Film BORAT- čisto ismejavanje Kazakhstanske nacije

Че Гевара:
Šta vi mislite o tome? U američkim filmovima su aždaje,roboti i drugi negativci nosili najpre ruska,srpska a sad mudžahedinska imena.Americi je malo neprijatelja,pa hoće sad da stvori i novog- Kazakhstan...

Фил ме био пљување американаца и њихових предрасуда према странцима.
Иначе Саша Барон Коен ће да глуми Фредија Меркјурија.
А личе као јаје јајету!
 
Alekasandar3:
Фил ме био пљување американаца и њихових предрасуда према странцима.
Иначе Саша Барон Коен ће да глуми Фредија Меркјурија.
А личе као јаје јајету!

"Život Brajanaov" je žestoko ismejavanje slepog creva filozofije tj religije. Pseudosaznanje je na brilijantan način ismejano i navodi gledaoca da se zapita da li će, kao što je prikazano u jednoj ključnoj sceni, poći za sledbenicima papuče ili za sledbenicima tikve (podela crkve)? Možda će kao onaj jedan, procentualno zanemarljiv u odnosu na obe horde sledbenika, razmisliti svojom glavom i - otići kući na večeru?

Ako ćemo već o filmovima i politici življenja...
 
Iron Lord:
"Život Brajanaov" je žestoko ismejavanje slepog creva filozofije tj religije. Pseudosaznanje je na brilijantan način ismejano i navodi gledaoca da se zapita da li će, kao što je prikazano u jednoj ključnoj sceni, poći za sledbenicima papuče ili za sledbenicima tikve (podela crkve)? Možda će kao onaj jedan, procentualno zanemarljiv u odnosu na obe horde sledbenika, razmisliti svojom glavom i - otići kući na večeru?

Ako ćemo već o filmovima i politici življenja...

Не.
Житије Брајаново је исмевање квази верника, и некох људских догми. Не заборави да се у филму појављује Исус, али да је људима Брајан занимљивији па крену за њим.
А исмева и друге људске глупости.
Оно када седе у арени и планирају борбу против Римљана. "покрет ослобођења Јудеје", онда "Народни покрет ослобођења Јудеје" и још неколико, скупе се састанче и донесу резолуцију.
Филм критикује људско друштво и уствари јако мало везе има са религијом.
:wink:
 
Alekasandar3:
Не.
Житије Брајаново је исмевање квази верника, и некох људских догми. Не заборави да се у филму појављује Исус, али да је људима Брајан занимљивији па крену за њим.
А исмева и друге људске глупости.
Оно када седе у арени и планирају борбу против Римљана. "покрет ослобођења Јудеје", онда "Народни покрет ослобођења Јудеје" и још неколико, скупе се састанче и донесу резолуцију.
Филм критикује људско друштво и уствари јако мало везе има са религијом.
:wink:

Izgleda blagoš meni da si propustio početak...

- Ko ste vi?
- Mi smo tri mudraca sa istoka došli smo da krstimo dete.
- Obzirom koliko je sati i niste baš mnogo mudri.

 
Iron Lord:
"Život Brajanaov" je žestoko ismejavanje slepog creva filozofije tj religije. Pseudosaznanje je na brilijantan način ismejano i navodi gledaoca da se zapita da li će, kao što je prikazano u jednoj ključnoj sceni, poći za sledbenicima papuče ili za sledbenicima tikve (podela crkve)? Možda će kao onaj jedan, procentualno zanemarljiv u odnosu na obe horde sledbenika, razmisliti svojom glavom i - otići kući na večeru?

Ako ćemo već o filmovima i politici življenja...
always look to the bright side of life...

tu di du, tu di du, tu di du, tu di du...

always look to the bright side of life...

tu di du, tu di du, tu di du, tu di du...

:D

ZMAJEVI!
 
U bilo kom slucaju cije da je nacije sasa-borat, sasvim sigurno ismejava amrikance i njihov zatucani nepismeni narod, jer skoro sam gledao ruski intervju pravljen u amrici gde u jednoj sceni voditelj pita americkog prolaznika da li zna da nabroji bar jednu zemlju koja pocinje na slovo U, na sta vecina sagovornika pocinje sa JUGOSLAVIA itd..., a kada im spiker saopsti da nije slucjano jedna od zemalja koje pocinju na slovo U USA oni se smeju ko zaulavi!!! Zatucana i debilska nacija!! Takodje jednu gospodju pita da li zna koja je valuta u UK-a? A ona odgovara kako nikada nije cula za tu zemlju a kamo li za njenu monetu!!! Isto tako pitaju koje je religije buda, debili odgovaraju: muslimanske, katolicke!! Ma sve otisla nacija u ****!! Na pitanje pokazujuci im mapu sveta i zabadajucu zastavicu , traze od prolaznika i sagovornika da mu kaze koje drzave on poznaje i da ostavi zastavicu na to mestu gde je ta drzava, lik odgovara znam za francusku, mnogo sam cuo o njoj i mislim posle 5-6 sekundi gledanja u mapu da je francuska ovde , zabadajuci zastavicu na Australiju!!!
 

Back
Top