A TI TO SVAKAKO NISI- PO TONU SAOPSTENJA BI SE REKLO DA SI BASTARDNI PRIMERAK KOJI SE IZLEGAO IZ NELEGALNOG BRAKA CRNACKOG RASISTE I KROATSKOG GOTA (ZASEBNA RASA KOJA IZMICE DEFINISANJU) (JER KROATE, JAMACHNO, NISU SLAVENI, KAKO JE KROATSKA KVAZI- HISTERIJSKA DOMOLJUBNA NAUKA PO TISUCITI PUT PRIOPCHILA)!
 
Da ne patis slucajno od neke opake bolesti i vise kompleksa? Otkud ti da sam ja Hrvat uopste? Nije cudo sto medju vecinom Srba postoji (neosnovan) mit da ih "citav svijet mrzi", jer da neko procita ove tvoje gluposti i nebuloze koje NEMAJU APSOLUTNO NIKAKVE VEZE NI SA TEMOM, A NI SA ONIM STO SAM JA NAPISAO, nije ni cudo. Pa ne moraju odmah proraditi kompleksi cim nesrbin spomene nesto u vezi Srba. Nisu svi zlonamjerni kao sto ti umisljas. Pusti bar da neko nesto konkretno i argumentovano kaze o ovoj temi, a ti ako si histerican i usavrsavas hrvatski jezik idi na stranicu HDZ-a!

p.s. ocito je da si bijelac, ali sigurno jedan od tezih slucajeva.

Pozdrav
 
...sad, Whateva, bez namere da ulazim u rasprave bilo koje vrste, sem one pokrenute na ovoj temi...
...generalizaciji uglavnom ti podlezes...i to generalizaciji celog naroda...no, to je vec tvoj problem...
...tim pre sto se ovde ne raspravlja o istoriji, vec o vedama, i sanskrtu...
...sanskrtu ili sanskritu, koje jeste u samom korenu svih indoevropskih jezika...
...u nekim se jezicima oblik i izgovor odredjenih reci manje ili vise promenio, u nekim su se odredjene reci sacuvale u svom izvornom obliku...
...niko ovde nije tvrdio da je taj drevni jezik prajezik Srba, niti da je poreklo Srba arijevsko, tih gluposti se moze cuti dovoljno sa druge strane Drine, pa jos malo na zapad...
...u pitanju je, da ponovim jos jednom, drevni jezik koji je u korenu indoevropskih jezika...
...i o kome se moze konkretno i argumentovano pricati...
...ali to zahteva korektnost, i uljudnost svih koji o tome zele da pricaju.
 

Back
Top