Biljni virusi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Ima li nekog sa instituta za voćarstvo iz Čačka?

Da li postoje virusi koji su i biljni i ljudski?
Da se prenose putem ploda i voća....

Pitam , jer se i porodica drugara i ja osećamo vrlo virulentno, a ne postoji kontakt, niti sam ja unosio išta novo od zaliha osim jabuke iz ideje, a primetio sam da mi glavobolje i hladnoća su se na prvi mah javile kod jedne jabuke , a ekstazirale kad sam posle nekoliko dana smazao više od kila u cugu....
I njegovi su kupovali iste jabuke....

Ili to može biti reakcija na neko sredstvo za zaštitu....
 
Tuzni_patak:
Ima li nekog sa instituta za voćarstvo iz Čačka?

Da li postoje virusi koji su i biljni i ljudski?
Da se prenose putem ploda i voća....

Pitam , jer se i porodica drugara i ja osećamo vrlo virulentno, a ne postoji kontakt, niti sam ja unosio išta novo od zaliha osim jabuke iz ideje, a primetio sam da mi glavobolje i hladnoća su se na prvi mah javile kod jedne jabuke , a ekstazirale kad sam posle nekoliko dana smazao više od kila u cugu....
I njegovi su kupovali iste jabuke....

Ili to može biti reakcija na neko sredstvo za zaštitu....

glavobolje su ekstazirale?o,bože...:roll:
ja sam mislila da ti samo na filozofiji zakomplikuješ stvari...

ili da prevedemo sa srpskog na srpski :

kupio sam jabuke u "idei" i od tad je počela da me boli glava...bolovi su dostigli vrhunac kad sam posle nekoliko dana pojeo više od kilo u cugu...i mom drugaru se to isto desilo sa tim istim jabukama ...a nismo ih zajedno jeli...da li postoji neki virus koji se sa jabuka prenosi na ljude? molim nekog sa instituta za voćarstvo iz čačka da odgovori...(zašto baš iz čačka,to samo ja znam...) Ili to može biti reakcija na neko sredstvo za zaštitu?
potpis...t.p.:evil:
 
NE postoji biljni virus, no moze biti da je reakcija na nedovoljno dobro oprano voce, odnosno kontakt s anekim hem. sredstvom koje se koristi za prskanje jabuka. No p[re ce biti da i ti i drug reagujete glavoboljom i mozda niskim pritiskom na promenu vremena.
 
Mada , bilo je nekih natpisa u štampi da se mnogo ne poštuje vreme latencije ili kako se tačno zove, od prskanja i iznošenja na prodaju....
A i bilo je slučajeva kad su vraćali jabuke iz inostranstva jer su prskane nedozvoljenim i pogrešnim sredstvima...
 
....a bilo je i slucajeva kad su jabuke istrulile na nekoj tezgi zato sto niko nije hteo da ih kupi jer su bile preskupe, a prodavac neljubazan....


Mislim ljudi, o cemu vi razglabate??!! :shock:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top