Natalne karte poznatih licnosti ...

Evo stavljam i svoju kartu jer imamo slican veliki trigon, dupli...mozda...orbis je veliki rekla bih izmedju Saturna /Jupitera/Merkura...ali izbacilo je tako..do duse on ima vazdusni a ja vodeni..
bla.gif
 
u tome je problem kod mehanicki tumacenih chartova, i tih programa i sajtova koji tako "analiziraju" horoskop - orbis jupiter/saturn trigona je van svakog standarda, zaboravi ga, 9 stepeni za separacioni aspekt jer je jupiter retrogradan, to je prevelika udaljenost.
uran je svakako u 1. iako na samom kraju jer se nalazi na vise od 5 stepeni udaljenosti od vrha 2. kuce. pritom nije u istom znaku u kom je vrh 2. pa ni ne dele istu "vodu".
jupiter je sigurno u 6. - zasto ga astro com nije tako oznacio... pa ocigledno im to nije jedini propust ni u tvom slucaju.
 
Da, i mislila sam da je preveliki orbis za taj drugi trigon....no ok, jedan je jos uvek tu...mada sam verovala da je Jupiter ipak u petoj zbog nekih drugih stvari koje su se 100%- no poklopile sa tim kakvo je stanje stvari....a opet za Uran...hm...bas mi novac tako dolazi...iznenada i puno....ili nista , pa sam mislila da mozda ipak ima uticaja na drugu....
 
DjuraMornar:
...pa sam mislila da mozda ipak ima uticaja na drugu....
sada mi nije jasno - za svoj horoskop si tumacila da imas konjunkciju urana sa vrhom 2. kuce iako je orbis punih 5 stepeni, a za Madonin merkur koji je na samo 3 stepena od asc-a si tvrdila da je u dvanaestoj kuci... nelogicno.
pravilo je da se planeta na poslenjih 5 stepeni smatra da je na vrhu naredne kuce, eto, tvoj uran je na samoj granici. sada, da li si rekla da je tako "iznenada i mnogo ili nista" sa tvojom zaradom, ili novcem koji dolazi nevezano za tvoj rad? jer vladar tvoje zarade je mars u vagi (u izgonu) i konjunkciji sa suncem u vagi (u padu), i kvadratu sa saturnom u izgonu... pa zanimljivo je za tumacenje, jer uprkos losim aspektima dispozitor sunca i meseca je venera u sedistu na samom asc-u "novac ti dolazi" i sekstilu sa neptunom ("more novca")
 
Nisam tumacila jer ja ne znam da tumacim...samo nagadjam...dolazim do zakljucka na osnovu situacije u kojoj se nalazim . Ne treba me uzeti za ozbiljno...( kada je astrologija u pitanju)....
Inace novac zaradjujem svojim radom koji je takav da je skroz neizvestan pa su i prihodi takvi...ponekada se dogodi da novac dodje iz nekih drugih izvora kojima se nisam nadala...
Ja nikada nisam rekla da moj Uran nije u prvoj kuci...i da nema uticaja na nju....samo sam rekla da mislim da ga ima i na drugu kucu....To sam mislila i kada je Madona u pitanju..kontala sam da je njen Merkur ( ipak ) u 12oj kuci...i ako imao uticaja na prvu...ali ti bolje znas...ja zaista nemam poima...;)
 
DjuraMornar:
Inace novac zaradjujem svojim radom koji je takav da je skroz neizvestan pa su i prihodi takvi...ponekada se dogodi da novac dodje iz nekih drugih izvora kojima se nisam nadala...
ovaj deo me zanimao jer je u tvom horoskopu vladar 8 u 1 upravo ta venera na asc-u, pa verujem da imas vise srece sa novcem ovog tipa nego sa sopstvenom zaradom.
DjuraMornar:
Ja nikada nisam rekla da moj Uran nije u prvoj kuci...i da nema uticaja na nju....samo sam rekla da mislim da ga ima i na drugu kucu....
na 1. kucu ima uticaja vremenski - pri okoncavanju svake pojedinacne aktivnosti i imace posebno u poznim godinama, u starosti. [/QUOTE]
DjuraMornar:
To sam mislila i kada je Madona u pitanju. kontala sam da je njen Merkur ( ipak ) u 12oj kuci...i ako imao uticaja na prvu...ali ti bolje znas...ja zaista nemam poima...;)
upravo tako, posmatrajuci i uporedjujuci svoju natalnu kartu i horoskope ljudi koje dobro poznajes se najbolje proverava i uci astrologija. zato sam te i vratila na to sta si povezala iz svog horoskopa, pa primeni to i na njen, samo izvuci jedan isti zakljucak. ne moze jupiter biti kod tebe u 5, a njen merkur da ne bude na asc-u, ako su u pitanju isti orbisi. to sto prepoznajes uticaj jupitera je mozda zamaskirani uticaj nekih drugih polozaja, aspekata... trazi dalje. mozemo i zajedno ako opises u cemu si ga prepoznala.
eh djuro, da je na ovom forumu vise ljudi aktivnih i znatizeljnih poput tebe sve bi bilo mnogo prijatnije :D
 
Pa znas kako...vrlo je to kod mene kontradiktorno...( sto se zarade tice)...u poslu sam koji zahteva eksponiranost...pa bi se samim tim bilo za ocekivati da je tu i zarada dobra...Medjutim ona to nije...zapravo jeste, ali KADA se dogodi...onda je zaista dobra..do tada..ravna linija..i ako nesto uleti neocekivano kao sto si i sama rekla..Sa druge strane, oni koji me poznaju tj. koji znaju/prate moj rad , tesko da bi mi poverovali u ovu pricu( ni ja sama u nju ne verujem i pitam se zastoje tako) Ali to je to.....
E sad sto se Jupitera tice...mislila sam da je on sve svoje dao petoj kuci....tako polozen, opet kada je moje zanimanje u pitanju ( a u simbolici pete kuce...razumeces me )...takodje i sve ostalo sto tako postavljen donosi ( osim srece u igrama na " srecu" koje zaista nikada nisam igrala )....Ono sto dovodim u vezu sa njegovim uticajem na sestu kucu je to sto sam totalni profesionalac i zaista posvecena svom poslu do daske...i naravno sto OBOZAVAM zivotinje.
U cemu ga ne pronalazim u sestoj je, na zalost, zdravlje...
 
Jupiter u VI polju nije uvek dobar i to je velika zabluda o njemu. On itekako može biti malefičan a pre svega je zaslužan za mnoge probleme koji uključuju neku vrstu "ekspanzije" tj širenja, rasta - gojaznost, tumore i sl. Sve zavisi kakvog je kvaliteta.

Kod tebe konkretno jeste u sedištu, u Ribama ali je u kvadratu od svog dispozitora, Neptuna što može dati jako veliku osetljivost, pa samim tim i sklonost psiho-somatskim tegobama i uopšte nervnoj, psihičkoj osetljivosti. Kod tebe je to malo ublaženo ovim velikim trigonom koji uključuje i Merkur i Mesec što je daje sklad svesnog i nesvesnog, uma i emocija.
Inače, kad su Neptun i Ribe "u igri" sa VI poljem česte su alergije, zatim nejasne tegobe, što vodi i u pogrešne dijagnoze itd itd.

Mogla bih ja ovako ... no već smo dobrano offtopic.

krinka:
... eh djuro, da je na ovom forumu vise ljudi aktivnih i znatizeljnih poput tebe sve bi bilo mnogo prijatnije :D
S ovim se slažem ;)
 
Jaooooo sta mi je ovo trebalo:)))
Pa sad sam ga ugasila....Vi poima nemate koliko saj ja (auto)sugestivna....Ima da me pokopaju sada ove vesti o Jupiteru u sestoj i sta ce mi sve on doneti...:OI

Clear...ne pijem nista na svoju ruku...cak ni alkohol..:)

Ljudi sta da radim?? Zar je bas tako crno??
 
Ma otkud :grin: Nego meni kad neko pomene zdravlje ja o tome naširoko i nadugačko, i to valjda uvek od onog najgoreg i što može biti čisto da bi taj neko stekao uvid u sve predispozicije. Što očito nije uvek pravi put, a to da si sugestivna jasno se vidi, upravo sam o tome pisala. ;)

A što je najcrnje nije kod tebe zdravstvena situacija ni u pola loša koliko se na osnovu komentara može pomisliti (pa svako ima 100 predispozicija) - i pored kvadrata Jupiter i Neptun su u uzajamnoj recepciji, a što je još bitnije svaki od njih je za sebe dobro aspektovan, a Neptun je još u egzaktnom sekstilu sa Plutonom što je pokazatelj dobrog imuniteta (mislim na činjenicu da je Neptun jedan od vladara VI polja a ne na generacijski aspekat). Da ne pominjem jakog vladara Asc-a ...

Opusti se ;) Nego ti si puna strahova zbog već pomenutog kvadrata a i generalno zbog Meseca i Plutona u kvadratu. Videla bi da ti je vladar VI polja "poklopljen" Saturnom kao meni - i kad ti ništa ne fali, sve ti fali :lol:
 
Pricaj mi ;)
ja sam na tu temu osetljiva....onako..licno u sebi...ne ispoljavam jos uvek :) ali postoji u meni neka permanentna briga, strepnja....Elem, ono za alergije je skroz tacno....alegicna sam npr na hranu...majke mi :)
Mislim volim da jedem , i ok....najnormalnije ..ali obavezno posle rucka nastupa kijavica...Poima nemam sta je to :)

Jel ima neke veze sto je vladar asc Venera "poklopljena " Plutonom ? Ili se to vise odnosi na nesto drugo? Tj. kontam da mozda ima veze jer je i Pluton na asc , e sad Neptun gradi sekstil sa obe planete..kao vladar seste...?
 
Ko je tamo gore rekao da nemamo vreme rodjenja Majkla? Imamo! On je rodjen u noci punog Meseca 29 8 1958 priblizno u 23 53 minuta u Gary-u, Indiana. Karta koju mozete da nadjete u Keplerovom softveru je najpribliznija njegovoj karti , mada je ocigledno da mu Mesec mora biti malo blizi MC-u. A Saturn mu mora biti vrmo blizi Descedenta ili bas u VII.

On je jednom astrologu samo rekao da jedino sto zna je da je rodjen posle pola jedanaest nocu. U svojoj autobiografiji koju je samo rekao da je rodjen kasno nocu . Da bi u jednoj pesmi o svojoj majci napisao nesto kao * od tvog tela sam rodjen jednog Avgustovskog jutra* , mislim da je to bila pesnicka sloboda jer se rimovalo uz stih :grin: d -(ali opet nocu - jos nije izaslo sunce) Sto donosi i mogucnost da je zapravo rodjen posle ponoci . Znaci malo od pocetka 29 . 8 .
Mada je onda problematika u tome sto mu je u tom slucaju Mesec nije u Kvadratu sa Saturnom ( sto sam sa ubedjena da on ima znajuci neke detalje iz njegovog zivota, jer sam veliki fan :razz: ) nego da je u opoziciji sa Plutonom sto bi bilo ipak previse Plutona u njegovom horoskopu jer je Sunce vec u konjukciji sa njim . A on majku obozava a ovako bi je mrzeo kao sto na zalost mrzi oca.


P.S. Katy, jel si to ti - devojka iz Fan kluba ? Pogodi ko je ovde :razz:
 
Znaci da raspalimo po Majklu, jel? :lol:

Evo vam uzrok njegovog "gorenja"u pozaru na snimanju reklame za Pepsi 1984. godine. Dupli vladar horoskopa - Gospodin je dupli Merkur je napadnut od Marsa. Znamo da mu je kosa bila zahvacena plamenom i telo ali po najvise glava, jer mu je Merkur kao vladar I polja ( 1. polje glava) najvise nagrabusio. Do incidenta je dosla tako sto je trebao da se spusta nis stepenice a nekakva bomba koja varnici je bilo zamisljeno da prodje iza njega i stvori nekakav efekat varnica ili tako nekako, medjutim kako se scena vise puta ponavljela, on je u jednom momentu prebrzo sisao sa stepenica ,cak kazu i napravio pogresan korak u levo ili desno ( retrogradni Merkur ) i bomba se upalila dok mu je prolazila pored glave , zahvatila kosu i garderobu u jednom momentu je sav buktao u plamenu. Cela ekipa je bila u potpunoj panici , nastla je vriska, njegova braca su mislila da je gotov. Naravno Sunce -Pluton, su neunistivi kao bubasvabe :-P i Majk je odlicno prosao. Lekari su rekli da je pravo cudo da je tako malo opekotina zadobio. Nazvali su ga medicinskim fenomenom :wink:
 

Back
Top