AUTOPUTI...mjesta sigurne vožnje????

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

avalonshine

Početnik
Poruka
11
Jesu li autoputi mjesta sigurne vožnje, ? ili su pogibeljniji od starijih magistralnih cesta.
Tema potaknuta prevertanjem autobusa na liniji Beograd-Split.
Mene je osobno sokirala ta vjest jar sam bus smatrao jednom od sigurnijih prijevoznoh sredstava. Nije se ni ta vijest stisala , cujem za ponovno prevrtanje autobusa sa navijacima pored splita.
 
lično ne volim da se vozim busom.
radije vozom.
kada mi deca idu na rekreativnu ja svaki put strepim.
zašto? ne znam.
kod busa je uvek ljudski faktor, jer ti vozači ne odmaraju, već voze odmah nazad...
ja bih uvela tahometarski sistem, kao kod kamiona.
zna se koliko može da vozi, i koliko mora da odmara.
 
Imaju autobusi tahograf, ali se uvek vade na to što idu dva ili tri šofera....
Problem je što se ne zna koliko je ko vozio. Najčešće taj treći uopšte ne vozi, nego ide samo radi zakona, a usput spava i odmara se za sledeću vožnju, umesto da bude kući.
Mož' misliti kako se naspava u onom boksu, koji vozači izmedju sebe zovu ''grob''.

Drugi je problem podela sati vožnje izmedju vozača. Često se desi da vozači izmedju sebe ''vraćaju uslugu''. Npr. jednom je jedan došao na vožnju nespreman, pa je ovaj drugi vozio celu trasu. Onda oni to strogo pamte, i kad se sledeći put sretnu, traže od tog vozača da im se oduži. I tako u nedogled....

Najbizarniji slučaj za koji sam čuo je kada je double decker Elnos toursa iz Novog Sada, u Turskoj sleteo sa puta u njivu, jer je vozač zaspao. A bilo je još dva vozača u autobusu, i bio je dogovor da probudi jednog u odredjeno vreme, ali on se nije osećao umorno, i hteo je da ih ''časti'' još jedno dva sata vožnje. Posle ta dva sata je zaspao, i sreća nije bilo povredjenih, ali autobus nije mogao da nastavi vožnju. A mogu misliti te putnike, kako im je preselo letovanje, pre nego što su i stigli.....
 
NIŠ - Zdravka Nedeljković (61) iz Niša, koja je povređena u prošlonedeljnom udesu kada se autobus koji je saobraćao na relaciji Beograd-Split prevrnuo u blizini Karlovca, umrla je u niškoj bolnici u noći između srede i četvrtka, zbog nemara lekara u karlovačkoj bolnici!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top