Treba li u EU ?

dali treba ili ne...??? ja kazem da!! da iz razloga sto nam je cela spoljno ekonomska politika usko vezana za tu uniju a i ewropejaca u nasoj zemlji ima swe vise pa bi trebalo uci sto zbog koristi sto zbog ljubavi...

a ti decko sto si postavio temu zamolio bih te ako ti nije problem da postavis uz ovu temu i glasanje sa pitanjem tipa za ili protiv EU!?
 
NARAVNO!!! JA SAM EVROPLJANIN I ZELIM DA MI TO PISE U PASOSU. DA PUTUJEM K'O COVEK I PRIPADAM ISTOJ KULTURI KAO I SVI DRUGI EVROPLJANI.

Prosto je matematicki NEMOGUCE da je 500 000 000 ljudi u toj Uniji glupo, ali eto 7-8 miliona Srba su naravno kao i uvek NAJPAMETNIJI i sve oni kao nesto vecaju treba li - ne treba li...

MI SMO GLUPI DA JE TO STRASNO !!!
IZADJITE U SVET I VIDITE DA SVI IDU NAPRED, SAMO DEBILNI SRBI TAPKAJU U MESTU I JOS RAZMISLJAJU O SVIM RATOVIMA KOJE SU VODILI A JOS GORE SVE REDOM IZGUBILI.
PozZ !
 
Pele_cool_boy:
NARAVNO!!! JA SAM EVROPLJANIN I ZELIM DA MI TO PISE U PASOSU. DA PUTUJEM K'O COVEK I PRIPADAM ISTOJ KULTURI KAO I SVI DRUGI EVROPLJANI.

Ti si budala...

Evropa je unija u koju svako ulazi,pored ostalog,i da bi sacuvao svoj kulturni identitet...samo se ovde kod nas budale pale na to da ce postati Evropljani kada udju u Evropu..

DA-za Evropsku uniju,uniju evropskih naroda...
 
Evropa
Moram reći: DA, DA tačno tako sa svim našim obilježjima, proizvodima originalnim ili usklađenim sa tim pravilima i sa frulom i trubom i guslama sa svima što pripada nama SRBIMA! Ukoliko nas takve ne žele, ne treba im se uvlačiti u g...icu! Bar znamo ko smo i šta smo:! U tom slučaju tražiti soluciju linije posredovanja : istok, zapad ili sjever jug. Ne mogu nas izbaciti sa BALKANA kao centralne zemlje!! A slove da je to EUROPA!
 
To 'budala' ne bih komentarisao! Samo na Balkanu se ljudi vredjaju i svadjaju zbog razlicitih misljenja. Sad, but true!

Ja se uopste ne "palim" na to da postanem Evropljanin, jer to vec jesam! Ali ne zelim da moja zemlja bude crna rupa na karti Evrope kad i 'ebena Albanija i Kosovo budu deo te jedinstvene u svetu zajednice.
Pogledaj Poljsku pre i posle. O Grckoj ili Irskoj da ne pricam! Mozda nije sjajna ali je svakako bolja od bilo kakve unije sa Rusijom, Fidelom ili Gadafijem. Kao i od toga da ostanemo sami.
PozZ!

Ugledajmo se na npr. bratsku nam Sloveniju!
 
eremita i slični, to što ste napisali se odnosi na vaša uverenja s kojima je teško polemisati.

Očito je da ne podržavate ulazak u EU-u i da vaše mišljenje deli određeni postotak Srba.

Činjenica je da su upravo manje evropske ekonomije najviše profitirale ulaskom u Uniju. Zemlje poput Irske, Grčke pa i novih članica(koje su se pridružile 2004. i 2007.) imaju velike koristi od zajedničkog tržišta, zakonskih regulativa i opštih "klupskih" pravila.

Velike ekonomije iz današnje perspektive nisu postigle takav napredak jer su već bile razvijene i globalno pozicionirane pa se nije ni očekivao godišnji rast od 5,6,7%.

Ulaskom u Uniju će se mnogo toga promeniti, pa je upravo zbog toga svaka potencijalna članica usmerena da svoje najveće probleme sama odredi. Unija može finansijski pomoći, otvoriti nova tržišta, stvoriti bolja pravila, ali ne može stvoriti rešenje za sve tranzicijske probleme.

Stoga je pojam evropskih integracija višestruko koristan za sve evropske zemlje iz političkih, ekonomskih i društvenih razloga.

Pozdrav!
 
Najveći "porez" evropskih integracija plaćaju velike ekonomije poput Britanije koja godišnje izdvoji milijarde evra za razne strukturne programe i prilagođavanje novih članica postojećem tržištu. To je i razloga zbog čega je evroskepticizam toliko izražen na Ostrvu.

Hrvatska će, na primer, ulaskom u Uniju primati višestruko više novca od onoga što će davati u zajedničku riznicu. Predviđeno je da će Hrvatska do 2009. primiti oko 440 miliona evra samo za efikasniju administrativnu politiku, jačanje institucija i poljoprivrednu politiku.

Kada Hrvatska postane punopravnom članicom, godišnje će uplaćivati u zajednički proračun oko 500 miliona evra, a na raspolaganju imati oko 1,5 milijardi evra. Toliko o finansijskoj korisnosti.
 
Budućnost svih zemalja regije je u ujedinjenoj Evropi, time u Evropskoj Uniji. Srbija konkretno kao i mnoge veće zemlje nema alternative zbog geopolitičkih i ekonomskih problema koje Unija neće rešiti, ali će pripomoći u rešenju svojim znanjem i resursima koje zasigurno ima.

Takvu pomoć zemlje regije nužno trebaju, posebno u globalizovanom svetu gdje će se težište prebaciti sa nacionalnih država i koncepta etatizma na blokovsku saradnju i povezanost.


Ulaskom u Uniju nipošto se ne ugrožavaju jezične i kulturološke posebnosti zemalja-članica, već naprotiv, Unija kroz fondove pripomaže uzdizanju "manjih" jezika i kulturnih zajednica.
Dobar je primer Wales u UK-u koji prima godišnje nekoliko miliona eura za razne kulturne projekte, kao i za širenje velškog jezika. Sve je to omogućeno Europskom poveljom o regionalnim ili manjinskim jezicima (European Charter for Regional or Minority Languages-ECRML) iz 1992.

BUDUĆNOST JE U POVEZANOSTI!
BUDUĆNOST JE EU!

Pozdrav za sve forumaše, i zapamtite ovo:
IN VARIETATE CONCORDIA!
 
Pele_cool_boy:
Budućnost svih zemalja regije je u ujedinjenoj Evropi, time u Evropskoj Uniji. Srbija konkretno kao i mnoge veće zemlje nema alternative zbog geopolitičkih i ekonomskih problema koje Unija neće rešiti, ali će pripomoći u rešenju svojim znanjem i resursima koje zasigurno ima.

Takvu pomoć zemlje regije nužno trebaju, posebno u globalizovanom svetu gdje će se težište prebaciti sa nacionalnih država i koncepta etatizma na blokovsku saradnju i povezanost.


Ulaskom u Uniju nipošto se ne ugrožavaju jezične i kulturološke posebnosti zemalja-članica, već naprotiv, Unija kroz fondove pripomaže uzdizanju "manjih" jezika i kulturnih zajednica.
Dobar je primer Wales u UK-u koji prima godišnje nekoliko miliona eura za razne kulturne projekte, kao i za širenje velškog jezika. Sve je to omogućeno Europskom poveljom o regionalnim ili manjinskim jezicima (European Charter for Regional or Minority Languages-ECRML) iz 1992.

BUDUĆNOST JE U POVEZANOSTI!
BUDUĆNOST JE EU!

Pozdrav za sve forumaše, i zapamtite ovo:
IN VARIETATE CONCORDIA!


milina citati tvoje postove..pametno i argumentirano..
samo sad ce da navale paTrijoti..
 
Pele_cool_boy:
Budućnost svih zemalja regije je u ujedinjenoj Evropi, time u Evropskoj Uniji. Srbija konkretno kao i mnoge veće zemlje nema alternative zbog geopolitičkih i ekonomskih problema koje Unija neće rešiti, ali će pripomoći u rešenju svojim znanjem i resursima koje zasigurno ima.

Takvu pomoć zemlje regije nužno trebaju, posebno u globalizovanom svetu gdje će se težište prebaciti sa nacionalnih država i koncepta etatizma na blokovsku saradnju i povezanost.


Ulaskom u Uniju nipošto se ne ugrožavaju jezične i kulturološke posebnosti zemalja-članica, već naprotiv, Unija kroz fondove pripomaže uzdizanju "manjih" jezika i kulturnih zajednica.
Dobar je primer Wales u UK-u koji prima godišnje nekoliko miliona eura za razne kulturne projekte, kao i za širenje velškog jezika. Sve je to omogućeno Europskom poveljom o regionalnim ili manjinskim jezicima (European Charter for Regional or Minority Languages-ECRML) iz 1992.

BUDUĆNOST JE U POVEZANOSTI!
BUDUĆNOST JE EU!

Pozdrav za sve forumaše, i zapamtite ovo:
IN VARIETATE CONCORDIA!
latinski?
Vatikan??
d010.gif

uuuuuu, ne prolaziš dobro...pada neka kletva 101% :grin: :grin: :grin:
 
Ma kakve patriote... i mi smo patriote , ko je nama pro ewropeistima oduzeo pravo da budemu u isto vreme i patriote , pa i kada se udje u EU i dalje ce se vioriti Srpska zastava... mislim o cemu mi pricamo... ovo sto se tice Kosova zao mi je ali nevidim nesto (kada upalim tv) da bi moglo ostati u sastavu Srbije... siptarski problem je stari a Sloba je donekle omogucio realizovanje Albanskog sna svojom losom politikom... to barem zna svako... ja sada samo gledam da Srbija ostane sto kompaktnija teritorijalno i da sto pre udje u EU... najzad bi se smirile strasti i poceli bi da zivimo MIRNO... ovo sto lupetaju radikalisti prevrce mi zeludac... pa sa kim oni oce nove ratove... sa Amerikom o5? ili sa Albanijom, Hrvatskom... sta ti ljudi ustvari hoce , pa ljudi kako niste swesni jos jedan period od recimo 5 godina pod sankcijama bi ovu zemlju totalno slomio , bele kuge bi bilo vise nego sada a standard bi na o5 pao i to drasticno....
 
Ajde patriote da mi kazete sta mislite o ovome ::::Beograd - Više od 40 odsto učesnika u ratovima na prostoru bivše Jugoslavije pati od nekog vida posttraumatskih poremećaja, a njima je zahvaćeno oko 65 odsto onih koji su bili zatvoreni u logorima i zatvorima i oko 20 odsto izbeglica. Manifestacije takvog stanja su nasilje, kriminalne radnje, samoubistva i ubistva. Zbog toga je Vlada odlučila da od septembra započne realizaciju prve faze projekta Ministarstva za rad i socijalnu politiku o pomoći osobama s posttraumatskim stresnim poremećajem - izjavio je juče na konferenciji za novinare Rasim Ljajić, ministar za rad i socijalnu politiku.
On je precizirao da prva faza projekta koji će trajati šest meseci podrazumeva istraživanje o osobama koja pate od posttraumatskih poremećaja i definisanje mera koje će biti preduzete. Biće otvorena SOS linija preko koje će građani moći da se jave kako bi se blagovremeno reagovalo potencijalnim slučajevima s katastrofalnim ishodom. Druga faza projekta će, kako kaže Ljajić, između ostalog podrazumevati izgradnju zdravstvenog rehabilitacionog centra koji će biti smešten najverovatnije u beogradskoj prigradskom naselju Grocka. Projektom su predviđeni i puna reintegracija i zapošljavanje izlečenih, a u sprovođenju tog programa biće neophodna saradnja sa zemljama u okruženju, BIH i Hrvatskom i drugim državama koje su bile suočene sa sličnim problemom.
Prema rečima istraživača u Projektu doktora Viktorije Cucić samo deset odsto onih koji su učestvovali u ratovima (a učestvovalo je oko 400.000 građana Srbije) nije zahvaćeno posttraumatskim stresom.
- Potrudićemo se da stignemo do svakog učesnika u ratovima i pitamo ga kako je - kaže Cucić.
Načelnik klinike za psihijatriju Vojnomedicinske akademije Miroslav Radovanović, koji takođe učestvuje u ovom projektu, kaže da posttraumatski stres podrazumeva tri grupe manifestacija: košmari, odnosno potisnuta sećanja koja se javljaju kao "fleš bekovi", razdražljivo ili grubo reagovanje na bezazlene situacije i socijalna izolacija koja podrazumeva bezvoljnost za uključivanje u svakodnevni život.
- Šest meseci posle inicijalnog događaja akutni posttraumatski sindrom prelazi u hronični koji posle dve do tri godine može dovesti do trajnih promena ličnosti sa osećanjem bezvoljnosti, otuđenosti i neraspoloženja - kaže Radovanović.
Pomoćnik ministra za rad i socijalnu politiku Miro Čavaljuga rekao je da od 400.000 ratnih veterana samo 55.000 koristi socijalnu zaštitu.
- Na proleće ćemo predložiti Skupštini Srbije novi zakon o zaštiti ratnih i vojnih invalida koji će omogućiti veću zaštitu tom delu stanovništva - kaže Čavaljuga.

A da ne pominjemo koliko ljudi izgine i bude izkasapljeno...
 
Pele_cool_boy:
To 'budala' ne bih komentarisao! Samo na Balkanu se ljudi vredjaju i svadjaju zbog razlicitih misljenja. Sad, but true!

Ja se uopste ne "palim" na to da postanem Evropljanin, jer to vec jesam! Ali ne zelim da moja zemlja bude crna rupa na karti Evrope kad i 'ebena Albanija i Kosovo budu deo te jedinstvene u svetu zajednice.
Pogledaj Poljsku pre i posle. O Grckoj ili Irskoj da ne pricam! Mozda nije sjajna ali je svakako bolja od bilo kakve unije sa Rusijom, Fidelom ili Gadafijem. Kao i od toga da ostanemo sami.
PozZ!

Ugledajmo se na npr. bratsku nam Sloveniju!

Slazem se u potpunosti... ima primera mnogo... zasto Srbija nebi mogla da bude kao Ceska , Slovacka, Slovenija, pa i Poljska... koje su te mracne sile unutar Srpskog naroda koje koce reforme u smeru ulaska u EU ... KO TO KOCI LOKOMOTIVU O KAKO GA NIJE STID .... tralalala
 

Back
Top