Levante CUVAJ SE - Rusi dolaze
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Levante CUVAJ SE - Rusi dolaze

Podrazumevano Levante CUVAJ SE - Rusi dolaze

6.8.2007 :: Analiza + komentar

Ruska flota ponovo zeli da postane aktivan cinilac medjunarodnih desavanja na bliskom istoku - ili bolje u delu koji se zove Levant - za pocetak. Sta predstavlja Levant mozete da vidite na slici. Tzv drugi "geopoliticki" igrac se vraca na scenu - Rusija zeli da obnovi mornaricke baze u Siriji, cime ce mozda cak dobar deo Crnomorske flote preci tamo - sto je veoma interesantan "zakljucak" koji moze mnogo da unervozi - Pogotovu sto su to "LUKE" koje i sada iako dosta zanemarene imaju respektivne kapacitete za snadbevanje, popravku i slicno. Rusija planira stalno prisustvo u tom delu sveta cime se "mogucnosti" Izraelske mornarice pa i avijacije u nekom buducem sukobu na bliskom istoku stavljaju u jako jako nezgodan polozaj. Da li je ista od ovoga uradjeno posle dogovora sa Iranom - tek treba da se vidi - Bitno je da Rusija zeli da povrati svoj uticaj u tom delu sveta - cime ce "americkoj sestoj floti" svakako biti umanjen uticaj - O Izraelcima i uticaju na njh sam vec rekao nesto.

Ne treba zaboraviti najverovatnije mogucnost postavljanja S 300 u tim delovima zarad odbrane luka od "napada" - cime ce se virtualno Izraelcima "uskratiti" prostor za zivljenje a da ne pricamo o manevru vazduhoplovtsvom, ili nekim iznenadnim napadima - Tek treba da se vidi rekacija Izraela na ovakav razvoj dogadjaja.

Iran i Sirija mudro cute, ocekujuci samo beneficije od tog poteza.

Ako se izuzmu sve vezano za Izrael, Siriju i Iran i potencijalni buduci sukob, ono sto svakako ne treba zaboraviti je da na taj nacin Rusija samo vodeci racuna o sebi stiti i ima kontrolu nad svojim buducim velikim naftovodom koji se gradi ka Grckoj, koji ce biti jedan od strateskih - to svakako ne treba zaboraviti.

ArmyInfoForum

Ostatak diskusije mozete naci na AIF-u
    Poslednji put ažurirao/la ArmyInfoForum : 10.08.2007. u 22:32

Zainteresovan član
    Učlanjen
    24.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Levante CUVAJ SE - Rusi dolaze

Citat Original postavio ArmyInfoForum

6.8.2007 :: Analiza + komentar

Ruska flota ponovo zeli da postane aktivan cinilac medjunarodnih desavanja na bliskom istoku - ili bolje u delu koji se zove Levant - za pocetak. Sta predstavlja Levant mozete da vidite na slici. Tzv drugi "geopoliticki" igrac se vraca na scenu - Rusija zeli da obnovi mornaricke baze u Siriji, cime ce mozda cak dobar deo Crnomorske flote preci tamo - sto je veoma interesantan "zakljucak" koji moze mnogo da unervozi - Pogotovu sto su to "LUKE" koje i sada iako dosta zanemarene imaju respektivne kapacitete za snadbevanje, popravku i slicno. Rusija planira stalno prisustvo u tom delu sveta cime se "mogucnosti" Izraelske mornarice pa i avijacije u nekom buducem sukobu na bliskom istoku stavljaju u jako jako nezgodan polozaj. Da li je ista od ovoga uradjeno posle dogovora sa Iranom - tek treba da se vidi - Bitno je da Rusija zeli da povrati svoj uticaj u tom delu sveta - cime ce "americkoj sestoj floti" svakako biti umanjen uticaj - O Izraelcima i uticaju na njh sam vec rekao nesto.

Ne treba zaboraviti najverovatnije mogucnost postavljanja S 300 u tim delovima zarad odbrane luka od "napada" - cime ce se virtualno Izraelcima "uskratiti" prostor za zivljenje a da ne pricamo o manevru vazduhoplovtsvom, ili nekim iznenadnim napadima - Tek treba da se vidi rekacija Izraela na ovakav razvoj dogadjaja.

Iran i Sirija mudro cute, ocekujuci samo beneficije od tog poteza.

Ako se izuzmu sve vezano za Izrael, Siriju i Iran i potencijalni buduci sukob, ono sto svakako ne treba zaboraviti je da na taj nacin Rusija samo vodeci racuna o sebi stiti i ima kontrolu nad svojim buducim velikim naftovodom koji se gradi ka Grckoj, koji ce biti jedan od strateskih - to svakako ne treba zaboraviti.

ArmyInfoForum

Ostatak diskusije mozete naci na AIF-u
    1. cela ruska mornarica je samo malo jacha od americhke 6.te flote
    2. Ameri ce pojachati svoje snage u tom regionu
    3. pritisak na Izrael ce iznervirati mocne ruske Jevreje Abramovicha, Nevzlina, Berezovskog, Deripasku...

Nemam komentar - Ovo sto si napisao ne zasluzuje komentar

Pitam se samo ... ma ok - Kao sto rekoh - nemam komentar - a ti nastavi da uzivas - samo molim te zaobidji mene - Ok

Poznat W.A.S.P. (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

ја колко знам руси никад нису били нека морнаричка сила ...

Aktivan član dejina811 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

wow, koliko vemena treba da se osposobi takva flota... 10 god... vise?

drzare nije na forumu
    има и паметнијих ствари да ради....
    Aktivan član drzare (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Citat Original postavio ArmyInfoForum
    Nemam komentar - Ovo sto si napisao ne zasluzuje komentar

Pitam se samo ... ma ok - Kao sto rekoh - nemam komentar - a ti nastavi da uzivas - samo molim te zaobidji mene - Ok

na razumem sta si hteo da kazes ovim postom?
    "Vladimir Putin" je izneo dosta tacno zapazanje....

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Sve je to lepo ali tu ima samo dva neresiva problema, jedan se zove Gibraltar, a drugi Dardaneli.
    Čiste ruke
    Hladna glava
    I vatreno srce

Aktivan član
    Učlanjen
    29.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio Pjer_Nis
    Sve je to lepo ali tu ima samo dva neresiva problema, jedan se zove Gibraltar, a drugi Dardaneli.
    suecki kanal, put oko sveta za 80 dana

Početnik Trocki (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

. cela ruska mornarica je samo malo jacha od americhke 6.te flote
    :shock:
    Ja koliko znam Rusija ima vise nuklearnih podmornica od Amerike,a i od skora je pocelo uvodjenje stealth brodova u upotrebu,dakle na zaostaju bas ni u cemu za Amerikancima...
    Istina je doduse da mnogi brodovi zbog neodrzavanja tokom devedesetih nisu trenutno u operativnoj upotrebi , ali je ovo gore ipak glupost...
    Sto se tice nosaca aviona oni Rusiji zbog velicine teritorije nisu ni potrebni buduci da i avioni iz kopnenih baza imaju pristup svim bitnim delovima sveta , premda je do skora cak postojao plan o izgradnji 12 nosaca do 2015.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    24.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ja koliko znam Rusija ima vise nuklearnih podmornica od Amerike
    Lepo kazhesh, koliko ti znash.

dakle na zaostaju bas ni u cemu za Amerikancima...
    osim zhestoko u kvantitetu (shto se mornarice tiche)

Sto se tice nosaca aviona oni Rusiji zbog velicine teritorije nisu ni potrebni buduci da i avioni iz kopnenih baza imaju pristup svim bitnim delovima sveta , premda je do skora cak postojao plan o izgradnji 12 nosaca do 2015.
    Objasni mi molim te, kako bi Su-27 mogao stici do Vashingtona, s obzirom na dolet od 3700km i borbeni radijus od 2000.

I nemoj me pogreshno shvatiti, ja sam veliki rusofil, ali nisam nerealan.

Primećen član UberSukhoi (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2007.
    There is one of me and there's only five of you. Prepare to meet your doom!
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio Vladimir Putin

osim zhestoko u kvantitetu (shto se mornarice tiche)
    khm...khm... !@#$%^&*()_+|\=-{}:"<>?[];',./*-+.`~

Slične teme

1. Cuvaj se GAZDA UJEDA!!!
    Autor kumm u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 10.05.2010., 07:59
  2. Priča se da Rusi dolaze....
    Autor systemofadown u forumu Politika
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 17.03.2009., 01:06
  3. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 22.01.2009., 21:53