KASPERSKY 7---AD-AWARE PRO

T i h i:
Nije neophodno, ako ćeš umesto njega da instaliraš Spybot-S&D, SuperAntiSpyware, Spyware Terminator, Spy Sweeper, Spy Doctor...
ili ako ti ne smetaju špijunčići
Šalu na stranu...Lično mišljenje;
instaliraj AdAware i Spybot S&D... lepo se dopunjuju
Nebitno sta koristi mora da ima antivirus program i ovo drugo.Oni se dopunjuju
 
JA se jos drzim sestice tako da nisam siguran za sedam ali realno sedmica moze da ima samo vise mogucnosti od verzije sest. U sestici imas zastitu od worma, spywarea i slicno.
Medjutim. JA licno savetujem kombinaciju
Kaspersky - Adaware - spybot
Sjajno se pokazala u praksi i nista vise ti ne treba.
 
evo sta pise kod KASPERSKY 7
 

Prilozi

  • KASPERSKY.jpg
    KASPERSKY.jpg
    83,7 KB · Pregleda: 28
Većina AV programa će da prepozna neke primerke adware-a/spyware-a, ali oni nisu specijalizovani za tu kategoriju malware-a. Stoga je korisno da imaš i neki od pomenutih programa ( ne mora biti stalno aktivan, dovoljno je da ga imaš instaliranog pa da ti je ''pri ruci'' ako zatreba ).
 
Pošto vidim da sam pogrešno protumačen... da budem precizniji
Pored KAV-7 (antivirus) je poželjno imati i neki anti-spyware program
kad sam rekao da se dopunjuju, mislio sam na spybot S&D i ad-ware
to što ne nadje adware, naći će spybot
pitanje je bilo da li pored KAVa treba imati i AdWare iz čega sam verovatno ispravno i zaključio da je KAV već instaliran
preporuka je bila, to što su dr_Bora i tab503 napisali
KAV + AdWare + SpyBot

za kraj još jedna preporuka RAJIC-u
skini srpski help za SpyBot pri njegovom sledećem update, ako se sa angleskim ne snalaziš najbolje, u njemu ti je sve podrobno objašnjeno

citat iz helpa:
"Spyware i Adware Rečnik
Šta je spyware? Jednostavno rečeno, spyware je softver koji prenosi lično identifikujuće informacije iz Vašeg kompjutera na neko mesto na internetu bez Vašeg posebnog znanja.

Spyware nije tipičan proizvod koji sami instalirate, već mali dodatak koji može, ili ne može, biti onemogućen za vreme instalacije. U najčešćim slučajevima, EULA negde sadrži nekoliko linija koje Vam govore o stvarima privatnosti, ali tipično za najveći broj korisnika da ne pročitaju kompletan EULA i da nikad ne saznaju da imaju spyware na njihovom sistemu.

Manje opasna vrsta je adware. Adware je sličan spyware-u, ali ne prenosi lično identifikujuće informacije, ili makar sakupljač obećava da ih neće prodati. Umesto toga, nakupljene informacije o korišćenju su sakupljene.

Adware je često sporedni efekt spyware-a, pošto oba nadgledaju sa jedinom svrhom - da vam isporuče reklamu koja je skrojena po Vašim navikama.

Još jedna vrsta koja je detektovana pod kategorijom spyware-a su kolačići. Kolačići se koriste svuda po internetu, na korisnim i manje korisnim mestima. Reklamne kompanije često postavljaju kolačiće kad god Vaš pregledač učita reklamu od njih. U takvom slučaju, i ako kolačić sadrži GUID, kompanija dobija obaveštenja o svakoj stranici koju posetite a sadrži njihove reklame."
 
Odmah da naglasim da razlikujem samo krupne delove kompjutera ali zato net prilicno koristim pa pokusavam /sam svoj majstor/ i da resim neke probleme ali sad mi nesto ne ide. Imala sam do veceras Kasperskog 6 i citajuci vase razne teme a sa problemom da su mi se slova na ekranu od pre neki dan vrlo usitnila / prvo je bilo na celom ekranu pa sutradan gornji deo normalan a donji sitan i tako jos uvek, resim da cackam. Misleci da mi je slaba zastita , skinem Kasperskog 7 onu free verziju od 30 dana sto je sa vezom sa fiksnog trajalo oko 2sata i krenem po recepturi po Ad-aware kad tamo verzija 2007 7.0.1.6 i TO pokaze da je za oko 3 ipo sekunde skinulo 17,33 MB - sto je nemoguce. vise puta probam i isto.I meni je jasno da tu nesto nije u redu. Htela sam da ubacim i taj Spybot ali sad odustajem.
Dali se ti programi kupuju u nasim komp radnjama ili preko kartice i neta narucuju.?
Dosada su drugi vodili racuna o kompu ali ne mogu da vicem upomoc a da se ne potrudim da nesto i sama ne naucim.
Ako imate zivaca pomozite i objasnite sta da radim. :confused:
 
Ja koristim KIS (Kasperski Internet Security) i za sada da cuknem u drvo sve fino radi.

Tako da po meni ako imas KIS ne treba ti i drugi spy adw i slicni programi da ih ne gimilas u registrima a i oni svakako drugacije "kopaju" po disku i memoriji.
 
ivab10:
... sa problemom da su mi se slova na ekranu od pre neki dan vrlo usitnila / prvo je bilo na celom ekranu pa sutradan gornji deo normalan a donji sitan i tako jos uvek, resim da cackam.
Teško da ovaj problem ima ikakve veze sa malware-om.
Da li se problem ispoljava u svim programima? Mogla bi da postaviš neki screenshot.
ivab10:
Misleci da mi je slaba zastita , skinem Kasperskog 7 onu free verziju od 30 dana sto je sa vezom sa fiksnog trajalo oko 2sata i krenem po recepturi po Ad-aware kad tamo verzija 2007 7.0.1.6 i TO pokaze da je za oko 3 ipo sekunde skinulo 17,33 MB - sto je nemoguce. vise puta probam i isto.I meni je jasno da tu nesto nije u redu. Htela sam da ubacim i taj Spybot ali sad odustajem.
Dali se ti programi kupuju u nasim komp radnjama ili preko kartice i neta narucuju.?
Ad-Aware 2007 Free.
SpyBot S&D.
Oba programa su besplatna. Što se tiče AV softvera, licencu možeš kupiti na razne načine. Takođe, postoje i sasvim solidna besplatna rešenja. Reci šta te tačno interesuje, pa će ti neko odgovoriti preciznije...
 
Hvala na pomoci. Par puta sam skenirala komp sa ovim novim KAV 7 i dali od njega ili sam od sebe , velicina slova je sad normalna.Mada nije pokazao da je ista nasao.!
Sta je to screenshot ?
I sta je to NEOBEE ? Moj telefon je dvojnik / sa nadom de ce me uskoro otcepiti/ i jedino mogu preko fiksnog na net /na radost komsije/. Koristim krstaricu , uglavnom, i eunet.
 
ivab10:
Hvala na pomoci. Par puta sam skenirala komp sa ovim novim KAV 7 i dali od njega ili sam od sebe , velicina slova je sad normalna.Mada nije pokazao da je ista nasao.!
Sta je to screenshot ?
I sta je to NEOBEE ? Moj telefon je dvojnik / sa nadom de ce me uskoro otcepiti/ i jedino mogu preko fiksnog na net /na radost komsije/. Koristim krstaricu , uglavnom, i eunet.
NeoBee je internet provajder (isto kao i SezamPro, EuNet... itd)
mislim da mu je ipak daleko povoljnija opcija platiti krstarici 100 din. nedeljno
nego NeoBee 500 mesečno.
Normalno, najbolje bi bilo da pošta ispuni svoje obećanje:
"... u Srbiji će biti rešen problem telefonskih dvojnika".
Nešto se baš nisam obradovao, kada sam čuo odgovor nekog od nadležnih, na pitanje: Kako ?

- Biće eliminisani svi telefonski dvojnici.
:shock: Ne znam šta je time hteo reći, pa sam za svaki slučaj preduzeo neke sigurnosne korake. :lol:
 
ivab10:
Hvala!
AD-aware nisam nikako uspela da skinem ali SpyBot S&D jesam samo da jos naucim detaljnije kako da ga koristim.
Ma kod njega nema šta da se bojiš samo ga Apdejtuj (ažuriraj) pusti da iskenira, program je dovoljno pametan da primeti ako će obrisati nešto što ne treba,... ako ti izbaci takvu poruku, ti se javi ponovo
 

Back
Top